Atklāšanas nodarbība vidējai grupai par tēmu par savvaļas dzīvniekiem. Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai "Savvaļas dzīvnieki un viņu mazuļi"

Alīna Kiseļeva
Atvērtā nodarbība iekšā vidējā grupa par tēmu: “Savvaļas dzīvnieki”

Mērķis: bagātina idejas par dzīvi savvaļas dzīvnieki, kognitīvo interešu attīstība.

Apmācības uzdevumi:

Iemācieties izcelt atšķirīgās iezīmes savvaļas dzīvnieki, make up aprakstošie stāsti par dzīvnieki pareizi izteikt savas domas.

Uzlabojiet spēju veidot lietvārdus ar deminutīvu sufiksu.

Aktivizējiet un paplašiniet savu vārdu krājumu par šo tēmu « savvaļas dzīvnieki» .

Stiprināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvnieki(izskats, mājoklis, pārtika).

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt vizuālo uztveri, runas dzirdi, atmiņu, uzmanību, loģisko domāšanu.

Izglītības uzdevumi:

Attīstīt spēju uzklausīt biedru atbildes, ārstēt dzīvnieki.

Priekšdarbi:

Lasot stāstus par dzīvnieki, mīklu minēšana, ilustrāciju skatīšanās, d/i "Nosauciet mazuļus dzīvnieki» , d/i "Kas kur dzīvo?".

Materiāls:

Tālrunis, audio ieraksts “Palīdzības lūgums no meža iemītniekiem”, ilustrācijas ar attēlu savvaļas dzīvnieki, tēmu attēli, šķērsgriezuma attēli.

1. Organizatoriskais moments.

Audzinātāja: Bērni, paskatieties, šodien pie mums nāca ciemiņi, lai paskatītos, kā jums iet, ko jau esat iemācījušies. Pasveicini viņus. (Bērni sveicina)

Telefons zvana.

Audzinātāja: Sveiki!

Audio ieraksts:

Steidzami, steidzami nāc,

Steidzami, steidzami palīdziet.

Audzinātāja: Kas noticis? Kas par problēmu?

Audio ieraksts:

Burvis mūs nobiedēja.

Viņš uzlika burvestību mums visiem.

Mēs esam aizmirsuši, kas mēs esam.

Ko mums vajadzētu dzert un ko ēst?

Palīdzi man, palīdzi man.

Un steidzami samieriniet mūs.

Audzinātāja: Kas tu esi?

Audio ieraksts: Meža iemītnieki.

2. Saruna.

Audzinātāja: Bērni, sakiet, kas ir šie meža iemītnieki?

Bērni: Tie ir tie, kas dzīvo mežā.

Audzinātāja: Interesanti, kas noticis ar meža iemītniekiem?

Vai mēs varam viņiem palīdzēt?

Bērni: Jā.

Audzinātāja: Tad bērni, celieties un nāciet pie manis. Teiksim burvju vārdi nonākt mežā.

1,2,3,4,5 – dodamies mežā glābt dzīvniekus. (Skan mūzika, bērni tuvojas kokiem).

Šeit mēs esam mežā.

3. Vai. spēle. Uzmini pēc apraksta.

Audzinātāja:

Bērni, paskaties. Mežā ir daudz koku, un dzīvniekus nemaz nevar redzēt. Tagad es jums pateikšu vārdus, un jūs domājat par ko tie pieder dzīvniekam.

Dusmīgs, izsalcis, pelēks (vilks)

Maza, garausu, pelēka vai balta (zaķis)

Sarkanmatains, veikls, viltīgs, pūkains (lapsa)

Liels, neveikls, neveikls (lācis)

Mazs, pūkains, mīl riekstus (vāvere)

Mazs, dzeloņains (ezis)

(kā nosaukts atvērts parādās tēmas attēli dzīvnieki)

Bērni, paskatieties, cik daudz mēs esam dzīvnieki tika nosaukti.

Kā viņi sauc dzīvnieki kas dzīvo mežā?

Bērns: Dzīvnieki kas dzīvo mežā sauc mežonīgs.

Audzinātāja: Kāpēc viņus tā sauc?

Bērni: Viņi paši saņem ēdienu. Dzīvnieki būvēt savas mājas. Viņi paši rūpējas par saviem mazuļiem.

Audzinātāja: Labi darīts, bērni. Ieņemiet savas vietas.

4. Vai. spēle "Kas kur dzīvo?"

Audzinātāja: Bērni, visi dzīvniekam ir sava māja. Un es gribu zināt, vai jūs zināt, kur viņi dzīvo savvaļas dzīvnieki Kā sauc viņu mājas?

Bērnu atbildes.

Lapsa dzīvo bedrē, lācis guļ bedrē, vilks dzīvo bedrē, vāvere dzīvo ieplakā. Ezītis dzīvo bedrē. Un zaķis slēpjas zem krūmiem.

Ikvienam ir mājokļi, kurus sauc dažādi. Tāpēc mēs atgādinājām dzīvnieki kurš kur dzīvo.

Labi darīts, bērni. Un tagad mēs nosauksim mazuļus dzīvnieki.

5. Pirkstu vingrošana.

Šis ir zaķis

Šis ir vāveres mazulis

Šī ir maza lapsa

Šis ir vilku mazulis

Un šis steidzas, miegaini klupdamies

Brūns, pūkains, jautrs lācēns.

6. Vai. spēle "Kurš ko mīl?"

Audzinātāja: Bērni, dzīvnieki ir aizmirsuši, ko ēst un ko dzert. Palīdzēsim viņiem. Jūs zināt, ko viņi ēd savvaļas dzīvnieki. Uz jūsu galdiem ir paplātes ar izgrieztiem attēliem, savāc tos.

Bildes: avenes, medus, sēnes, āboli, kāposti, burkāni, rieksti, zāle.

Audzinātāja: Bērni, sakiet man, kuram patīk šo ēst.

Zaķis mīl burkānus un kāpostus.

Vāvere ēd riekstus un sēnes.

Ezītis mīl sēnes un ābolus.

Lācis mīl medu un ogas.

Un tagad mēs parādīsim, kā dzīvnieki veic vingrinājumus.

7. Fiziskās audzināšanas minūte "Dzīvnieki, mostieties ātri"

Kurš modina visus apkārtējos?

Šeit, šeit, šeit. Šeit, šeit, šeit. (Bērni sēž aplī ar aizvērtām acīm)

"Zvēri, ātri mostieties,

Gatavojieties vingrot." (Skolotājs sasit plaukstas, bērni pieceļas un iet pa apli)

Dzīvnieki veic vingrinājumus -

Kurš steidzas (lekt)

Kurš tup (pietupieni)

Kāds paceļ plecus (stāv uz pirkstiem, pacel plecus,

Kāds nolaiž plecus (sēdieties uz kājām, nolaidiet plecus)

Pamāsim ar rokām, (rokas uz sāniem)

Šūpoties pa labi un pa kreisi, (kāju šūpošanas kustības pa labi un pa kreisi)

Pustupus, (Pustupus, rokas uz vidukļa)

tupēt, (Pietupiens)

Slīpums, (noliecies uz priekšu, rokas uz sāniem)

Nosūtām sveicienus visiem sportistiem.

