Lietošanas dzīvnieki sagatavošanas grupā. Tiešās izglītības aktivitātes sagatavošanas skolas grupā

Nadežda Sorodņika

Mērķis: Nostipriniet ideju par savvaļas dzīvnieki: vārds, izskats, dzīvesveids, uzturs. Iemācieties rūpīgi izsekot un izgriezt. Nostipriniet, lai detaļas pareizi novietotu uz papīra. Strādājot, esiet uzmanīgi. Izpildi iesākto līdz galam.

Materiāls: brūns kartons, melns; līme; šķēres; acis (var ielīmēt no papīra vai iegādāties veikalā).

Nodarbības gaita:

1. Puiši ar ko dzīvnieki mēs šonedēļ satikāmies (lācis, zaķis, vilks, alnis, lapsa utt.). Kas tie ir dzīvnieki? (mežonīgs)

Pastāsti man:

kur dzīvo lācis. (dīrā)

kur dzīvo vilks? (laivā)

kur dzīvo lapsa? (caurumā)

kur dzīvo zaķis? (zem krūma)

kur dzīvo vāvere? (iedobē)

kur viņš dzīvo alnis. (biežāk)

Ko šie cilvēki ēd? dzīvnieki(klausoties bērnu atbildes)

Labi darīti puiši!

2. Dinamiska pauze “Laimīgie zaķi”:

Nu visi apsēdās kopā

Mēs skatījāmies viens uz otru

Un viņi sasita plaukstas

Aplaudē un aplaudē, aplaudē un aplaudē

Kas ir zaķim uz galvas?

Ausis tur jautri dejo.

Lec vienreiz, lec divreiz -

Visi metās mežā)

3. Puiši kad dzīvnieki staigā pa sniegu, ko viņi atstāj? (pēdas)

Pareizi! Pastāsti man

Ja vilks atstāja pēdas, tad kam tās ir pēdas? (vilks)

ja - lapsas? (lapsa)

ja - lācis? (lācīgs)

ja - zaķis? (zaķis)

ja - olbaltumvielas? (vāvere)

Ja - alnis? (alnis)

4. Atstāsim arī savu nospiedumu. Un no mūsu pēdas mēs izveidosim smieklīgs alnis.

Un tas mums ir tas strādāja):


Labi darīti puiši! UN pēdējais jautājums Esmu aizbraucis pie tevis, saki, lūdzu, kuras ziemā dzīvniekus neredzēsi? (lācis un ezis guļ ziemas miegā). Pareizi! Labi darīts!

Publikācijas par šo tēmu:

Integrētas nodarbības kopsavilkums par tēmu: “Kā savvaļas dzīvnieki gatavojas ziemai”. Izglītības joma: izziņa, komunikācija, radošums.

Vecāko grupā “Mājas un savvaļas dzīvnieki” integrētās nodarbības kopsavilkums Nodarbības mērķis: Nostiprināt zināšanas un spēju atšķirt savvaļas dzīvniekus no mājdzīvniekiem (izskats, barība, to mazuļi, rūpīgi izglītot).

Senioru logopēdiskās grupas “Savvaļas dzīvnieki” integrētās nodarbības kopsavilkums Tēma: “Savvaļas dzīvnieki” Mērķis: Vispārināt priekšstatus par savvaļas dzīvniekiem, to dzīvesveidu. Mērķi: I. Labošanas un izglītības 1. Izvērst.

GCD kopsavilkums in sagatavošanas grupa par tēmu “Savvaļas dzīvnieki” Mērķis: Paplašināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem; Mērķi: bagātināt vārdu krājumu.

Mērķis: nostiprināt jaunāko bērnu zināšanas pirmsskolas vecums par savvaļas un mājdzīvniekiem, to mazuļiem, barošanas paradumiem, izskatu.

Nodarbības kopsavilkums par iepazīšanos ar ārpasauli vecākajā grupā “Ļeņingradas apgabala savvaļas dzīvnieki” Nodarbības mērķis: apkopot bērnu idejas par savvaļas dzīvniekiem Ļeņingradas apgabals. Mērķi: Izglītojoši: 1. Nostiprināt dzīvnieku nosaukumus.

Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums. Stāsts par noteiktu tēmu “Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki” Mērķis: attīstīt monologu runu. Mērķi: Izglītojoši: -Turpināt mācīt, kā komponēt īss stāsts saskaņā ar atsauces attēliem. -Vingrot.

