Izglītojošs pasākums sākumskolām “Mums ir jādzīvo kopā. Ārpusskolas aktivitātes pamatskolā: scenāriji

Ārpusskolas darbība: "Ceļš uz laipnību."

Mērķis: veidot sākotnējos priekšstatus par laipnības jēdzienu.

Uzdevumi:

  • attīstīt vēlmi būt laipnam.
  • attīstīt runu, atmiņu, domāšanu.
  • paplašināt bērnu zināšanas par laipnību un tās lomu katra cilvēka dzīvē.
  • veidot pozitīvu emocionālu noskaņojumu, mundrumu un aktivitāti.

Aprīkojums: diaprojektors, aploksnes ar sakāmvārdiem, “labu padomu un labo darbu kastīte”, sarkanas un dzeltens(reģistrācijai).

Nodarbības gaita.

Ja mēs saraucam pieri no rīta,

Laipnība mums palīdzēs.

Nāciet, bērni, rīkojieties kopā.

Un uzsmaidiet viens otram!

1.Organizācijas moments

Vai tu pasmaidi? Cik jauki ir skatīties uz cilvēku, kurš smaida draudzīgi! Mēs visi smaidījām, un dzīve, pat nedaudz, kļuva laimīgāka un laipnāka.

2.Ziņojums par nodarbības tēmu. "Ceļš uz laipnība."

– Domāju, ka mūsu šodienas stunda noritēs draudzīgā gaisotnē, kas būs noderīga visiem.

3. Uzziniet:

labi - viss pozitīvais, labs, noderīgs.

Laipnība – atsaucība, sirsnīga attieksme pret cilvēkiem, vēlme darīt labu

4.Tagad klausīsimies pasaku “Labais ezītis”. Lasot pasaku "Labais ezis".

Labs Ezītis.

Reiz mežā dzīvoja ezis drēbnieks. Viņai nebija brīvas minūtes: zaķi lūdza uzšūt jaunus kažokus ziemai; Tad vāveres ausis bija apsaldētas, un viņa nolēma dabūt cepuri. Hezhikha pat palīdzēja ziediem, krūmiem un kokiem. Ja kāds noloba mizu, noplēš lapas, koki un krūmi raud, sauc par Ezīti. Viņa sašuj mizu un lapas savās vietās, un viss uzreiz ataug. Acīmredzot Jerzykha adatas un diegi bija maģiski. Fakts ir tāds, ka viņa paņēma adatas no sevis, un meža zirnekļi viņai auda pavedienus.

Kādu dienu Jerzykha saņēma tik daudz pasūtījumu, ka viņa tika nogāzta no kājām. Bija jau tumsa, kad Ezītis steidzās gravā, kur gaidīja viņas stirniņa un viņas briedis. Mednieks uz viņiem šāva, taču netrāpīja, bet lode pieskārās zīdaiņa sānam un saplēsa tai skaisto ādu. Briežu māte ļoti uztraucās par savu dēlu un, ieraugot Ezīti, sacīja:

  • Ej prom no šejienes, nepazīstams zvērs, mans dēls te guļ, viņam ir plīsusi āda. Gaidām Jerzykha.
  • Ko tu esi, mazais briedītis, es esmu Ezītis, un es steidzos pie tevis,” Ezītis pārsteigts atbildēja.
  • Ak, atvainojiet, es nepareizi runāju. Jā, tas nav nekāds brīnums, esmu pieradis pie ezīšiem ar adatām, un tev muguras vidū izspraucas viena adata ar zirnekļu tīklu šķeterīti.

Tad Hežiha saprata, ka ir iztērējusi visas savas adatas, bet nebija laika uztraukties. Zārnis gulēja ar aizvērtām acīm. Ezītis izvilka pēdējo adatu, iegrieza tajā zirnekļtīklu, un pēc minūtes zīdaiņa āda bija glīti sašūta. Briežu māte ar savu silto mēli nolaizīja brūci, un briežu zīle atvēra acis.

  • Mammu," viņš teica, "man vairs nesāp sāni."

Un tad viņš paskatījās uz Jeržiku:

  • Mammu, kas tas ir: kāmis vai gofers?