Bērni sēž uz krēsliem.

8. Audzinātāja: Bērni, tagad es jums parādīšu, kā jūs varat izmantot attēlus īss stāsts O dzīvnieks.

Es to uzliku uz magnētiskās tāfeles attēlus: dzīvnieks, mājoklis, pārtika, mazuļi.

Audzinātāja: Šis ir zaķis. Zaķis savvaļas dzīvnieks. Viņš ir mazs, ar garām ausīm, pelēks vai balts. Zaķis slēpjas zem krūmiem. Zaķis mīl kāpostus, burkānus un zāli. Zaķim ir mazuļi.

Bērni, tagad pastāstiet man par to savvaļas dzīvnieki lai ļaunais burvis viņus vairs nevarētu apburt. Atcerieties, ko viņi ēd, kur dzīvo, kā sauc viņu mazuļus.

Bērni izvēlas dzīvnieku un aprakstiet to.

Šī ir vāvere. Vāvere - savvaļa dzīvnieks. Viņa ir maza un tai ir kupla aste. Viņa dzīvo ieplakā. Uzglabā sēnes un riekstus ziemai. Viņai ir vāveru mazuļi.

Šis ir lācis. Lācis - mežonīgs dzīvnieks. Viņš ir liels, neveikls, ar nūjiņām. Ziemā viņš guļ midzenī. Lācis mīl medu un ogas. Lācim ir mazuļi.

Šis ir ezis. Ezītis - savvaļas dzīvnieks. Viņš ir mazs un dzeloņains. Ziemā viņš guļ bedrē. Ezītis mīl sēnes un ābolus. Ezītim ir eži.

Skolotāja pateicas bērniem par palīdzību un piedāvā meža iemītnieku cienastu – sēnes.

Un ir pienācis laiks jums un man atgriezties bērnudārzs. Teiksim burvju vārdus.

1,2,3,4,5-v grupa mēs atnācām vēlreiz.

Publikācijas par šo tēmu:

"Taigas savvaļas dzīvnieki rudenī." Pedagoģiskais projekts par leksisko tēmu “Kā savvaļas dzīvnieki gatavojas ziemai” Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde“Attīstības centrs – bērnudārzs “Teremok” s. Aleksandrovska. Vides projekts.

Fiziskās audzināšanas un izklaides aktivitātes vidējās grupas “Savvaļas un mājas dzīvnieki” bērniem Mērķis: Vispārināt un nostiprināt bērnu zināšanas par savvaļas un mājdzīvniekiem, izskatu, paradumiem, uzvedības īpatnībām; iemācīt klasificēt.

Izglītības mērķi: Vārdnīcas precizēšana, aktivizēšana un aktualizēšana par tēmu “Savvaļas dzīvnieki” Runas gramatiskās struktūras pilnveidošana.

Programmas saturs: Izglītības mērķi: Sniegt bērniem pilnīgu izpratni par meža savvaļas dzīvniekiem: zaķi, lapsu, vāveri, vilku, aļņu;



Mērķi:

Izglītojoši:

Stiprināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem.

Veidot priekšstatu par to, no kurām daļām sastāv dzīvnieku ķermenis, ko viņi ēd un to dzīvotni.

Praktizējiet savvaļas dzīvnieku mazuļu nosaukšanu.

Izglītojoši:

Paplašiniet savu redzesloku; attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību, runu.

Izglītojoši:

Izkopt zinātkāri, laipnību, mīlestību pret apkārtējā daba, aktivitāte, neatkarība.

Aprīkojums un materiāli:

  1. Savvaļas dzīvnieku (lapsa, lācis, zaķis, vilks, vāvere) ilustrācijas.
  2. Savvaļas dzīvnieku ģimeņu ilustrācijas.
  3. Priekšmeta attēli katram bērnam, ar dzīvnieku māšu attēliem un ar viņu mazuļu attēliem.

Priekšdarbi:

Saruna par tēmu "Savvaļas dzīvnieki"

Darbs ar mīklām.

Apgūstot fiziskās audzināšanas stundas.

Nodarbības gaita

  1. Organizatoriskais brīdis.

Audzinātāja. Puiši, smaidīsim un vēlēsimies labs garastāvoklis viens otram! (Bērni stāv aplī uz paklāja un nodod viens otram bumbu, vēlot labu garastāvokli).

  1. Galvenā daļa.

Audzinātāja.Šodien aicinu doties uz maģisku meža izcirtumu! Vai vēlaties uzzināt vairāk par tiem, kuriem mežs mājās? Nu tad aizver acis. (Skan mūzika)

Audzinātāja.Šeit mēs atrodamies maģiskā meža izcirtumā. Atver acis. Mēs redzam dzīvniekus, kas dzīvo mūsu mežos. Un viņi vēlas mums pastāstīt par savu dzīvi. Uzmanīgi klausīsimies, ko mums stāstīs meža iemītnieki. Ieņemiet savas vietas. ( Audzinātājalasa dzīvnieku vārdā).

Es esmu zaķis . man ir garas ausis lai labi dzirdētu. Garš purns, lai saostu visas smakas. Ziemā esmu balta, un vasarā esmu pelēka, lai mani nevarētu redzēt. Man aste ir īsa, lai netraucē skriet, bet pakaļkājas ir garas un spēcīgas, lai varētu tālu lēkt. Es mīlu burkānus un koku mizu. Es neko negatavoju ziemai; man pat nav ūdeles. Zaķiem pavasarī piedzimst mazuļi.

Audzinātāja. Ko zaķis ēd? Vai viņam ir ūdele?

Es esmu lapsa. Vasarā mans kažoks ir sarkans, ziemā tas kļūst ļoti biezs un silts, bet nemaina krāsu. Man ir kupla aste. Tas ir kā stūre, kas palīdz veikt asus pagriezienus. Kad es dzenu peles, aste aizsedz manas pēdas. Astes gals ir balts. Es dzīvoju bedrē. Pavasarī man ir lapsu mazuļi.

Audzinātāja. Kur dzīvo lapsa? Ko tas ēd? Kāpēc lapsai ir pūkaina aste? (Bērnu sagaidāmās atbildes).

Es esmu vilks. Es dzīvoju bedrē. Mana kažokāda ir pelēka. Es izskatos kā suns. Vilki dzīvo baros, lai būtu vieglāk noķert briežus un zaķus. Es varu gaudot. Tā es informēju ganāmpulku par atrasto laupījumu vai tuvojošām briesmām. Agrs pavasaris Vilka mātīte dzemdē mazuļus.

Audzinātāja. Kur dzīvo vilki? Ko viņi medī? Kāpēc vilks gaudo? (Bērnu sagaidāmās atbildes).

Es esmu lācis. Vasarā un ziemā esmu brūns. Tikai ziemā kažoks kļūst biezs, lai migā būtu silti gulēt. Visu ziemu guļu midzenī. Tikai lāčiem ziemā piedzimst mazuļi. Es mīlu ogas, kukaiņus, skudras, saknes un medu.

