Modelēšana par zoodārza tēmu. Nodarbības izklāsts par aplikāciju, modelēšanu (sagatavošanas grupa) par tēmu: OOD par tēmu: Dzīvnieki zoodārzā (saskaņā ar E.I.

Abstrakts tieši - izglītojošas aktivitātes Autors Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana) ir paredzēta nodarbību vadīšanai bērniem sagatavošanas grupā. Nodarbībai ir šādi mērķi: radīt apstākļus attīstībai praktiskās iemaņas un skolēnu prasmes; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

TIEŠĀS IZGLĪTĪBAS KOPSAVILKUMS AKTIVITĀTES

Par tēmu "Ceļojums uz zooloģisko dārzu".

Izglītības joma "Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana).

Darbības veids: tieši izglītojošs aktivitāte.

Vecuma grupa: sagatavošanas grupa.

MĒRĶIS: radīt apstākļus studentu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

UZDEVUMI:

1. Izglītība: nostiprināt spēju veidot dzīvniekus, izmantojot pazīstamas tēlniecības metodes. Aktivizējiet bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, karsto zemju dzīvniekiem, strādājiet kolektīvi, veidojot radošu kompozīciju.

2. Izstrāde: attīstīt pirkstu smalko motoriku, apjoma un formas izjūtu, radošumu, sakarīgu runu, vizuālo uzmanību, domāšanu, vajadzību pēc verbālās komunikācijas, spēju precīzi izteikt savas domas, atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos.

3. Izglītošana: attīstīt mīlestību pret dzīvniekiem uzmanīga attieksme viņiem liela interese par dabu, darba kultūra, precizitāte darbā
plastilīns, neatlaidība.

Materiāls:

1. Plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, salvetes katram bērnam, kļavu sēklas, kociņi.

2. Algoritmi darba veikšanai (dzīvnieka modelēšana pēc modeļa).

3.Zoodārza izkārtojums

Multivides objekti:

Video "Zoodārzs"

Aprīkojums:

Portatīvais dators, projektors, ekrāns.

Metodes: spēļu, verbāli-loģisks, vizuāls, daļēji meklējošs, uz problēmām balstīts, neatkarīgs.

Priekšdarbs: lasīšana daiļliteratūra: S.Ya. Maršaks “Bērni būrī”, “Kur zvirbulis vakariņoja?” K.O. Dmitrijevs “Zoodārzs uz galda”, A. Kļikovs “Lapsa”, apskatot ilustrācijas, kurās attēlots zoodārzs un tā iemītnieki, uzdodot mīklas par dzīvniekiem, zīmējot un krāsojot dzīvniekus dažādās valstīs brīvā darbībā.

GCD vadīšana:

Grupas telpā tiek organizētas bezmaksas aktivitātes rotaļu aktivitāte. Skolotājs ienes paku.

AKTIVITĀTES PROGRESS:

Pedagogs: - Puiši, mūsu grupā ir pienākusi paciņa. Paskatīsimies, kas tajā ir?

(Atveriet paku un izņemiet "burvju maisiņus").

Skolotājs aicina bērnus apsēsties uz krēsliem.

Pedagogs: - Puiši, mēģināsim noteikt, kas viņos ir?

(Katrs no bērniem izņem vienu dzīvnieku un stāsta, kā viņš to atpazina)

Pedagogs: – Kā noteici?

1 bērns: - Šis ir lācis (viņam ir četras kājas, maza galva)

2. bērns: - Šis ir krokodils (viņam ir liela aste, garš ķermenis, iegarena galva)

  1. bērns: - Šis ir degunradzis (tam ir rags uz sejas)
  2. bērns: -Šī ir zebra (viņai ir krēpes, četras kājas, aste)
  3. bērns: - Šis ir nīlzirgs (viņam ir kupls vēders, resnas kājas un maza aste)

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties daudz dažādu dzīvnieku. Labi darīts! Kur tās var redzēt (bērnu atbildes)

Pedagogs: Grāmatās ir dzīvnieku attēli vai fotogrāfijas, bet zoodārzā var redzēt dzīvus dzīvniekus un putnus.

Cik no jums ir bijuši zoodārzā? Klausieties šo vārdu - "zoo" Svešvalodā vārds "zoo" nozīmē "dzīvnieks", un vārds parks ir labi zināms visiem. Mēs apvienojam šos divus vārdus un iegūstam "zoodārzu" - parku, kurā savvaļas dzīvnieki tiek turēti nebrīvē izstādīšanas nolūkos. Šis ir savvaļas muzejs, kurā mēs varam redzēt visas planētas dzīvnieku pasaules pārstāvjus.

Vai vēlaties tagad doties uz zoodārzu?

Un mēs dosimies uz zoodārzu ar “mašīnu”. Iedomājies, ka esi mašīnā, paķer

iedomāta stūre (Pagriežas ar rokām, kas "tur stūri").

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu un ieradāmies zoodārzā. Pīkst pīkst!