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde

"Bērnudārzs Nr. 202 Brīnumu pilsēta" Čeboksaras pilsētā, Čuvašas Republikā

Abstrakts

Organizēts izglītojošas aktivitātes

Izglītības virziens "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"

vecākajā grupā

Dzīvnieku modelēšana pēc plāna “Kas dzīvo mežā?”

Sagatavojusi skolotāja

Akhmeeva Natālija Anatoļevna

Čeboksari

2018. gads

Tēma: Kas dzīvo mežā?

Programmas saturs

Mērķis: turpiniet iepazīstināt bērnus ar dzīvnieku veidošanas paņēmieniem kustībā.

Uzdevumi:

Izglītības:

  • iemācīt bērniem plānot savu darbu: izveidot attēlu, sadalīt materiālu vajadzīgajā skaitā dažāda izmēra daļās, nodot formu un detaļu proporcionālās attiecības;
  • stiprināt bērnu spēju risināt mīklas;
  • rosināt interesi par savvaļas dzīvnieku dzīvi.

Izglītības:

  • attīstīt radošo iztēli, emocionālo atsaucību;
  • attīstīties smalkās motorikas rokas

Runa:

  • aktivizējiet vārdnīcu par tēmu “Mūsu meža savvaļas dzīvnieki”: zaķis, pūkains, stulbs (aste), piesardzīgs, blēdīgs utt.

Izglītības:

  • audzināt neatlaidību un interesi par modelēšanu.

Tehniski:

  • mācīt bērniem konstruktīvi veidot dzīvniekus kustībā, izmantojot esošās prasmes un iemaņas strādāt ar mīklu - rullēt, saplacināt, sadalīt veselumu daļās, izmantojot kaudzes, mācīt veidot veidotās daļas vienā veselumā, cieši savienot tās, nosmērējot vienu daļu uz otru un izlīdzināt detaļu robežu savienojumu;
  • attīstīt bērnos prasmi nodot detaļas modelēšanā, parādīt paņēmienus, kā izrotāt skulptūru ar papildu elementiem.

Materiāls un aprīkojums:

  1. Sāls mīkla(daudzkrāsains),
  2. Modelēšanas dēlis,
  3. kaudze,
  4. Savvaļas dzīvnieku silueti,
  5. krelles,
  6. Plastmasas koku meža sastāvs.

Iepriekšējais darbs:

  1. Krievu tautas pasaku lasīšana;
  2. Ilustrāciju pārbaude;
  3. Stāstu lasīšana par dzīvnieku dzīvi mūsu mežos;
  4. Sarunas par viņu ķermeņa seguma īpatnībām (kažokādas, muguriņas);
  5. Mīklas izrullēšana kolonnās.

Metodiskās metodes:

  1. Brauciens uz mežu ar autobusu
  2. Mīklas par dzīvniekiem
  3. Fiziskās audzināšanas minūte. Pirkstu vingrošana
  4. Praktiskā daļa: dzīvnieku tēlniecības tehnikas skaidrojums
  5. Patstāvīga nodarbe bērniem: dzīvnieka veidošana pēc dizaina

GCD pārvietošana:

  1. Aicinājums ceļot

Pedagogs: Uzmanību! Uzmanību! Tie, kas vēlas doties aizraujošā ceļojumā dzīvnieku pasaulē, lūdzu, ieņemiet vietas! Autobuss brauc! Kur? Uzmini nu. Uzmini mīklu un uzzini, kur mūs šodien aizvedīs smieklīgais autobuss.

  • Šī pilsēta nav vienkārša, tā ir blīva un blīva (Mežs)

Pedagogs: Jā, šodien mēs dosimies tev līdzi uz mežu. Ko mēs tur varam satikt? Bet klausieties, ar ko tur satikās dzejnieks Nikolajs Rubcovs.

Zaķis pa pļavu ieskrēja mežā.

Es gāju mājās no meža, -

Nabaga nobijies zaķis

Tāpēc viņš apsēdās man pretī,

Tātad viņš nomira, stulbais,

Bet, protams, tieši tajā brīdī

Ielēca priežu mežā,

Dzirdot manu jautro saucienu.

Un droši vien uz ilgu laiku

Ar mūžīgu trīcēšanu klusumā

Es domāju kaut kur zem koka

Par sevi un par mani.

