Nodarbības par aplikāciju, modelēšanu (sagatavošanas grupa) izklāsts par tēmu: Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums par tēmu “Ceļojums uz zooloģisko dārzu”. Nodarbību piezīmes “Plastilīna pasaku” pulciņam “Plastilīna zoodārzs”

Svetlana Ryžova
Tēlniecības nodarbības kopsavilkums " Plastilīna zoodārzs»

« Plastilīna zoodārzs»

Mērķis: vecāku bērnu radošo spēju attīstība pirmsskolas vecums caur radīšanu komandas darbs no plastilīns.

Programmas saturs:

Praktizējiet veidus (konstruktīvs, skulpturāls, kombinēts) veidojot dzīvnieku attēlus skulptūru veidošana.

Turpiniet mācīties pārraidīt raksturīgās iezīmes dzīvnieki.

Attīstīt smalkās motorikas rokas procesā skulptūru veidošana veidojot dzīvnieka tēlu.

Izraisīt pozitīvas emocijas no kopīgas aktivitātes un tā rezultāts.

Attīstīt spēju analizēt savu darbu, to veicot;

Izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli: plastilīns, kaudze, dēlis par skulptūru veidošana(katram bērnam salvetes.

Nodarbības gaita:

Sveiciena rituāls

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es vienmēr esmu aizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs cilvēks!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši, spēlēsim spēli "Dod man vārdu"

Vai dzirdat vareno stutēšanu? Vai redzi garo bagāžnieku? Tas tā nav maģisks sapnis! Tas ir afrikānis. (zilonis).

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Viņš staigā lepni kā grāfs,

To sauc.

(žirafe)

Pēkšņi atskanēja draudīgs rēciens,

Aizbiedēja visus putnus apkārt.

Staigā būrī, brutalizēts,

Īsāk sakot, zvēru karalis...

(lauva)

neveikls, šaurkājains,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? atbildi ātri!

Nu protams.

(lācis)

Šis ir ļoti dīvains dārzs

Tur būros ir dzīvnieki,

Viņi to sauc par parku

Cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi,

Aiz žoga staigā dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku?

Un ejam apskatīt dzīvniekus?

(Zoodārzs.)

Kādi citi dzīvnieki dzīvo zooloģiskais dārzs, kuru tu pazīsti? (bērnu atbildes)

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritoriju zoodārzs un mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, lai tur dzīvotu. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus? (bērnu atbildes).

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos veidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieku, kuru vēlaties izveidot.

Skolotājs aicina bērnus ieņemiet savas vietas.

Lai veidotu jebkuru dzīvnieku, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi. (Paskatieties uz dzīvnieku figūrām).

Puiši, pievērsiet uzmanību ķermeņa daļām. Kādas ķermeņa daļas ir dzīvniekiem?

Torss, galva. Kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? galvu? kājas? ausis? (ovāls, apaļš)

Kāda ir dzīvnieka ķermeņa lielākā daļa? Torss.

Puiši, pastāstiet man, kā noformēt ķermeni? (konstruktīvs)

Jums ir jāņem kaudze. Nogriezt plastilīnu gabalos, ripiniet bumbu ar plaukstu apļveida kustībām, pēc tam izritiniet ar taisnām kustībām plastilīns ovāla formā.

Ir arī cits veids skulptūru veidošanaķermenis ir veidots no vesela gabala. Izrullējiet gabalu plastilīns ar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām līdz vēlamo formu, un pēc tam sagriež vai modelē kaudzē - pamatne ar dažādiem kustības: vilkt, saliekt, pagriezt, saspiest.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka vispirms ķermenim ir piestiprināta galva, pēc tam kājas un ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai savienošanas laikā jābūt cieši ieeļļotai.

IN skulptūru veidošana Attēla dekorēšanai tiek izmantotas daudzas palīgmetodes. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

Produktīva darbība

Notiek skulptūru veidošana pievērsiet uzmanību dažādu paņēmienu izmantošanai skulptūru veidošana, proporciju pārnešana, raksturīgas detaļas.

Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

Publikācijas par šo tēmu:

Fiziskās audzināšanas integrētās nodarbības “Jautrais zoodārzs” kopsavilkums Abstrakts tieši izglītojošas aktivitātes fiziskajā izglītībā ar integrāciju izglītības jomās“Veselība”, “Izziņa”.

Kompleksās nodarbības “Debesu zoodārzs” kopsavilkums Mērķis: sniegt bērniem informāciju par zvaigznēm un zvaigznājiem, viņu raksturīgās iezīmes. Mērķi: 1. Iepazīstināt bērnus ar dažu zvaigznāju simboliku.

Atklātās nodarbības “Zoodārzs” kopsavilkums Mērķi: paplašināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem un zooloģisko dārzu. Bagātiniet aktīvo un pasīvo vārdu krājumu par šo tēmu. Iepazīstiniet bērnus ar melno krāsu.

Nodarbību kopsavilkums vecākajai grupai bērniem ar īpašām vajadzībām “Zoodārzs” Koriģējošie un izglītojošie mērķi: bērnu priekšstatu precizēšana un paplašināšana par karsto zemju un ziemeļu dzīvniekiem. Vārdnīcas paplašināšana saskaņā ar šo.

Nodarbību piezīmes otrajai junioru grupai “Zoo” Uzdevumi: - atkārtojiet bērniem pazīstamus savvaļas dzīvniekus; - izkopt mīlestību pret dabu, vēlmi sazināties ar dzīvniekiem un tiem palīdzēt; - vilciens.

Runas attīstības nodarbības “Ceļojums uz zooloģisko dārzu” kopsavilkums Mērķis ir veicināt runas attīstību, tiekoties ar zoodārza iemītniekiem; Mērķi: Izglītojoši: - nostiprināt patskaņu skaņas jēdzienu;.

Modelēšanas nodarbības “Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku modelēšana"

« Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku tēlniecība »

Mērķis : vecākā pirmsskolas vecuma bērnu radošo spēju attīstība, veidojot kolektīvu darbu noplastilīns.

Programmas saturs :

Praktizējiet veidus( konstruktīvs , skulpturāls, kombinēts) veidojot dzīvnieku attēlusskulptūru veidošana.

Turpināt mācīt, kā nodot dzīvnieku raksturīgās iezīmes.

Šajā procesā attīstiet smalkās motorikasskulptūru veidošanaveidojot dzīvnieka tēlu.

Modināt pozitīvas emocijas no kopīgām aktivitātēm un to rezultātiem.

Attīstīt spēju analizēt savu darbu, to veicot;

Izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli : plastilīns, kaudze, dēlis parskulptūru veidošana(katram bērnam salvetes.

Nodarbības gaita:

1. daļa.

Sveiciena rituāls

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es vienmēr esmuaizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs cilvēks!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši, spēlēsim spēli"Dod man vārdu"

Vai dzirdat vareno stutēšanu? Vai redzi garo bagāžnieku? Tas nav maģisks sapnis! Tas ir afrikānis.(zilonis) .

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Viņš staigā lepni kā grāfs,

To sauc.

(žirafe)

Pēkšņi atskanēja draudīgs rēciens,

Aizbiedēja visus putnus apkārt.

Staigā būrī, brutalizēts,

Īsāk sakot, zvēru karalis...

(lauva)

neveikls, šaurkājains,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? atbildi ātri!

Nu protams.

(lācis)

Šis ir ļoti dīvains dārzs

Tur būros ir dzīvnieki,

Viņi to sauc par parku

Cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi,

Aiz žoga staigā dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku?

Un ejam apskatīt dzīvniekus?

( Zoodārzs .)

Kādi citi dzīvnieki dzīvozooloģiskais dārzs, kuru tu pazīsti? (bērnu atbildes)

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritorijuzoodārzsun mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, lai tur dzīvotu. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus?(bērnu atbildes) .

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos veidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieku, kuru vēlaties izveidot.

2. daļa

Skolotājs aicina bērnusieņemiet savas vietas.

Lai veidotu jebkuru dzīvnieku, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi.(Paskatieties uz dzīvnieku figūrām) .

Puiši, pievērsiet uzmanību ķermeņa daļām. Kādas ķermeņa daļas ir dzīvniekiem?

