Kompleksā nodarbība “Zemes diena” sagatavošanas skolas grupā. Izglītojošā nodarbība sagatavošanas grupai “Zemes diena” Nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā Zemes diena

Nodarbības kopsavilkums par tēmu "Zemes diena". Sagatavošanas grupa

Mērķis:Ļaujiet bērniem saprast, ka cilvēka dzīve uz Zemes lielā mērā ir atkarīga no vides: tīrs gaiss, ūdens, mežs.
Uzdevumi:
Izglītojoši:
turpināt ieviest dabas likumus;
radīt atbildību par dažādu darbību veikšanu vidi;
turpiniet mācīties, kā rūpīgi griezt mazas detaļas;
iepazīstinām ar Zemes svētkiem.
Izglītojoši:
attīstīt iztēli.
Izglītojoši:
audzināt mīlestību pret dabu.
Programmas satura ieviešana izglītības jomās: "Kognitīvā attīstība", "Sociāli komunikatīvā attīstība", " Runas attīstība", "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība".
Bērnu aktivitāšu veidi: spēles, komunikatīvā, vizuālā, kognitīvā izpēte, motors.
Iespējamie bērna sasniegumi: ir izpratne par dabas likumiem, dabas resursi Zeme un ekoloģiskais līdzsvars dabā; spēj noteikt cēloņu un seku attiecības starp dabas parādības, argumentējot savu viedokli; patstāvīgi zīmē koku, izmantojot paleti; adekvāti novērtē draugu darbu un salīdzina to ar savu darbu.
Materiāli un aprīkojums: attēli, kuros attēlota planēta Zeme, koki, herbārijs, šķēres, vienkārši zīmuļi, krāsains papīrs, līme, otas, ozolkoka loksnes veidnes, A4 loksnes. 1. Ievadvārds skolotājs
Pedagogs:“Daba man ir uguns, ūdens, akmens, augi, dzīvnieki – tās visas ir salauztās daļas viena būtne, uzkrājot spēkus, lai visu dabu sapulcinātu vienotībā" – tā rakstīja M. Prišvins. Katru gadu pavasarī dažādās valstīs ah Planētas svin svētkus, ko katrs saprot divreiz – Starptautisko Zemes dienu.
2. Saruna par tēmu "Zemes diena"
Pedagogs: Pirmo reizi Zemes diena tiek atzīmēta 21. martā, tiek uzskatīts, ka šajā dienā pavasara ekvinokcija daba tiek atjaunota. Saskaņā ar iedibināto tradīciju dažādās valstīs Zemes dienā ir pieņemts zvanīt Miera zvanu.
Šai skaņai vajadzētu mudināt visus Zemes iedzīvotājus vismaz uz šo brīdi aizdomāties par mūsu planētas skaistuma saglabāšanu. Galu galā mūsu bērnu un visas planētas nākotne tagad ir atkarīga no mums. Interesants fakts ir tas, ka šis zvans tika izliets no monētām, kuras ziedoja bērni no sešdesmit valstīm no visiem kontinentiem. Tāpat tajā tika sakausēti dažādu valstu ordeņi, medaļas un citas atšķirības zīmes. Uz zvana ir uzraksts: "Lai dzīvo vispārējs miers visā pasaulē."
Taču tagad ne mazākas briesmas planētai rada vides problēmas, tāpēc 22. aprīlī tiek atzīmēta Starptautiskā Zemes diena.
Viņš to uzsver uzmanīga attieksme uz mūsu planētu ir visu cilvēku darbs uz Zemes, jo planēta Zeme ir kopējā māja, dzīvības avots.
Uzmini mīklu:
Dzīvo jūrās un upēs, bet bieži lido pāri debesīm,
Un, kad viņai apnīk lidot, viņa atkal nokrīt zemē. (ūdens)
Pedagogs: Kam vajadzīgs ūdens?
Bērni:Ūdens ir vajadzīgs dzeršanai, roku mazgāšanai, puķu un koku laistīšanai!
Pedagogs: Tieši tā, bet cik daudz ūdens ir uz planētas?
Bērni: Jā.
Pedagogs:Šķiet, ka uz planētas ir daudz ūdens - okeāni, jūras klāj vairāk nekā pusi planētas. Bet atcerēsimies, kāds ūdens ir okeānos un jūrās?
Bērni: sāļš.
Pedagogs: Kādu ūdeni mēs dzeram?
Bērni: svaigs!
Pedagogs: Pareizi! Cilvēkiem, dzīvniekiem un augiem ir nepieciešams svaigs ūdens. A saldūdens, piemērots dzeršanai, uz Zemes ir mazs, to paliek arvien mazāk. Kurš, tavuprāt, pie tā ir vainīgs?