Es nodomāju, skumji nopūšoties,

Kādi draugi viņam ir?

Pēc vectēva Mazai

Nav vairs neviena.

  • Ko dzejnieks satika mežā?
  • Kas notika ar zaķi, kad viņš ieraudzīja dzejnieku?
  • Kas ir zaķis Nikolaja Rubcova dzejolī?

Pedagogs: Puiši, kamēr mēs runājām, mūsu autobuss piebrauca uz mežu. Iesaku nākt pie galda.(Uz galda ir mežs).Kā jūs domājat, ko mēs šeit satiksim? Uzmini mīklu.

  • Lēc pa mežu - paslēpj ausis, pieceļas kā stabs - viņa ausis turas uz augšu" (Zaķis)

Skolotājs demonstrē iepriekš nomodētu zaķi.

  • Kāpēc zaķim ir balta kažokāda?
  • Kāpēc viņš mainīja kažoka krāsu?

Pedagogs: Zaķi var izgatavot dažādos veidos: tas var būt mazs, aizkustinošs zaķis, kas ir apmaldījies, vai vieglprātīgs zaķis, Boast, mānīgas lapsas aizvainots zaķis. Visās pasakās zaķis tiek iebiedēts, tāpēc mēs veidosim zaķi, kas var ātri skriet. Skrienoša zaķa mugura ir izliekta, kājas ir plaši izvietotas, galva ir pagriezta uz priekšu, ausis ir nedaudz piespiestas galvai, un aste ir pie ķermeņa.

  1. Fiziskās audzināšanas minūte.

Zaķītim ir auksti sēdēt

Zaķis ir izsalcis sēdēt

Jāiesilda ķepas.

Ķepas uz augšu, ķepas uz leju,

Pacelieties uz pirkstiem.

Mēs noliekam ķepas uz sāniem,

Uz pirkstiem, hop-hop-hop!

Un tad notupies,

Lai ķepas nesasaltu.

  • Paskaties ko -

Viss deg kā zelts.

Staigā apkārt kažokā dārgais,

Aste ir pūkaina un liela. (Lapsa)

Pedagogs: Lai veidotu korpusu, izrullējam biezu cilindru, nedaudz saplacinām un sagriežam no abām pusēm. Tad mēs to saliecam lokā. Ķermenis ir gatavs. Uzklājiet asti un purnu. Izrādās, šī ir lapsa. Šis amats ir ļoti plastisks. Mainot kāju stāvokli, mēs varam likt lapsai staigāt vai sēdēt. Jūs varat izrotāt lapsu ar papildu mazām detaļām.

  • Zem mēness, aukstā ziemā,

Izsalcis pelēks zvērs klejo,

No krūmiem ar zobiem - klikšķini!

Uzmanieties - tas ir... (vilks)

Pedagogs: Galva, aste un ķermenis ir izgatavoti tieši tādā pašā veidā. Vilku var ne tikai nolikt uz kājām, bet arī nosēdināt. Vai arī, mainot ķepu stāvokli, liec viņam “skriet”. Arī šādā veidā no mīklas pagatavot vilku ir viegli. Izmantojot šīs skulptūras metodes, jūs varat veidot ne tikai vilku, bet arī daudzus citus dzīvniekus.

  • Pūkainais vectēvs staigā -

Resnā pēda, nūjapēda -

Viņam patīk avenes ar medu

Un viņš guļ bedrē sešus mēnešus. (Lācis)

  • Melnās acis - klab.

Valkā pušķus uz ausīm,

Lēc gar zariem kā gaisma

Un viņš slēpj riekstus dobumā. (Vāvere)

Pedagogs: Bet vāveres ķermenis ir izgatavots no figūras, kas sastāv no puse apļa un puse ovāla, šo figūru sauc par olveida. Galva ir izgatavota nelielas bumbiņas formā, nedaudz smaila vienā galā. Izrotājiet lādi ar baltu kūku, izveidojiet divus vaigus, pievienojiet melnu degunu. Lai iegūtu kājas, sarullējiet divas mazas apelsīnu desiņas. Ar lāpstiņu atzīmējiet galvas augšdaļā pirkstus – ausis no maziem oranžiem trijstūriem ar brūniem pušķiem galos. Noteikti apstrādājiet vāveri ar cūku sēni.