Torss, galva. Kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? galvu? kājas? ausis?(ovāls, apaļš)

Kāda ir dzīvnieka ķermeņa lielākā daļa? Torss.

Puiši, pastāstiet man, kā veidot ķermeni?( konstruktīvs )

Jums ir jāņem kaudze. Nogrieztplastilīnu gabalos, ripiniet bumbu ar plaukstu apļveida kustībām, pēc tam izripiniet ar taisnām kustībāmplastilīns ovāla formā.

Ir arī cits veidsskulptūru veidošanaķermenis ir veidots no vesela gabala. Izrullējiet gabaluplastilīnsar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām līdz vajadzīgajai formai un pēc tam sagriež vai modelē ar skursteni - pamatni dažādos veidoskustības : vilkt, saliekt, pagriezt, saspiest.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka vispirms ķermenim ir piestiprināta galva, pēc tam kājas un ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai savienošanas laikā jābūt cieši ieeļļotai.

INskulptūru veidošanaAttēla dekorēšanai tiek izmantotas daudzas palīgmetodes. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

Produktīva darbība

Notiekskulptūru veidošanapievērsiet uzmanību dažādu paņēmienu izmantošanaiskulptūru veidošana, proporciju pārnešana, raksturīgas detaļas.

Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

Analīze

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

GOU Sņežņjanskas speciālā internātskola Nr.42

Nodarbību piezīmes pulciņam “Plastilīna pasaka”.

“Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku modelēšana"

Sagatavots

skolotājs Degtyareva Yu.V.

2017- 2018

Plastilīns ir maģisks materiāls, ar kuru jūs varat izgatavot neticami vieglas un skaistas figūras. Tie var būt pasaku un multfilmu varoņi, ēkas un augi. Īpaša uzmanība no plastilīna izgatavotie dzīvnieki ir pelnījuši. Bērniem modelēšana būs neticami aizraujoša un izglītojoša nodarbe, no kuras nav iespējams aizbēgt ne minūti.

Plastilīns ir maģisks materiāls, ar kuru jūs varat izgatavot neticami skaistas figūras.

No plastilīna izgatavotie jūras iemītnieki izrādās neparasti skaisti. Pat bērns var izgatavot šādus amatus ar savām rokām. Krabja pagatavošana prasa tikai nedaudz uzmanības un pacietības.

No plastilīna izgatavotie jūras iemītnieki izrādās neparasti skaisti

Darbību secība:

  1. Izveidojiet sagataves ķermenim, spīļu pāri un astoņas kājas.
  2. Lielāko bumbiņu, no kuras tiks izgatavots korpuss, vajag nedaudz nospiest.
  3. Lai izveidotu ķepas, izveidojiet nūjas no astoņām sagatavēm.
  4. Pievienojiet četras cilnes vienā pusē un vēl četras otrā pusē.
  5. Izmantojiet divas atlikušās sagataves, lai izveidotu spīles un piestiprinātu tās pie krabja priekšējām kājām.
  6. Uz ķermeņa novietojiet mazus aplīšus no vieglāka materiāla.
  7. Padarīt acis.

Galerija: dzīvnieki no plastilīna (25 foto)




















Soli pa solim veidojam savvaļas dzīvniekus

Savvaļas dzīvnieki īpaši interesē bērnus, jo tos var sastapt īstā dzīve Ne visiem tā ir. Mums jāapmierinās ar to attēlojumu attēlos. Tieši tāpēc lauvas mazuļa, vāveres vai vilka veidošana no plastilīna būs ne tikai aizraujoša, bet arī izglītojoša.

Savvaļas dzīvnieki īpaši interesē bērnus, jo ne visi tos var satikt dzīvē.

Darba gaita soli pa solim:

  1. No dzeltenās masas izveido apli un piestiprini tai pāris sīkas detaļas, veidojot dzīvnieka vaigus.
  2. Izveidojiet degunu no brūna materiāla un nostipriniet to starp vaigiem.
  3. Piestipriniet acis nedaudz virs vaigiem.
  4. Izveidojiet asaras formas korpusu un nedaudz pagariniet šī gabala galu.
  5. Izmantojot sērkociņu, savienojiet galvu ar ķermeni.
  6. No brūna materiāla izveidojiet daudz brūnu apļu un piestipriniet tos uz dzīvnieka galvas - jūs iegūstat krēpes.
  7. Tagad veidojiet ķepas un uz katras no tām pielīmējiet trīs mazus oranžus apļus.
  8. Pievienojiet šīs daļas ķermenim.