Briedis viņu dusmīgi apklusināja:

  • Šī ir Ježiha. Viņa sašuva tavu ādu. Tā vietā, lai uzdotu muļķīgus jautājumus, labāk ir pateikt viņai paldies.
  • Mammu, es nezināju, ka eži ir kaili, man likās, ka tie ir apsēti ar adatām.
  • Vai kāds tevi apvainoja, Jerzykha?
  • Nē, es sevi aizvainoju. Viņa iztērēja visas savas adatas šūšanai un pārvērtās par kailu zvēru. Un tu, egle, kā tu uzminēji, ka es esmu Ezītis?
  • Mums, kokiem, ir īpaša izjūta, tāpēc es jūs nekad nejaukšu ne ar vienu citu. Un nav grūti palīdzēt savām bēdām - tu neesi vienīgais, kurš audzē skujas,” egle mīļi piebilda un enerģiski kratīja visus zarus.

Ezītis sajuta kņudošu sajūtu un pieskārās sev ar ķepu. Resnas eglīšu skujas viņai iesprūda no visām pusēm, un Ezītis kļuva labāks nekā iepriekš. Viņa pateicās kokam un laimīga skrēja mājās vakariņās.

Mazais zaķis, kurš viņai nāca pretī, apbrīnā iesaucās:

  • Ak, Ezīti, kāds tev tagad skaists kažociņš: zaļš un pūkains!

Un jaunās adatas šuva vēl labāk nekā vecās.

Jautājumi pasakai

  1. Kāds bija ezis?
  2. Kā tev šķiet, kam vēl ezis palīdzēja mežā?
  3. Uzskaitiet visus labos dabas pasaules iedzīvotājus un paskaidrojiet, kāpēc viņi ir labi. Piemēram: lietus apūdeņo zemi, zāle dodbarība dzīvniekiem, saule silda visus.

Ved. Labs cilvēks ir tas, kurš mīl cilvēkus un palīdz tiem. Labs cilvēks mīl dabu un saudzē to. Un mīli un palīdzi sasildīt tevi kā sauli.

5.Bērnu dzejoļi

Kļūsti par labu vedni

Nāc, izmēģini!

Šeit ir triki

Nevajag neko īpašu...

Saprast un izpildīt

Cita vēlme -

Tas ir prieks

Godīgi sakot!

Puķu dobē ir zieds,

Tās lapas noslīdēja.

Viņš ir skumjš... Par ko?

Vai jūs uzminējāt viņa domas?

Viņš grib piedzerties.

Hei, lietus, lietus!

Un lietus lija no tavas lejkannas.

Kā ar mazo māsu?

Garlaicīgi malā?

Kaut kas maģisks

Dari to savas māsas dēļ!

Un tu pagriezies

Dedzīgs zirgs -

Gallopē mazā māsa

Steidzieties uz to!

Vismaz mamma

Vēl nav atgriezies no darba

To nav grūti noskaidrot

Viņas domas, rūpes.

"Es atgriezīšos,

Jā, mums atkal jāpūlas ar tīrīšanu.”

Un jūs veicat lielu brīnumu -

Grīda dzirkstīja

Trauki spīd!

Un mana māte noelsās,

Atpakaļ mājās:

- Jā, tas ir kā pasakā,

Tu esi mans burvis!

6. Vāc sakāmvārdus

Mūsu gudrie cilvēki ir sacerējuši daudz sakāmvārdu par labestību. Savienosim abas sakāmvārdu puses.

Izņemiet vārdus aploksnē, atjaunojiet izkaisīto sakāmvārdu, izlasiet to un izskaidrojiet nozīmi.

  • Labs vārds dziedina, bet ļauns kropļo.
  • Atmaksājiet par labu ar labu.
  • Nevis drēbes veido cilvēku, bet viņa labie darbi.
  • Labi vārdi ir vērtīgāki par bagātību.
  • Ja viņā nav laba, viņā ir maz patiesības.
  • Nemeklē skaistumu, meklē laipnību.
  • Priekš laipns cilvēks, simts rokas
  • Labs vārds iepriecina arī kaķi

7. Burvju vārdi.

Ved . Tagad spēlēsim.

Spēle "Nepieļaujiet kļūdu, lūdzu"

Es lūgšu jums izpildīt uzdevumus, bet jums tie jāizpilda tikai tad, kad es saucu "burvju vārdu".

Es lūdzu jūs, piecelieties

Paceliet rokas!

Lūdzu sasit plaukstas!

Stomp.

Lec lūdzu.

Lūdzu, apsēdieties.

Lūdzu, pievienojiet rindas burvju vārdi:

Tas pat izkusīs ledus bloks no silta vārda... /paldies/.

Vecais celms kļūs zaļš, kad izdzirdēs... /labdien/.

Ja vairs nevarēsim paēst, pateiksim mammai... /paldies/.

Puika ir pieklājīgs un attīstīts un satiekoties saka, ... /čau/.