Pedagogs: - Pirms sākas mūsu pastaiga pa zoodārzu, atcerēsimies

uzvedības noteikumi zoodārzā.

NEbaro un neķircina. Nebaidiet dzīvniekus

NEKO NEMET uz dzīvniekiem.

NEIET aiz žoga, neatbalstieties pret to un īpaši nespiediet to cauri

rokas.

Esi kluss un tīrs!

Skolotājs ved bērnus aplī un pieved pie ekrāna.

Rādīt video

Pedagogs: - Lūk, puiši, mēs devāmies uz zooloģisko dārzu. Bērni, kā ar šiem dzīvniekiem?

vai varat to nosaukt vienā vārdā (dzīvnieki!)

Pedagogs: - Kur dabā dzīvo dzīvnieki?

(Mežā, džungļos)

Pedagogs: - Un, ja dzīvnieki dzīvo zoodārzā, kur tie tiek turēti?

(Brostos!)

Pedagogs: – Tieši tā, un šos būrus sauc arī par iežogojumiem. Un kurš rūpējas

dzīvnieki zoodārzā?

(Cilvēks!)

Pedagogs: - Pareizi! Padomāsim, kas visiem šiem dzīvniekiem kopīgs? A

Mūsu diagramma mums to palīdzēs. Kas kopīgs visiem šiem dzīvniekiem?

  1. bērns: - Ķermenis ir pārklāts ar kažokādu.
  2. bērns: - Viņiem ir 4 kājas.
  3. bērns: - Viņiem ir ilkņi.
  4. bērns: - Viņi baro savus mazuļus ar pienu.

Pedagogs: - Tagad aizveriet acis un iedomājieties savu mīļāko dzīvnieku.

Pedagogs: -Puiši, kamēr jūs iztēlojāties dzīvnieku, laipnā burve mums iedeva zoodārza maketu. Apskatīsim to. Vai te kāds pazudis? (Atbildes no bērniem - dzīvnieki)

Pedagogs: -Puiši, burve jums uzdod tos izveidot no plastilīna, bet vispirms uzminiet mīklas un uzziniet, kāds dzīvnieks jums vajadzētu izveidot.

1. Dzīvo mierīgi, nesteidzas

Katram gadījumam nēsājiet līdzi vairogu.

Zem viņa, nepazīstot bailes

Pastaigas.... (bruņurupucis).

2. Un viņš nedzied,

Un tas nelido

Par ko tad

Vai viņu uzskata par putnu? (strauss)

Z. Viņš staigā ar paceltu galvu,

Ne tāpēc, ka viņš ir svarīgs grāfs,

Ne lepna rakstura dēļ,

Bet tāpēc, ka viņš... (žirafe).

4.Kādi zirgi

vai tu valkā vestes? (zebras).

Labi darīti puiši.

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: - Paskaties, vai viss ir sagatavots darbam?

Atcerēsimies noteikumus darbam ar plastilīnu.

  1. Strādājiet ar plastilīnu uz statīva.
  2. Rūpīgi izmantojiet kaudzi

3.Pirms darba uzsākšanas ir nepieciešams samīcīt un iesildīt plastilīna gabalu

rokas, tad plastilīns kļūs mīksts un vijīgs;

4. Darba beigās rokas jānoslauka ar sausu drānu vai salveti un pēc tam jānomazgā ar ziepēm.

Pedagogs: - Lai sagatavotu pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem

vārdus

darbības

Mūsu pirksti var

Viņi sažņaudz un atvelk dūres.

Un drukāt un rakstīt

Piesitiet ar pirkstiem pa galda virsmu.

Zīmēt, veidot un līmēt,

Viņi velk gaisā, paspiež rokas un virza otas prom no sevis un pret sevi.

Kaut ko būvēt un salauzt, viņi nekad nezina

Abu roku rādītājpirksti ir vicināti (negācija),

Garlaicība - garlaicība,

Parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu.

Viņi izaugs un kļūs -

Rokas līdz sāniem.

Ar zelta rokām.

Parādiet plaukstas.

Pedagogs: -Tagad ķersimies pie darba.

Puiši saņem tehnoloģiskās diagrammas, kurās redzama secība, kādā izstrādājums jāizgatavo, un pēc tām veic darbus.

Fizminutka

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci

Šis lācis ir neveikls

Viņš plaši izpleta ķepas,

Vai nu viens, vai abi kopā

Viņš jau ilgu laiku ir atzīmējis laiku.

Priekšā no krūma apakšas

Viltīgā lapsa skatās

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz pirkstgaliem

Mēs atdarinām zaķi

Rosīgs, rotaļīgs

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Bērni veido dzīvniekus Skolotājs sniedz palīdzību pēc vajadzības

individuāla palīdzība.

Pedagogs: -Puiši, ieliksim savus darbus zoodārza modelī.

Labi darīts, bērni! Jūs šodien paveicāt lielisku darbu! Viņi bija ļoti čakli, čakli un kārtīgi. Mums ir īsts mini zoodārzs.