Izveidojiet dzeltenu zirgaste ar oranžu pušķi galā un pielīmējiet to pie amata.

Modelēšana no plastilīna: bruņurupucis (video)

Mājdzīvnieki: kā pagatavot taksi, kaķi, govi, cūku

Plastilīna dzīvnieki var būt ļoti smieklīgi un spilgti. To ražošanas process vienmēr tiek pavadīts pozitīvas emocijas. Pat jauki mājdzīvnieki, kas izgatavoti no šī materiāla, kļūst par lielisku bērnu istabas rotājumu.

Plastilīna taksis

Lai izveidotu šādu suni, jums vienkārši precīzi jāievēro diagramma:

  1. Melno masu sarullē bumbiņā un izstiepj garenā, šaurā pilienu formā. Šī daļa vēlāk kļūs par suņa ķermeni.
  2. No platās puses paceliet daļu uz augšu.
  3. Brūno masu vienmērīgā kārtā uzklāj uz vēdera.
  4. Izveidojiet nelielu izvirzījumu - jūs iegūstat kaklu.
  5. Lai izveidotu galvu, jums jāripina melna un brūna bumbiņa.
  6. Izstiepiet melno elementu piliena formā, pēc tam pielīmējiet brūno daļu pie tā apakšējās daļas un nedaudz pagariniet.
  7. Ar pirkstu nedaudz pavelciet melno materiālu uz deguna un izceliet acis ar kaudzi.
  8. Tagad pievienojiet zīlītes un izveidojiet ausis.
  9. Piestipriniet galvu pie kakla, izmantojot sērkociņu.
  10. Izgatavojiet ķepu augšējās daļas no melna materiāla un piestipriniet apakšā brūnus elementus.
  11. Piestipriniet kājas pie ķermeņa.
  12. Sarullējiet plānu caurulīti un pielīmējiet nobrāzumiem, nedaudz paceļot tos uz augšu.

Kā padarīt kaķi aklu

Ja ievērosiet vienkāršus norādījumus, varēsiet ātri un vienkārši izveidot smieklīgu kaķi - vienu no vismīļākajiem mājdzīvniekiem. Šādas rotaļlietas bērni varēs izgatavot diezgan patstāvīgi. vecākā grupa bērnudārzs.

Ja sekojat vienkāršiem norādījumiem, jūs varat ātri un viegli izveidot smieklīgu kaķi

Darba gaita:

  1. Izmantojot kaudzi, sadaliet plastilīna bloku trīs vienādās daļās.
  2. Divas daļas sarullējiet bumbiņās, bet trešo sadaliet vēl sešās daļās.
  3. Četrus mazus gabaliņus sarullējiet desās nākamajām kājām.
  4. Vēl vienu nelielu gabalu sarullējiet nedaudz plānāk, lai izveidotu asti.
  5. Atlikušo mazo daļu sadaliet vēl pāris identiskos gabalos un izveidojiet no tiem ausis.
  6. Izveidojiet galvu un ķermeni, pēc tam savienojiet šos divus elementus ar sērkociņu.
  7. Piestipriniet asti un kājas pie ķermeņa.

Apžilbiniet acis un mēli.

Govs: kā to pagatavot ar savām rokām

Govju veidošanas shēma ir diezgan vienkārša, un tā sastāv no šādām darbībām::

  1. Satiniet brūno un oranžo materiālu bumbiņās un savienojiet tās kopā.
  2. Piestipriniet acis, izveidojiet spraugas nāsu veidā un padariet smaidu ar kaudzēm.
  3. Izveidojiet ragus un piestipriniet tos pie galvas.
  4. Piestipriniet ausis topošajai govs.
  5. No brūnās masas veido ovālu un daudz izspiež, izstiepjot kaklu.
  6. Izveidojiet kājas un piestipriniet tām nagi no pelēka materiāla.
  7. No bēšās masas izveido tesmeni.
  8. Izveidojiet asti un pēc tam savienojiet visas daļas.

