Nodarbību konspekti “Plastilīna pasaku” pulciņam “Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku skulptūra

Abstrakts tieši - izglītojošas aktivitātes Autors Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana) ir paredzēta nodarbību vadīšanai ar bērniem sagatavošanas grupa. Nodarbībai ir šādi mērķi: radīt apstākļus attīstībai praktiskās iemaņas un skolēnu prasmes; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

TIEŠĀS IZGLĪTĪBAS KOPSAVILKUMS AKTIVITĀTES

Par tēmu "Ceļojums uz zooloģisko dārzu".

Izglītības joma "Mākslinieciskā jaunrade" (modelēšana).

Darbības veids: tieši izglītojošs aktivitāte.

Vecuma grupa: sagatavošanas grupa.

MĒRĶIS: radīt apstākļus studentu praktisko iemaņu attīstībai; iemācīties pielietot iegūtās zināšanas praksē.

UZDEVUMI:

1. Izglītība: nostiprināt spēju veidot dzīvniekus, izmantojot pazīstamas tēlniecības metodes. Aktivizējiet bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, karsto zemju dzīvniekiem, strādājiet kolektīvi, veidojot radošu kompozīciju.

2. Izstrāde: attīstīties smalkās motorikas pirksti, apjoma un formas izjūta, radošums, sakarīga runa, vizuālā uzmanība, domāšana, nepieciešamība pēc verbālās komunikācijas, spēja precīzi izteikt savas domas, atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos.

3. Izglītošana: attīstīt mīlestību pret dzīvniekiem uzmanīga attieksme viņiem liela interese par dabu, darba kultūra, precizitāte darbā
plastilīns, neatlaidība.

Materiāls:

1. Plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, salvetes katram bērnam, kļavu sēklas, kociņi.

2. Algoritmi darba veikšanai (dzīvnieka modelēšana pēc modeļa).

3.Zoodārza izkārtojums

Multivides objekti:

Video "Zoodārzs"

Aprīkojums:

Portatīvais dators, projektors, ekrāns.

Metodes: spēļu, verbāli-loģisks, vizuāls, daļēji meklējošs, uz problēmām balstīts, neatkarīgs.

Priekšdarbs: lasīšana daiļliteratūra: S.Ya. Maršaks “Bērni būrī”, “Kur zvirbulis vakariņoja?” K.O. Dmitrijevs “Zoodārzs uz galda”, A. Kļikovs “Lapsa”, apskatot ilustrācijas, kurās attēlots zoodārzs un tā iemītnieki, uzdodot mīklas par dzīvniekiem, zīmējot un krāsojot dzīvniekus dažādās valstīs brīvā darbībā.

GCD vadīšana:

Grupas telpā tiek organizētas bezmaksas aktivitātes rotaļu aktivitāte. Skolotājs ienes paku.

AKTIVITĀTES PROGRESS:

Pedagogs: - Puiši, mūsu grupā ir pienākusi paciņa. Paskatīsimies, kas tajā ir?

(Atveriet paku un izņemiet "burvju maisiņus").

Skolotājs aicina bērnus apsēsties uz krēsliem.

Pedagogs: - Puiši, mēģināsim noteikt, kas viņos ir?

(Katrs no bērniem izņem vienu dzīvnieku un stāsta, kā viņš to atpazina)

Pedagogs: – Kā noteici?

1 bērns: - Šis ir lācis (viņam ir četras kājas, maza galva)

2. bērns: - Šis ir krokodils (viņam ir liela aste, garš ķermenis, iegarena galva)

  1. bērns: - Šis ir degunradzis (tam ir rags uz sejas)
  2. bērns: -Šī ir zebra (viņai ir krēpes, četras kājas, aste)
  3. bērns: - Šis ir nīlzirgs (viņam ir kupls vēders, resnas kājas un maza aste)

Pedagogs: - Puiši, jūs atcerējāties daudz dažādu dzīvnieku. Labi darīts! Kur tās var redzēt (bērnu atbildes)

Pedagogs: Grāmatās ir dzīvnieku attēli vai fotogrāfijas, bet zoodārzā var redzēt dzīvus dzīvniekus un putnus.