Atspulgs.

Pedagogs: Puiši, pastāstiet man, kur mēs devāmies?

Vai esi uzzinājis kaut ko jaunu par sevi?

Kā jūs jūtaties, kad pametat nodarbību?


Svetlana Ryžova
Tēlniecības nodarbības kopsavilkums " Plastilīna zoodārzs»

« Plastilīna zoodārzs»

Mērķis: vecāku bērnu radošo spēju attīstība līdz skolas vecums caur radīšanu komandas darbs no plastilīns.

Programmas saturs:

Praktizējiet veidus (konstruktīvs, skulpturāls, kombinēts) veidojot dzīvnieku attēlus skulptūru veidošana.

Turpiniet mācīties pārraidīt raksturīgās iezīmes dzīvnieki.

Šajā procesā attīstiet smalkās motorikas skulptūru veidošana veidojot dzīvnieka tēlu.

Zvaniet pozitīvas emocijas no kopīgas aktivitātes un tā rezultāts.

Attīstīt spēju analizēt savu darbu, to veicot;

Izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli: plastilīns, kaudze, dēlis par skulptūru veidošana(katram bērnam salvetes.

Nodarbības gaita:

Sveiciena rituāls

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es vienmēr esmu aizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs cilvēks!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši, spēlēsim spēli "Dod man vārdu"

Vai dzirdat vareno stutēšanu? Vai redzi garo bagāžnieku? Tas tā nav maģisks sapnis! Tas ir afrikānis. (zilonis).

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Viņš staigā lepni kā grāfs,

To sauc.

(žirafe)

Pēkšņi atskanēja draudīgs rēciens,

Aizbiedēja visus putnus apkārt.

Staigā būrī, brutalizēts,

Īsāk sakot, zvēru karalis...

(lauva)

neveikls, šaurkājains,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? atbildi ātri!

Nu protams.

(lācis)

Šis ir ļoti dīvains dārzs

Tur būros ir dzīvnieki,

Viņi to sauc par parku

Cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi,

Aiz žoga staigā dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku?

Un ejam apskatīt dzīvniekus?

(Zoodārzs.)

Kādi citi dzīvnieki dzīvo jūs zināt zoodārzu? (bērnu atbildes)

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritoriju zoodārzs un mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, lai tur dzīvotu. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus? (bērnu atbildes).

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos izveidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieciņu, kuru vēlaties veidot.

Skolotājs aicina bērnus ieņemiet savas vietas.

Lai veidotu jebkuru dzīvnieku, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi. (Paskatieties uz dzīvnieku figūrām).

Puiši, pievērsiet uzmanību ķermeņa daļām. Kādas ķermeņa daļas ir dzīvniekiem?

Torss, galva. Kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? galvu? kājas? ausis? (ovāls, apaļš)

Kāda ir dzīvnieka ķermeņa lielākā daļa? Torss.

Puiši, pastāstiet man, kā noformēt ķermeni? (konstruktīvs)

Jums ir jāņem kaudze. Nogriezt plastilīnu gabalos, ripiniet bumbu ar plaukstu apļveida kustībām, pēc tam izritiniet ar taisnām kustībām plastilīns ovāla formā.

Ir arī cits veids skulptūru veidošanaķermenis ir veidots no vesela gabala. Izrullējiet gabalu plastilīns ar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām līdz vēlamo formu, un pēc tam sagriež vai modelē kaudzē - pamatne ar dažādiem kustības: vilkt, saliekt, pagriezt, saspiest.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā: Vispirms ķermenim ir piestiprināta galva, pēc tam kājas un ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai savienošanas laikā jābūt cieši ieeļļotai.

IN skulptūru veidošana Attēla dekorēšanai tiek izmantotas daudzas palīgmetodes. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

Produktīva darbība

Notiek skulptūru veidošana pievērsiet uzmanību dažādu paņēmienu izmantošanai skulptūru veidošana, proporciju pārnešana, raksturīgas detaļas.

Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

Publikācijas par šo tēmu:

Fiziskās audzināšanas integrētās nodarbības “Jautrais zoodārzs” kopsavilkums Kopsavilkums par tiešajiem izglītības pasākumiem fiziskā kultūra ar integrāciju izglītības jomās“Veselība”, “Izziņa”.

Kompleksās nodarbības “Debesu zoodārzs” kopsavilkums Mērķis: sniegt bērniem informāciju par zvaigznēm un zvaigznājiem, viņu raksturīgās iezīmes. Mērķi: 1. Iepazīstināt bērnus ar dažu zvaigznāju simboliku.

Atklātās nodarbības “Zoodārzs” kopsavilkums Mērķi: Paplašināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem un zooloģisko dārzu. Bagātiniet aktīvo un pasīvo vārdu krājumu par šo tēmu. Iepazīstiniet bērnus ar melno krāsu.