Cūciņa: modelēšana pa posmiem

Šo smieklīgo cūku ir viegli un ātri pagatavot. Jums vienkārši stingri jāievēro norādījumi:

  1. Veidojiet korpusu mucas formā.
  2. Izrullējiet četras bumbiņas un piestipriniet tās pie ķermeņa.
  3. Sarullējiet citu, bet lielāku bumbiņu un arī piestipriniet to pie ķermeņa.
  4. Veido purnu un ausis.
  5. Izmantojiet sērkociņu, lai uzzīmētu nāsis un acis.

Plastilīna dzīvnieki var būt ļoti smieklīgi un spilgti

Pievienojiet zirgaste, kas ietīta ar tamboradatu.

Smieklīgi dzīvnieki no zoodārza: mērkaķis, čūska, sliņķis

Jūs varat izveidot savu zoodārzu no parastā plastilīna. Tajā ar prieku apmetīsies dažādi meža, savvaļas un mājdzīvnieki. Modelēšana sagādās daudz prieka, un izgatavotās figūras būs lieliskas rotaļlietas bērniem.

Kā izveidot pērtiķi: soli pa solim instrukcijas

No brūnā un dzeltenā plastilīna masas ir izgatavots neparasts mērkaķis.

Tas ir veidots saskaņā ar šādu shēmu:

  1. Sagatavo daļu galvai no brūnas masas un pāris maziem dzelteniem elementiem, lai veidotu seju.
  2. Piestipriniet dzeltenās kūkas pie galvas, novietojot tās pēc iespējas tuvāk viena otrai.
  3. Uzzīmējiet acis, muti, degunu un grumbas kaudzē.
  4. Izveidojiet ausis.
  5. Izveidojiet ķermeni olas formā un pielīmējiet tam dzeltenu kūku.
  6. Izmantojot sērkociņu, savienojiet ķermeni ar galvu.
  7. No brūnās masas izveido četras garas tūbiņas.
  8. Katrai caurulei piestipriniet dzeltenus apļus un izgrieziet tos kaudzē.
  9. Piestipriniet pērtiķa ekstremitātes galvenajai daļai.

Pērtiķiem ir dažādas krāsas

Visbeidzot piestipriniet dzīvniekam garu asti.

Čūska: skulptūru veidošana pa posmiem

Ļoti reālistiska čūska tiek izgatavota saskaņā ar šādiem norādījumiem:

  1. Plastilīna masu sarullē vajadzīgā garuma desā.
  2. Izvēlieties galvu, piešķirot šai vietai lielāku apjomu.
  3. Uzzīmējiet acis un nāsis.
  4. Izveidojiet šķēlumus gar visu muguru kaudzē - jūs saņemsiet svarus.
  5. Galvas priekšpusē piestipriniet garu sarkanu mēli.
  6. Salieciet čūskas ķermeni.

Čūskas ķermenim varat uzklāt papildu rakstu

Padoms: lai čūskas ķermenis būtu elastīgs, iekšpusē jāievieto stieple.

Kā no plastilīna izgatavot sliņķi

Sliņķa veidošanā ir jāveic šādas darbības:

  1. Veidojiet dzīvnieka galvu un ķermeni.
  2. Veidojiet ķepas un nagus.
  3. Nākamajai sejai un vēderam satiniet bumbiņas un saplaciniet tās plakanās kūkās.
  4. Izveidojiet uzacis pilienu formā.
  5. No maziem gabaliņiem izveidojiet acis un degunu.
  6. Salieciet visas dizaina detaļas kopā.
  7. Uzzīmējiet muti kaudzē.

Astoņkāja izgatavošana: soli pa solim instrukcijas

Astoņkājis ir viens no visvairāk neparasti iedzīvotāji jūras. Protams, tā veidošanas procesam ir savas īpatnības, taču tas nesagādā nekādas grūtības. Sekošana soli pa solim instrukcijas Pat mazs bērns var tikt galā ar šo uzdevumu.