Cik no jums ir bijuši zoodārzā? Klausieties šo vārdu - "zoo" Svešvalodā vārds "zoo" nozīmē "dzīvnieks", un vārds parks ir labi zināms visiem. Mēs apvienojam šos divus vārdus un iegūstam “zoodārzu” - parku, kurā savvaļas dzīvnieki tiek turēti nebrīvē izstādīšanas nolūkos. Šis ir savvaļas muzejs, kurā mēs varam redzēt visas planētas dzīvnieku pasaules pārstāvjus.

Vai vēlaties tagad doties uz zoodārzu?

Un mēs dosimies uz zoodārzu ar “mašīnu”. Iedomājies, ka esi mašīnā, paķer

iedomāta stūre (Pagriežas ar rokām, kas "tur stūri").

Dinamiskā pauze

Braucām ar mašīnu un ieradāmies zoodārzā. Pīkst pīkst!

Pedagogs: - Pirms sākas mūsu pastaiga pa zoodārzu, atcerēsimies

uzvedības noteikumi zoodārzā.

NEbaro un neķircina. Nebaidiet dzīvniekus

NEKO NEMET uz dzīvniekiem.

NEIET aiz žoga, neatbalsties pret to un īpaši negrūž to cauri

rokas.

Esi kluss un tīrs!

Skolotājs ved bērnus aplī un pieved pie ekrāna.

Rādīt video

Pedagogs: - Lūk, puiši, mēs devāmies uz zooloģisko dārzu. Bērni, kā ar šiem dzīvniekiem?

vai varat to nosaukt vienā vārdā (dzīvnieki!)

Pedagogs: - Kur dabā dzīvo dzīvnieki?

(Mežā, džungļos)

Pedagogs: - Un, ja dzīvnieki dzīvo zoodārzā, kur tie tiek turēti?

(Brostos!)

Pedagogs: – Tieši tā, un šos būrus sauc arī par iežogojumiem. Un kurš rūpējas

dzīvnieki zoodārzā?

(Cilvēks!)

Pedagogs: - Pareizi! Padomāsim, kas visiem šiem dzīvniekiem ir kopīgs? A

Mūsu diagramma mums to palīdzēs. Kas kopīgs visiem šiem dzīvniekiem?

  1. bērns: - Ķermenis ir pārklāts ar kažokādu.
  2. bērns: - Viņiem ir 4 kājas.
  3. bērns: - Viņiem ir ilkņi.
  4. bērns: - Viņi baro savus mazuļus ar pienu.

Pedagogs: - Tagad aizveriet acis un iedomājieties savu mīļāko dzīvnieku.

Pedagogs: -Puiši, kamēr jūs iztēlojāties dzīvnieku, laipnā burve mums iedeva zoodārza maketu. Apskatīsim to. Vai te kāds pazudis? (Atbildes no bērniem - dzīvnieki)

Pedagogs: -Puiši, burve jums uzdod tos izveidot no plastilīna, bet vispirms uzminiet mīklas un uzziniet, kāds dzīvnieks jums vajadzētu izveidot.

1. Dzīvo mierīgi, nesteidzas

Katram gadījumam nēsājiet vairogu.

Zem viņa, nepazīstot bailes

Pastaigas.... (bruņurupucis).

2. Un viņš nedzied,

Un tas nelido

Par ko tad

Vai viņu uzskata par putnu? (strauss)

Z. Viņš staigā ar paceltu galvu,

Ne tāpēc, ka viņš ir svarīgs grāfs,

Ne lepna rakstura dēļ,

Bet tāpēc, ka viņš... (žirafe).

4.Kādi zirgi

vai tu valkā vestes? (zebras).

Labi darīti puiši.

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: - Paskaties, vai viss ir sagatavots darbam?

Atcerēsimies noteikumus darbam ar plastilīnu.

  1. Strādājiet ar plastilīnu uz statīva.
  2. Rūpīgi izmantojiet kaudzi

3.Pirms darba uzsākšanas ir nepieciešams samīcīt un iesildīt plastilīna gabalu

rokas, tad plastilīns kļūs mīksts un vijīgs;

4. Darba beigās rokas jānoslauka ar sausu drānu vai salveti un pēc tam jānomazgā ar ziepēm.

Pedagogs: - Lai sagatavotu pirkstus darbam, nedaudz paspēlēsimies ar tiem

vārdus

darbības

Mūsu pirksti var

Viņi sažņaudz un atvelk dūres.

Un drukāt un rakstīt

Piesitiet ar pirkstiem pa galda virsmu.

