Piezīmes par mezgliem “Mākslinieciskā jaunrade” (zīmējums) Tēma: “Visas profesijas ir svarīgas, visas profesijas ir vajadzīgas. Palīdzēsim šoferim” – Kopsavilkums

Nodarbības piezīmes zīmēšanā

V vecākā grupa par tēmu: « Kas es gribu būt»

(izmantojot informāciju-komunikablstehnologi)

Mērķis: iemācīt bērniem sižeta zīmēšanu, zīmēt cilvēku.

Zadachi:

Turpiniet mācīties zīmēt cilvēkus kustībā.

Iemācieties izveidot kompozīciju.

Turpināt nostiprināt bērnu zināšanas par profesiju veidiem.

Attīstīt kompozīcijas prasmes (zīmēt pa visu papīra lapu, nodot proporcionālas un telpiskas attiecības starp objektiem).

Materiāli:

Guašas krāsas;

otas 2-3 izmēri;

Papīra loksnes (iepriekš tonētas);

ūdens burkas;

papīra un auduma salvetes;

ilustrācijas, kurās attēloti dažādu profesiju cilvēki (ilustrāciju atlase demonstrēšanai, izmantojot multimediju projektoru).

Nodarbības gaita:

Skolotājs lasa bērniem dzejoli “Profesijas”:

Varbūt nepietiek zināšanu,

Bet sapņot var!

Es droši vien būšu ārsts

Es sākšu dziedināt cilvēkus!

Es visur ceļošu

Un glābiet slimos bērnus!

Drīz es būšu karavīrs,

Vai vienkārši dūža pilots!

Kā parasts varonis

ES tevi aizsargāšu!

Balerīna un dziedātāja

Es vienmēr esmu sapņojis kļūt!

Lai skaisti saģērbtos,

Dziediet un dejojiet jums!

Esmu slavens mākslinieks

es noteikti.

Mani interesē zīmēšana

Ļoti aizraujoša!

Esmu skolas skolotājs,

Došu zināšanas bērniem!

Bērni būs apmierināti ar mani

Es jums saku noteikti!

Nu es te atgriezīšos!

Sirsnīgs, uzmanīgs

Un vienmēr atsaucīgs

Es kļūšu par skolotāju!

Puiši, spēlēsim ar jums!

Atcerēsimies, kādas vēl profesijas ir bez dzejolī minētajām.

Spēle: "Nosauciet savu profesiju."

(Skolotājs pēc kārtas met bumbu. TasKurš noķer bumbu, nosauc kādu no profesijām.Ja bērnam ir grūti atbildēt, skolotājs uzdod mīklu un palīdz viņam atbildēt).

Piemēram: « Dzejoļi ir mīklas par profesijām.

Man mirgo luksofors, Uzvarēs mānīgā uguns, Viņš zina, ka esmu... Tas, kuru sauc... ( Šoferis.) (Ugunsdzēsējs)

Pirms darba viņš ir mednieks, Mēbeles, maize un gurķi, Dienu pēc dienas ar lidmašīnu... Mums to pārdod... ( Galdnieks.) (Pārdevēji)

Slimais problēmas neatrisinās, Bērni droši zina: Viņš visus slimos ārstēs... Ēdiens garšīgs... ( Ārsts.) (Pavāri) Izstiepts audekls, krāsas, statīvs - Viņa man to vakar uzlika Viņa glezno attēlu no dzīves... Piecas injekcijas... ( Mākslinieks) (Medmāsa.)

Viņš staigā pa apkārtni ar smagu somu, Katrs mājas iedzīvotājs zina, ka viņš liek vēstules mūsu kastītē... Šo māju uzcēla... ( Pastnieks) (Celtnieks.)

Labi padarīts! Jūs nosaucāt tik daudzas profesijas. Tagad uzzīmēsim šo profesiju cilvēkus.

Krāsosim ar krāsām (guaša). Bet vispirms paskatīsimies, kādus attēlus varam uzzīmēt.

(Skolotājs rāda ilustrācijas multivides projektorā. Bērnu uzmanības pievēršanaizskats, ķermeņa stāvoklis, roku stāvoklis - uz sāniem, saliekts, pacelts uz augšu.)

– Neaizmirstiet par paleti, kādas krāsas jāsajauc, lai iegūtu rozā vai miesas krāsu cilvēka ķermeņa krāsošanai.