Kad mūs rāj par palaidnībām, mēs sakām... /piedod, lūdzu/.

8. Vingrinājums “Labo darbu un labu padomu kaste”.Atcerieties pasaku par Leopolda kaķi. Kādus vārdus viņš lieto pasakā? Kaķis Leopolds mums atsūtīja kastīti.

Šī kaste nav vienkārša. Jau kopš seniem laikiem tajā glabājas labie darbi. Atveram kastīti un uzzināsim, kādus labos darbus mums ir saglabājušas iepriekšējās paaudzes (puiši pēc kārtas iet pie tāfeles un lasa kārtis)

Palīdziet visiem cilvēkiem.

Mīli tikai sevi.

Rūpēties par dabu.

Aizsargājiet mazuļus.

Vienmēr sakiet "paldies" par rūpēm.

Vienmēr saki patiesību.

Dari labus darbus

Kaitīgi kaķi un suņi.

Atmet savu vietu autobusā.

Esi rupjš pret mammu un tēti.

Bet kas notika? Vai šeit ir visi labie darbi? (nē) Jā, labo darbu kaste ir aizsērējusi pilnīgi nelaipnus darbus. Puiši, mums jāpalīdz kastei un jāizņem no tās sliktie darbi (bērni saplēš kartītes ar sliktiem darbiem).

Visi pārējie padomi ir pareizi, un tie ir jāievēro katru mūsu dzīves dienu. Vai mēs pieņemam labu padomu? Vai mēs ar viņiem dzīvosim? Vai jūs apsolat? (Atbildes)

Labi darīts! Jūs esat paveicis vēl vienu labu darbu. Kaste tika saglabāta. Tagad viņa var iepazīstināt citus zēnus un meitenes ar labiem darbiem un padomiem.

Ir pienācis laiks veikt inventarizāciju. Mūsu nodarbība ir beigusies. Es novēlu jums visiem darīt tikai labus darbus. Steidzieties darīt labus darbus!

Nav viegli būt laipnam,

Laipnība nav atkarīga no auguma,

Laipnība nav atkarīga no krāsas.

Laipnība nav burkāns, ne konfekte.

Laipnība gadu gaitā nenoveco,

No Alberta Švicera grāmatas “Reverence for Life” “... Atver acis un meklē, kur cilvēkam vajag kaut nedaudz no tavas līdzdalības, tava laika, tavas draudzīgās noskaņas, varbūt sniegsi draudzīgu apkalpošanu cilvēkam, kurš jūt vientuļš. Jums ir jāatdod daļa no savas dzīves citiem. Tas, kā jūs to darāt, ir atkarīgs no jums un apstākļiem."

Darbs grupās. Piemēri no mūsu dzīves.

Tests "Vai es esmu laipns?"

Jautājums Nr. 1 2 3 4 5 6 Atbilde jā nē Punkti 1 1 Jautājums Nr. 7 8 9 10 11 12 Atbilžu punkti Atbildes forma Jā - Nē 1,3,4,7,11 - 1 punkts Nē - Nē 2, 5,6, 8,9,10,12 - 1 punkts

Tests “Vai es esmu laipns?” Jums ir nauda. Vai jūs varētu tērēt visu, kas jums ir, dāvanām draugiem vai ģimenei? Draugs sarunā dalās ar jums savās problēmās vai nepatikšanās. Ja kāda tēma jūs neinteresē, vai jūs par to paziņosit savam sarunu biedram? Jūsu partneris nespēlē šahu vai kādu citu spēli. Vai tu viņam piekāpsies, lai viņš nezaudētu interesi par spēli? Vai jums patīk teikt cilvēkiem jaukas lietas, lai viņus uzmundrinātu? Vai jūs bieži lietojat ļaunus jokus? Vai jums ir raksturīga atriebība un niknums? Vai turpināsit sarunu ar draugu, ja šo tēmu Tevi tas nemaz neinteresē? Vai esat gatavs izmantot savas spējas, lai gūtu labumu citiem? Vai jūs pametat spēli, kad jau ir skaidrs, ka esat zaudējis? Ja esat pārliecināts, ka jums ir taisnība, vai jūs uzklausīsit otra cilvēka argumentus? Vai jūs darīsiet darbu pēc vecāku pieprasījuma, ja tas neietilpst jūsu pienākumos? Vai jūs atdarināsit kādu, lai uzjautrinātu savus draugus?

Rezultāti: Vairāk nekā 8 punkti: Jūs esat laipns, cilvēkiem patīkat, jūs zināt, kā sazināties ar cilvēkiem. Tev ir daudz draugu. Viens piesardzības vārds: nekad neļaujiet nevienam izmantot jūsu laipnību.