Astoņkājis ir viens no neparastākajiem jūru iemītniekiem

Darba gaita:

  1. Izveidojiet nelielu apli un astoņas garas desas - jūs saņemat galvu un ķepas.
  2. Uz katras ķepas uzlīmējiet spilgtus apļus.
  3. Savienojiet galvu ar ķepām.
  4. Salieciet katru ekstremitāti.
  5. Izmantojiet zobu bakstāmo, lai izspiestu muti.
  6. Apžilbiniet acis un pielīmējiet tās pie galvas.

Ievietojiet nelielu priekšmetu taustekļos.

Peppa Pig izgatavota no plastilīna

Daudziem bērniem Peppa Pig ir kļuvusi par iecienītāko multfilmu varoni. Viņi noteikti būs ieinteresēti pašiem to izgatavot no plastilīna. Turklāt šis darbs nemaz nav grūts.

Ražošanas posmi:

  1. Sarkano un rozā maisījumu sarullē bumbiņās.
  2. Nospiediet sarkano gabalu uz darba virsmas, pēc tam ar pirkstiem izvelciet plakano pusi, lai izveidotu kleitas apakšmalu.
  3. Virspusē izveidojiet nelielu caurumu.
  4. Bumba rozā krāsa nedaudz deformēties, pagarinot plato degunu.
  5. Uzlieciet acis uz augšu.
  6. Izrotājiet niķeli un muti ar sarkanām svītrām.
  7. Līmējiet ausis galvas augšdaļā.
  8. Savienojiet galvu un rumpi.
  9. Veidojiet rokas un piestipriniet tās pie ķermeņa.

Līmējiet asti aizmugurē.

Modelēšana no plastilīna: zilonis (video)

Modelēšana no plastilīna ir aizraujoša nodarbe, kas izraisa interesi ne tikai bērnu vidū. Pat pieaugušajiem būs ļoti jautri izveidot savas dzīvnieku figūras. Dzīvnieku pasaules pārstāvju ir tik daudz, ka radošais process var ilgt mūžīgi.

Šis komplekts ir paredzēts bērniem no 5 gadu vecuma, kā godīgi norādīts uz iepakojuma, taču es nevarēju to neievērot - uz kastes bija ļoti jauks krokodils. Tāpēc nolēmu nopirkt komplektu Kirilam (2,6 gadi), bet patiesībā - sev))).

Kastīte ir iesaiņota noslēgtā plēvē, tāpēc nav iespējams precīzi redzēt, kā tie izskatās: štancētas detaļas, plastilīns, kaudze un detalizētas instrukcijas ar skulptūru veidošanu.

Nopirku, steidzos mājās, atvēru un... biju vīlusies. Pavisam ne tā es iedomājos lepni sauktās die-cut daļas. tu nopietni? Tas pat nav kartons. Jā... Tirgotāji dara brīnumus, lūk, ko nozīmē krāsaina un diezgan liela kastīte (20 cm × 4 cm × 23 cm). Steidzu uzrakstīt, ka ar Kirilu bijām apmierināti ar gala rezultātu.

Galvenais komplektā, protams, ir plastilīns, kas izrādījās ne gluži koka. Bet pat, manuprāt, piecus līdz septiņus gadus vecam bērnam būs diezgan grūti noķert gabalu no tā. Tāpēc es biju atbildīgs par detaļu veidošanu, Kirils dabūja steku, ar kuru godīgi centās nozāģēt vismaz kādu gabalu. Priekam un nopietnībai nebija robežu - protams, mamma man gandrīz uzticējās ar nazi))).

Kirils arī uzsmērēja uz pamatnes vairākus šķīvjus, ripināja bumbiņas un pielika krokodilam pāris zvīņu. Tomēr tas joprojām ir pārāk mazs šādiem komplektiem.

Katrā ziņā mēs nonācām pie šī jaukā mazā krokodila, ar kuru Kirilam ļoti patīk spēlēt rotaļu karavīrus.

Komplekta cena 900 tenge.