Bērni: Cilvēki! Viņi izmet atkritumus upēs un ezeros, rūpnīcas met atkritumus ūdenī!
Pedagogs: Diemžēl jums ir taisnība. Piesārņotā ūdenī notekūdeņi rūpnīcas, rūpnīcas un mājas, augi un dzīvnieki mirst. Piesārņojums ar naftas produktiem rada lielu kaitējumu ūdenstilpēm. No tiem mirst zivis, putni un citi dzīvnieki. Spēlēsim ar tevi spēli"
Ir precīzs cilvēka novērojums: mēs pamanām gaisu, kad tā sāk trūkt. Lai šis izteiciens būtu pilnīgi precīzs, vārda “paziņojums” vietā būtu nepieciešams lietot vārdu “dārgums”. Patiešām, mēs nenovērtējam gaisu un nedomājam par to, kamēr elpojam normāli un netraucēti. Puiši, dziļi ieelposim un izelposim. Pateicoties kuriem iekšējais orgāns vai mēs elpojam?
Bērni: Paldies plaušām!
Pedagogs: Pareizi! Puiši, kas, jūsuprāt, ir plaušu planēta Zeme?
Bērni: Mežs! Tās ir Zemes plaušas!
Pedagogs: Pareizi! Kādi mežu veidi pastāv?
Bērni: Meži var būt lapu koki, skuju koki un jaukti!
Pedagogs: Tagad, puiši, atpūtīsimies!
3. Fiziskais vingrinājums “Ejam kopā pa mežu”
Ejam kopā pa mežu,
Mēs nesteidzamies, neatpaliekam.
Šeit mēs izejam pļavā. (Ejiet vietā.)
Apkārt tūkstoš ziedu! (Stiepšanās — rokas uz sāniem.)
Šeit ir kumelīte, rudzupuķe,
Plaušu zāle, putra, āboliņš.
Tiek izklāts paklājs
Gan pa labi, gan pa kreisi. (Noliecieties un pieskarieties kreisajai pēdai labā roka, tad otrādi - ar labo kāju ar kreiso roku.)
Rokas izstieptas pret debesīm,
Mugurkauls bija izstiepts. (Stiepšanās — rokas uz augšu.)
Mums visiem bija laiks atpūsties
Un viņi atkal apsēdās. (Bērni apsēžas.)
4. Didaktiskā spēle"Kura lapa"
Pedagogs: Bērni, tagad mēs spēlēsim spēli “Kam lapa”. Es parādīšu koka lapu, un tu man pateiksi, kura tā ir.
(skolotājs rāda koku lapas: kļavu, bērzu, ​​pīlādžu, bumbieru, ozolu, gobu, ceriņu), un bērni atbild.
5. Spēle "Viss par tevi"
Pedagogs: Klausieties uzdevumu un izpildiet tos, ja nepieciešams:
Ja, ejot pa izcirtumu, neplūkat ziedus, pamājiet ar roku.
Ja mājās laistāt ziedus, sitiet plaukstas.
Ja zobu tīrīšanas laikā aizgriežat ūdens krānu, piecelieties kājās.
Ja, izejot no istabas, izslēdzat gaismu, jūs vairākas reizes pārlēksit.
Ja piekrītat, ka mums ir jātaupa ūdens, aizveriet acis.
Ja ziemā kopā ar vecākiem taisāt barotavas un ieberiet tajās graudus un maizes drupatas, nospiediet tās.
Ja pavasarī kopā ar tēti veidojat putnu māju, pasmaidiet.
Ja ar papīru rīkojaties uzmanīgi un netērējat to, sasitiet plaukstas.
Ja jūs un jūsu vecāki iestādījāt koku, nositiet to.
6. Pirkstu vingrošana “Vējš, vējš, vējiņš”
Vējš pūta cauri mežam (Bērns ar plaukstām veic gludas viļņveidīgas kustības).
Vējš skaitīja lapas: (Bērns saliec pa vienam pirkstiņam, sākot ar īkšķi).
Šeit ir ozols,
Šeit ir kļava,
Šeit - pīlādži, cirsts,
Šeit - no bērza, zeltaina.
Lūk, pēdējā apses lapa
Vējš to aizpūta uz taciņas. (Bērns paceļ rokas uz augšu un pēc tam vienmērīgi nolaiž plaukstas uz galda vai ceļiem).
7. Aplikācija "Koks"
Pedagogs: Puiši, izveidosim paši mazs mežs. Vispirms izgrieziet koka stumbru un pielīmējiet to vidū uz papīra lapas. Tagad paņemiet zīmuļus un veidni ozola lapa, iezīmējiet un izgrieziet vairākas lapas un pēc tam ielīmējiet tās uz papīra lapas, lai kokam izveidotu vainagu.
8. Nodarbības kopsavilkums.
Pedagogs: Puiši, apskatiet visus amatus un izvēlieties izteiksmīgāko un glītāko. Izskaidrojiet savu izvēli.