Rezultāti: No 4 līdz 8: Tava laipnība ir nejaušības jautājums – tu neesi laipns pret visiem. Kādam tu darīsi jebko. Bet centies būt vienlīdzīgs ar visiem un visiem, lai nebūtu pāridarījumu pret tevi.

Rezultāti: mazāk par 4 punktiem: jums tas ir jādara grūts darbs virs sevis.

Sakāmvārdi Labs vārds Nevis drēbes dara cilvēku, Steidzieties uz labu darbu, Nelielies ar sudrabu, Kas dara labu, Kurā nav laba, Nemeklē skaistumu, bet lepojies ar labu. meklēt laipnību. un sliktais nāks pats no sevis. Patiesības tajā ir maz. Dievs viņam pateiks paldies. un kaķis ir apmierināts. un viņa labajiem darbiem.

Mateja evaņģēlijs saka: "...visā, ko vēlaties, lai cilvēki jums dara, dariet tiem."


Izglītojošs pasākums pamatskolā: “Ceļojums uz laipnības zemi”

Īstenošanas forma: ceļojumu spēle.

Mērķis. Māciet bērniem noteikt, kādos gadījumos cilvēku var saukt par labu;

iemācīties analizēt dzīves situācijas un izdarīt no tām secinājumus;

palīdzēt skolēniem saprast labestības kā dzīves izvēles nozīmi;

formā morāles principiem: integritāte, žēlastības sajūta;

iemācīt bērniem pareizi novērtēt savu un biedru rīcību, veicināt motivācijas veidošanos skolēnos uz labiem darbiem.

Attīstīt tausti - kinestētiskā jutība; radošums, sakarīga runa;

spēja domāt, noteikt patiesos un nepatiesos dzīves mērķus; uztver cilvēkus tādus, kādi viņi ir.

Audzināt pozitīvas iezīmes raksturs, vēlme darīt labu, attieksme pret cilvēkiem ar sapratni un iejūtību. Audzināt cilvēcībulaipnība, pieklājība.

Aprīkojums: izteikumi par laipnību, multimediju tāfele, magnētiskā tāfele, dators, disks ar multfilmas “Just Like That” ierakstu, E. Dogas “Valsis” ieraksts, Gudrās pūces ilustrācija, aploksnes ar uzdevumu darbam grupās (sakāmvārdi sagriezti gabalos pēc vārdiem ).

Izglītības pasākumu norise pamatskolā

1. Org. brīdis.

2. Psiholoģiskā noskaņojuma minūte.

Skolotājs. Bērni, izveidojiet apli. Aizveriet acis. Tagad turiet rokas un turiet kādu laiku. Ļaujiet ikvienam koncentrēties uz kaimiņa labās un kreisās puses plaukstām, kurām jūs pieskaraties. Mēģiniet noteikt, kura plauksta ir silta un kura aukstāka. Kurš no tiem liek jums justies labāk? Tieši tā, no tā, no kuras nāk siltums.

3.Ievada saruna.

Skolotājs. Tas pats notiek, kad viņi saka: "dvēselē ir silti, tas ir labi." Un kad tava dvēsele jūtas labi? (Kad cilvēks dzird labu vārdu, kad viņa labā tiek izdarīts labs darbs, kad viņš pats dara labu citiem.)

Patiešām, bērni. IN cilvēka dzīve Ir lietas, kurām, šķiet, nav nozīmes, tās ir neredzamas un kuras nav iespējams izmērīt. Bet bez tiem mūsu dzīve kļūst nabadzīgāka, pelēka un bezkrāsaina ikdiena. Starp visiem cilvēka tikumiem laipnība ieņem īpašu vietu.

Padomājiet par to: ko mēs vēlamies, kad sakām sveiki?

Labdien, kas nozīmē labu.

Ko mēs lūdzam, lai Dievs kādam dāvina?

Labi, laba veselība.

Kā mēs varam lūgt palīdzību?

Cilvēki ir laipni.

Kas ir labs? (Bērni atbild). Kuru mūsu klasē var saukt par labu, laipnu? Kāpēc, jūsuprāt, mēs šodien runājam par laipnību?

Šodien vairāk nekā jebkad agrāk mums ir ne tikai jārunā par laipnību, bet arī jādara labs. Ir daudz cilvēku, kurus sauc par brīvprātīgajiem, viņi dara daudz labu darbu citiem cilvēkiem.