Audzinātāja. Kur lāči pavada ziemu? Ko tas ēd? Kad lāču mātēm ir mazuļi? (Bērnu sagaidāmās atbildes).

Es esmu vāvere. Vasarā esmu sarkana, bet ziemā pelēka. Es dzīvoju dobā kokā. Man ir spēcīgas pakaļkājas, lai es varētu viegli lēkt no zara uz zaru. Un pūkainā aste kā izpletnis palīdz man noturēties gaisā un palīdz stūrēt kā stūre. Pavasarī vāveres mātītei piedzimst mazas vāverītes. Mēs, vāveres, mīlam ogas, sēnes, riekstus un to visu gatavojam ziemai.

Audzinātāja. Kur dzīvo vāvere? Kāpēc vāverei vajadzīga aste? Ko viņa ēd? (Bērnu sagaidāmās atbildes).

Audzinātāja. Vai jums bija interesanti klausīties meža dzīvniekus? (Bērnu sagaidāmās atbildes).

Audzinātāja. Un puiši, katram dzīvniekam ir ģimene. Tagad apskatīsim bildes un uzzināsim, pie kā dzīvo dzīvnieki un kura ģimene tā ir.

Audzinātāja. Ar ko lācis dzīvo? (Bērni: Lācis dzīvo kopā ar lāču māti un mazuļiem. Šī ir lāču ģimene.)

Audzinātāja. Ar ko zaķis dzīvo kopā? (Bērni: Zaķis dzīvo kopā ar zaķi un ar zaķiem. Šī ir zaķu ģimene.)

Audzinātāja. Ar ko vāvere dzīvo? (Vāvere dzīvo kopā ar vāveres tēti un mazuļiem. Šī ir vāveru ģimene)

Audzinātāja. Ar ko vilks dzīvo? (Vilks dzīvo kopā ar vilku un vilku mazuļiem. Šī ir vilku ģimene)

Audzinātāja. Ar ko lapsa dzīvo? (Ar lapsu un lapsu mazuļiem. Šī ir lapsu ģimene).

Audzinātāja. Tā mēs satikām dzīvnieku ģimenes. Un tagad es iesaku jums mazliet atpūsties. Puiši, celieties, nāciet pie paklāja, mēs spēlēsim spēli "Dzīvnieki gāja ūdenī". Apgriezies sev apkārt un pārvērties par meža dzīvnieku.

Kādreiz pa meža taku

Dzīvnieki devās uz ūdeni. (Viņi iet pa apli viens pēc otra).

Teļš stutēja aiz aļņa mātes, (Viņi staigā, skaļi stutējot)

Lapsu mātei aiz muguras ložņāja lapsa (Ložņā uz pirkstgaliem)

Ezītis ripoja aiz mātes, ezis, (Viņi pārvietojas tupus stāvoklī)

Lācēns sekoja lāča mātei (Viņi brien)

Vāveru mazuļi lēca pēc vāveres mātes, (Viņi lec pietupienā)

Aiz mātes, zaķa, ir šķībi zaķi (tie auļo uz taisnām kājām)

Vilks veda vilku mazuļus (Sneaking)

Visas mātes un bērni vēlas piedzerties (seja aplī, lakošanas kustības ar mēli)

Audzinātāja. Jūs apgriezīsities un pārvērtīsities par bērniem, ejiet uz savām vietām. Puiši, es šodien pavisam aizmirsu, pastnieks mums atnesa vēstuli, paskatīsimies, no kura tā ir. (Skolotājs atver aploksni ar vēstuli).

Audzinātāja.Šī vēstule mums atnāca no meža, notika liela nelaime, visas meža iemītnieku mātes zaudēja mazuļus . Palīdzēsim māmiņām atrast savus bērnus. Skatieties, uz jūsu paplātēm ir kartītes, no kurām dažas ir ar dzīvnieku mātes attēliem, bet citās ar viņu mazuļu attēliem. Rindā jāievieto dzīvnieku mātes un zem tām kartītes ar šo dzīvnieku mazuļu attēliem. Vai visi saprot uzdevumu? Sāciet darbu. (Bērni izpilda uzdevumu)

Audzinātāja. Paskatīsimies, vai visiem izdevās? (Skolotājs pēc kārtas jautā bērniem, kurš ko izdarīja).

Audzinātāja. Labi darīts, visi paveica labu darbu. Mēs palīdzējām māmiņām atrast savus bērnus, un viņas mums par to ir ļoti pateicīgas. Tagad spēlēsim citu spēli, es jums pateikšu mīklu, un, ja jūs to uzminēsit, jums ir jāparāda attēls. Vai visi ir gatavi? Klausieties uzmanīgi. (Skolotājs spēlē spēli ar bērniem " Uzmini un parādi)

Audzinātāja. Gļēvs, garausu, pelēks un balts (Mazais zaķis)

Audzinātāja. Veikls, taupīgs, sarkans vai pelēks (Vāvere)

Audzinātāja. Dusmīgs, izsalcis, pelēks (Tīņu vilks)

Audzinātāja. Gudrs, rudmatains, viltīgs (Lapsa)

Audzinātāja. Brūns, šaurkājains, neveikls (Lācītis)

Audzinātāja. Labi darīts. Nu ir pienācis laiks mums atgriezties bērnudārzā!!! Aizveriet acis. (Skan mūzika).

Nodarbības kopsavilkums.

Audzinātāja.Šeit mēs atkal esam bērnudārzā, atveriet acis. Pastāsti man, kur mēs bijām šodien? Vai jums, puiši, patika, kādus dzīvniekus jūs satikāt? Kurš dzīvnieks tev patika vislabāk? Labi darīts! Jūs šodien smagi strādājāt! Paldies visiem!

Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem, to mazuļiem un dzīvesvietu; aktivizējiet šīs tēmas vārdnīcu.

Uzdevumi:

— Attīstīt bērnos spēju pazīt un atšķirt savvaļas dzīvniekus un to mazuļus, pareizi korelēt to vārdus

- Noskaidrot bērnu izpratni par savvaļas dzīvnieku izskatu, viņu dzīves aktivitātēm ziemas laiks gadā

— Veicināt saskaņotas runas attīstību

- Izaudzināt interesi izprast apkārtējo pasauli, uzmanīga attieksme savvaļas dzīvnieku iemītniekiem

Materiāli un aprīkojums:

— Molberts (flanelogrāfs)

— Sīkāka informācija par papīra konstrukcijas komplektu dzīvnieku figūru izlikšanai uz flaneļgrāfa

— attēlu komplekts “dzīvnieki un viņu mazuļi”

— Dekorācijas mežam (Ziemassvētku eglītes, sniega kupenas palags, rotaļlietas: lapsa, zaķis)

— Multivides sistēma

— klēpjdators ar multivides prezentāciju “Savvaļas dzīvnieki”

Aprīkojums: nodarbības prezentācija, loksnes, kurās attēloti savvaļas dzīvnieki un to mazuļi, attēli, kuros attēlotas dzīvnieku astes.

Nodarbības gaita

Organizatoriskais brīdis.