Bērni ķeras pie darba. Ja nepieciešams, skolotājs palīdz tiem bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Nodarbības kopsavilkums.

Cik brīnišķīgus zīmējumus tu esi uzzīmējis.

Apkoposim tos vienā lielā grāmatā, kuru sauksim “Kas es gribu būt”

(Skolotājs sastāda grāmatu, papildinot to ar vecāku izvēlētiem dzejoļiem).

Nodarbības piezīmes zīmēšanā

vecākajā grupā par tēmu: “Kas es gribu būt”

(izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģijas)
Mērķis: iemācīt bērniem sižeta zīmēšanu, zīmēt cilvēku.

Uzdevumi:


  • Turpiniet mācīties zīmēt cilvēkus kustībā.

  • Iemācieties izveidot kompozīciju.

  • Turpināt nostiprināt bērnu zināšanas par profesiju veidiem.

  • Attīstīt kompozīcijas prasmes (zīmēt pa visu papīra lapu, nodot proporcionālas un telpiskas attiecības starp objektiem).
Materiāli:

  • Guašas krāsas;

  • otas 2-3 izmēri;

  • Papīra loksnes (iepriekš tonētas);

  • ūdens burkas;

  • papīra un auduma salvetes;

  • Paletes;

  • ilustrācijas, kurās attēloti dažādu profesiju cilvēki (ilustrāciju atlase demonstrēšanai, izmantojot multimediju projektoru).
Nodarbības gaita:

Skolotājs lasa bērniem dzejoli “Profesijas”:

Varbūt nepietiek zināšanu,

Bet sapņot var!

Es droši vien būšu ārsts

Es sākšu dziedināt cilvēkus!

Es visur ceļošu

Un glābiet slimos bērnus!

Drīz es būšu karavīrs,

Vai vienkārši dūža pilots!

Kā parasts varonis

ES tevi aizsargāšu!
Balerīna un dziedātāja

Es vienmēr esmu sapņojis kļūt!

Lai skaisti saģērbtos,

Dziediet un dejojiet jums!
Esmu slavens mākslinieks

es noteikti.

Mani interesē zīmēšana

Ļoti aizraujoša!
Esmu skolas skolotājs,

Došu zināšanas bērniem!

Bērni būs apmierināti ar mani

Es jums saku noteikti!
Nu es te atgriezīšos!

Sirsnīgs, uzmanīgs

Un vienmēr atsaucīgs

Es kļūšu par skolotāju!

Puiši, spēlēsim ar jums!

Atcerēsimies, kādas vēl profesijas ir bez dzejolī minētajām.
Spēle: "Nosauciet savu profesiju."

(Skolotājs savukārt met bumbu. Tas, kurš noķer bumbu, nosauc kādu no profesijām. Ja bērnam ir grūti atbildēt, skolotājs uzdod mīklu un palīdz viņam atbildēt).

Piemēram: "Dzejoļi - mīklas par profesijām."

Man luksofors mirgo, Uzvarēs mānīgā uguns
Viņš zina, ka es... Tas, kura vārds ir...
(Šoferis.) (Ugunsdzēsējs)

Pirms darba viņš ir mednieks, Mēbeles, maize un gurķi
Katru dienu ar lidmašīnu... Viņi mums pārdod...
(Galdnieks.) (Pārdevēji)

Slimais cilvēks problēmas neatrisinās, bet bērni precīzi zina:
Viņš ārstē visus slimos... Ēdiens garšīgs...
(Ārsts.) (Pavāri)

Izstiepts audekls, krāsas, statīvs - vakar atveda man
Uzglezno bildi no dzīves... Piecas injekcijas...
(Mākslinieks) (Medmāsa.)

Ar smagu somu viņš staigā pa apkārtni, Katrs mājas iedzīvotājs zina -
Viņš ieliek vēstules mūsu pastkastītē... Šī māja tika uzcelta...
(Pastnieks) (Celtnieks.)

Labi padarīts! Jūs nosaucāt tik daudzas profesijas. Tagad uzzīmēsim šo profesiju cilvēkus.

Krāsosim ar krāsām (guaša). Bet vispirms paskatīsimies, kādus attēlus varam uzzīmēt.

(Skolotājs rāda ilustrācijas uz multimediju projektora. Pievēršot bērnu uzmanību izskatam, ķermeņa stāvoklim, roku stāvoklim - uz sāniem, saliekts, pacelts uz augšu.)