4. Asociatīvā krūma veidošana.

Kopā ar jums es vēlos savākt visu, par ko mēs runājām, vienā brīnumainā ziedā. Un kāda veida puķe tas ir, jūs sapratīsit, noklausoties stāstu “Ja man būtu lidojošs paklājs”. (lasīja skolotājs)

Tālu, tālu pāri jūrai, starp augsti kalni, aug brīnišķīgs zieds. Tas zied agrs pavasaris un zied visas vasaras garumā vēls rudens. Šim ziedam ir īpaša īpašība: tas attīra gaisu. Kas elpo šī zieda gaisu, tas nekad neslimo.

Ja man būtu burvju paklājs, es lidotu uz ārzemēm, nolaistos kalnos un atrastu pārsteidzošs zieds. Es savāktu tās sēklas un nestu mājās. Es izdalītu sēklu visiem cilvēkiem, lai katrs izaudzētu brīnumainu ziedu, lai nebūtu neviena slima cilvēka.

Tāpēc es vēlos, lai šī puķe uzziedētu arī šeit. Un tas notiks, kad jūs un es spēlēsim spēli ar nosaukumu “Es gribu”.

Skolotājs izskaidro spēles nosacījumus.

Es sāku šo spēli. Es gribu, lai uz zemes būtu labi. (Uzzīmē ziedlapiņu multivides tāfeles ziedam). Bērni pārmaiņus pabeidz zīmēt vienu ziedlapu, sakot:

Es gribu, lai būtu prieks;

Es gribu, lai būtu žēlastība;

Es gribu, lai būtu laime;

Es gribu, lai ir miers;

Es gribu, lai būtu draudzība;

Es gribu, lai būtu cilvēcība.

5. Sabiedriskās stundas iestatīšana.

Bērni, es gribētu dzīvot valstī, kur cilvēki atturētos no sliktiem darbiem un ļauniem nodomiem, bet būtu labi un labdarīgi.

Kas ir labdarība?

Atsauce

Vārds labdarība cēlies no kombinācijas “darīt labu”.

Tas ir labs ieradums rūpēties par citiem cilvēkiem. Cilvēki novērtē līdzjūtību, ja tā ir patiesa. Kāda cita bēdas nedrīkst atstāt mūs vienaldzīgus. Ir pat sakāmvārds: "Nav tādas lietas kā kāda cita bēdas."

6. Ziņot par nodarbības tēmu. Motivācija.

Tāpēc šodien dosimies uz Labestības zemi, kurā mācīsimies būt laipni, žēlsirdīgi un labestīgi. Bet pieturas šajā valstī, kur mēs apstāsimies, nav vieglas, bet ar dažādiem uzdevumiem. Lai valstī virzītos uz priekšu, mums tie ir jāatrisina. (Uz magnētiskās tāfeles ir Labestības valsts karte)

7. Ceļojums uz Labuma zemi.

Nonācām pieturā Vokzalnaya. Pārsēžamies pilsētas autobusā un dodamies tālāk.

a) Pietura “Labo darbu pilsēta”.

("Prāta vētra": dzīves situāciju apspriešana).

Ko tu darītu, ja nākamais...

Kāds raud.

Vecākais apvaino jaunāko.

Mazs kaķēns sēž augstu uz koka un kliedz.

Mazais brālis ir skumjš.

Puķe podā ir nometusi lapas.

Manas māsas mīļākā grāmata bija saplēsta.

Mamma pārnāca mājās nogurusi no darba.

b) Pietura “Knizhnaya”.

Grupu darbs: stāstu lasīšana un apspriešana

c) Pietura "Sportivnaya". (Fiziskās audzināšanas minūte)

d) Pietura "Ilustratīvs".

Skolotājs parāda ilustrācijas, kas attēlo dažādas situācijas. Bērni stāsta, kuras darbības ir sliktas un kuras ir labas.

e) Pietura “Cartoon Street”.

Skatīties un apspriest multfilmu “Tikai tāpat”.

Vai mūsu klasē vai skolā ir bērni, kuri par kaut ko pieprasa atlīdzību?

f) Pietura “Lesnaya”.

Iepazīstinām skolēnus ar Gudro pūci, kura atnesa uzdevumus bērniem: aploksnēs ir izgriezti sakāmvārdi par laipnību un tie ir jāloka un jālasa.

(Darbs grupās).

1 grupa

Labs vārds / sildīs aukstumā.

Ikviens ir spējīgs spītēt, / bet tikai īsts cilvēks var darīt labu.

Labs vārds ceļ māju, / bet slikts vārds to grauj.