Nodarbību kopsavilkums vecākajai grupai bērniem ar īpašām vajadzībām “Zoodārzs” Koriģējošie un izglītojošie mērķi: bērnu priekšstatu precizēšana un paplašināšana par karsto zemju un ziemeļu dzīvniekiem. Vārdnīcas paplašināšana saskaņā ar šo.

Nodarbību piezīmes otrajai junioru grupai “Zoo” Uzdevumi: - atkārtojiet bērniem pazīstamus savvaļas dzīvniekus; - izkopt mīlestību pret dabu, vēlmi sazināties ar dzīvniekiem un tiem palīdzēt; - vilciens.

Runas attīstības nodarbības “Ceļojums uz zooloģisko dārzu” kopsavilkums Mērķis ir veicināt runas attīstību, tiekoties ar zoodārza iemītniekiem; Mērķi: Izglītojoši: - nostiprināt patskaņu skaņas jēdzienu;.

Baltkrievijas Republikas valsts budžeta iestāde Dienvidrietumu starprajonu centrs "Ģimene"

nodaļa sociālā pajumte bērniem un pusaudžiem

Alšejevskas rajonā.

Nodarbības piezīmes

"Plastilīna zoodārzs"

Sagatavots un izpildīts

skolotāja Khismatullina G.M.

ciems Raevsky

Tēma: Plastilīna zoodārzs.

Mērķi: sākumskolas vecuma bērnu radošo spēju attīstība, veidojot kolektīvu darbu no plastilīna.

Programmas saturs:

Praktizēt dzīvnieku tēlu veidošanas metodes (konstruktīvās, skulpturālās, kombinētās) tēlniecībā.

Turpiniet mācīt, kā nodot dzīvnieku raksturīgās iezīmes.

Attīstīt smalko motoriku modelēšanas procesā, veidojot dzīvnieka tēlu.

Izraisīt pozitīvas emocijas no kopīgām aktivitātēm un to rezultātiem, attīstīt spēju analizēt savu darbu tā īstenošanas procesā; izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli: plastilīns, kaudze, modelēšanas dēlis (salvetes katram bērnam).

Nodarbības gaita:

    Ievada daļa.

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es visu laiku esmu aizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs cilvēks!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši. Spēlēsim spēli "Dod man vārdu".

Vai dzirdat vareno stutēšanu?

Vai redzi vareno stumbru?

Tas nav maģisks sapnis!

Šis ir afrikānis (zilonis).

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Staigā lepni, kā grāfs, sauc... (žirafe).

Pēkšņi atskanēja draudīga rēkoņa, kas aizbaidīja visus apkārtējos putnus.

Zvēru karalis, īsi sakot... (lauva), staigā apkārt būrī, brutalizēts.

Neveikls, ar ķepu kāju, viņš sūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? Atbildi ātri! Nu protams...(lācis).

Šis ir ļoti dīvains dārzs, dzīvnieki tur sēž būros,

Viņi to sauc par parku, cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi, aiz žoga klīst dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku? Un ejam apskatīt dzīvniekus (zoodārzs).

    Tēmas ziņojums.

Kādus citus dzīvniekus, kas dzīvo zoodārzā, jūs zināt?

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritoriju zoodārzam, un mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, kas tur dzīvos. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus?

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos izveidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieku, kuru vēlaties izgatavot.

3. Jaunas tēmas izpēte (jebkurš dzīvnieks, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi. (Paskaties uz dzīvnieku figūriņām).

Torss, galva, kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? Galva? Kājas? Ausis (ovālas, apaļas).

Kāda ir dzīvnieka lielākā daļa? (rumpis).

Puiši, pastāstiet man, kā noformēt ķermeni? (Konstruktīvā). Jums ir jāņem kaudze. Sagrieziet plastilīnu gabalos, ar plaukstu apļveida kustībām sarullējiet bumbu bumbiņā, pēc tam ar taisnām kustībām izrullējiet plastilīnu ovāla formā.

Ir vēl viens veids, kā veidot ķermeni no vesela gabala.

Ar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām izrullējam plastilīna gabalu vēlamajā formā un pēc tam izgriežam vai modelējam pamatni, izmantojot dažādas kustības: velkot, liecot, griežot, knibinot.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā. Pirmkārt, galva ir piestiprināta pie ķermeņa, tad kājas, ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai jābūt cieši pārklātai ar pamatni.