Temats: Mūsu Zeme

Mērķis: veidot sākotnējos priekšstatus par pasaules, mūsu Zemes radīšanu; audzināt pozitīva attieksme uz apkārtējo pasauli, uz dzīvajiem un nedzīvā daba; attīstīt bērnos vēlmi izteikt savu prieku; iepazīstināt ar globusa parādīšanās un izmantošanas vēsturi - Zemes modeli.

Nodarbības gaita

(Bērni tiek aicināti apskatīt gleznu, ilustrāciju, bērnu darbu izstādi, kurā attēlotas ainavas, ziedi, dzīvnieki, cilvēki.)

Puiši, vai esat kādreiz redzējuši zvaigžņotās debesis? Pastāsti man, kā tas ir? (bērnu atbildes)

Vai, jūsuprāt, zvaigznes ir mazas, kā mēs tās redzam, vai arī tās ir ļoti lielas? (bērnu atbildes)

Tieši tā, mēs tos redzam kā mazus, jo tie atrodas tālu no mums, bet patiesībā tie ir ļoti lieli.

(Skolotājs piedāvā bērniem zvaigžņoto debesu karti.)

Kosmonauti iemācījās lidot ļoti tālu no mūsu Zemes, taču viņi nesasniedza zvaigznes. Bet viņi redzēja mūsu Zemi no augšas. Izrādās, ka mūsu Zeme ir zila un maza, tāpat kā visas pārējās zvaigznes. Astronauti fotografēja Zemi no kosmosa. Lūk, mūsu planēta!

(Skolotājs piedāvā bērniem fotogrāfijas atlantā “Pasaule un cilvēks”.)

Mūsu tālie senči maz zināja par planētu Zeme, uz kuras mēs dzīvojam. Laika gaitā viņi vispirms iemācījās būvēt mazas laivas,

un tad kuģi, ar kuriem varēja doties garos ceļojumos pāri jūrām un okeāniem visā pasaulē. Šie klejojumi turpinājās daudzas dienas un naktis. Kā jūrnieki neapmaldījās? Kas viņiem palīdzēja ceļojumu laikā? (bērnu minējumi)

Tieši tā, puiši, jums ir nepieciešams kompass, karte, globuss. Reiz jūrnieki navigēja pēc zvaigznēm. Bet zvaigznes parādījās tikai naktī un tikai labos laikapstākļos. Un tādi palīgi kā kompass, karte, globuss tika izmantoti gan dienas gaišajā laikā, gan sliktos laikapstākļos. (Skolotājs piedāvā bērniem apskatīt globusu.)

Paskaties, globuss, tas ir mūsu planētas Zeme modelis. Globusu izgudroja un izgatavoja cilvēki. Skatoties uz zemeslodi, mēs varam daudz uzzināt par mūsu planētu. Piemēram, kāda ir Zemes forma? Vai uz tā ir zeme? Vai uz mūsu planētas ir daudz ūdens? Apskatīsim globusu tuvāk. Kādas krāsas jūs uz tā redzat? (Balta, zila, zaļa, brūna, dzeltena.)

Kāpēc mūsu Zeme ir tik krāsaina? (Izlasiet N. Sladkova fragmentu “Daudzkrāsainā zeme”.)

Puiši, mūsu planēta Zeme ir visskaistākā no visām planētām. Tikai uz Zemes ir dzīvība un visa dabas daudzveidība, ko mēs redzam: debesis, saule, mēness, zvaigznes, mākoņi, gaiss, ūdens, kalni, upes, jūras, zāle, koki, zivis, putni, dzīvnieki un, protams, , cilvēki , tas ir, tu un es. Uz Zemes ir tik daudz brīnišķīgu lietu!

Šī ir Zeme, mūsu gaišās mājas.

Tajā ir daudz kaimiņu:

Un pūkaini bērni,

Un pūkaini kaķēni,

Un līkumotās upes

Un cirtainas aitas,

Zāle, putni un ziedi,

Un, protams, es un tu.