Pārdošanā varat redzēt arī šādus modeļus:

Starp citu, ja nedaudz pamēģināsi, tad internetā var atrast instrukcijas un “izgrieztās detaļas” šiem komplektiem. Šeit ir daži piemēri:






Kazahstāna, Mangystau reģions, Žanaozena

Pamatskola № 16

Pirmsskolas skolotāja

Dagirova Z.A

Modelēšana "Zoo"

Programmatūras uzdevumi:

  1. Turpiniet veidot no vairākām daļām, pareizi sakārtojiet tās, ievērojiet proporcijas, apgūstiet knibināšanas, izlīdzināšanas paņēmienus, iemācieties izmantot kaudzi, lai nodotu sejas izteiksmes.
  2. Iemācīties veidot pazīstamus dzīvniekus, apvienojot tos vienotā "Zoodārza" sižetā, attīstīt bērnu kompozīcijas prasmes un attīstīt prasmes vispārējo darbu veikšanā; iemācīt sevi atpazīt dzīvniekus; iemācieties pabeigt iesākto.
  3. Attīstīt bērnu radošumu, atmiņu, iztēli. Izkopt komandas darba sajūtu un labo gribu darba procesā.

Palīglīdzekļi: glezna “Zoodārzs”, dzīvnieku figūriņas, alfabēta burtnīca, rotaļlietas, dabas materiāli.

Materiāli: kaudzes, dēlis, plastilīns, salvetes.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments.

Bērnu emocionālais noskaņojums nodarbībai.

2. Saruna, skolotājs uzrunā bērnus:

Jūs, puiši, protams, esat bijuši zoodārzā un tur redzējuši dažādus dzīvniekus.

Kādus dzīvniekus tu redzēji? Lācis, lapsa, vilks, tīģeris, eži, zaķi, pērtiķi. Pareizi. Kas ir šie dzīvnieki? (savvaļas)

Kāpēc tos sauc par savvaļas?

Tie ir bīstami, plēsēji, ļauni. Viņi dzīvo mežā. Un būrī zoodārzā.

Bērni, vai jums patika zoodārzs? Jā!

Un šodien modelēšanas nodarbībā veidosim “Zoodārzu”. Veidojiet nožogus dzīvniekiem.

Es gribu jūs uzaicināt izveidot savu zoodārzu. Labi?

Zoodārzā daudzi dzīvnieki dzīvo ģimenēs. Aplūkojot ilustrācijas “Zoodārzā”. Bērnu diskusija. Vienosimies, veidosim dzīvniekus ģimenēs. Tas nozīmē, ka kāds veido tēti, kāds māti un kāds mazuli. Pirms sākam veidot tēlniecību, uzspēlēsim spēli "Kam ir kurš?" Es saucu māti - un jūs saucat viņu mazuļus.

Kas ir vilks? Vilku mazuļi

Lācim ir mazuļi

Kas ir tīģeris? Tīģeru mazuļi

Vāverei ir vāveres

Ezītim ir ezis.

Labi darīts! Visi mazuļi tika nosaukti pareizi.

Fizminutka

No rīta bērni devās uz mežu

(Soļi ar augstām kājām)

Un viņi mežā atrada sēnes,

(izmērīts pietupiens)

Noliecās un savāca

(noliecoties uz priekšu)

Pa ceļam apmaldījāmies.

(ritmiska roku pacelšana uz sāniem)

Bērni, sadalīsim dzīvniekus, lai neviens neapvainojas. Lai pie katra galda būtu kāda zvēriņa ģimene. Un, ja kādam neizdodas, es nākšu palīgā.

Bērni, kas ir nepieciešams vispārējs darbs Sanāca labi, interesanti, bet ne garlaicīgi. Mums ir jāmēģina, mums visiem kāds ir jāizveido dzīvniekā.

Vēlreiz izskaidrojiet bērniem dzīvnieku veidošanas tehnoloģiju no vairākām daļām. Parādiet darba secību ar skaidrojumu. Lapsu tēlniecība. Mēs veidojam atsevišķi rumpi, kaklu, asti, galvu, kājas. Izvēlieties pareizās krāsas.

Patstāvīga darba aktivitāte, sniegt individuālu palīdzību modelēšanas laikā.

Darba beigās apskatiet visas veidotās dzīvnieku figūras un izveidojiet "Zoodārza" sižetu.

Spēlējot spēli.

Bērni, jums patika nodarbība, kuru sākāt veidot - rotaļāties zoodārzā.

Nodarbības beigās atzīmējiet visus bērnus, kuri centās rūpīgi veikt darbu. Analīze. Novērtējums.