Tēlniecībā tiek izmantotas daudzas attēla palīgtehnikas. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

4. Praktiskais darbs.

Tēlniecības procesā pievērsiet uzmanību dažādu tēlniecības paņēmienu izmantošanai, proporciju un raksturīgo detaļu nodošanai. Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

5. Nodarbības kopsavilkums.

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

bērnudārzs s. Pervomaiskoe pašvaldība

Baškortostānas Republikas Tuymazinsky rajons

Abstrakts

Organizēti izglītojoši pasākumi

Izglītības joma: “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība”

Sadaļa: "Modelēšana"

Tēma: “Kolektīva skulptūra “Zvēri zoodārzā” (pēc E. Čarušina stāstu motīviem)”

Vecuma grupa: pirmsskola

Iztērēts:

Skolotāja Ivanova Olga Vladimirovna

Tuymazy 2018

Mērķis: radīt apstākļus studentu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Izglītības mērķi: pilnveidot bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem,noskaidrot bērnu priekšstatus par zooloģisko dārzu.Nostipriniet spēju veidot no vesela plastilīna gabala, izmantojot dažādos veidos skulptūru veidošana; nostiprināt spēju pareizi nodot ķermeņa proporcijas; piešķir līnijām gludumu, eleganci,strādāt kolektīvi, lai izveidotu radošu kompozīciju.Lai nostiprinātu ideju par Baškortostānas savvaļas dzīvniekiem: vilks, lapsa, zaķis, vāvere.

Attīstības uzdevumi:attīstīt vizuālo un taustes uztveri par objektu formu;attīstīt pirkstu smalko motoriku, apjoma un formas sajūtu; attīstīt radošās spējas, vizuālo uzmanību, domāšanu. Attīstīt sakarīgu runu.

Izglītības uzdevumi:attīstīt spēju novērtēt savu un savu biedru darbu. Ieaudzināt interesi unmīlestība pret dzīvniekiem. Veicināt darba kultūru un precizitāti, strādājot arplastilīns, neatlaidība.Ieaudzināt bērnos vēlmi sasniegt rezultātus; audzināt neatkarību un precizitāti darbā. Ieaudziniet interesi un mīlestību pret savas dzimtās zemes dabu.

Izglītības virziens “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība” ar izglītības jomu integrāciju: “Kognitīvā attīstība”, “Sociālā un komunikatīvā”, “Runas attīstība”.

Metodiskie paņēmieni: prezentācijas rādīšana S. Maršaka dzejolim “Kur zvirbulis pusdienoja?” ar E. Čarušina ilustrācijām; saruna par rakstnieku, mākslinieku - E. Čarušinu; saruna par savvaļas dzīvniekiem; ilustrāciju apskate; atkārtošana; māksliniecisks vārds(mīklas par Baškortostānas dzīvniekiem); fiziskie vingrinājumi “Zoodārzā”; pirkstu vingrošana “Zvēri”. Individuālais darbs ar bērniem, skaidrošana, bērnu darba vērošana; bērnu darbu pašanalīze; iedrošinājumu

Vārdnīcas darbs: olveida, ilustrēts.

Individuālais darbs: norādījumi, atgādinājumi par modelēšanas paņēmieniem, skolotāja skaidrojums.

Priekšdarbi: iepazīšanās ar E. Čarušina daiļradi, E. Čarušina stāstu lasīšana, dzīvnieku figūru apskate,ilustrāciju apskate; lasot stāstus par dzīvnieku dzīvi Baškīrijā.

Aprīkojums, vizuālais materiāls: E. Čarušina grāmatas “Liels un mazs”, “Draugi”, “Tupa, Tomka un Magpie”, “Īstā Troja”, “Putnu ezers”, “Šurs” un viņa grāmatu grafikas. Multimediju projektors, portatīvais dators (slaidrāde), savvaļas dzīvnieku bildes, plastilīns, kaudzes, modelēšanas dēļi.

Skaņu dizains: baškīru mūzikas audio ieraksts, kurai melodija.

Nodarbības struktūra ietver šādus elementus:

1. Organizatoriskais moments (pārdomas)

2. Saruna par E. Čarušinu un viņa darbiem

3. Prezentācija “Kur zvirbulis vakariņoja?”

4. Saruna par zoodārzu, par savvaļas dzīvniekiem, ar mīklu risināšanu un tēlotu dzīvnieku izrādīšanu.

5. Fizisko vingrinājumu vadīšana “Zoodārzā”

6. Rāda, kā veidot skulptūru (atgādinājums)

7. Pirkstu vingrošana “Zvēri”

8. Dzīvnieku modelēšana, darbs, izmantojot diagrammas.

9. Kopsavilkums, refleksija

Organizēto izglītojošo pasākumu norise

1.Organizācijas moments

Pedagogs: puiši, sāksim nodarbību labā noskaņojumā (skan mierīga baškīru melodija). Berzēsim plaukstas, un tagad turēsimies rokās un aizvērsim acis. Vai jūti, kā siltums iet cauri tavām rokām?

Bērni: jā.

Pedagogs: tagad, puiši, atvērsim acis un uzsmaidīsim viens otram. Ar šo labs garastāvoklis mēs sāksim savu sarunu.

Ievada daļa

2.Skolotājs: r puiši, jums visiem patīk lasīt grāmatas par dzīvniekiem. Un jūs, protams, klausījāties Jevgeņija Ivanoviča Čarušina stāstus par dzīvniekiem. Paskatieties uz E. Čarušina portretu. Kas ir Jevgeņijs Ivanovičs Čarušins?