Pedagogs: Tāpēc mēs ar jums apmeklējām mežu un uzzinājām daudz interesantu lietu. Atcerēsimies mūsu neaizmirstams ceļojums Attēlosim satiktos dzīvniekus.

  1. Praktiskā daļa

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: Padomāsim, cik daļās ir jāsadala mīklas gabals, lai izveidotu skrienošu zaķi.

  • Skatiet, vai visas daļas ir vienāda izmēra? (Nē)

Darba izpildes posmi.

1. Torss

  • Gabals, no kura mēs veidosim ķermeni un kājas, ir lielākais.

Mēs atzīmējam pusi no gabala ar kaudzi, un pēc tam atkal sadalām pusi uz pusēm un sagriežam ar kaudzi.

2. Galva

  • Šo sagriezto gabalu sadalām divās vienādās daļās: no vienas daļas veidojam galvu: mīklu ar apļveida kustībām izrullējam bumbiņas formā un no vienas puses nedaudz saplacinām.

3. Ausis un aste

  • Un no otras daļas mēs veidojam ausis - garas, smailas uz galiem. Ausis ir izgatavotas, izritinot “desu”, un aste ir spura, īsa un apaļa. Astei ņem mazāko mīklas gabalu un izrullē nelielu bumbiņu. Tad šīs daļas ir piestiprinātas pie galvas un rumpja.
  • Tas esmu es, viltīgais zaķis! Vai jūs zināt, kur pazuda mans pūkains kažoks? Esmu galīgi nosalusi!

Pedagogs: Ko mums darīt, puiši? Kā palīdzēt zaķim? (Bērnu atbildes)

Skolotājs paņem nūju un skrāpē īsus vēzienus pa muguru, it kā zīmētu kažokādu. Bērni uz zaķiem zīmē kažokādas.

Pedagogs: Tagad mēs visi kopā pārbaudīsim, vai mums izdevās labi sagatavot materiālu modelēšanai:

  • Parādiet mums, no kā mēs veidosim ķermeni un kājas?
  • Atrodiet materiālu galvai.
  • Kas iznāks no atlikušā gabala? (aste un ausis). Jūs pats sadalīsit šo gabalu daļās un izdomāsit, kā vislabāk noformēt asti un garās ausis.
  • Kur mums vajadzētu sākt veidot zaķi? (No ķermeņa un kājām). Ar plaukstu apļveida kustībām izrullējiet mīklas gabalu, lai izveidotu bumbiņu, pēc tam ar taisnām kustībām izrullējiet mīklu ovāla vai cilindra formā.

Skolotājs izveido kolonnu, un tai tiek piešķirta noteikta pozīcija.

Pedagogs: Uz leju nolaistās kolonnas galus sagriež ar kaudzi, atdala un nogludina, pēc tam pievieno atlikušās daļas.

  1. Bērnu patstāvīgas aktivitātes

Vērojot bērnu darbu, skolotājs palīdz viņiem iegūt izteiksmīgu dzīvnieka tēla atveidojumu.

  1. Pirkstu vingrošana.

Pārmaiņus savienojot visus pirkstus ar īkšķi, sākot ar rādītājpirkstu un beidzot ar mazo pirkstu. Pretējā virzienā no mazā pirksta līdz rādītājpirkstam. Vispirms bērns savieno vienas rokas pirkstus, tad otru (uz uzsvērtām zilbēm).

  • Ezītis, lācis, āpsis, jenots

Viņi katru gadu guļ ziemā (roku maiņa).

  • Vilks, zaķis, lūsis, lapsa

Ziemā to atradīsi mežā.

Pedagogs: Mums jāatgriežas pie bērnudārzs.

  1. Beigu daļa

Pedagogs: Labi darīts! Tagad mūsu dzīvnieki nenosals, viņiem ir silti kažoki, skaistas acis un viņi var ātri skriet. Un mēs tos ieliksim mežā.

  • Kur tu un es biji un ko mēs darījām?