Zīmēt, veidot un līmēt,

Viņi velk gaisā, paspiež rokas un virza otas prom no sevis un pret sevi.

Kaut ko būvēt un salauzt, viņi nekad nezina

Abu roku rādītājpirksti ir vicināti (negācija),

Garlaicība - garlaicība,

Parādiet plaukstu aizmuguri un augšdaļu.

Viņi izaugs un kļūs -

Rokas līdz sāniem.

Ar zelta rokām.

Parādiet plaukstas.

Pedagogs: -Tagad ķersimies pie darba.

Puiši saņem tehnoloģiskās diagrammas, kurās redzama secība, kādā izstrādājums jāizgatavo, un pēc tām veic darbus.

Fizminutka

Izstaigājam zoodārzu

Un mēs tur satiekam lāci

Šis lācis ir neveikls

Viņš plaši izpleta ķepas,

Vai nu viens, vai abi kopā

Viņš jau ilgu laiku ir atzīmējis laiku.

Priekšā no krūma apakšas

Viltīgā lapsa skatās

Mēs pārspēsim lapsu

Skriesim uz pirkstgaliem

Mēs atdarinām zaķi

Rosīgs, rotaļīgs

Bet spēle ir beigusies

Ir pienācis laiks mums būt aizņemtiem.

Bērni veido dzīvniekus Skolotājs sniedz palīdzību pēc vajadzības

individuāla palīdzība.

Pedagogs: -Puiši, ieliksim savus darbus zoodārza modelī.

Labi darīts, bērni! Jūs šodien paveicāt lielisku darbu! Viņi bija ļoti čakli, čakli un kārtīgi. Mums ir īsts mini zoodārzs.

Atspulgs.

Pedagogs: Puiši, pastāstiet man, kur mēs devāmies?

Vai esi uzzinājis kaut ko jaunu par sevi?

Kā jūs jūtaties, kad pametat nodarbību?


Plastilīns ir maģisks materiāls, ar kuru jūs varat izgatavot neticami vieglas un skaistas figūras. Tie var būt pasaku un multfilmu varoņi, ēkas un augi. Īpaša uzmanība no plastilīna izgatavotie dzīvnieki ir pelnījuši. Bērniem modelēšana būs neticami aizraujoša un izglītojoša nodarbe, no kuras nav iespējams aizbēgt ne uz minūti.

Plastilīns ir maģisks materiāls, ar kuru jūs varat izgatavot neticami skaistas figūras.

No plastilīna izgatavotie jūras iemītnieki izrādās neparasti skaisti. Pat bērns var izgatavot šādus amatus ar savām rokām. Krabja pagatavošana prasa tikai nedaudz uzmanības un pacietības.

No plastilīna izgatavotie jūras iemītnieki izrādās neparasti skaisti

Darbību secība:

  1. Izveidojiet sagataves ķermenim, spīļu pāri un astoņas kājas.
  2. Lielāko bumbiņu, no kuras tiks izgatavots korpuss, vajag nedaudz nospiest.
  3. Lai izveidotu ķepas, izveidojiet nūjas no astoņām sagatavēm.
  4. Pievienojiet četras cilnes vienā pusē un vēl četras otrā pusē.
  5. No divām atlikušajām sagatavēm izveidojiet spīles un piestipriniet tās pie krabja priekšējām kājām.
  6. Uz ķermeņa novietojiet mazus aplīšus no vieglāka materiāla.
  7. Padarīt acis.

Galerija: dzīvnieki no plastilīna (25 foto)




















Mēs soli pa solim veidojam savvaļas dzīvniekus

Savvaļas dzīvnieki īpaši interesē bērnus, jo tos var sastapt īstā dzīve Ne visiem tā ir. Mums jāapmierinās ar to attēlojumu attēlos. Tieši tāpēc lauvas mazuļa, vāveres vai vilka veidošana no plastilīna būs ne tikai aizraujoša, bet arī izglītojoša.

Savvaļas dzīvnieki īpaši interesē bērnus, jo ne visi tos var satikt dzīvē.