2. grupa

Jūs nevarat novērtēt labas lietas / kamēr nedarāt labas lietas pats.

Labs vārds / un ledus izkusīs.

Pirmais solis uz labo / nedarīt ļaunu.

Labs vārds cilvēkam / kā lietus sausumā.

(Bērni lasa izglītotus sakāmvārdus.)

Skolotājs piekar “Labdarības noteikumus” uz magnētiskās tāfeles un nolasa tos.

Labdarības noteikumi

Pirmais solis ceļā uz labo ir nedarīt ļaunu.

Kas cilvēkam grib labu, tas to saņem pats.

Dzīvo, dari labu un neprasi par to atlīdzību.

Palīdziet vājajiem, mazajiem, slimajiem, vecajiem, grūtībās nonākušajiem.

Žēl citus, nevis sevi.

Visvairāk liels prieks cilvēkam - dzīvot cilvēkiem.

Neesiet mantkārīgs.

Piedod citu kļūdas.

8. Nodarbības kopsavilkums.

Šīs ir mūsu ceļojuma beigas caur Labuma zemi. Bet es zinu, ka daži bērni mūsu nodarbībai gatavoja dzejoļus.

Skanot E. Dogas “Valsim”, bērni lasa dzeju.

Skolotājs. Saskaņā ar leģendu, kad cilvēks piedzimst, Dievs apgaismo debesis jauna zvaigzne un nosūta bērnam Sargeņģeli. Sapņā eņģelis trīs reizes skūpsta bērnu:

Uz pieres - lai viņa izaug gudra;

Sejā - būt skaistai;

Krūtīs - lai viņa miesā, sirdī, dvēselē ieplūst veselība, mīlestība un labestība.

Lai jūsu laipnības zvaigzne nekad nenodziest. Ja mēs visi darīsim labu, mūsu planēta pārvērtīsies par burvju pasauli. Tāpēc lai uz zemes ir vairāk labestības, laimes un to, kas steidzas to radīt. (Uz multivides tāfeles ir eņģeļa attēls)

Kad sākas brīvdienas, nav svarīgi, vai ir ziema vai vasara, skolēniem ir daudz brīvā laika, kura lielāko daļu viņi pavada pie datora un televizora. Un var nebūt tik viegli atraut bērnu no ekrāna un monitora. Kādas aktivitātes var piedāvāt skolēniem, lai viņi ieinteresētu, nevis elektronisko izklaidi? Viņu ir diezgan daudz.

Kas ieinteresēs jaunāku studentu?

Starp kultūras un izklaides pasākumiem brīvdienās daudzus var noorganizēt paši, pievienojot nedaudz izdomas.

Brauciens uz pilsētas zooloģisko dārzu ir interesants pasākums jaunākiem skolēniem, īpaši, ja zoodārzā tiek rīkoti dažādi svētki vai tiek svinētas dzīvnieku dzimšanas dienas. Nākamajam dzimšanas dienas cilvēkam katru reizi varat uzdāvināt kādu cienastu.

Savāc garlaikotus bērnus un spēlējies visvairāk populāras spēles no vecāku un vecmāmiņu bērnības: gumija, izlēcējs, zilonis, ķēdes, ēdamie-neēdamie un citi.

Lai bērniem nekļūtu garlaicīgi, vecāki brīvdienās var organizēt šādas aktivitātes. Varat uzaicināt ciemos sava bērna draugus kopā ar viņu vecākiem. Pēc tam jūs varat sarīkot ģimenes futbola spēli, kā arī šautriņu kauju vai lēkšanu ar maisu.

Bērna piedalīšanās jebkurā grupā, spēles ar vienaudžiem palīdzēs attīstīt komunikācijas prasmes, atrast kopīgām interesēm, un arī labākie draugi.

Un, ja skolotāji vienojas ar dažādu uzņēmumu vadību un aizvedīs tur bērnus, bērni par to būs ļoti priecīgi. Šādi pasākumi varētu būt braucieni uz konditorejas fabriku, saldējuma ražošanu, ražotni Ziemassvētku rotājumi, maiznīca un daudzi citi. Bērni savām acīm redzēs, kā dzimst tikko cepta bulciņa, plūst karameles vai šokolādes masa un cik veikli šādās ražotnēs darbojas mašīnas un profesionāļi. Un stikla pūtēji kopā ar māksliniekiem pārsteigs bērnus ar savu prasmi un radošumu, veidojot eglīšu rotājumus.