Bērni: mākslinieks, rakstnieks.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, šis ir rakstnieks un mākslinieks. Nevis vienkāršs mākslinieks, bet mākslinieks – dzīvnieku gleznotājs. Timur, ko vai ko glezno dzīvnieku mākslinieks?

Timurs: dzīvnieku mākslinieki attēlo dzīvniekus.

Pedagogs: Labi darīts, Timur. Puiši, E. Čarušins ir ne tikai mākslinieks, bet arī rakstnieks, vai ne? Kādus viņa stāstus jūs zināt?

Bērni: “Par Tomku”, “Liels un mazs”, “Putnu ezers”.

Pedagogs: Labi darīts, puiši. Paskatieties, puiši, mūsu grupā mums ir neliela E. Charušina grāmatu un ilustrāciju izstāde (grāmatu apskate, ilustrācijas). Viņš ne tikai rakstīja stāstus šajās grāmatās, bet arī tos ilustrēja.

Pedagogs: E. Čarušins zīmēja ilustrācijas arī citu autoru darbiem. Tagad es jums nolasīšu S.Ya dzejoli. Maršaks “Kur zvirbulis vakariņoja?”, un aplūkojiet E. Čarušina veidotās ilustrācijas.

3. (Prezentācija S. Maršaka dzejolim “Kur zvirbulis pusdienoja?”)

S. Ja Maršaks "Kur zvirbulis vakariņoja?"

Kur tu pusdienoji, zvirbuliņ?

IN dzīvnieki zoodārzā.

Vispirms es pusdienoju aiz restēm pie lauvas.

Atspirdzinājos pie lapsas un iedzēru ūdeni pie valzirgu.

Es ēdu burkānus no ziloņa un ēdu prosu ar dzērvi.

Es paliku pie degunradža un apēdu nedaudz klijas.

Es apmeklēju dzīres ar asti ķenguriem.

Bija ieslēgts svētku vakariņas pie pinkainā lāča.

A zobains krokodils Gandrīz aprija mani.

Pedagogs: tas viss interesants stāsts notika zoodārzā. Kas ir zoodārzs? Ko tu domā, Elīna? Un tu, Dimants? (bērnu atbildes)

Bērni: Šī ir vieta, kur tiek turēti savvaļas dzīvnieki izstādīšanas un izpētes nolūkos.

Pedagogs: puiši, vai jūs bijāt? zoodārzs? Pastāsti man, kas dzīvo zoodārzs?

Bērni: zilonis, tīģeris, lācis, lauva, pērtiķi, žirafe un citi.

Pedagogs: Es iesaku jums tos apskatīt (uz tāfeles ir dzīvnieku attēli)

Pedagogs: ko mēs par viņiem zinām? Kur viņi dzīvo? Ko viņi ēd?

(Bērni uzskaita valstis, kurās viņi dzīvo, savu dzīvotni, dzīvnieku barošanas paradumus, individuālas atbildes).

Pedagogs: Puiši, kas mums ir? liela valsts vai mēs dzīvojam?

Bērni: Krievijā.

Pedagogs: kā sauc republiku, kurā mēs dzīvojam?

Bērni: Baškortostānas Republika.

Pedagogs: kādi dzīvnieki dzīvo mūsu republikā?

Bērni: lācis, zaķis, lapsa, vāvere, alnis un citi.

Pedagogs: Puiši, es iesaku jums izveidot savu mazo zoodārzs ? Neparasts zoodārzs, bet tāds, kurā dzīvo dzīvnieki no Jevgeņija Čarušina un mūsu dzimtenes Baškīrijas stāstiem. Un jūs uzzināsiet no manām mīklām, kādus dzīvniekus mēs tur liksim. Piekrita?

Bērni: jā.

Pedagogs:

Kas tas par meža dzīvnieku?

Ziemā viņš valkā baltu kažoku.

Gļēvais zvērs baidās no visiem.

Kā viņu sauc?

Bērni: zaķis.

(Skolotājs izliek tēlotu dzīvnieka figūriņu, pievērš uzmanību tam raksturīgajām pazīmēm – īsa aste, garas ausis, smails purns).

Pedagogs:

Jūs un es atpazinām dzīvnieku,
Saskaņā ar divām šādām zīmēm:
Viņš valkā kažoku pelēkajā ziemā,
Un sarkanā kažokā - vasarā.

Bērni: vāvere.

(Skolotājs izliek tēlotu dzīvnieka figūriņu un vērš uzmanību uz tā raksturīgajām iezīmēm)

Pedagogs: Vāveres ķermenis ir veidots no figūras, kas sastāv no puse apļa un pusi ovāla, šo figūru sauc par olveida. Galva ir izgatavota nelielas bumbiņas formā, nedaudz smaila vienā galā. Izrotājiet lādi ar baltu kūku, izveidojiet divus vaigus, pievienojiet melnu degunu. Lai iegūtu ķepas, sarullējiet divas mazas desiņas pelēks. Vāverei uz galvas ir no maziem trīsstūriem veidotas ausis.).