Izmantotās literatūras saraksts

  1. Jautrs plastilīns. Mācāmies tēlot / mākslinieks O.S. Moskovka. – M.: Flamingo, 2014.
  2. Bērnu audzināšana un mācīšana bērnudārza vecākajā grupā / red. V. V. Gerbova, T. S. Komarova. – M.: Mosaika-Sintez, 2006.
  3. Kazakova, T. G. Nodarbības ar pirmsskolas vecuma bērniem vizuālajā mākslā / T. G. Kazakova. – M.: Izglītība, 1996.g.
  4. Kazakova, T. G. Attīstīt radošumu pirmsskolas vecuma bērniem: rokasgrāmata bērnudārza skolotājiem / T. G. Kazakova. – M.: Izglītība, 1995.g.
  5. Komarova, T. S. Vizuālās mākslas nodarbības bērnudārza vecākajā grupā: nodarbību pieraksti / T. S. Komarova. – M.: Mosaika-Sintez, 2008.
  6. Komarova, T.S. Vizuālās aktivitātes bērnudārzā: programmas un metodiskie ieteikumi/ T.S. Komarova. – M.: Mosaika-Sintez, 2006.
  7. Tomilova, S. D. Pilnīgs lasītājs pirmsskolas vecuma bērniem ar metodiskiem padomiem. 2 grāmatās / S. D. Tomilova. M.: AST, 2013. gads.
  8. Khananova, I. Sāļā mīkla: fantāzijas no miltiem, sāls un ūdens / I. Khananova. – M.: AST-Press, 2012. gads.

Tiešās izglītības aktivitātes sagatavošanas skolas grupā. Kolektīvs pieteikums “Dzīvnieki mežā”.
Mērķis: - attīstīt kompozīcijas prasmes - novietot dzīvnieku siluetus ziemas meža panorāmā; attīstīt aci un precizitāti;
- izkopt estētisku attieksmi pret dabu; interese par dabas zināšanām un smalkāka iespaidu atspoguļošana tēlotājmākslā; pārliecība par savām prasmēm;
- iemācīt bērniem izveidot sižeta kompozīciju no savvaļas dzīvnieku siluetiem, kas izgriezti pēc pašu cirkulēta šablona. Ieviest silueta jēdzienu; iemācīties izmantot jaunus materiālus (diegi, vate) savā darbā atbalsta personīgo radošums.
Materiāli un aprīkojums: nepabeigta kompozīcija “Ziemas mežs”, baltas papīra lapas, savvaļas dzīvnieku šabloni, šķēres, līme, zīmuļi, vate, krāsaini diegi, salvetes - audums, eļļas lupatiņa, rotaļlietas - lācis, vāvere, zaķis, lapsa, vilks , gleznas, kurās attēlota Krievijas daba.

Lejupielādēt abstraktu

Priekšdarbs: veidojot kompozīciju “Ziemas mežs”, runājot par savvaļas dzīvniekiem, aplūkojot ilustrācijas grāmatās un žurnālos; izdarīja. spēles: “Nosauc pareizi”, “Uzzīmē dzīvnieku”, “Kas kur dzīvo”.

Pedagogs: puiši, sakiet man, kurā valstī mēs dzīvojam? (Bērni: Krievijā). Pareizi, Krievijā. Mūsu valsts ir liela un skaista, Krievijas lauki ir plaši, upes un ezeri ir dziļi, Krievijas meži ir biezi (Stāsta gaitā tiek rādīti attēli, kas attēlo Krievijas dabu). Mūsu valsts mežos ir daudz dzīvnieku. Nosauciet tos (Bērnu atbildes). Daudzveidīgs fauna mūsu valsts. Tagad es jums pastāstīšu mīklas, un jūs nosauciet attiecīgos dzīvniekus.
Vasarā viņš klīst bez takas starp priedēm un bērziem,
Un ziemā viņš guļ midzenī, paslēpdams degunu no sala. (Lācis).

Taisni no koka līdz celmam
Sarkanā gaisma uzlēca.
Un tad uz alkšņa stumbra
Viņš uzlēca ar strauju lēcienu. (Vāvere).

Kad esmu izsalcis, nesatiec mani
Es noklikšķināšu uz zobiem un ēdīšu to nejauši. (Vilks).