Kurš tik skaisti un gudri visu ap mums uz Zemes ir sakārtojis? (bērnu atbildes)

Šī ir tik brīnišķīga māja

Tajā ir daudz kaimiņu,

Tikai kurš to uzcēla?

Kurš tajā ieviesa kārtību?

Tik cītīgi, prasmīgi

Kas radīja cilvēkus un dzīvniekus?

Kas sēja sūnas un ziedus?

Kas kokiem deva lapas?

Kurš lēja ūdeni upēs?

Kurš tajos ielika zivis?

Vai viņš mums atsūtīja vasaru pavasarim?

Kurš, kurš to izdomāja?

Kurš varētu visu šādi noorganizēt?

Nu, protams, tikai Dievs!”

(E. Karaliene)

Mūsu pasaule ir Dieva radīta.

(Izklausās klasiskā mūzika, skolotājs piedāvā gleznu sēriju.)

Šeit mēs esam pļavā. Debesis ar baltiem mākoņiem pletās augstu virs mums kā zila telts. Iedomājieties, ka mēs gulējam uz garas, biezas, ziediem izraibinātas zāles. Starp zāli var dzirdēt dažādu kukaiņu čivināšanu, un pār ziediem plīvo vēl nebijuša skaistuma tauriņi, bites dūko, vācot smaržīgu medu. Visa Zeme ir kā liels skaists paklājs. Taču ne viens vien cilvēka roku austs paklājs nevar salīdzināt ar savvaļas pļavu skaistumu.

Tagad ejam pa mežu. (Ilustrācijas.) Redzam daudz dažādu veidu un uzbūves koku. Ir gan varens ozols, gan slaida egle. un sprogains bērzs, un smaržīgā liepa, un augstā priede, un bieza lazda. Mežā ir izcirtumi ar visdažādākajiem augiem, ziediem, ogām, sēnēm. Mežā dzirdamas putnu balsis. Šeit dzīvo simtiem visu veidu dzīvnieku. Šī ir sava lielā meža pasaule.

Un te nāk upe! (Ilustrācijas.) Tā gludi nes savus ūdeņus, saulē mirdzot, starp mežiem, laukiem, pļavām. Cik patīkami tajā peldēties, makšķerēt vai braukt ar laivu! Visapkārt karsts, bet ūdens vēss un viegls. Un cik daudz dažādu zivju, varžu, ūdensvaboļu un citu dzīvu radību tajā ir! Arī upei ir sava dzīve, sava pasaule.

Un cik majestātiska ir jūra, kurai ir sava plaša un bagāta zemūdens pasaule dzīvas būtnes.

Un cik skaisti un apburoši ir kalni ar savām virsotnēm, klāti ar mūžīgu sniegu un ledu, augstu virs mākoņiem!

Zemes pasaule ir brīnišķīga savā skaistumā, un viss tajā ir piepildīts ar dzīvību. Nav iespējams saskaitīt visus augus un dzīvniekus, kas apdzīvo Zemi. Viņi dzīvo visur: uz zemes, ūdenī, gaisā, augsnē un pat dziļi pazemē.

Pasaule ir bagāta un daudzveidīga! Un šajā pasaulē valda brīnišķīga un harmoniska kārtība, ko mēdz dēvēt par “dabas likumu”. Visi augi un dzīvnieki tiek izplatīti visā Zemē saskaņā ar šo kārtību. Un tas, kam ir paredzēts ko ēst, tas ir tas, ko viņš ēd. Visam ir dots zināms racionāls mērķis. Viss pasaulē uz Zemes dzimst, aug, noveco un mirst. Viena lieta padodas citai. Visam ir savs laiks, vieta un mērķis.

Visa šī pasaule ir radīta cilvēka dzīvībai un labumam – katram no mums. Tāpēc mums, puišiem, ir jāmīl šī pasaule, jāmīl mūsu planēta Zeme.

Programmas saturs:

  1. Veicināt mīlestību un cieņu pret dzīvo dabu.
  2. Nostiprināt bērnu zināšanas par mūsu planētas dzīvniekiem un augiem.
  3. Noskaidrot zināšanas par to, no kā sastāv mūsu planēta un bez kā nevar pastāvēt dzīvība uz Zemes.
  4. Veiciniet vēlmi uzturēt planētu tīru.

Aprīkojums un materiāli:

1. Klēpjdators.

2. Projektors.

3. Ekrāns projicēšanai.

  1. Prezentācija piezīmēm.
  2. Mājdzīvnieku rotaļlietas.

Lietots moderns izglītības tehnoloģija:

  1. Veselību taupošas tehnoloģijas:
  • komunikācijas spēle;
  • āra spēle;
  • pirkstu vingrošana;
  • psihovingrošana;
  • dinamiska logoritmiska pauze;
  1. Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas.