Nometne ir dāvana aizņemtiem vecākiem

Bērnu var nosūtīt uz nometni, kur viņam noteikti nebūs garlaicīgi vienaudžu vidū un vecākiem nebūs jāuztraucas par viņa brīvo laiku. Vasarā skolas dienas nometnes bieži piepildās. Rūpīgi pārdomāti kultūras un izklaides pasākumi, braucieni, tematiskie scenāriji personīgajiem un radošā attīstība katrs bērns, aktīvs un prāta spēles- tas viss palīdzēs pavadīt laiku gan lietderīgi, gan jautri.

Papildus skolas nometnēm tagad ir daudz citu tematisku nometņu, sākot no sporta līdz valodu nometnēm. Tajos bērni ne tikai atpūšas ērtos apstākļos, fiziski nostiprinās, bet arī mācās svešvalodas, iemācīties būt veiksmīgam un sabiedriskam, uzzināt daudz jauna un interesanta. Tiek izstrādāti veseli pasākumu scenāriji skolēniem dažāda vecuma. Daudzi puiši pēc nometnes paliek draugi, sazinās savā starpā un cenšas nākamajā vasarā atgriezties savās iecienītākajās vietās.

Meistarklases nedēļa

Starp skolas pasākumiem ļoti interesanti būs pavadīt šādu nedēļu vai pat vienu dienu. Pasākuma ideja ir tāda, ka šīs nedēļas vai vairāku dienu laikā skolā tiks pasniegtas dažas mācību stundas slaveni cilvēki, sava amata meistari, spilgti profesionāļi. Jūs varat uzaicināt mani uz fizkultūras stundu slavens sportists vai treneris, īsts gids dos vēstures stundu, ak fiziskas parādībasīsts praktizējošais fiziķis pastāstīs, bet ķīmiķis parādīs interesantākos eksperimentus.

Konditors mācīs meitenēm dekorēt kūkas, bet pieredzējis galdnieks sniegs zēniem meistarklasi brīnumu radīšanā no koka. Jūs varat uzaicināt darbiniekus no visvairāk interesantas profesijas. Šādas nodarbības atcerēsies visi bez izņēmuma un, iespējams, ietekmēs nākotnes profesijas izvēli.

Vēstule nākotnei

Lieliska ideja klases beigšanai. Vidusskolēniem jāsastāda radoša vēstule ar pareģojumiem un nākotnes vēlējumiem, ko viņi pēc tam atstāj skolā vai aizzīmogo un paslēpj līdz noteiktam datumam pēc 5-10-20 gadiem. Vēstule veidota kolāžas, avīzes formā, dekorēta ar fotogrāfijām un zīmējumiem. Galvenais ir iemūžināt uz tā visu klases sastāvu ar tā īpašībām, vēlmēm un sapņiem. Ir interesanti lasīt šādu vēstuli jubilejas sanāksmē un salīdzināt reālos panākumus ar plānotajiem. Tā būs lieliska motivācija katram dalībniekam.

Izgaistošās bērnības aleja

Visnoderīgākās un cēlākās aktivitātes skolēniem. Kādā pavasara dienā vidusskolēni kopā ar mežsaimniecības nodaļu stāda savas aizejošās bērnības aleju un piešķir tai nosaukumu, kas atspoguļo klases raksturu. Nākotnē uz šādu aleju varēsiet atvest savus bērnus un pat mazbērnus.

Skolas gadi ir brīnišķīgs laiks starp bērnudārza un studentu gadiem. Skolēnus vairs nevar brīnīties un uzjautrināt kā naivus bērnus. Un, tā kā viņi ir jautri cilvēki un nevēlas izjokot draugiem un skolotājiem, biežāk varat organizēt tādus izklaidējošus skolas pasākumus kā KVN, jautrus festivālus, visa veida konkursus un viktorīnas. Piemēram, 1. aprīļa 1. aprīļa dienu var rīkot pēc noteikta scenārija.

Scenārijs 1. aprīļa dienai

Visa skola jau iepriekš gatavojas pasākumam, lai 1.aprīlī būtu iespēja noskaidrot uzvarētājus konkursā par smieklīgāko kolāžu, izrotāt gaiteņus ar jautriem plakātiem, komiskām bultiņām un multfilmām, smieklīgi vārdi nosauc visas skolas klases un telpas.

Ieslēgts priekšējās durvis skolās var ielīmēt uzrakstu “Neienāc bez smaida”, zvanīt uz ģērbtuvi “Pazudusī pasaule”, direktora kabinetam – “Panikas istaba”, bet direktora kabinetam – “Apspriežu telpa”. Skolotāju istabu vajadzētu pārdēvēt par "Domubiedru terāriju", ķīmijas kabinetu - "Narkotiku laboratoriju", ģeogrāfijas kabinetu - "Travel Agency", un pie pirmās palīdzības stacijas rakstīt - "Kas neaizbēga, mēs es viņu ārstēšu." Trenažieru zāli var pārdēvēt par "Eatery". Pie ieejas ēdamzālē uzrakstiet “Degvielas uzpildes zāle”.