Pedagogs: Sveiki, puiši. Paskatieties, cik daudz viesu šodien ieradās pie mums.

Bērni: ieejiet, stāviet ap skolotāju

Pedagogs: Sasveicināsimies ar viņiem.

Bērni: Sveiki! Bērni sēž pie galdiem

Pedagogs: Tagad apsēdīsimies pie galda, pareizi saliksim kājas, iztaisnojam muguras.

Puiši, mūsu grupa šodien saņēma telegrammu.

"Nāc steidzami,

Steidzami palīdziet!

Brīnumi notiek

Mēs mežu nesadalīsim.

Burvis mūs nobiedēja

Viņš uzlika burvestību mums visiem.

Mēs esam aizmirsuši, kas mēs esam

Ko mums vajadzētu dzert un ko ēst?

Palīdzi, nāc

Un steidzami samieriniet mūs!

Meža iemītnieki.

Nu, iesim palīdzēt dzīvniekiem?

Pedagogs: Pastāsti man, kā sauc tos dzīvniekus, kas dzīvo mežā?

Bērni: savvaļas dzīvnieki.

Pedagogs: Tieši tā, visi šie dzīvnieki ir savvaļas. Kāpēc jūs domājat, ka viņus tā sauc?

Bērni: Jo šie dzīvnieki dzīvo mežā, rūpējas par sevi, paši dabū pārtiku.

Pedagogs: Lai dotos palīgā, jums un man jāatceras, kādi dzīvnieki dzīvo mežā. Aizveriet visas acis, es teikšu burvju burvestība un mēs kopā ar tevi atradīsimies mežā.

Visi paskatīsimies uz ekrānu.

Pedagogs: Paskaties, kas tas ir

Bērni: Lācis?

Pedagogs: Paskaties uz lāci. Pastāsti man, kāds viņš ir? Kādas viņam ir ķepas?

Bērni: Lācis ir liels, spēcīgs, brūns. Tam ir gari nagi un spēcīgas ķepas.

Pedagogs: Tieši tā, tas ir lācis. Kā sauc lāča māju?

Bērni: Den

Pedagogs: Vai vēlaties redzēt, kā lācis ziemo midzenī?

Paskaties uz ekrānu.

(bērni skatās uz slidkalniņu ar lāci, kas guļ midzenī)

Pedagogs: Tā lācis guļ savā midzenī.

Vai jūs domājat, ka viņam ir silti vai auksti? Kāpēc jūs tā domājat?

Bērni: kažoks ir silts. Ieeja ir bloķēta ar zariem. Virsū bija sniegs.

Pedagogs: Lācis visu ziemu guļ savā midzenī

Tikai pavasarī viņš pamodīsies.

Jā...Lācim ir liels salds zobs, viņš ļoti mīl medu. Kamēr lācis baudīs medu, satiksim vēl kādu meža iemītnieku.

Pedagogs: Ak, paskaties,

Zem krūma, zem krūma,

Kāds ar sarkanu asti -

Kas, tavuprāt, tas ir?

Bērni: Lapsa

Pedagogs: Labi darīts. Apsveriet lapsu. Pastāsti man, kāda viņa ir? Kāda viņai aste?

Bērni: Lapsa ir sarkana, skaista, viltīga. Viņai ir pūkaina, gara aste.

Pedagogs: Šī ir lapsa, tai ir sarkans pūkains kažoks, mazas ausis un liela aste. Lapsa ir viltīga. Bieži pasakās viņu sauc par plutovku, kas nozīmē krāpnieks. Lapsa kažoku nemaina. Tas ir sarkanā krāsā gan ziemā, gan vasarā.

Audzinātāja: Zem krūma ir lapsu māja.

Kā sauc lapsu māju?

Bērni: Nora.

Paskatieties uz ekrānu - tā ir lapsas bedre. Ieeja tajā ir šaura un gara. Un cauruma iekšpusē ir plašs un ērts

Pedagogs: Kāpēc mazajai lapsai vajadzīga tik pūkaina aste?

Bērni: Nosedziet dziesmas

Nāc, mēs jums parādīsim, kā lapsa staigā un sedz pēdas

(Bērni atdarina lapsas gaitu)

Fizminutka

Lapsa gāja pa mežu

Tika parādīti dziesmu zvani

Lapsa saplēsa svītras

Lapsa auda lūksnes kurpes

Pagāja pie Ziemassvētku eglītes

Ko jūs atradāt uz Ziemassvētku eglītes?

(Sēne tika atrasta uz Ziemassvētku eglītes)

Pedagogs: Zinām, zinām, ka eglītē aug čiekuri un skujas, bet eglītē neaug puķes un sēnes. Un uz mūsu Ziemassvētku eglītes zarā karājas sēne. Kam tās ir rezerves?

Bērni: Vāveres

Pedagogs: Tieši tā. Apsveriet vāveri. Pastāsti man, kāda viņa ir? Kādas viņai ir ausis un aste?

Pedagogs: Kur dzīvo vāvere? Kā sauc viņas māju?

Bērni: Duplo.

Pedagogs: Kāpēc vāvere ceļ savu māju tik augstu?

Bērni: Lai citi dzīvnieki to nesaprastu

Pedagogs: Kā vāvere izkļūst no sala?

Bērni: paslēpjas dobumā un aizver ieeju ar asti.

Pedagogs: Paskatieties, cik liela un pūkaina ir vāveres aste.

Audzinātāja: Lācim ir bedre, lapsai ir bedre, vāverei ir dobums, bet kur dzīvo zaķis? Kāda viņam māja?

- Zaķim nav mājas, viņš gulēja zem krūma un aizbēga.

Pedagogs: Paskatīsimies uz zaķi. Pastāsti man, kāds viņš ir? Kādas viņam ir ausis?

Bērni: - Zaķis ir mazs, balts, pūkains. Viņam ir garas ausis.

Pedagogs: - Atcerieties, kādu kažoku zaķis valkā ziemā un uz kādu kažoku viņš to nomaina pavasarī?

Bērni: - Ziemā zaķim ir balts kažoks, un pavasarī viņš to nomaina uz pelēku.

Pedagogs: Puiši, paņemsim teleskopu (ar rokām viņi izliekas par cauruli) un paskatīsimies uz tālo izcirtumu (Uz molberta (flanelogrāfs)) šeit. Skolotājs un bērni pāriet uz vienu no galdiem, uz kura ir izliktas ģeometriskas figūras.

Kas, jūsuprāt, ir šie apaļie kamoli starp Ziemassvētku eglītēm?

Bērni: atbildes

Pedagogs: Tātad bērni apmaldījās. Kuru mazuļi? Kas ir viņu vecāki?

Kas slēpjas šajā brūnajā lokā?

Ejiet Katja, pievienojiet ausis un asti, pastāstiet mums, kas tas ir, un atrodiet attēlā viņa māti.

(Uz galda ir ausis un astes. Bērns pievieno aplim ausis un asti un nosauc vārdus mazulim un viņa mātei.)

Pedagogs: vai visi bērni ir atraduši savas mātes?