Uzmini, kāda cepure?
Kažokādas - vesela rokas,
Cepure skrien mežā,
Tas grauž stumbru mizu. (Zaķis).
Paskaties, kā tas ir
Viss deg kā zelts
Staigā apkārt kažokā dārgais,
Aste ir pūkaina un liela.
Viņa ir viltības meistare.
Kā viņu sauc? (Lapsa).
Atrisinot mīklas, no groza parādās attiecīgie dzīvnieki, un katrs no tiem tiek apskatīts un apspriests.
Pedagogs: puiši, es iesaku izvēlēties un izgatavot jebkuru dzīvnieku un novietot to mūsu ziemas mežā. Lai to izdarītu, uz jūsu galdiem ir attēli - silueti. Šim siluetam ir jāuzklāj līme un pēc tam jāpiepilda siluets ar smalki sagrieztiem pavedieniem vai vate. Un jūs iegūsit dzīvnieku ar pūkainu kažokādu. Atliek tikai uztaisīt degunu, acis un muti un “novietot” dzīvnieku mežā. Bet pirms tam mēs nedaudz paspēlēsimies.
Tiek veikta fiziskā pārbaude. minūte “Smieklīgi dzīvnieki”:

Zaķis lec cauri krūmiem, viņi lec uz divām kājām, taisot "ausis"
Caur purvu un pāri pauguriem. no plaukstām.
Vāvere lec uz zariem, Tie lec, rokas saliekuši krūtīm priekšā.
Sēne tiek nogādāta vāverēm.
Lācis ar lāpstiņu staigā, Viņi brien.
Viņam ir līkas ķepas.
Bez takām, bez takām Viņi pārvietojas pustupē, padarot
Ripošana dzeloņains ezis. apaļas muguras.
Bērni sēž pie galdiem un katrs veido savu dzīvnieku, pēc tam pielīmē to uz ziemas meža kompozīcijas.
Pedagogs: puiši, paskatieties, cik skaisti mēs esam izvērtušies! Mūsu mežs atdzīvojās, it kā kāds te būtu iestrādājis burvju nūjiņu! Veiksmi jums!

  • Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums. Tēma: Stepes mīklas
  • Integrētas izglītības aktivitātes konspekts izglītības jomās “Izziņa”, “Socializācija” sagatavošanas grupā “Valsts, kurā dzīvojam”
  • Mērķis: risinājums problemātiska situācija praktizējot apjomīgu aplikāciju no vilnas diegiem.

    Uzdevumi:

    — ideju nostiprināšana par savvaļas dzīvniekiem, izmantojot aplikāciju elementus ar vilnas diegu;

    — precizēšana un paplašināšana vārdu krājums par tēmu;

    Sakarīgas runas, dzirdes un vizuālās uzmanības attīstība, loģiskā domāšana, vispārējās un smalkās motorikas;

    Patstāvības prasmju veidošana;

    Audzināšana uzmanīga attieksme savvaļas dzīvniekiem.

    Integrācija izglītības jomās: « Mākslinieciskā jaunrade", "Saziņa", "Mūzika"

    Bērnu aktivitāšu veidi: spēles, komunikatīvās, kognitīvās izpētes, produktīvās, lasīšanas.

    Priekšdarbs: Dzīvnieku apskate enciklopēdijās, albumos, kalendāros; kompozīcijas izveide" Rudens mežs»

    Materiāli, instrumenti, aprīkojums: kompozīcija “Rudens mežs”, krāsaina vilnas diegi, šķēres, līme, līmes otas, zīmuļi, lūžņu kastes, salvetes. Grupa ir iekārtota rudens mežā.

    Nodarbības gaita

    Pedagogs: Puiši, šodien mēs dosimies uz savvaļas dzīvnieku valstību.

    Rudens mežā pastaigāties

    Es aicinu jūs iet.

    Stāviet viens otram blakus

    Cieši turiet rokas.

    Pa takām pa takām,
    Ejam pastaigāties pa mežu.

    Daudz, daudz interesantu lietu

    Mēs to vienmēr atradīsim mežā.

    Pedagogs: Nu lūk, mēs esam rudens mežā, apbrīnojam rudens meža skaistumu, cik tas ir skaists, visapkārt ir koki un krāsainas lapas. Mēs tiešām nokļuvām rudens mežā.

    Puiši, ko, jūsuprāt, jūs varat satikt rudens mežā?

    Bērni: Savvaļas dzīvnieki.

    Pedagogs: Kādus savvaļas dzīvniekus jūs zināt?

    Bērni: lapsa, zaķis, vilks, lācis, kuilis utt.

    Pedagogs: Jā, mēs varam viņus satikt, kāpēc šos dzīvniekus sauc par savvaļas?

    Bērni: Jo viņi dzīvo mežā. Ēdienu viņi saņem paši...

    Pedagogs: Kāpēc paši meža iemītnieki mūs nesatiek?