Darba gaita soli pa solim:

  1. No dzeltenās masas izveido apli un piestiprini tai pāris sīkas detaļas, veidojot dzīvnieka vaigus.
  2. Izveidojiet degunu no brūna materiāla un nostipriniet to starp vaigiem.
  3. Piestipriniet acis nedaudz virs vaigiem.
  4. Izveidojiet asaras formas korpusu un nedaudz pagariniet šī gabala galu.
  5. Izmantojot sērkociņu, savienojiet galvu ar ķermeni.
  6. No brūna materiāla izveidojiet daudz brūnu apļu un piestipriniet tos uz dzīvnieka galvas - jūs iegūstat krēpes.
  7. Tagad veidojiet ķepas un uz katras no tām pielīmējiet trīs mazus oranžus apļus.
  8. Pievienojiet šīs daļas ķermenim.

Izveidojiet dzeltenu zirgaste ar oranžu pušķi galā un pielīmējiet to pie amata.

Modelēšana no plastilīna: bruņurupucis (video)

Mājdzīvnieki: kā pagatavot taksi, kaķi, govi, cūku

Plastilīna dzīvnieki var būt ļoti smieklīgi un spilgti. To gatavošanas procesu vienmēr pavada pozitīvas emocijas. Pat jauki mājdzīvnieki, kas izgatavoti no šī materiāla, kļūst par lielisku bērnu istabas rotājumu.

Plastilīna taksis

Lai izveidotu šādu suni, jums vienkārši precīzi jāievēro diagramma:

  1. Melno masu sarullē bumbiņā un izstiepj garenā, šaurā pilienu formā. Šī daļa vēlāk kļūs par suņa ķermeni.
  2. No platās puses paceliet daļu uz augšu.
  3. Brūno masu vienmērīgā kārtā uzklāj uz vēdera.
  4. Izveidojiet nelielu izvirzījumu - jūs iegūstat kaklu.
  5. Lai izveidotu galvu, jums jāripina melna un brūna bumbiņa.
  6. Izstiepiet melno elementu piliena formā, pēc tam pielīmējiet brūno daļu pie tā apakšējās daļas un nedaudz pagariniet.
  7. Ar pirkstu nedaudz pavelciet melno materiālu uz deguna un izceliet acis ar kaudzi.
  8. Tagad pievienojiet zīlītes un izveidojiet ausis.
  9. Piestipriniet galvu pie kakla, izmantojot sērkociņu.
  10. Izgatavojiet ķepu augšējās daļas no melna materiāla un piestipriniet apakšā brūnus elementus.
  11. Piestipriniet kājas pie ķermeņa.
  12. Sarullējiet plānu caurulīti un pielīmējiet nobrāzumiem, nedaudz paceļot tos uz augšu.

Kā padarīt kaķi aklu

Ja sekosiet vienkāršiem norādījumiem, varēsiet ātri un vienkārši izveidot smieklīgu kaķi - vienu no vismīļākajiem mājdzīvniekiem. Šādas rotaļlietas bērni varēs izgatavot diezgan patstāvīgi. vecākā grupa bērnudārzs.

Ja sekojat vienkāršiem norādījumiem, jūs varat ātri un viegli izveidot smieklīgu kaķi

Darba gaita:

  1. Izmantojot kaudzi, sadaliet plastilīna bloku trīs vienādās daļās.
  2. Divas daļas sarullējiet bumbiņās, bet trešo sadaliet vēl sešās daļās.
  3. Četrus mazus gabaliņus sarullējiet desās nākamajām kājām.
  4. Vēl vienu nelielu gabalu sarullējiet nedaudz plānāk, lai izveidotu asti.
  5. Atlikušo mazo daļu sadaliet vēl pāris identiskos gabalos un izveidojiet no tiem ausis.
  6. Izveidojiet galvu un ķermeni, pēc tam savienojiet šos divus elementus ar sērkociņu.
  7. Piestipriniet asti un kājas pie ķermeņa.

Apžilbiniet acis un mēli.

Govs: kā to pagatavot ar savām rokām

Govju veidošanas shēma ir diezgan vienkārša, un tā sastāv no šādām darbībām::

  1. Satiniet brūno un oranžo materiālu bumbiņās un savienojiet tās kopā.
  2. Piestipriniet acis, izveidojiet spraugas nāsu veidā un padariet smaidu ar kaudzēm.
  3. Izveidojiet ragus un piestipriniet tos pie galvas.
  4. Piestipriniet ausis topošajai govs.
  5. No brūnās masas veido ovālu un daudz izspiež, izstiepjot kaklu.
  6. Izveidojiet kājas un piestipriniet tām nagi no pelēka materiāla.
  7. No bēšās masas izveido tesmeni.
  8. Izveidojiet asti un pēc tam savienojiet visas daļas.