Bērni: Nē, ne visi. Mazajam zaķim nebija mammas.

Pedagogs: Zaķim vienam ir garlaicīgi - spēlēsimies ar viņu.

Spēlēšanās ar pirkstiem un kustībām.

Baltais zaķis sēž

Un viņš kustina ausis

Tādi, šitādi

Viņš kustina ausis.

Zaķītim ir auksti sēdēt

Man jāsasilda ķepas

Tādi, šitādi

Man jāsasilda ķepas

Zaķītim auksti stāvēt

Zaķim jālec

Tādi, šitādi

Zaķim jālec

Zaķim ir ātras kājas un viņš aizbēga.

Zaķis aizbēga, ieradās jauns iemītnieks,

Kas ir šie bērni?

Bērni: Ezītis.

Bērni: ezim ir iegarens purns. Deguns ir ass un pastāvīgi slapjš. Acis ir apaļas un melnas, ausis ir mazas un noapaļotas. Uz eža ķermeņa ir adatas. Adatas aug tāpat kā mati. Uz galvas un vēdera aug biezi, rupji mati. Ķepām ir pieci pirksti, nagi ir asi.

Pedagogs: Mums joprojām ir vēl viena bilde ar dzīvnieku

Pelēks bailīgs un zobains

Sacēla traci

Visi dzīvnieki aizbēga

Biedēja dzīvniekus...

Bērni: tas ir vilks

Pedagogs: Pastāsti man, kāds viņš ir?

Bērni: Vilks ir spēcīgs, drosmīgs, gudrs

Vienmēr valkā pelēku kažoku

Vilkam ir garš un izstiepts kauciens.

Audzinātāja: Paskaties, vilkam arī ir māja, paskaties, kāda tā ir. Viņa māju sauc par migu.

Pedagogs: Klausieties, kādu dzejoli vecais Lesovičoks vēlas jums pateikt: Vasaras dienā pa vienkāršu taku dzīvnieki devās uz dzirdinātāju:

Leca pēc zaķa mātes...

Bērni: zaķis.

Pedagogs: Es sekoju savai mātei vilkam...

Bērni: vilku mazulis.

Pedagogs: Lapsa ložņāja pēc mātes.....

Bērni: mazā lapsa.

Audzinātāja: Lāča mātei sekoja......

Bērni: rotaļu lācītis.

Audzinātāja: Es lēkāju pēc savas vāveres mātes.....

Bērni: mazā vāvere.

Pedagogs: Ezītis sekoja mātei aiz muguras...

Bērni: ezis.

Pedagogs: Puiši, mūsu ceļojums uz mežu ir beidzies. Tagad mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Aizveriet acis, tagad es izdarīšu burvju burvestību, un mēs nonāksim savā grupā. “Mēs ienira maģiskā mežā, un tagad esam pamodušies”

Vai jums patika mūsu piedzīvojums?

Bērni: Jā!

Pedagogs: Kur mēs bijām šodien?

Bērni: Mežā.

Pedagogs: Kam mēs šodien palīdzējām?

Bērni: savvaļas dzīvnieki un to mazuļi.

Pedagogs: Kādas spēles jums patika?

Bērni: “Ausis un astes”, “Mammas un mazuļi”, “Dzīvnieku mazuļi pazūd”

Pedagogs: Jūs visi esat lieliski, jūs paveicāt lielisku darbu.

Ak, paskaties, kas tas ir? Tās ir dāvanas no meža. Savvaļas dzīvnieki tos jums sūtīja pateicībā par jūsu palīdzību. Izmēģināsim paši un pacienāsim viesus.

GCD kopsavilkums vidējā grupā par tēmu "Savvaļas dzīvnieki ziemā".

Autors: Baskakova Ludmila Pavlovna, MDOBU kombinētā tipa bērnudārza skolotāja
"Teremok" Sibay.

Materiāla apraksts: Piedāvāju jums tiešās izglītības kopsavilkumu
aktivitātes vidējās grupas bērniem par tēmu "Savvaļas dzīvnieki ziemā". Šis materiāls
noderēs vidusskolas skolotājiem. Šis ir kopsavilkums izglītojoša darbība,
kuras mērķis ir veicināt rūpīgu un gādīgu attieksmi pret meža iemītniekiem un attīstīt šī vecuma bērnos interesi par dabas pasauli un zinātkāri.

Abstrakts tieši izglītojošas aktivitātes vidējā grupā par tēmu
"Savvaļas dzīvnieki ziemā."

Izglītības jomu integrācija:"Izziņa","Komunikācija","Socializācija","Lasīšana" daiļliteratūra."
Mērķis: Turpināt veidot priekšstatus par sezonālām izmaiņām savvaļas dzīvnieku dzīvē.
Uzdevumi:
Izglītojoši: Veidot priekšstatus par sezonālām izmaiņām savvaļas dzīvnieku dzīvē, to paradumiem, izskatu, barības ķēdēm un dzīvesveidu ziemā.
Izglītojoši: Attīstīt uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu, novērošanu.
Runa: Attīstīt sakarīgu runu, bagātināt bērnu vārdu krājumu: mednieks, klaņi, den.
Izglītojoši: Veicināt gādīgu un gādīgu attieksmi pret dabu un tās iemītniekiem.
Demonstrācijas materiāls: mīkstie moduļi bedres imitēšanai; koki: bērzi, egles;
zīmētas dzīvnieku pēdas: zaķis, lapsa, vilks, vāvere, aļņa skaņu efekti (vilku gaudošana, lāča šņaukšana: čiekuri, sēnes, kāposti, burkāni, siena ķekars, graudi); rieksti utt. utt.); bilžu komplekts "Meža savvaļas dzīvnieki", barotava ar sienu un
graudi, mīkstās rotaļlietas: baltais zaķis, vāvere, lapsa.
Sagatavošanas darbi: ilustrāciju skatīšanās, daiļliteratūras lasīšana par dabu, pasaku lasīšana par dzīvniekiem, mīklu risināšana, zīmēšana meža iemītnieki, sarunas par uzvedības noteikumiem dabā.
Metodiskās metodes: saruna-dialogs, stāsts, eksāmens, fiziskie vingrinājumi, skaņu ierakstu klausīšanās.

(Bērni sēž puslokā uz krēsliem)
Pedagogs: Puiši, uzmini mīklu: uz laukiem ir sniegs, uz upēm ledus, staigā putenis,
kad tas notiek?
Bērni: Ziemā.
Pedagogs: Kāds tagad ir gada laiks?
Ziema.
Pedagogs: Nosauciet ziemas pazīmes.
Bērni: Sniegs, putenis, auksts vējš, sals, dīķi pārklājas ar ledu, daži dzīvnieki maina kažoku krāsu, izaug siltas ziemas kažokādas, daži dzīvnieki nonāk ziemas miegā.
Pedagogs: Kā cilvēki gatavojas ziemai? Kādas drēbes viņi valkā? Iesim arī tev līdzi
Saģērbsimies silti un dosimies ekskursijā uz ziemas mežs.Kā var tikt pie
ziemā uz mežu? (bērnu atbildes) Un mēs ar slēpēm tur nokļūsim (Bērni kopā ar
Skolotājs atdarina ģērbšanos un slēpošanu). Mēs pastiprinām noteikumus (netrokšņojiet, nelaužam zarus...) Kamēr slēpojam
Atcerēsimies, kā sauc dzīvniekus, kas dzīvo mežā? (savvaļas)
Pedagogs: Nu lūk, paskaties uz skaistumu visapkārt: koki sniegi, visapkārt viss balts, mežā klusums... (tuvojamies vietai, kur ir lapsu pēdas)
-Puiši, kura pēdas tās ir?