Izglītības pasākumu norise:

Pedagogs:

Zeme ir jāaizsargā
Aizsargājiet visos iespējamos veidos,
Kalni, upes un lauki -
Tā ir visa mūsu Zeme.
Dzīve notiek katru stundu,
Tātad tas ir atkarīgs no mums visiem
Ka mēs rūpējamies par viņu,
Ar katru dienu tas kļūst vēl svarīgāks.
Daudz laimes Zemes dienā,
Rūpējieties par mūsu Zemi,
Un viņa tev atbild,
Pasargās no dažādām nepatikšanām!

Pedagogs: Puiši, šodien ir mūsu zilās planētas Zeme dzimšanas diena (rādīt 1 slaidu). Zeme ir mūsu kopējā mājvieta dzīvniekiem, cilvēkiem un augiem.

Pirkstu vingrošana “Sivēni”.

Pirksti ir izplesti; Mēs pārmaiņus “ejam” pa galdu vai ceļgaliem ar katru pirkstu.
Šis resnais sivēns visu dienu luncināja asti,
Mazie pirkstiņi.
Šī resnā cūka skrāpēja muguru pret žogu.
Bez nosaukuma.
La-la-la-la, lu-lu-lya, es mīlu sivēnus
"Laternas."

Mēs sažņaugtam un atlaižam dūres.
Šī resnā cūka ar degunu plūca zemi,
Vidēji.
Šī resnā cūka pati kaut ko uzzīmēja.
Indeksa atzīmes.
La-la-la-la, lu-lu-lya, es mīlu sivēnus,
Mēs sažņaugtam un atlaižam dūres.
Šī resnā cūka ir slinka un nekaunīga,
Lielie.
Viņš gribēja pa vidu gulēt un pagrūda visus brāļus no ceļa.
Mēs saspiežam roku dūrē, īkšķis nospiediet to uz iekšu.

Pedagogs: Vai jūs zināt, kādi dzīvnieki apdzīvo mūsu zemi?

Bērnu atbildes: Kaķi, suņi, tīģeri, govis, lauvas utt.

Pedagogs: Pareizi! Un ir daudz vairāk. Daži dzīvo mežā – tos sauc par savvaļas vai meža dzīvniekiem. Kādus savvaļas dzīvniekus jūs zināt?

Bērnu atbildes: Lapsa, vilks utt.

Pedagogs: Labi darīts! Es jums parādīšu attēlus, un jūs nosauciet, kādi dzīvnieki uz tiem ir attēloti (parādiet 2, 3 un 4 slaidus).

Komunikācijas spēle "Mājdzīvnieki".

Mājas un savvaļas dzīvnieku rotaļlietas ir izkārtotas haotiski pa istabu. Bērni ir sadalīti 2 grupās. Uzvar grupa, kas atrod visvairāk mājdzīvnieku.

Pedagogs: Tagad apskatīsim mājdzīvniekus (parādīt 5 un 6 slaidus).

Fiziskās audzināšanas stunda “Ceļojumi”.

Bērni seko viens otram, veicot kustības saskaņā ar tekstu.

— Mēs ejam pa lauku ceļu, pa saules sasildītu zemi.

(Viņi mētājas ar kājām.)

Mums priekšā ir pļava, zem kājām mīksta zāle.

(Veiciet bīdāmas kustības ar kājām.)

Ejam gar upes krastu, smiltīm zem kājām čaukstot. (Berzējiet viņu plaukstas.)

Šķērsojam upi pa koka tiltu. (Paceļ kājas augstu, aplaudē zem ceļgaliem.)

Otrs upes krasts ir purvains, lecam no hummoga uz pauguru. (Veiciet lēcienus uz divām kājām.)

Visapkārt vītolu biezokņi, vējš šūpo lokanos zarus. (Paceliet viņu rokas virs galvām un sakratiet.)

Mums priekšā plats grāvis. (Viņi veic lielu lēcienu.)

Labajā un kreisajā pusē ir nogatavojušās ogas, savāksim tās. (Veiciet līkumus pa labi un pa kreisi, pietupienus.)

Ejam cauri pļavai, kas aizaugusi ar augstu zāli. (Viņi staigā, augstu paceļot ceļus.)

Šeit mēs esam!

Pedagogs: Kur dzīvo savvaļas dzīvnieki?

Bērnu atbildes: Mežā!