Cūciņa: modelēšana pa posmiem

Šo smieklīgo cūku ir viegli un ātri pagatavot. Jums vienkārši stingri jāievēro norādījumi:

  1. Veidojiet korpusu mucas formā.
  2. Izrullējiet četras bumbiņas un piestipriniet tās pie ķermeņa.
  3. Sarullējiet citu, bet lielāku bumbiņu un arī piestipriniet to pie ķermeņa.
  4. Veido purnu un ausis.
  5. Izmantojiet sērkociņu, lai uzzīmētu nāsis un acis.

Plastilīna dzīvnieki var būt ļoti smieklīgi un spilgti

Pievienojiet zirgaste, kas ietīta ar tamboradatu.

Smieklīgi dzīvnieki no zoodārza: mērkaķis, čūska, sliņķis

Jūs varat izveidot savu zoodārzu no parastā plastilīna. Tajā ar prieku apmetīsies dažādi meža, savvaļas un mājdzīvnieki. Modelēšana sagādās daudz prieka, un izgatavotās figūras būs lieliskas rotaļlietas bērniem.

Kā izveidot pērtiķi: soli pa solim instrukcijas

No brūnā un dzeltenā plastilīna masas ir izgatavots neparasts mērkaķis.

Tas ir veidots saskaņā ar šādu shēmu:

  1. Sagatavo daļu galvai no brūnas masas un pāris maziem dzelteniem elementiem, lai veidotu seju.
  2. Pievienojiet dzeltenās kūkas pie galvas, novietojot tās pēc iespējas tuvāk viena otrai.
  3. Uzzīmējiet acis, muti, degunu un grumbas kaudzē.
  4. Izveidojiet ausis.
  5. Izveidojiet ķermeni olas formā un pielīmējiet tam dzeltenu kūku.
  6. Izmantojot sērkociņu, savienojiet ķermeni ar galvu.
  7. No brūnās masas izveido četras garas tūbiņas.
  8. Katrai caurulei piestipriniet dzeltenus apļus un izgrieziet tos kaudzē.
  9. Piestipriniet pērtiķa ekstremitātes galvenajai daļai.

Pērtiķiem ir dažādas krāsas

Visbeidzot piestipriniet dzīvniekam garu asti.

Čūska: skulptūru veidošana pa posmiem

Ļoti reālistiska čūska tiek izgatavota saskaņā ar šādiem norādījumiem:

  1. Plastilīna masu sarullē vajadzīgā garuma desā.
  2. Izvēlieties galvu, piešķirot šai vietai lielāku apjomu.
  3. Uzzīmējiet acis un nāsis.
  4. Izveidojiet šķēlumus gar visu muguru kaudzē - jūs saņemsiet svari.
  5. Galvas priekšpusē piestipriniet garu sarkanu mēli.
  6. Salieciet čūskas ķermeni.

Čūskas ķermenim varat uzklāt papildu rakstu

Padoms: lai čūskas ķermenis būtu elastīgs, iekšpusē jāievieto stieple.

Kā no plastilīna izgatavot sliņķi

Sliņķa veidošanā ir jāveic šādas darbības:

  1. Veidojiet dzīvnieka galvu un ķermeni.
  2. Veidojiet ķepas un nagus.
  3. Nākamajai sejai un vēderam satiniet bumbiņas un saplaciniet tās plakanās kūkās.
  4. Izveidojiet uzacis pilienu formā.
  5. No maziem gabaliņiem izveidojiet acis un degunu.
  6. Salieciet visas dizaina detaļas kopā.
  7. Uzzīmējiet muti kaudzē.

Astoņkāja izgatavošana: soli pa solim instrukcijas

Astoņkājis ir viens no visvairāk neparasti iemītnieki jūras. Protams, tā veidošanas procesam ir savas īpatnības, taču tas nesagādā nekādas grūtības. Sekošana soli pa solim instrukcijas Pat mazs bērns var tikt galā ar šo uzdevumu.