Bērni: Lapsas.
Pedagogs: Iesim, puiši, paskatīsimies, kur dzīvo lapsa. Saruna par lapsu, viņai ir pūkaina, sarkana aste.
Viņa to izmanto, lai aizsegtu pēdas sniegā kopā ar skolotāju). Kā lapsa staigā?
Bērni: Tas līkumo.
Pedagogs: Nosauksim visus lapsu dzimtas pārstāvjus.
Bērni:Tēvs ir lapsa, māte ir lapsa, mazulis ir lapsa, un ir daudz mazuļu.
Pedagogs: Kurās pasakās mēs redzam lapsu?
bērni:“Lapsa un vilks”, “Zajuškinas būda”, “Lapsa ar rullīti”, “Kaķis, lapsa un gailis”...
(virzās tālāk)
Pedagogs: Ak, puiši, paskatieties šeit atkal uz kāda pēdām?!


Bērni: Zaķu pēdas. Zaķu pēdas.
(meklējam zaķim pa pēdām).
Pedagogs: Paskaties, zem krūma sēž zaķis. Kāds viņš ir? Kāpēc (saruna par zaķi)
Zaķim ir garas ausis, 2 reizes gadā maina kažoku, ziemā tas ir balts ziema
koku miza Mazais zaķis piedzimst mazāks par plaukstu, bet pēc 3 dienām veikli lec un skrien. Kāds zaķis ir pasakās?
Bērni: Gļēvs, baidās no visa.
Pedagogs: Uztaisīsim, bērni, zaķu dzimtas ķēdīti. Zaķa tēvs, zaķa māte,
zaķu mazulis, daudz zaķu.

Spēle brīvā dabā "Lapsa un zaķi". Bērni aplī turas rokās. Viens bērns ir lapsa, otrs ir zaķis, un koki traucē lapsai ar zariem.
(Skan vilku gaudošana - skaņu ieraksts).
Pedagogs: Kas tas ir, bērni?
Bērni: Tie ir vilki gaudo.
Pedagogs: Tāpēc zaķis paslēpās zem krūma, bet viņš baidījās no vilkiem mežs, meklē savu laupījumu (Saruna par vilkiem).
Vilks nemaina kažoka krāsu ziemā, bet tas kļūst biezāks un siltāks. Vilki dzīvo urvos, ko sauc -. laiva Naktīs vilki baros bieži gaudo slimus un vājus dzīvniekus.
Veidosim vilku dzimtas ķēdīti. Papa vilks, māte vilks, mazulis vilks, daudzi
vilku mazuļi, vilki.

-Kādās pasakās mēs sastopam vilku?
Bērni:"Sarkangalvīte", "Vilks un lapsa", "Trīs sivēntiņi", "Vilks un septiņas kazītes"....
Pedagogs: Vai vilks visās pasakās ir viens un tas pats?
Bērni: Nē. Vienos viņš ir dusmīgs, citos stulbs, lētticīgs...
Pedagogs: Nu, ejam tālāk, pirms satiksim kādus vilkus.
(ejam pie koka ar vāveres dobi)
Pedagogs: Puiši, kas tas guļ sniegā?
Bērni:Čiekuri, sēnes.
Pedagogs: No kurienes ziemā mežā rodas sēnes? Varbūt kāds tās pazaudēja?


Bērni:Šī ir vāvere.
Pedagogs: Nāksim tuvāk un paskatīsimies Tiešām, šī ir vāveres mājvieta.
Bērni: Dobs (no dobuma redzama vāvere)
Pedagogs: Pareizi (runā par vāverēm) Vāvere ir maza, sarkana, nekaitīga
dzīvnieks veikli lec pa zariem.
Vāveres var pieradināt un tad tās var paņemt barību tieši no cilvēka rokām.
Veidosim vāveru dzimtas ķēdīti. Vāveres tēvs, vāveres māte, vāveres mazulis, daudzi
olbaltumvielas.
Nu, neapgrūtināsim vāveres un ejam tālāk, kas tas ir? (ir barotava ar sienu un labību).
Bērni:Šeit ir siens un labība.
Pedagogs: Kā viņi nokļuva mežā un kam? Jā, šeit ir dažas interesantas pēdas, kā jūs domājat?


Bērni: Aļņu pēdas.
Pedagogs: Pareizi tie aļņi staigāja un kas tiem sienu lika.
Bērni: Cilvēki, lai aļņi nemirst no bada.
Pedagogs: Labi darīts, un tos cilvēkus, kas palīdz izdzīvot aukstajā sezonā, sauc par medniekiem dziļš sniegs,
tāpēc viņi bieži kļūst par laupījumu vilkiem. Veidosim aļņu dzimtas ķēdīti.
Tēvs-aļņu, māte-aļņu, mazulis-aļņu, daudz-aļņu.
- Dosimies tālāk, bērni, kas to te lāpstīja.
(skaņu ieraksts-šņauc-šņāc lācis)
Pedagogs: Bērni, vai jūs dzirdat, kas tas ir? Kāds krāk, tavuprāt, kurš te guļ?
Bērni: Lācis guļ bedrē.
Pedagogs: Tieši tā, labi darīts! Šeit ir lāču midzenis (Saruna par lāci).
Šis ir liels meža dzīvnieks. Ziemā tas glabā daudz tauku. Ziemā lācis piedzimst. Visu ziemu tas barojas ar mātes pienu, un pavasarī tas iznāk kopā ar māti no midzeņa. Tādu lāci sauc - SAVIENOJUMS. Kurš vēl guļ ziemā?
Bērni:Āpsis, ezis
Pedagogs: Nu, lai lāci nepamodinātu, attālināsimies no bedres un sasildīsimies.
nedaudz, citādi ārā ir auksts.

Fiziskie vingrinājumi.

Viens, divi (pietupieni, rokas uz vidukļa)
Šis ir zaķa vingrinājums, ausis uz galvas.
Un, kad lapsas pamostas (salieciet plaukstas dūrēs un berzējiet acis)
Viņiem patīk izstiepties ilgi (Mēs stiepjam)
Noteikti žāvāties (žāvas imitācija)
Nu lunciniet asti.
Un mazuļi izliek muguru
Un nedaudz lec.
Nu, lācis ir ar šņorpēdu,
Plaši izplestām ķepām,
Kopā ar zaķi viņš ilgu laiku iezīmē laiku.