Pedagogs:

Lai gan viņa izskatās pēc skaistas meitenes,
triku meistars,
Kurš gan gribētu ar viņu draudzēties?
Mežā nav viltīgāka zvēra
Bērni: lapsa.

(Skolotājs izliek tēlotu dzīvnieka figūriņu, vērš uzmanību uz tā raksturīgajām iezīmēm – asajām ausīm, gara aste, iegarens ķermenis, ass purns).

Pedagogs:

Es esmu pelēks, es dzīvoju mežā,

Es pazīstu rudo lapsu.

Es dziedu skumju dziesmu,

Skaļi gaudot uz mēnesi.

Bērni: vilks.

(Skolotājs izliek tēlotu dzīvnieka figūriņu, vērš uzmanību uz tās raksturīgajām iezīmēm - smailas ausis, iegarens ķermenis, gara aste, garas kājas,ass purns).

Skolotājs: s Tagad mēs nedaudz atpūtīsimies un dosimies ar jums uz zoodārzu.

Fiziskās audzināšanas minūte

Izstaigājam zoodārzuMaršēšana vietā

Un mēs tur satiekam lāciĶermeņa šūpošana.

Šis lācis ir neveiklsRokas ir saliektas elkoņos

Viņš plaši izpleta ķepas,Pēdas plecu platumā

Vai nu viens, vai abi kopāStājoties no kājas uz kāju

Viņš jau ilgu laiku ir atzīmējis laiku.

Priekšā no aiz krūmaBērni skatās tālumā, turot rokās

Viltīgā lapsa skatāsplauksta pār uzacīm, pagriežas.

Mēs pārspēsim lapsuSkriešana vietā uz pirkstiem.

Skriesim uz pirkstgaliem.

Šeit vilku mazuļi izlieka muguruNoliec muguru uz priekšu

Un viņi nedaudz uzlēca.Viegli uzlēkt

Mēs atdarinām zaķiPlaukstas uz galvas, lec.

Neprātīgs nerātns zēns.

Bet spēle ir beigusies

Nodarbības mērķis:

Aktivizēšana un papildināšana vārdu krājums par nodarbības tēmu;

Ideju veidošana par savvaļas un eksotiskiem dzīvniekiem,

Konstruktīvo spēju attīstība,

Attīstība smalkās motorikas rokas,

Uzmanības, domāšanas, atmiņas, orientācijas-telpisko attiecību attīstība,

Dzirdes un vizuālo analizatoru izstrāde,

Radošās darbības attīstība.

Nodarbību gaita bērnudārza jaunākajā grupā

1. Sveiciens.

2. Dinamiska pauze “Mēs braucām ar automašīnu”

Bērni, šodien mēs apmeklēsim zoodārzu. Zoodārzā dzīvo ļoti daudz dažādu dzīvnieku: tie, kas dzīvo mūsu mežos - lāči, vilki, lapsas, un tie, kas atvesti no tālienes - lauvas, ziloņi, krokodili, žirafes. Brauksim ar mašīnu. Vai esat gatavs?

Dinamiskā pauze

Mēs braucām ar automašīnu (griezāmies ar rokām, kas "tur stūri".)

Mēs ieradāmies zoodārzā. Pīkst pīkst!

Izjājām ar zirgu (bērni veic vieglus pietupienus, rokas izstieptas, "turot grožus")

Apmeklējām visus dzīvniekus. Hop-hop-hop!

Mēs braucām ar tvaika lokomotīvi (rokas saliektas elkoņos, mainīgas kreisās un labās rokas uz priekšu - atpakaļ.)

Un mēs atgriezāmies.

3. Vizuālās uztveres attīstība "Kas slēpjas?"

Materiāls: Popelreuter figūriņas

Kādi dzīvnieki dzīvo zoodārzā?

4. Runas attīstība un skaņas imitācija. Sveicieni.

Materiāls: grozs ar dzīvnieku rotaļlietām.

— Draugi, sveicināsim zoodārza iemītniekus viņu valodā. (Skolotājs sapulcina bērnus ap grozu un piedāvā izvēlēties jebkuru rotaļlietu: suni, lauvas mazuli, ezīti, kaķēnu... un sasveicināties ar katru viņa rotaļlietas balsī, palīdzot katram bērnam izvēlēties pareizie vārdi, intonācija un izteiksmīgums, lai raksturotu izvēlēto varoni.)

5. Masāžas pauze “Ezītis”

Materiāls: masāžas bumbiņas.

(Ritiniet īpašu gumijas “ezīti” masāžai vai viegli piesitiet ar nagiem)

Lūk, dzeloņains ezis

Cik adatu viņam ir?

Viņš skrien ar kājām

Un skujas čaukst.

Skrien šur tur

Es vienmēr esmu kutināta!

6. Domāšanas attīstība.

Materiāls: kartītes ar dzīvnieku attēliem, zaļām un dzeltenām mājām

Zoodārzā dzīvnieki pulcējās no jebkuras vietas. Zaķi, lapsas, lāči ir no mūsu mežiem, lauvas un žirafes ir no Āfrikas, un pērtiķi ir no Brazīlijas džungļiem. Spēlēsim.