Astoņkājis ir viens no neparastākajiem jūru iemītniekiem

Darba gaita:

  1. Izveidojiet nelielu apli un astoņas garas desas - jūs saņemat galvu un ķepas.
  2. Uz katras ķepas novietojiet spilgtus apļus.
  3. Savienojiet galvu ar ķepām.
  4. Salieciet katru ekstremitāti.
  5. Izmantojiet zobu bakstāmo, lai izspiestu muti.
  6. Apžilbiniet acis un pielīmējiet tās pie galvas.

Ievietojiet nelielu priekšmetu taustekļos.

Peppa Pig izgatavota no plastilīna

Daudziem bērniem Peppa Pig ir kļuvusi par iecienītāko multfilmu varoni. Viņi noteikti būs ieinteresēti pašiem to izgatavot no plastilīna. Turklāt šis darbs nemaz nav grūts.

Ražošanas posmi:

  1. Sarkano un rozā maisījumu sarullē bumbiņās.
  2. Nospiediet sarkano gabalu uz darba virsmas, pēc tam ar pirkstiem izvelciet plakano pusi, lai izveidotu kleitas apakšmalu.
  3. Virspusē izveidojiet nelielu caurumu.
  4. Bumba rozā krāsa nedaudz deformēties, pagarinot plato degunu.
  5. Uzlieciet acis uz augšu.
  6. Izrotājiet niķeli un muti ar sarkanām svītrām.
  7. Līmējiet ausis galvas augšdaļā.
  8. Savienojiet galvu un rumpi.
  9. Veidojiet rokas un piestipriniet tās pie ķermeņa.

Līmējiet asti aizmugurē.

Modelēšana no plastilīna: zilonis (video)

Modelēšana no plastilīna ir aizraujoša nodarbe, kas izraisa interesi ne tikai bērnu vidū. Pat pieaugušajiem būs ļoti jautri izveidot savas dzīvnieku figūras. Dzīvnieku pasaules pārstāvju ir tik daudz, ka radošais process var ilgt mūžīgi.

Tēlniecības nodarbības kopsavilkums " Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku modelēšana"

« Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku tēlniecība »

Mērķis : vecāku bērnu radošo spēju attīstība pirmsskolas vecums caur radīšanu komandas darbs noplastilīns.

Programmas saturs :

Praktizējiet veidus( konstruktīvs , skulpturāls, kombinēts) veidojot dzīvnieku attēlusskulptūru veidošana.

Turpiniet mācīties pārraidīt raksturīgās iezīmes dzīvnieki.

Šajā procesā attīstiet smalkās motorikasskulptūru veidošanaveidojot dzīvnieka tēlu.

Zvaniet pozitīvas emocijas no kopīgas aktivitātes un tā rezultāts.

Attīstīt spēju analizēt savu darbu, to veicot;

Izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli : plastilīns, kaudze, dēlis parskulptūru veidošana(katram bērnam salvetes.

Nodarbības gaita:

1. daļa.

Sveiciena rituāls

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es vienmēr esmuaizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši, spēlēsim spēli"Dod man vārdu"

Vai dzirdat vareno stutēšanu? Vai redzi garo bagāžnieku? Tas tā nav maģisks sapnis! Tas ir afrikānis.(zilonis) .

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Viņš staigā lepni kā grāfs,

To sauc.

(žirafe)

Pēkšņi atskanēja draudīgs rēciens,

Aizbiedēja visus putnus apkārt.

Staigā būrī, brutalizēts,

Īsāk sakot, zvēru karalis...

(lauva)

neveikls, šaurkājains,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? atbildi ātri!

Nu protams.

(lācis)

Šis ir ļoti dīvains dārzs

Tur būros ir dzīvnieki,

Viņi to sauc par parku

Cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi,

Aiz žoga staigā dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku?

Un ejam apskatīt dzīvniekus?

( Zoodārzs .)

Kādi citi dzīvnieki dzīvojūs zināt zoodārzu? (bērnu atbildes)

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritorijuzoodārzsun mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, lai tur dzīvotu. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus?(bērnu atbildes) .

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos izveidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieciņu, kuru vēlaties veidot.

2. daļa

Skolotājs aicina bērnusieņemiet savas vietas.

Lai veidotu jebkuru dzīvnieku, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi.(Paskatieties uz dzīvnieku figūrām) .

Puiši, pievērsiet uzmanību ķermeņa daļām. Kādas ķermeņa daļas ir dzīvniekiem?