Pedagogs: Nu, bērniņi, mums laiks atgriezties bērnudārzā, netraucēsim meža zvērus (atgriežamies imitējot slēpošanu).
(Bērni sēž uz krēsliem, novelk siltās drēbes)
Pedagogs: Tātad mūsu ekskursija ir beigusies. Un, lai neaizmirstu, ko mēs satikām mežā, mēs uzminēsim mīklas un atbildēm atlasiet attēlus (bērni uz tāfeles izkar dzīvnieku attēlus).







- Kurš sūc ķepu ziemā, viņš arī mīl medu, viņš var skaļi rēkt, bet viņa vārds ir...?

Mazs, sarkans dzīvnieks, lec un lec pa zariem (vāvere).

Lēc pāri laukam, paslēpj ausis kā stabs, ausis stāvus.

Kurš aukstajā rudenī staigā apkārt dusmīgs un izsalcis? (vilks)

Aste ir pūkaina, zeltaina kažokāda. dzīvo mežā, iekšā ciems zog vistas (lapsa)

Ar nagiem pieskaroties zālei, pa mežu iet glīts vīrietis, staigādams drosmīgi un viegli, plaši izplestiem ragiem.
(alnis)

Pedagogs: Labi darīts, visi meža dzīvnieki tika pareizi nosaukti un atpazīti
uzspēlēsim vēl vienu spēle "Kas ko ēd?"(burvju soma ar pārtikas precēm savvaļas dzīvniekiem
dzīvnieki) Ieliekam roku burvju maisiņā, izņemam priekšmetu un sakām, kurš to ēd.

Pedagogs: Labi padarīts Nodarbība ir beigusies. Paldies par jūsu darbu meža dzīvnieki tālāk iesaku spēlēt galda spēles pie galdiem (galdos tiek piedāvātas dažādas spēles par šo tēmu).

Uzziniet dzīvnieku vārdus, iepazīstiniet tos ar to dzīvotni, iezīmēm izskats, pārtiku un dzīvesveidu.

Iemācieties atpazīt savvaļas dzīvnieku atšķirīgās iezīmes, rakstīt aprakstošus stāstus par dzīvniekiem un pareizi izteikt savas domas.

Sakarīgas runas attīstība, runas gramatiskās struktūras pilnveidošana.

Priekšmeta un darbības vārdu vārdnīcas, zīmju vārdnīcas aktivizēšana par tēmu “Savvaļas dzīvnieki”.

Uzlabojiet spēju veidot lietvārdus ar deminutīvu sufiksu.

Attīstīt vizuālo uztveri, runas dzirdi, atmiņu, uzmanību.

Veicināt mīlestību un cieņu pret dabu.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Integrētās nodarbības kopsavilkums

par tēmu “Savvaļas dzīvnieki” vidējā grupā

Mērķis:

Uzziniet dzīvnieku vārdus, iepazīstiniet tos ar to dzīvotni, izskatu, barību un dzīvesveidu.

Iemācieties atpazīt savvaļas dzīvnieku atšķirīgās iezīmes, rakstīt aprakstošus stāstus par dzīvniekiem un pareizi izteikt savas domas.

Sakarīgas runas attīstība, runas gramatiskās struktūras pilnveidošana.

Priekšmeta un darbības vārdu vārdnīcas, zīmju vārdnīcas aktivizēšana par tēmu “Savvaļas dzīvnieki”.

Uzlabojiet spēju veidot lietvārdus ar deminutīvu sufiksu.

Attīstīt vizuālo uztveri, runas dzirdi, atmiņu, uzmanību.

Veicināt mīlestību un cieņu pret dabu.

Materiāli : ziemas meža makets, rotaļlieta “Vāvere”, dzīvnieku bildes, dārzeņu, augļu, ogu, riekstu bildes.

Priekšdarbi:skatoties uz savvaļas dzīvnieku ilustrācijām un runājot par tiem, mīklas.

Stāsti: V. Bjanki “Pelšanās lāču mazuļi”, E. Čarušins “Vilks”, “Lācis un mazuļi”, N. Sladkovs “Lapsa un zaķis”, N. Sladkovs “Lapsa un zaķis”.

Pasakas: “Bērni un vilks”, “Koloboka”, “Trīs lāči” (L. Tolstoja modelis, “Lapsa un krūze”.

Didaktiskās spēles:“Kad tas notiek? ", "Kam šī ir māja? ", "Kas ko ēd? ", "Kam ir kurš? ", "Kāds dzīvnieks? "

Nodarbības gaita:

Organizatoriskais punkts:

Audzinātāja : Puiši, es jums tagad pateikšu mīklu. Kad uzminēsi, uzzināsi, kas ieradīsies tavā klasē.

No filiāles uz filiāli

Vai es varu lidot?

Sarkanā aste

Neviens to nevar noķert.

Reiz vasarā

Man vajadzētu spēlēt mežā -

Vajag sēnes

Savāc ziemai.

Audzinātāja : Pareizi, tā ir vāvere. Un te viņa ir. Kas tas ir viņas rokā? Kaut kāda vēstule. (skolotājs to lasa)

Nāc steidzami

Steidzami palīdzēt.

Burvis mūs nobiedēja.

Viņš uzlika burvestību mums visiem.

Mēs esam aizmirsuši, kas mēs esam.

Ko mums vajadzētu dzert un ko ēst?

Nāc ātri

Palīdzi, palīdzi!

(meža iemītnieki)

Kas notika ar meža iemītniekiem?

Vai mēs varam viņiem palīdzēt? (Jā)

Tad mēs teiksim burvju vārdus, lai atrastu sevi mežā.

1, 2, 3, 4, 5 - dodamies mežā glābt dzīvniekus (skan mūzika, bērni tuvojas kokiem).

Audzinātāja : Paskaties, kur mēs nonācām?

Bērni : Atradāmies mežā.

Audzinātāja : Kāds ir šis gada laiks?

Bērni: ziema.

Audzinātāja : Cik skaists ziemas mežs! Viss klāts ar sniegu, kā pūkains paklājs. Klusi mežā. Pastāsti man, kas dzīvo šajā mežā?

Bērni : Šajā mežā dzīvo vilks, lapsa, zaķis, vāvere, ezis, lācis un alnis.

Audzinātāja : Kā vienā vārdā nosaukt šos dzīvniekus?

Bērni: savvaļas.

Audzinātāja : Sakiet, vai visus savvaļas dzīvniekus var redzēt ziemā?

Bērni: Nē.

Audzinātāja : Kāpēc tu domā?

Bērni : Lāči un eži guļ ziemā.

Audzinātāja : Paskaties, lādē zem koka ir aploksne ar vēstuli. Šo vēstuli atstāja ļauns burvis. Viņš mums ir sagatavojis pārbaudījumus.

PIRMAIS UZDEVUMS: jums jāatrisina mīklas, lai apmulsinātu dzīvniekus:

Tas skrien un vijas pa sniegu,

Līdz vasarai viņš nomaina kažoku.

Jūs viņu nevarat redzēt sniegā,

Vilks un lapsa ir aizvainoti (zaķis).

No augšas izceļas pūkaina aste,

Kas ir šis dīvainais mazais dzīvnieks?

Viņš smalki sasmalcina riekstus,

Nu, protams, ka ir (vāvere).