Spēle "Zoodārza iemītnieki".

(Bērni saņem kartītes ar dzīvnieku attēliem - zoodārza iemītniekiem. Visi iziet uz paklājiņa. Skolotāja noliek divu māju attēlu (zaļu un dzeltenu).

Tiek ziņots, ka tagad visi bērni ir zoodārza iemītnieki. Kamēr skan mūzika, bērniem jādejo uz paklāja, bet, kad mūzika apstājas, jāskrien uz “savu” māju. Spēli var atkārtot, apmainoties ar attēliem.)

7. Uzmanības attīstīšana “Kam aste”

Materiāls: darba lapa.

Bērni, mākslinieks ieradās zoodārzā, lai zīmētu dzīvniekus. Viņš ļoti labi attēloja dzīvniekus, bet problēma ir tā, ka viņš astes zīmēja atsevišķi. Palīdziet man saprast, kur ir kura aste.

8. Runas attīstība “Saki laipni”

Mūsu dzīvniekiem ļoti patīk, ja tos mīļi sauc; lācis - lācēns, zilonis - zilonis utt.

9. Iepazans ar vidi. Lauva.

Mūsu pastaiga pa zoodārzu turpinās, piestāsim pie šī dzīvnieka. Šeit ir viņa ēna. Vai jūs uzzinājāt, kas tas ir? Tas ir lauva. Vai tu viņu atpazini pēc biezajām krēpēm? Bet tādas krēpes sastopamas tikai lauvām – tētiem – mātēm krēpes nav.

Lauvu sauc par "zvēru karali".

Lauvām patīk ilgi snaust un slinkot. Viņi uzbrūk tikai tad, kad ir izsalkuši vai kāds mēģina viņus aizvainot.

Lauvas ir plēsēji. Ko tas nozīmē? Ko viņi ēd......gaļu?

Lauvas nemedī vienas. Viņi dzīvo daudzbērnu ģimenēs.

Pieaugušām lauvām patīk spēlēties ar mazuļiem – lauvu mazuļiem. Viņi arī viņiem iemāca visu, kas svarīgs lauvu dzīvei.

10. Matemātika. Cik lauvu mazuļu?

Materiāls: darba lapa.

Lauvu mazuļi bija tik satraukti, ka lauvenes māte pat nevarēja tos pareizi saskaitīt. Palīdzēsim viņai. (Pareizi saskaņojiet attēlu un numuru)

11. Motorspēle “Čūska rāpo”

Un zoodārzā dzīvo liels, gara čūska. Tas pārvietojas vienmērīgi, lēni, visu laiku mainot virzienu.

(Bērni paņem virvi ar rokām un mūzikas pavadībā pārvietojas aiz pieaugušā “čūskas”).

12. Smalko motoriku attīstīšana. Sv.

Materiāls: no krāsaina kartona izgriezts aplis, drēbju šķipsnas.

Lai dzīvnieki zoodārzā justos silti un priecīgi, radīsim tiem košu saulīti.

(Bērni pieliek drēbju šķipsnas - starus aplī).

13. Ģeometriskās formas. Dienesh bloki.

Materiāls: darba lapa.

Mūsu dzīvniekiem ļoti patīk arī cepumi un visdažādākie tie. Kādas formas un krāsas cepumi patīk lauvām, ziloņiem un nīlzirgiem? Atradīsim viņu iecienītāko cienastu.

14. Pirkstu vingrošana “Krokodils”

Reiz pa Nīlas upi

Peldēja milzīgs krokodils.

Netālu parādījās vēl viens,

Es viņam kliedzu: "Pagaidi!"

(Bērni katrā rokā savieno rādītājpirkstu un vidējo pirkstu, mazo un zeltnesi pa pāriem. Viņi iegūst divus iedomātus krokodilus, kas peld, atver un aizver muti)

15. Muzikāla brīvdabas spēle “Pie žirafes”.

16.Zīmējums. Tīģera svītras.

Materiāli: darba lapa, krāsas, ota.

Bērni, paskatieties, kas tas par dzīvnieku? Šis ir tīģeris, bet viņam ļoti patīk staigāt lietū, tāpēc visas svītras tiek nomazgātas. Tīģeris par to ir ļoti sarūgtināts. Viņš visu laiku ir skumjš un dusmīgs. Palīdzēsim viņam un zīmēsim svītras. Paņemiet otas rokās un velciet līnijas no augšas uz leju gar tīģeri, lai tam būtu svītras.

17. Atvadīšanās.

Skolotāja organizē atvadas uz paklāja. Skolotājs un bērni stāv aplī un korī, izrunājot pantu, sit plaukstas ritmā.

Lai gan mums ir žēl atvadīties,

Ir pienācis laiks atgriezties mājās.

Mēs nāksim šeit vēlreiz

Un mācīties un spēlēt.