Pedagogs: Pareizi! (parādīt 7 slaidus). Kur dzīvo tādi mūsu Zemes iemītnieki kā putni un zivis?

Bērnu atbildes: Ūdenī.

Pedagogs: Jā, putni dzīvo debesīs un zivis ūdenī (rādīt 8. un 9. slaidus).

Nav skaistākas zemes par mūsu dzimto zemi. Uz tās aug brīnišķīgi koki un skaisti ziedi (rāda 10., 11., 12. slaidus). Tāpēc rūpēsimies par viņu, mīlēsim viņu un neiznīcināsim. Kā mums vajadzētu aizsargāt Zemi?

Bērnu atbildes: Nepiegružot, sakopt.

Psihovingrošana "Zieds".

Bērni tiek aicināti iedomāties, ka tie ir mazi asni, kas pamazām izaug un pārvēršas par ziedu.

Dzejolis par Zemi:

"Māte Zeme"

Pastāsti man,

Kura ir pareizāka?

Nosauc zemi?

Vai zeme ir dārga?

Vai zeme ir zelta?

Nē, droši vien labāk teikt

Viņai: “Mīļā!

Zeme ir mūsu mīļā, laipnā māte!

Tādā veidā tas izklausīsies sirsnīgāk un patiesāk.

Galu galā viss, ko mēs mīlam

Visu radīja viņa -

Un kalni, un upes, un meži, un ziedi.

Un rudens, un vasara, un lietus, un jūs.

Ļubova Ribakova
Pavasara izklaides “Zemes diena” scenārijs senioru, sagatavošanas grupās

Zemes diena senāk,sagatavošanas grupa .

Bērni zem zālē ienāk jautra mūzika.

Prezentētājs: Sveiki, puiši!

Priecīgus svētkus Es apsveicu jūs ar pavasari

No sirds novēlu jums visiem veselību un prieku.

Pavasaris rit pilnā sparā, ir pamodies zeme no miega.

Daba ātri ietērpjas krāsainā saulainā,

Un saule ar katru dienu smaida spožāk.

1 bērns. Vesels pavasara diena ir aizņemta, dzen strautus upēs,

Kokiem silda pumpuri: "Atveriet, mezgli!"

2. bērns. Uzņem ganāmpulkus no dienvidiem, pārmitina tos mežos,

Visā apkārtnē dzirdama kņada, šur tur tiek veidotas ligzdas.

3 bērns. Visi mēģinājusi, Viss smagi strādāja: cilvēki, putni un pavasaris,

UN Zeme pārvērtusies - cik viņa ir skaista!

4 bērns. Pēdējais sniegs aprīlī kūst,

Visi priecājas par sauli un pavasari.

Pavasaris ierodas aprīlī

AR jautra bezdelīga man.

Dziesma Ilgi gaidītais pavasaris

Ved: Puiši, šodien mēs esam pulcējušies zālē, lai svinētu brīnišķīgus svētkus - Zemes diena. Svētki, kas palīdz aizdomāties par mūsu planētas stāvokli, par cilvēka spējām un viņa attiecībām ar dabu.

1 bērns:Šodien bērni steidz apsveikt

Mūsu mīļā planēta

Mēs vēlam jums veselību, visu to labāko un labestību,

Tas ir labāk Mūsu zeme ir pazudusi!

2 bērns: Mūsu planēta Zeme

Ļoti dāsna un bagāta:

Kalni, meži un lauki -

Mūsu dārgās mājas, puiši.

3 bērns: Glābsim planētu,

Pasaulē nav cita tāda.

Izkaisīsim mākoņus pār viņu un dūmi,

Mēs neļausim nevienam viņu aizvainot.

4 bērns: Parūpēsimies par putniem, kukaiņiem, dzīvniekiem,

Tas mūs tikai padarīs laipnākus.

Izrotāsim visu Zeme ir dārzi, ziedi,

Mums vajag tādu planētu!

Dziesma Skaistā planēta

Parādās zeme pēc dziesmas

Ved:Sveika māmiņ- Zeme.

Zeme: Sveiki, mani draugi.

Ved:Mēs ieradāmies apsveikt tevi dzimšanas dienā. Mēs vēlamies novēlēt jums skaistumu, lai jūs vienmēr smaidītu. Un tagad bērni dāvinās jums savas dejas.