    Pedagogs: Skatieties puiši, kura pēdas nospiedums?

    Bērni: Vārnu taka.

    Pedagogs: Jā, sekosim tam pareizi. (sekoja pēdas un atrada aploksni: “Palīgā! Viņi nolaupīja visus meža iemītniekus! Sargi!”)

    Pedagogs: Kādas bēdas, kas mums jādara? Palīdzēsim meža iemītniekiem un vedīsim mājās uz mežu!

    Bērni: pieņemsim.

    Pedagogs: Puiši, paskaties, lūk, kāda cita taka, sekosim tai. Kura pēda?

    Bērni: Lācis.

    Pedagogs: Tur, kur lāča taka ved uz koka celmu ar aploksni, mēs lasām: Noslēpums:

    Kas dzīvo dziļā mežā,

    Neveikls, klubpēds?

    Vasarā viņš ēd avenes, medu,

    Un ziemā viņš sūc ķepu. (lācis)

    Pedagogs: Labi darīts, viņi uzminēja pareizi, tāpēc mēs atradām lāci.

    Bērni: Vāveres

    Pedagogs: Pareizi, vāveres, vāveres taka mūs veda uz eglīti, un tur bija vēstule, atkal noslēpums:

    Es staigāju pūkainā kažokā,

    Es dzīvoju blīvā mežā.

    Iedobē uz veca ozola

    Es graužu riekstus (vāvere)

    Viltīgs un izveicīgs

    Iekāpu kūtī un saskaitīju vistas. (lapsa)

    Tātad viņi atrada lapsu.

    Pedagogs: Un šeit ir kāda cita pēda. Zaķu taka mūs veda uz upi.

    Noslēpums:

    Balts ziemā,

    Un vasarā tas ir pelēks,

    Nevienu neapvaino

    Un viņš baidās no visiem. (zaķis)

    Pedagogs: Tātad viņi atrada zaķi. Kura vēl taka? Viņš mūs noveda pie koka, un tur noslēpums:

    Viņš draudzējas tikai ar lapsu,

    Šis zvērs ir dusmīgs, dusmīgs.

    Viņš klikšķina ar zobiem, klikšķ,

    Ļoti baisi pelēks...(vilks)

    Pedagogs: Tātad viņi atrada vilku.

    Ak, puiši, kāds stiprs vējš sacēlies, mēģināsim to padarīt klusāku.

    Fizminutka:

    Sveiks mežā, skaistais mežs

    (plati izpleti rokas uz sāniem)

    Pilna ar pasakām un brīnumi!

    (griežas pa kreisi un pa labi ar izstieptām rokām)

    Par ko jūs trokšņojat?

    (rokas paceltas uz augšu)

    Tumšā, vētrainā naktī

    (šūpojoties pa kreisi un pa labi)

    Kurš slēpjas tavā tuksnesī?

    Kāds dzīvnieks?

    Kāds putns?

    (mēs skatāmies tālumā, roku virs uzacīm ar noapaļotu plaukstu, griežamies pa kreisi un pa labi)

    Atver visu, neslēp to

    (plati izpletiet rokas uz sāniem, kratot pirkstu)

    Redziet – mēs esam savējie

    (paceliet rokas uz augšu un pēc tam piespiediet plaukstas pie krūtīm)

    Pedagogs: Puiši, mēs esam atraduši visus nozagtos dzīvniekus, bet vai jūs zināt, kurš kuru kažoku nēsā?

    Bērni: Jā.

    Pedagogs:Ņemsim savus darbus un parādīsim meža iemītniekiem, ka zinām ne tikai to, kā izskatās viņu pēdas, bet arī kažoku krāsu.

    Praktiskais darbs.

    Pedagogs: Vispirms jums jāpārnes dzīvnieku trafarets uz kartona un jāuzzīmē siluets. Izvēlieties pavedienu krāsu, kas atbilst dzīvniekam. Izgrieziet pavedienus mazos gabaliņos. Uzklājiet līmi uz veidnes un apkaisa ar diegu atgriezumiem. Izgatavojam acis no melna kartona.

    Sāksim strādāt. (skan rudens meža melodija).

    Atcerēsimies noteikumus darbam ar šķērēm un līmi.

    Pēdējā daļa.

    Audzinātāja: Kurš ietērpa dzīvnieku kažokā, to ievedam mežā (sastāvs “Rudens mežs”).