Neaizmirstiet par paleti, kādas krāsas jāsajauc, lai iegūtu rozā vai miesas krāsu cilvēka ķermeņa krāsošanai.

Bērni ķeras pie darba. Ja nepieciešams, skolotājs palīdz tiem bērniem, kuriem nepieciešama palīdzība.

Nodarbības kopsavilkums.

Cik brīnišķīgus zīmējumus tu esi uzzīmējis.

Apkoposim tos vienā lielā grāmatā, kuru sauksim “Kas es gribu būt”

(Skolotājs sastāda grāmatu, papildinot to ar vecāku izvēlētiem dzejoļiem).

GCD kopsavilkums vecākajā grupā bērnudārzs"Visas profesijas ir svarīgas - visas profesijas ir vajadzīgas!"

Mērķis: Veidot pirmsskolas vecuma bērnu holistisku priekšstatu par profesijām.
Uzdevumi:
- raisīt interesi par apkārtējo pasauli;
- paplašināt bērnu priekšstatus par profesijām;
- bagātināt savu vārdu krājumu;
Priekšdarbi:
- saruna ar bērniem par viņu vecāku profesiju;
- ilustrāciju apskate;
- lasīšana daiļliteratūra;
Saturs: dažādu spēļu izlase (didaktiskās, verbālās, mazkustīgās spēles, sacensību spēles).
Integrācija izglītības jomās: komunikācija, darbs, daiļliteratūras lasīšana, veselība, fiziskā izglītība.

Nodarbības gaita:

Pedagogs:- Puiši, šodien mēs saņēmām vēstuli un paciņu. Pastāsti man, vīrs, lūdzu, kādu profesiju viņš man iedeva?
- Tieši tā, tas ir pastnieks. Tagad ātri izlasīsim vēstuli un uzzināsim, kas tajā rakstīts.
- Puiši, šajā vēstulē mūs lūdz palīdzēt un pastāstīt, kādām profesijām pieder šajā pakā esošās preces. Nu, puiši, palīdzēsim pasta darbiniekiem?
(Bērni pārmaiņus izņem mantas no sūtījuma un saka, kādas profesijas cilvēkiem tas ir vajadzīgs darbam).
- Puiši, šodien mēs ar jums runāsim par profesijām. Kas ir profesija? ( Bērnu atbildes). Profesija ir darbs, kuram cilvēks velta savu dzīvi. Kopā atcerēsimies, kādas profesijas mēs zinām.
Bumbu spēle “Nosauc savu profesiju”. (Stāvot aplī, bērni nosauc savas profesijas, viens otram nododot bumbu.)
Pedagogs:- Tagad mēs veiksim spēle "Uzmini, kāda profesija ir cilvēkam?" (skolotājs nosauc vārdus, kas saistīti ar profesiju, bērniem šī profesija jāuzmin).
Svari, lete, preces – (Pārdevējs)
Ķivere, šļūtene, ūdens – (ugunsdzēsējs)
Aina, loma, grims – (mākslinieks)