Dejot « Priecīga dziesma»

Dejot vecākā grupa

Zeme:Paldies puiši par deju. Un es gribu spēlēties ar tevi. Atnācu nevis ar tukšām rokām, bet ar interesantas spēles. Pavasarī putni atgriežas no siltākiem apgabaliem. Tagad mēs spēlēsim spēli "Putni" Ja dzirdat putna vārdu, sasitiet vienreiz plaukstas, bet, ja nē, tad vienu reizi sasitiet plaukstas. Esiet uzmanīgi

Putnu spēle

Zeme: Atnācis putni: baloži, zīlītes, rozes un ērgļi, piekūni, galdi, zosis, pelikāni, āboli, fazāni, ērgļu pūces, strazdi, konfektes un knaibles, lakstīgalas un pannas, zvirbuļi, zobu birstes.

Zeme: Labi darīts, tu esi ļoti uzmanīgs un labi pazīsti putnus. Jūs visi zināt, ka atkritumus nedrīkst atstāt zeme mežā. Palīdzi man attīrīties zeme no atkritumiem.

Spēle Savāc atkritumus.

Zeme: Skatieties, puiši, cik tīrs, gaišs un dzīvespriecīgs ir kļuvis mūsu izcirtumā. Paskaties, kādi ziedi uz tā auga

Ziedu deja.

Zeme:Ļoti bieži cilvēki posta dabu, nodarot postu nevis ļaunprātības, bet gan nolaidības un nezināšanas dēļ. , jo viņi nezina uzvedības noteikumus dabā. Vai jūs zināt noteikumus, pārbaudīsim tagad?

Spēle "ekoloģiskās zīmes"

Zeme: Labi darīti puiši. Es redzu, ka jūs esat īsti dabas eksperti un draugi.

Zeme:Vai tev patīk risināt mīklas, tad klausies?

1. Nevajag nevienu

Viņš nes māju uz muguras.

Vienmēr turiet līdzi savas mantas

Lēnais... (gliemeži)

2. Meklē veselumu dienu viņš drupatas

Ēd blaktis un tārpus.

Neaizlido uz ziemu

Dzīvo zem dzegas. (zvirbulis)

3. pelēcīga krāsa

Zagšana ieradumā.

Aizsmacis kliedzējs

Slavens cilvēks. Kas viņa ir (vārna)

4. Krievu skaistums

Stāv izcirtumā

Zaļā blūzē

Baltā sarafā. (bērzs)

Zeme: Un meitenes sagatavošanas grupa izpildīs apaļo deju.

Bērzu deja

Zeme: Labi darīti bērzi. Puiši, dzīvnieki dzīvo uz zemes un ūdenī. Pārbaudīsim, kā jūs zināt, kurš kur dzīvo.

Spēle Kurš kur dzīvo. (pa komandām)

Zeme:Es zinu vēl vienu spēli. " Priecīgs ceļš".

(2 komandas ar karotēm nes čiekurus, kastaņu augļus utt. skrien kā čūska starp kokiem, kāpj pāri klucīšiem, lien pa vārtiem un skrien atpakaļ.)

Zeme: Paldies, puiši. Man bija interesanti būt kopā ar jums. un es gribētu lūgt jūs rūpēties par mūsu lielo mājas planētu Zeme, rūpējies par to, dari pēc iespējas vairāk labu darbu, lai mūsu planēta Zeme kļuva vēl skaistāka, tā ka putni dziedāja un saule apspīdēja. Un man jums ir cienasts.

Publikācijas par šo tēmu:

Vides izklaides “Zemes diena” scenārijs Ekoloģiskās izklaides scenārijs “Zemes diena” lielākiem un lielākiem bērniem vidējā grupa Mērķi: Vides zināšanu veidošana, aktīva, humāna.

Izklaides scenārijs “Zemes diena” Mērķis: radīt bērnos priecīgu noskaņu, audzināt mīlestību un cieņu pret dabu. Mērķi: Veidot priekšstatu par daudzveidību.

Pavasara izklaides scenārijs sagatavošanas grupas bērniem “Kā dzīvnieki pamodināja pavasari” Pavasara izklaides scenārijs sagatavošanas grupas bērniem. Pasaka: “Kā dzīvnieki pamodināja pavasari”

Mērķis: Priecīgu bērnu veidošana, pozitīvas emocijas, spēju priecāties par citiem. Mērķi: attīstīt komunikācijas prasmes.

Izklaides scenārijs "Mātes diena" sagatavošanas grupā. SCENĀRIJA Mātes dienai sagatavošanas grupā. Bērni ieskrien zālē pie mūzikas, dejo un ieņem vietas. Sveiki dārgie viesi.

Izklaides scenārijs sagatavošanas grupā “Uzvaras diena” Uzvaras diena Svētki sagatavošanas grupas bērniem. 2015. gads Skan mūzika - dziesma “Uzvaras diena”, bērni ienāk zālē un maina veidojumu.