Dienu un nakti viņš ložņā pa mežu,

Meklē laupījumu dienu un nakti.

Viņš staigā un klīst klusi,

Ausis ir pelēkas un stāvas (vilks).

Aste pūkaina,

Zelta kažokāda,

Dzīvo mežā

Ciematā lapsa zog vistas.

Klubpēda un liela,

Viņš ziemā guļ midzenī.

Mīl priežu čiekurus, mīl medu,

Nu, kurš to nosauks? (lācis)

Dusmīgs jūtīgs

Dzīvo meža tuksnesī.

Ir daudz adatu

Un vairāk nekā viens pavediens (ezis)

Viņš atkal iznāca no meža,

Ne briedis vai govs.

Mums bija jāsatiekas

Iepazīstieties ar šo (alni)

Audzinātāja : Puiši, kas visiem dzīvniekiem kopīgs?

Bērni : Visiem dzīvniekiem ir galva, purns, ķepas un aste.

Ar ko ir pārklāts dzīvnieku ķermenis?

Bērni: Dzīvnieku ķermenis ir pārklāts ar kažokādu.

Un šeit ir OTRAIS UZDEVUMS no ļaunā burvja:

Didaktiskā spēle: "Kāds dzīvnieks"?

Pastāstiet, lūdzu, kāda ir lapsa - viltīga, sarkana, pūkaina

Kāds vilks - dusmīgs, izsalcis, plēsīgs, pelēks

Kāds zaķis ir garausis, veikls, gļēvs, ziemā balts un vasarā pelēks?

Kāds lācis - neveikls, brūns, liels, pinkains.

Kāds alnis - Garragains, garkājains, viņam ir nagi

Kāds ezis - Mazs, dzeloņains, var saritināties kamoliņā.

TREŠAIS UZDEVUMS: Visiem dzīvniekiem ir savi mazuļi! Vai jūs zināt, kam ir kurš?

Spēle “Kam ir kurš? »(tiek rādītas kartes)

Viņi sekoja vilka mātei... Kuram? (Vilku mazuļi.)

Viņi ložņāja pēc lapsu mātes... Kurš? (Lapsu mazuļi.)

Viņi sekoja eža mātei... Kuram? (Eži.)

Viņš sekoja lāča mātei... Kuram? (Lācītis.)

Viņi lēca pēc vāveres mātes... Kurš? (Vāveres.)

Viņi lēkāja pēc zaķa mātes... Kurš? (Zaķi.)

Viņi sekoja aļņu mātei... Kuram? (Aļņu teļi.)

Fiziskās audzināšanas stunda “Doties uz ūdeni”:

Kādu dienu pa meža taku dzīvnieki gāja uz dzirdinātāju (bērni mierīgi staigā pa apli, viens pēc otra)

Teļš stutēja aiz aļņu mātes (viņi staigā, skaļi stutējot)

Lapsu mātei aiz muguras ložņāja lapsa (ložņādama uz pirkstgaliem)

Ezītis aizripoja aiz mātes (pietupās, lēnām virzās uz priekšu)

Lācēns gāja aiz mātes lāča (viņi brien)

Vāveru mazuļi lēca pēc vāveres mātes (tās lec pietupienā)

Aiz zaķa mātes ir šķībi zaķi (lec uz iztaisnotām kājām)

Vilks veda vilku mazuļus (ejot četrrāpus)

Visas mātes un bērni vēlas piedzerties (sejas riņķī, veikt kustības ar mēli un klēpi).

Puiši, vai tā ir taisnība, ka zaķis dzīvo bedrē?

Bērni : Nē. Zaķim nav mājas, viņš guļ zem krūma, zem egles sniega kupenā.

CETURTAIS UZDEVUMS: jāpasaka, kurš kur dzīvo.

Spēle “Kur kāds dzīvo? »(tiek rādītas kartes)

Bērni:

Lapsa dzīvo bedrē.

Vāvere atrodas ieplakā.

Lācis ziemā guļ midzenī.

Vilks dzīvo midzenī.

Ezītis guļ bedrē.

Zaķis zem krūma.

Tagad spēlēsim ar jums spēli

Didaktiskais vingrinājums “Kas tu esi? »

Es esmu lācis, un tu? (lāči)

Es esmu zaķis, un tu? (zaķi)

Es esmu lapsa, un tu? (lapsas)

Es esmu vilks, un tu. (vilki)

Es esmu alnis, un tu? (alnis)

Es esmu ezis, un tu? (eži)

(Skolotājs parāda dzīvnieku paradumus, un bērni atkārto pēc viņa)

Audzinātāja : Puiši, vāveres vēstulē bija rakstīts, ka dzīvnieki aizmirsa, kas viņiem jāēd un kas jādzer. Palīdzēsim viņiem. Jūs zināt, ko ēd savvaļas dzīvnieki.

Didaktiskā spēle "Kas ko mīl?"

Uz tāfeles ir tēmu attēli (avenes, medus, priežu čiekuri, sēnes, āboli, kāposti, burkāni, rieksti, zāle, pele, zaķis).

Bērni izvēlas attēlu. Pastāsti man, kuram patīk šo ēst.

Zaķis mīl burkānus un kāpostus.

Vāvere – rieksti, sēnes.

Ezītis mīl sēnes un ābolus.

Lācis - medus, ogas.

Vilks ķer peles.

Lapsa medī peles, zaķus un vistas.

Audzināšana : Skatieties, puiši, vednis atstāja vēl vienu uzdevumu. Ļaunais burvis sajauca visus dzīvniekus. Palīdziet man noskaidrot, kurš šeit ir dīvainais.

Didaktiskā spēle "Ceturtais nepāra"

Lapsa, lācis, zaķis, dzenis

Vilks, ezis, zirgs, lapsa

Zaķis, zilonis, lācis, vāvere

Ezītis, lācis, zaķis, lapsa

Cālis, vāvere, ezis, lapsa.

Vāvere vēršas pie jums ar lūgumu. Viņai ir teikuma sākums, viņai jāpabeidz teikums, pasakot vārdu, kuram ir pretēja nozīme.

Didaktiskā spēle "Pabeidz teikumu".

Zaķis ir balts ziemā, un vasarā...

Zaķim ir īsa aste un ausis...

Ezītis ir mazs, bet lācis...

Ziemā vāvere ir pelēka, bet vasarā...

Vāverei ir gara aste, bet zaķim...

Vāvere dzīvo bedrē, bet lapsa bedrē...

Lapsa ir viltīga, bet zaķis...

Zaķis pūkains, un ezītis...

Audzinātāja : Beidzot mēs pareizi izpildījām visus uzdevumus, un mums izdevās padzīt ļauno burvi. Mēs apburjām visus savvaļas dzīvniekus, atgādinājām, kā tos sauc, ko viņi ēd, un visus samierinājām.

Pedagogs: Uzzīmēsim jebkuru savvaļas dzīvnieku.

Bērni zīmē.

Audzinātāja : Jūs visi esat lieliski, jūs mani ļoti iepriecājāt ar savām atbildēm un zīmējumiem.