Lasītava, grāmatas, lasītāji – (bibliotekārs)
Šķēres, audums, šujmašīna– (šuvējs)
Plīts, panna, garšīgs ēdiens- (Pavārs)
Tāfele, krīts, mācību grāmata – (skolotājs)
Stūre, riteņi, ceļš – (vadītājs)
Bērni, spēles, pastaigas – (skolotājs)
Cirvis, zāģis, naglas – (galdnieks)
Ķieģeļi, cements, jauna māja- (Celtnieks)
Krāsa, otas, balināšana – (krāsotājs)
Šķēres, fēns, frizūra – (frizieris)
Kuģis, veste, jūra – (jūrnieks)
Debesis, lidmašīna, lidlauks – (pilots)
Zemestrīce, sabrukums, ārkārtas- (Glābējs)
Pedagogs:- Un tagad es ierosinu spēlēt spēle "Uzmini, kas es esmu?".
(Bērni stāv aplī, skolotājs pārmaiņus met bērniem bumbu, nosauc darbības. Bērni nosauc savu profesiju).
Es taisu matus (kas es esmu?) ... frizieris.
Es mazgāju, gludinu... veļas mazgātāju.
Nosveru, iesitu čeku...pārdevējs.
Es gatavoju ēst...gatavoju.
Es slauku pagalmu... sētnieks.
Es veicu vakcinācijas... medmāsa.
Es gleznoju attēlus... mākslinieks.
Es mācu bērnus skolā...skolotāja.
Es ārstēju slimus cilvēkus... ārsts.
Izgatavoju mēbeles... galdnieks, galdnieks.
Es krāsoju sienas...gleznotājs.
Es cepu kūkas... konditors.
Es būvēju mājas...celtnieks.
Es ārstēju dzīvniekus... veterinārārsts.
Es esmu ogļracis... kalnracis.
Kalu dzelzi...kalējs.
Es audzēju kokus...dārznieks.
Es rakstu grāmatas... rakstnieks.
Es rakstu dzeju... dzejnieks.
Es vadu orķestri... diriģentu.
Es iestudēju lugas...režisors.
Piegādāju avīzes... pastnieks.
Šuju drēbes... drēbniece, šuvēja.
Es lidoju kosmosā... astronauts.
Es laboju zābakus...kurpnieks.
Es braucu ar mašīnu... šoferis, šoferis.
Es dziedu dziesmas... dziedātāja.
Es projektēju mājas... arhitekts.
Es lidoju ar lidmašīnu... pilotu.
Es vadu vilcienu... vadītāju.
Es gatavoju tēraudu... tērauda izgatavotājs.
Es apkalpoju pasažierus lidmašīnā... stjuarte.
Pedagogs: Nāc, spēlēsim vēl vienu bumbu spēle "Kam ir kāds instruments?".
Āmurs - (no galdnieka)
Ota – (gleznotam, māksliniekam)
Šļirce – (no medmāsas, veterinārārsta)
Lidmašīna - (no galdnieka)
Krīts - (pie skolotāja)
Šķēres – (pie friziera, pie drēbnieka)
Ķemme – (pie friziera)
Adata – (pie drēbnieka)
Palete – (no mākslinieka)
Rādītājs - (no skolotāja)