Torss, galva. Kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? galvu? kājas? ausis?(ovāls, apaļš)

Kāda ir dzīvnieka ķermeņa lielākā daļa? Torss.

Puiši, pastāstiet man, kā noformēt ķermeni?( konstruktīvs )

Jums ir jāņem kaudze. Nogrieztplastilīnu gabalos, ripiniet bumbu ar plaukstu apļveida kustībām, pēc tam izripiniet ar taisnām kustībāmplastilīns ovāla formā.

Ir arī cits veidsskulptūru veidošanaķermenis ir veidots no vesela gabala. Izrullējiet gabaluplastilīnsar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām līdz vēlamo formu, un pēc tam sagriež vai modelē kaudzē - pamatne ar dažādiemkustības : vilkt, saliekt, pagriezt, saspiest.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka vispirms ķermenim ir piestiprināta galva, pēc tam kājas un ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai savienošanas laikā jābūt cieši ieeļļotai.

INskulptūru veidošanaAttēla dekorēšanai tiek izmantotas daudzas palīgmetodes. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

Produktīva darbība

Notiekskulptūru veidošanapievērsiet uzmanību dažādu paņēmienu izmantošanaiskulptūru veidošana, proporciju pārnešana, raksturīgas detaļas.

Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

Analīze

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

GOU Sņežņjanskas speciālā internātskola Nr.42

Nodarbību piezīmes pulciņam “Plastilīna pasaka”.

“Plastilīna zoodārzs. Dzīvnieku modelēšana"

Sagatavots

skolotājs Degtyareva Yu.V.

2017- 2018

Svetlana Rižova
Nodarbības par modelēšanu “Plastilīna zoodārzs” kopsavilkums

« Plastilīna zoodārzs»

Mērķis: vecākā pirmsskolas vecuma bērnu radošo spēju attīstība, veidojot kolektīvu darbu no plastilīns.

Programmas saturs:

Praktizējiet veidus (konstruktīvs, skulpturāls, kombinēts) veidojot dzīvnieku attēlus skulptūru veidošana.

Turpiniet mācīt, kā nodot dzīvnieku raksturīgās iezīmes.

Šajā procesā attīstiet smalkās motorikas skulptūru veidošana veidojot dzīvnieka tēlu.

Modināt pozitīvas emocijas no kopīgām aktivitātēm un to rezultātiem.

Attīstīt spēju analizēt savu darbu, to veicot;

Izkopt rūpīgu attieksmi pret amatniecību; uz savu darba vietu.

Materiāli: plastilīns, kaudze, dēlis par skulptūru veidošana(katram bērnam salvetes.

Nodarbības gaita:

Sveiciena rituāls

Esmu dzīvespriecīga, spēcīga, drosmīga

Es vienmēr esmu aizņemts.

Es nečīkstu, nebaidos

Es necīnos ar draugiem!

Es varu spēlēt, lēkt,

Es varu lidot uz Mēnesi.

Es neesmu raudātājs, es esmu drosmīgs cilvēks!

Un vispār es esmu lielisks!

Puiši, spēlēsim spēli "Dod man vārdu"

Vai dzirdat vareno stutēšanu? Vai redzi garo bagāžnieku? Tas nav maģisks sapnis! Tas ir afrikānis. (zilonis).

Garākais no dzīvniekiem -

Āfrikas garais kakls -

Viņš staigā lepni kā grāfs,

To sauc.

(žirafe)

Pēkšņi atskanēja draudīgs rēciens,

Aizbiedēja visus putnus apkārt.

Staigā būrī, brutalizēts,

Īsāk sakot, zvēru karalis...

(lauva)

neveikls, šaurkājains,

Viņš iesūc ķepu bedrē.

Kas tas ir? atbildi ātri!

Nu protams.

(lācis)

Šis ir ļoti dīvains dārzs

Tur būros ir dzīvnieki,

Viņi to sauc par parku

Cilvēki parkā atpūšas.

Ir nojumes, nožogojumi,

Aiz žoga staigā dzīvnieki.

Kā mēs saucam šo parku?

Un ejam apskatīt dzīvniekus?

(Zoodārzs.)

Kādi citi dzīvnieki dzīvo jūs zināt zoodārzu? (bērnu atbildes)

Puiši, mēs esam sagatavojuši teritoriju zoodārzs un mums nav pietiekami daudz dzīvnieku, lai tur dzīvotu. No kā, tavuprāt, var izgatavot dzīvniekus? (bērnu atbildes).