Starptautiskā Zemes diena.

Nodarbība par ekoloģiju un apkārtējās pasaules iepazīšanu

sagatavošanas skolas grupā

Mērķi:

Uzziniet par svētku vēsturi

Attīstīt vides pratību

Veicināt cieņu pret dabu

Spēja ātri atrast atbildes uz jautājumiem

Ir pienācis brīnišķīgs gada laiks - pavasaris beidzas Aprīlis ir mēnesis, piesātināts

Dažādas brīvdienas. Atcerēsimies un nosauksim svētkus kopā,

notika aprīlī.

V. Labi darīts, tieši tā. Kādi svētki būs aprīlī?

Bērni atbild.

22. aprīlis – Starptautiskā Zemes diena – svētki tīru ūdeni, zeme un gaiss.

Un es jums pastāstīšu šo svētku stāstu. Stāsts ir saistīts ar Džona Mortona vārdu,

kurš ļoti aktīvi cīnījās pret mežu izciršanu. Mortons ieteica pavadīt dienu

Veltīts ainavu labiekārtošanai, iedibināt balvas tiem, kas iestāda lielu skaitu koku.

Šo dienu sauca par Koku dienu. To sāka svinēt Mortona dzimšanas dienā, 22. aprīlī.

Svētkus sāka svinēt visā pasaulē un arī Krievijā. Šos svētkus sauc -

Zemes diena.

Zemes diena kalpo kā diena, lai atcerētos briesmīgo vides katastrofas.

Šī diena, kad katrs cilvēks domā par to, ko viņš var izdarīt

Lēmumā vides problēmas? Kādu piemēru viņš rāda saviem bērniem?

Puiši, ko jūs zināt par vides katastrofām?

Bērni atbild.

Skolotājs apkopo un papildina bērnu izteikumus.

Labi darīts, jūs zināt tik daudz! Kā tu saudzēsi dabu, uzzināsim spēles laikā.

Bērni stāv uz paklāja aplī, skolotājs ir centrā ar bumbu.

Tiek spēlēta spēle "Kā es varu izglābt dabu?" Audzinātāja

Mudina bērnus sniegt pilnīgas atbildes.

Ļoti labi! Bet es zinu, ka esat sagatavojis dzejoli.

Bērns

Tu, Cilvēk, mīli dabu,

Vismaz reizēm viņai ir žēl.

Izpriecu braucienos

Nemīdi tās laukus.

Nededzini viņu neapdomīgi

Un nemīdi līdz dibenam,

Un atcerieties vienkāršo patiesību -

Mūsu ir daudz, bet viņa ir viena.

Brīnišķīgs dzejolis! Es zinu, ka tu ļoti mīli dabu,

jūs zināt, kā par to rūpēties, un jūs varat darīt daudz interesantu, vienkāršu un neparastu lietu

runāt par viņu.

Atskan fonogramma “Birdsong”.

Cik skaists ir mežs pavasarī! Viss apkārt mostas un bauda siltumu.

Pat meža iemītnieki izrāpās no savām mājām, blaktis, tārpi un lācis iznāca

No viņa midzeņa.

Grupas telpā ienāk lācis.

Lācis. Sveiki! Es redzu, ka šeit pulcējās daudz puišu!

Audzinātāja. Šeit pulcējās jauni dabas aizstāvji.

Lācis. Bet es gribu sarīkot bērniem testu. Cik daudz viņi stāsta par mūsu dabu?

Viņi zina, vai viņa ir mīlēta! Un meža iemītnieki man palīdzēs. Viņi jums nosūtīja vēstules

Kurā ir meža iemītnieku uzdevumi.

Par pareizo atbildi bērni saņem egles čiekuru.

Meža iemītnieku jautājumi bērniem.

Ezītis.

1. No kā tiek izgatavots papīrs?

2. Kāda sēne aug zem apses?

3. Kādā krāsā ir skujas bērzam?

Dzenis.

1. Kā sauc vāveres māju? Kurš to izgatavo?

2.Kā sauc bišu māju?

3. Kas savu māju nes uz sevi.

4. Būda celta bez rokām, bez cirvja? Par ko ir šī mīkla?

Audzinātāja. Labi darīts! Vai dzīvnieki jums ir uzdevuši kādus sarežģītus jautājumus?

Vai esat savācis daudz konusu?

Bērni atbild.

Organizēts grupas darbība konstrukcija no dabīgā materiāla (konusi).

Aiciniet bērnus izveidot mežsargu, meža talismanu.