(lāpsta, ģitāra, slota, lielgabals, skalpelis, kastrolis)
Fiziskās audzināšanas minūte “Šoferis iedarbināja dzinēju”
Šoferis iedarbināja dzinēju: drr, drr, drr, drr.
Viņš nospieda starteri: dauzīt, dauzīt, dauzīt, dauzīt.
Viņš ātri uzpumpēja riepas: tšššššššššššššššššššššssas.
Tad es iesēdos mašīnā,
Ātri paņēmu rokās stūri,
Un es braucu ātrāk.
Pedagogs:- Nākamais spēle "Kurš tā saka?".
Kam nepieciešami uztura bagātinātāji? (Pavārs)
Paciņa jums. Pierakstīties. (Pastnieks)
Liels paldies par pirkumu. (Pārdevējs)
Kurš zobs tev traucē? (Zobārsts)
Kā nogriezt matus? (frizieris)
Patīkamu lidojumu! (stjuarte)
Nodarbība ir beigusies. (Skolotājs)
Pedagogs: - Spēle - konkurss “Paņem zīmi”. Mēs saskaitām, kurš var izvēlēties visvairāk vārdu (par pareizām atbildēm bērni saņem žetonus).
Pilots (kāda veida) ir drosmīgs, drosmīgs, gudrs, uzmanīgs...
Pārdevēja (kāda) pieklājīga, kārtīga, laipna...
Šoferis (kāds) uzmanīgs, uzmanīgs...
Skolotājs (kāda veida) ir stingrs, gudrs, laipns...
(frizieris, pavārs, ārsts, policists).
Fiziskās audzināšanas nodarbība "Pilots"
Ir labi būt autovadītājam (viņi skrien pa apli, "stūrē")
Vēl labāk, esiet pilots! (skrien pa apli, rokas uz sāniem)
Es kļūtu par pilotu
Lai viņi mani māca!
Es ieleju tvertnē benzīnu (tie apstājas, "lej")
Es iedarbinu dzenskrūvi: (apļveida kustības labā roka)
-Paved dzinēju debesīs, (skrien pa apli, rokas uz sāniem)
Lai putni dzied.
Pedagogs:- Un tagad es jums pateikšu vēlēšanos mīklas par dažādu profesiju cilvēkiem.
Esmu aizņemta ar bērniem,
Es pavadu visas savas dienas ar viņiem,
Es eju ar viņiem pastaigās
Es noliku viņus gulēt
Un, protams, es mīlu
Es esmu mana profesija. (Skolotājs)
Ja liesma saritinās,
Dūmi izplūst kolonnā,
Mēs zvanām "01"
Un mēs izsauksim palīdzību. (ugunsdzēsējs)
Viņš izskatās nopietns
Viņš uztur kārtību.
Skaidrā dienā, dažreiz naktī
Aizsargā mūsu mieru. (Policists)
Viņš ir mūsu ēdamistabā kopš rīta
Vāra zupu, kompotu un putras. (Pavārs)
Kurš prasmīgi vada automašīnu?
Galu galā šis nav jūsu pirmais gads pie stūres?
Saspringtās riepas nedaudz šalko,
Kas mūs braukā pa pilsētu?
(šoferis, šoferis)
Kas pārdod produktus?
Piens, krējums, medus?
Kas mums pārdod zābakus?
Kurpes un sandales?
Viņi visi zina preces
Netērējiet laiku
Veikali ir lieliski.
Kas tas ir? … (Pārdevēji)
Kurš mazgās mūsu drēbes?
Lai tas būtu tīrs,
Žāvē un izlīdzina
Un gludināt? (veļas mazgātava)
Lāpstas sniegu
Slauka pagalmu ar slotu.
Jūs, puiši, to uzminējāt
Kurš uztur lietas tīras? (Ielu tīrītājs)
Ja sāp auss,
Vai arī jūsu kakls kļūst sauss,
Neuztraucies un neraudi -
Galu galā tas jums palīdzēs... (ārsts)
Kurš taisīs matus?
Fēns, suka un ķemme,
Cirtas saritinās sulīgi,
Viņš ar otu sapūtīs sprādzienus.
Viņa rokās viss deg -
Kurš mainīs izskatu? (frizieris)
Kurš māca bērniem kārtību skolā?
Un pārbauda bērnu piezīmju grāmatiņas,
Māci lasīt un rakstīt un skaitīt,
Dalīt, reizināt un risināt problēmas? (Skolotājs)
Dzeltena, violeta krāsa
Es to izšķīdināšu spainī
Un jaunas drēbes mājās
Es tev to uzdāvināšu kā mājas iekārtošanas dāvanu! (Gleznotājs)
Kur māja tiek būvēta - paskaties no rīta:
Kurš stepētā jakā sēž vējā.
Viņš ir kā burvis, kas spēlējas ar uguni
Viņš valkā aizsargmasku. (Elektriskais metinātājs)
Dzelzceļa stacija. Atskan otrais pīkstiens.
Vilciens dosies uz austrumiem.
Gulšņi un stabi steigsies,
Bērzi, egles un ozoli.
Un es varu, kad būšu vecāks,
Vadi lielu – lielu pulku. (vadītājs)
Kur priedes - draudzenes
Mēs pulcējāmies meža malā.
Starp jaunajiem priežu mežiem
Ir būda... (mežzinis)
Es ieeju darbnīcā agri no rīta,
Kad tu klusi guli.
Laukā es ģērbju visus,
Jo es... (audēja)
Pedagogs:- Un man arī ir atjautības un uzmanības mīklas. Klausies.
Kurš ganās govis un aitas?
Nu protams...
(Nevis pārdevējs, bet gans.)