Padomājiet par to, kādu dzīvnieku jūs vēlētos veidot? Man uz paplātes ir dzīvnieku figūriņas, paņemiet dzīvnieku, kuru vēlaties izveidot.

Skolotājs aicina bērnus ieņemiet savas vietas.

Lai veidotu jebkuru dzīvnieku, mums jāzina, kas visiem dzīvniekiem ir kopīgs, kā tie ir līdzīgi. (Paskatieties uz dzīvnieku figūrām).

Puiši, pievērsiet uzmanību ķermeņa daļām. Kādas ķermeņa daļas ir dzīvniekiem?

Torss, galva. Kājas, ausis, aste utt.

Pastāsti man, kāda ir ķermeņa forma? galvu? kājas? ausis? (ovāls, apaļš)

Kāda ir dzīvnieka ķermeņa lielākā daļa? Torss.

Puiši, pastāstiet man, kā noformēt ķermeni? (konstruktīvs)

Jums ir jāņem kaudze. Nogriezt plastilīnu gabalos, ripiniet bumbu ar plaukstu apļveida kustībām, pēc tam izritiniet ar taisnām kustībām plastilīns ovāla formā.

Ir arī cits veids skulptūru veidošanaķermenis ir veidots no vesela gabala. Izrullējiet gabalu plastilīns ar vienu roku uz cietas virsmas ar taisnām kustībām līdz vajadzīgajai formai un pēc tam sagriež vai modelē ar kaudzi - pamatni dažādos veidos kustības: vilkt, saliekt, pagriezt, saspiest.

Noskaidrojiet dažādu dzīvnieku ķermeņa un citu daļu iezīmes, kuras bērni veidos.

Lūdzu, ņemiet vērā: Vispirms ķermenim ir piestiprināta galva, pēc tam kājas un ķepas. Ausis līdz galvai, tad aste. Katrai daļai savienošanas laikā jābūt cieši ieeļļotai.

IN skulptūru veidošana Attēla dekorēšanai tiek izmantotas daudzas palīgmetodes. Tie ļauj mums padarīt katru dzīvnieku unikālu.

Produktīva darbība

Notiek skulptūru veidošana pievērsiet uzmanību dažādu paņēmienu izmantošanai skulptūru veidošana, proporciju pārnešana, raksturīgas detaļas.

Atgādiniet skursteņu izmantošanu, lai norādītu noteiktas daļas.

Kura dzīvnieka figūriņa tev patīk un kāpēc?

Publikācijas par šo tēmu:

Fiziskās audzināšanas integrētās nodarbības “Jautrais zoodārzs” kopsavilkums Kopsavilkums par tiešajām izglītības aktivitātēm fiziskajā kultūrā ar integrāciju izglītības jomās“Veselība”, “Izziņa”.

Kompleksās nodarbības “Debesu zoodārzs” kopsavilkums Mērķis: sniegt bērniem informāciju par zvaigznēm un zvaigznājiem, viņu raksturīgās iezīmes. Mērķi: 1. Iepazīstināt bērnus ar dažu zvaigznāju simboliku.

Atklātās nodarbības “Zoodārzs” kopsavilkums Mērķi: Paplašināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem un zooloģisko dārzu. Bagātiniet aktīvo un pasīvo vārdu krājumu par šo tēmu. Iepazīstiniet bērnus ar melno krāsu.

Nodarbību kopsavilkums vecākajai grupai bērniem ar īpašām vajadzībām “Zoodārzs” Koriģējošie un izglītojošie mērķi: bērnu priekšstatu precizēšana un paplašināšana par karsto zemju un ziemeļu dzīvniekiem. Vārdnīcas paplašināšana saskaņā ar šo.

Nodarbību piezīmes otrajai junioru grupai “Zoo” Uzdevumi: - atkārtojiet bērniem pazīstamus savvaļas dzīvniekus; - izkopt mīlestību pret dabu, vēlmi sazināties ar dzīvniekiem un tiem palīdzēt; - vilciens.

Runas attīstības nodarbības “Ceļojums uz zooloģisko dārzu” kopsavilkums Mērķis ir veicināt runas attīstību, iepazīstot zoodārza iemītniekus; Mērķi: Izglītojoši: - nostiprināt patskaņu skaņas jēdzienu;.