    Puiši, paskatieties, ko skaista bilde mežs izrādījās. Labi darīts, visi paveica labu darbu. Mums ir laiks atgriezties bērnudārzā. Kur mēs bijām šodien?

    Marija Rodimova

    Nodarbības tēma: "Savvaļas dzīvnieku valstība"

    Mērķis: Turpiniet mācīt bērniem izgriezt sarežģītākus attēlus - dzīvnieku figūras, izmantojot trafaretu.

    Izglītības mērķi:

    Paplašināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem;

    Turpināt stiprināt bērnu spēju strādāt ar veidnēm un izsekot birojā;

    Uzlabot prasmes lietot šķēres;

    Iemācieties līmi uzklāt uz pamatnes vienmērīgi, plānā kārtā.

    Attīstības uzdevumi:

    Turpināt attīstīt tēlaino domāšanu un uzmanību;

    Attīstīt smalko motoriku un neatlaidību.

    Izglītības uzdevumi:

    Attīstīt patstāvību, spēju plānot savu darbību un precizitāti darba veikšanā;

    Ieaudziniet draudzīgu attieksmi pret citiem.

    Sagatavošanās darbam:

    Runājiet ar bērniem par tēmu: "Savvaļas dzīvnieki". Pārrunājiet dzīvnieku paradumus un to, kā tie atšķiras no mājdzīvniekiem. Spēlēt didaktiskās spēles grupēšanai un klasifikācijai “Kurš ir nepāra”, “Padariet daļas par veselumu”.

    Materiāli:

    Whatman papīra lapa ar ziemas meža attēlu (uzzīmējiet iepriekš)

    Savvaļas dzīvnieku (zaķa, lapsas, vilka, vāveres, aļņa, mežacūkas) trafareti - izgrieziet trafaretus.

    Krāsains papīrs

    Tumšs zīmulis vai flomāsters

    Šķēres

    Līme, ota

    Darba kārtība

    Piedāvāt bērniem:

    1. Izvēlieties dzīvnieku trafaretu

    2. Izvēlieties papīra krāsu, kas atbilst izvēlētā dzīvnieka krāsai

    3. Tulkojiet trafaretu



    4. Izgrieziet dzīvnieku atbilstoši birojam


    5. Uzklājiet līmi


    6. Pielīmē dzīvnieku



    Tas ir tik brīnišķīgs komandas darbs!


    Publikācijas par šo tēmu:

    “Tas ir tik forši kosmosā! Asas raķetes lielā ātrumā, steidzas šurpu turpu!” O. Ahmetovas Kosmonautikas diena ir visu paaudžu iecienītākie svētki.

    Es ļoti mīlu savu mammu, savu mammu, es viņai uzdāvināšu pušķi. Mērķi Sadarbībā ar skolotāju radīt interesi par skaista pušķa veidošanu.

    Izglītības pasākumu kopsavilkums vecākās grupas bērnu iepazīstināšanai ar dabisko pasauli, ņemot vērā federālo valsts izglītības standartu “Ceļojums uz meža karalisti” Izglītības jomu integrācija: "Kognitīvā attīstība", "Muzikālā attīstība", " Fiziskā attīstība". GCD tēma: "Ceļojums uz mežu.

    Izglītības pasākumu kopsavilkums par vides izglītību sagatavošanas grupā “Savvaļas dzīvnieku dzīve rudenī” GCD kopsavilkums laukā kognitīvā attīstība(ekoloģija) sagatavošanas grupā Tēma: “Savvaļas dzīvnieku dzīve rudenī” Mērķi: Noskaidrot.

    Nodarbības kopsavilkums vecākās grupas bērniem “Stāsts-saruna par ziemeļu savvaļas dzīvniekiem” Programmas saturs: 1. Iepazīstināt bērnus ar izskats ziemeļu savvaļas dzīvnieki. 2. Dodiet domu, ka visiem dzīvniekiem ir biezi mati.

    Meža malā ziedēja margrietiņas, Balti krekli, Dzeltenas galotnes. (Melnik N.) Mērķis: radīt apstākļus zināšanu un prasmju nostiprināšanai bērnos.

    Nodarbības piezīmes par diegu aplikāciju “Ceļojums uz savvaļas dzīvnieku valstību” Tieši organizētu izglītojošu aktivitāšu mākslā SINOPSIS estētiskā attīstība vecākajā sagatavošanā.