Spilgti nokrāsoja sienas
Mūsu istabā...
(Nevis slaucēja, bet gleznotāja.)

Zāles mums aptiekā
Pārdos...
(Nevis bibliotekārs, bet farmaceits.)

Spēles ēdiens restorānā
Pagatavos prasmīgi...
(Nevis mežsargs, bet pavārs.)

Uz flīģeļa
Valsi atskaņos...
(Nevis balerīna, bet gan pianists.)

Zem cirka lielais tops bīstamā lidojumā
Drosmīgie un stiprie dosies...
(Nevis pilots, bet gaisa lidojums.)
Krokas, kabatas un pat cauruļvadi -

Uztaisīju skaistu kleitu...
(Nevis mūziķis, bet drēbnieks.)
Pedagogs:- Un tagad iesildīšanās spēle "Par ko kļūs zēni, par ko meitenes?".
(Bērni stāv aplī. Skolotāja nosauc profesijas. Ja zēni var izvēlēties profesiju, tad visi tup, ja meitenes, tad visi paceļ rokas uz augšu, ja gan zēni, gan meitenes, tad visi sit plaukstas).
Didaktiskā spēle "Dod man vārdu"
Lidmašīnu lido (pilots)
Skolotāja mūs māca skolā
Būvē ēkas (celtnieks)
Krāsoja sienas (krāsotājs)
Dzied mums dziesmas (dziedātājs)
Nodarbojas ar tirdzniecību (pārdevējs)
Ārstē slimības (ārsts)
Vienā mirklī nodzēš ugunsgrēku (ugunsdzēsējs)
Zvejnieks mums ķer zivis
Kalpo jūrā (jūrnieks)
Automašīna ved kravu (vadītājs)
Karstā smēdē (kalējs)
Visi, kas zina - labi darīts!
Pedagogs:- Tagad padomāsim un sakām, kas notiktu, ja uz zemes nebūtu dažādu profesiju cilvēku (pavāri, ārsti utt.) Vai esat gatavs?
Spēle "Es sāku teikumu, bet tu to pabeidz".
Ja nebūtu skolotāju, tad...
Ja nebūtu ārstu, tad...
Ja nebūtu tīrītāju, tad...
Ja nebūtu šoferu, tad... utt.
Pedagogs: - Puiši, tagad, lūdzu, pastāstiet man, kāda, jūsuprāt, ir vissvarīgākā profesija? (Bērnu atbildes)
Skolotājs noved bērnus pie secinājuma, ka visas profesijas ir svarīgas – visas profesijas ir vajadzīgas.
- Puiši, jūs jau esat izlēmuši, par ko vēlaties kļūt, kad izaugsit lieli. Bērnu atbildes (ES gribu būt…)

KOPSAVILKUMS

Zīmēšanas nodarbības vecākajai grupai

Tēma: “Profesijas

Programmatūras uzdevumi:

Attīstīt estētisku attieksmi pret vidi, nodot zīmējumā strādājoša cilvēka tēlu, attēlojot cilvēku figūras raksturīgā profesionālajā apģērbā, darba vidē, ar nepieciešamajiem atribūtiem. Paplašināt un precizēt bērnu zināšanas par vīriešu un sieviešu lomu nodarbinātībā. Pastāstiet bērniem par sieviešu un vīriešu profesijām.

Nostipriniet spēju zīmēt galvenās daļas ar vienkāršu zīmuli, rūpīgi krāsojiet zīmējumus. Iemācieties novērtēt savus zīmējumus atbilstoši uzdevumam.

Materiāls:

Balts papīrs (ainavu lapa), vienkāršs grafīta zīmulis, krāsaini zīmuļi.

Nodarbības gaita:

Skolotājs uzdod bērniem mīklas:

Vai jūs man atbildēsiet, bērni?

Kurš ir labākais pasaulē?

Jūs varat ārstēties ar:

Dod man kaut ko dzert un pabarot?

Bērni: - pavārs

Kas man to saka

Aizsargā mūsu mieru

Viņš uztur kārtību

Vai viņš tev neliek iebiedēt?

Bērni: - policists

Man vajag šīs lietas:

Āmurs, skrūvspīles un knaibles,

Atslēga, fails un metāla zāģis,

Un vissvarīgākais ir prasme.

Bērni: - mehāniķis

Es šodien visu dienu šuvu,

Apģērbu visu ģimeni.

Pagaidi mazliet, kaķīt, -

Drēbes būs arī jums.

Bērni: - šuvēja, šuvēja

Kā atbildes var nosaukt vienā vārdā?

Bērni: - profesijas

Šodien mēs ar jums, puiši, dosimies uz meistaru parādi. (Bērni staigā pa galeriju). Katrs meistars (bērni) ir ģērbies savā profesionālajā darba formā. Katrs bērns stāsta par savu profesiju. Pievērsiet bērnu uzmanību gleznām “Profesijas” un “Rīki”. Pēc meistaru parādes bērnidoties uz izstādi, kur visu ražojumumeistari Bērni tos aplūko un nosaka, kurš produkts pieder kādai profesijai. Pēc tam bērni atgriežas grupā.

Voss: Šodien mēs iepazinām daudzas profesijas.

Kas ir profesija?

Bērni: – To vecāki dara darbā.

Nosauciet savu vecāku profesijas.

Bērni: skolotājs, policists, mākslinieks, ugunsdzēsējs.

Kam domātas profesijas?

Bērni: Lai strādātu.

Kāpēc jāmācās profesijas?

Bērni: Būt gudriem, izglītotiem.

Kur tās māca?

Bērni: institūtos, koledžās.

Vos: Profesijas var būt vīriešu vai sieviešu. Vārds vīriešu profesijas, sieviešu.

Bērni: metinātājs, ugunsdzēsējs, mehāniķis, virpotājs - tās ir vīriešu profesijas.

Skolotājs ir sieviešu profesija.

Kāpēc tādām profesijām kā metinātājs un mehāniķis būtu tikai vīriešiem?

Bērni: Jo šīs profesijas prasa daudz spēka.

Un tādas kā skolotāja - sieviete?

Bērni: Jo tikai laipnām sievietēm vajadzētu strādāt ar bērniem.

Par ko tu vēlies kļūt, kad izaugsi liels? Kāpēc?

Bērni: šoferis, skolotājs, ugunsdzēsējs, skolotājs.

Es gribu būt kā mamma, kā tētis. Es gribu būt skolotājs, lai mācītu bērnus. Es gribu būt policists, lai notvertu noziedzniekus.

Klausieties fragmentu no V. Majakovska darba "Kam būt?" (Skolotājs lasa). Jā, patiešām, profesiju ir ļoti daudz, un tās visas ir svarīgas un vajadzīgas.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Es runāšu par sevi, un jūs - par sevi. Lai to izdarītu, dariet to, ko es darīju, un atkārtojiet vārdus.

B: Es eju, un tad es piecēlos no sola,

D: Un mēs ejam. Un tad mēs piecēlāmies no soliņa.

B: Es dziedu un vicinu rokas,

D: Un mēs dziedam. Un viņi pamāja ar rokām.

B: Es skrienu, sasitu plaukstas,

D: Un mēs skrienam. Viņi sasita plaukstas.

B: Es apsēdos uz soliņa, pietupos desmit reizes,

D: Mēs apsēdāmies uz soliņa. Mēs pietupāmies desmit reizes.

Šodien nodarbībās tu zīmēsi to profesiju, kura tev patīk vislabāk un kuru vēlēsies izvēlēties nākotnē, kad kļūsi liels. Atcerieties, kādam apģērbam jābūt šīs profesijas meistaram, kādiem instrumentiem un izstrādājumiem jābūt. Vispirms jums jāzīmē ar vienkāršu zīmuli, novietojot attēlu uz visas lapas, un pēc tam krāsojiet ar krāsainiem zīmuļiem. Bērni zīmē, skolotājs veic individuālu darbu.

Darba beigās tiek veikta pirkstu vingrošana:

Āmurs.

Āmurs klauvēja, klauvēja,

Es iedūru naglas dēlī

Viens divi trīs četri,

Tā mēs iedūrām naglas.

GCD “Mākslinieciskā jaunrade” kopsavilkums (zīmējums)

Tēma: “Visas profesijas ir svarīgas, visas profesijas ir vajadzīgas. Palīdzēsim šoferim."

Programmas saturs:

Izglītības joma "Mākslinieciskā jaunrade": turpināt mācīties zīmēt apaļus priekšmetus, tēlaini atspoguļot vienkāršus priekšmetus, zīmējot ar zīmuļiem, pareizi turēt zīmuli ar trim pirkstiem, pārkrāsot zīmējumu, nepārkāpjot robežas.

Izglītības zona "Izziņa": paplašināt bērnu izpratni par pamatprofesijām.

Izglītības joma "Komunikācija": iemācieties izteikt savas domas runā, sniedziet pilnīgu atbildi uz skolotāja jautājumiem, iemācieties mainīt lietvārdu katrā gadījumā.

Izglītības joma "Socializācija": veidot emocionālu atsaucību, vēlmi palīdzēt tiem, kam tā nepieciešama.

Izglītības joma "Veselība": veido pareizu stāju zīmējot: sēdi brīvi, neliecies zemu virs galda.

Izglītības nozare "Fiziskā izglītība": attīstīt vēlmi spēlēt āra spēles ar vienkāršu saturu.

Izglītības joma "Mūzika": attīstīt prasmi veikt produktīvas darbības mūzikas pavadībā.

Materiāls: attēli, kuros attēloti dažādu profesiju cilvēki un profesiju atribūti, bumba, rotaļu ārsts, vēstule no Dunno, rotaļu mašīna bez riteņiem, krāsainie zīmuļi, katram bērnam A4 lapa ar autobusa attēlu bez riteņiem, radio magnetofons, klasiskā mūzika, kartītes ar attēlu Dunno.

Nodarbības gaita.

1 Laika organizēšana.

Bumbas spēle. Stāvot aplī, bērni nosauc profesijas, viens otram nododot bumbu.
2. Ievads tēmā.

Ciemos ieradās svešinieks (Dr. Aibolits). Uzminiet, kura
Kāda ir šī vīrieša profesija? (ārsts). Kā tu uzminēji?
Bērni apraksta ārsta drēbes un nosauc priekšmetus, kas atrodas viņa rokās.

3. Didaktiskā spēle "Kas ko dara."Ārsts Aibolits spēlē izglītojošas spēles ar bērniem.

Pavārs gatavo....
Skolotājs - māca....
Pārdevējs pārdod...
Pedagogs - izglīto....
(frizieris, šoferis, drēbnieks, policists).
4. Didaktiskais vingrinājums “Pabeidz teikumu”.
Pavārs gatavo (ko?) - zupu.
Ārsts ārstē (kuru?) - ....
Šoferis brauc (ko?) - ....
Drēbniece šuj (ko?) - ....
Skolotājs māca (kurš?) - ....
Pārdevējs pārdod (ko?) - ....
5. Didaktiskā spēle “Kam ko vajag”.

Ārsts Aibolits katram bērnam iedod attēlu, kurā attēlotas lietas, kas vajadzīgas noteiktas profesijas cilvēkiem. Bērni uzmin, kādu profesiju izvēlējies ārsts Aibolīts.
Pavāram vajag katlus, kausu, vāciņu utt.
Skolotājam vajag...
Ārstam vajag...
Pārdevējam vajag...
Drēbniecei vajag....
Frizierei vajag...
Skolotājam vajag...





6. Fiziskās audzināšanas minūte. "Pilots"
Ir labi būt autovadītājam (viņi skrien pa apli, "stūrē")
Labāk būt pilotam. (skrien pa apli, rokas uz sāniem)
Es kļūtu par pilotu
Lai viņi mani māca.
Es ieleju tvertnē benzīnu (tie apstājas, "lej")
Es iedarbinu dzenskrūvi: (apļveida kustības ar labo roku)
“Paņemiet dzinēju uz debesīm (viņi skrien pa apli, rokas uz sāniem).
Lai putni varētu dziedāt."
7. Iestudējums problemātiska situācija. Vēstule no Dunno.
Skolotājs stāsta bērniem, ka tikko saņēmis vēstuli no Dunno. Lasot vēstuli: “Sveiki puiši, sveiks, dakter Aibolit. Man ir ļoti slikti, man tiešām ir vajadzīga jūsu palīdzība. Nāc ātri labs ārsts Aibolit! . Bērni jūt līdzi Dunno. Ārsts un puiši dodas palīdzēt Dunno un uzzināt, kā viņi tur nokļūs. Pasažieru vagonā tas nedarbosies, puišu ir daudz un visi mašīnā neietilps, bet ar autobusu var nokļūt visi. Noskaidrojam, ka autobuss jāvada šoferim. Krēslus sakārtojam kā vilcienā, šoferis sēžas pie stūres, bet autobuss nekustas. Noskaidrosim, kāds ir iemesls. Skolotāja parāda rotaļu busiņu, kuram nav riteņu. Tā ir problēma. Skolotājs piedāvā salabot autobusu, lai to izdarītu, autobusam jāpievieno riteņi.

8. Zīmēšanas riteņi.

Skolotājs un bērni noskaidro, kādā krāsā būs riteņi (melni), precizē riteņa (apļa) formu, bērni ar rādītājpirkstu apraksta apli gaisā. Skolotājs parāda zīmēšanas tehnikas. Pievērš uzmanību bērnu pozai un tam, kā pareizi turēt zīmuli. Darbs notiek mūzikas pavadībā.

9. Nodarbības kopsavilkums.

Bērni salaboja autobusu, šoferis un Aibolits pateicas bērniem par palīdzību. Aibolits izārstēja Dunno. Dunno iedod puišiem savu portretu kā pateicības zīmi.