Arī skolas sapulcei šajā dienā jābūt īpašai. Katrai klasei tiks uzdots ierindoties rindā saskaņā ar īpašiem noteikumiem:

  • veidot pēc svara;
  • vidusšķiras sarindojas atbilstoši matu garumam;
  • vecākās klases - alfabēta secībā;
  • absolventiem balstīties uz eksāmenu rezultātiem;
  • skolotāji ierindojas rindā pēc auguma.

Komanda, kas šo uzdevumu paveiks ātrāk, saņems atlīdzību.

1. aprīļa dienā varat izdomāt daudz izjokošanu, konkursu, humora un viktorīnas. Festivāla noslēgumā uzvarētāju klase tiek apbalvota ar Jaunā komiķa izaicinājuma kausu, bet labākie dalībnieki tiek apbalvoti ar biļetēm uz komēdiju vai komēdiju šovu. Viens nosacījums – joki nedrīkst būt aizvainojoši, jautri un smieklīgi.

Filma par tavu klasi

Noteikti katram jūsu klasesbiedram ir video vai fotoattēli ar interesantiem notikumiem no skolas dzīves, un izlaidumam no viņiem varat izveidot filmu par visu klasi un par katru atsevišķi. No savāktā materiāla varat rediģēt video par visiem, kas aug un aug. Tas prasa laiku un radošu, uz sadarbību vērstu pieeju, filmu var ierunāt un pastāstīt par katru savu klasesbiedru. Darbs nav viegls, taču rezultāts pārsniegs visas cerības un ieinteresēs ikvienu – gan skolotājus, gan vecākus, gan, protams, arī pašus nobriedušos skolēnus.

Dosimies kempingā

Kad putekļainā pilsēta izraisa kairinājumu un dvēsele alkst pēc nezināmiem ceļiem, vidusskolēni gatavojas doties pārgājienā. Tie ir neaizmirstami pasākumi skolēniem un ne tikai. Neatkarīgi no tā, vai tas ir 10 dienu maršruts cauri bezgalīgajiem Karpatiem vai nedēļas nogales skrējiens pa tuvējo mežu, pārgājiens vienmēr atstāj vislabākās atmiņas, ja esat tam pienācīgi sagatavojies. Saplūšana ar dabu, pasaules izzināšana, redzesloka paplašināšana, izturības attīstīšana, savstarpēja palīdzība, neatkarība - tūrisma priekšrocības diez vai var pārvērtēt. Bieži vien skolotāji paši organizē skolas pasākumus, kurus bērni vienkārši dievina. Dodoties pārgājienā ar klasesbiedriem vai draugiem, jāņem vērā galvenie faktori, gatavojoties sastapšanai ar dabu:

  • Jums būs nepieciešami pārgājieniem piemēroti apavi un apģērbs.
  • Jums vajadzētu uzkrāt jebkuru odu un ērču atbaidīšanas līdzekli.

Dodoties pārgājienā, nevajadzētu aizmirst par aptieciņu ar visnepieciešamākajiem medikamentiem, piemēram, jodu un briljantzaļo, amonjaku, kālija permanganātu, gumijas žņaugu, steriliem pārsējiem un vati, pretdrudža līdzekli, validolu, nitroglicerīnu, pretsāpju līdzekļi, zāles pret kuņģa darbības traucējumiem un krampjiem.

Pasākumu daudzveidība

Gatavojamies skolas pasākumi, jāatceras, ka jebkurai no tām a interesants scenārijs. Mūsdienās ļoti populāras ir kļuvušas skolas ballītes, kuru scenāriju pamatā ir interesanti stāsti no iemīļotām TV pārraidēm, filmām un multfilmām, kurās iesaistīti pazīstami varoņi. Ir jāorganizē jautri pasākumi, jāizdomā brīvdienas, kas nav kalendārā, jāorganizē zibakcija un daudzi citi. deju konkursiem Ar dažādi stili dejot.

KVN ir jautra, aizraujoša spēle, kas ir diezgan piemērota skolēniem. Kurš gan cits, ja ne skolēni pamana visus interesantos skolas dzīves notikumus? Tikai viņi ar savējiem nepārvarama iztēle pamanīsi smieklīgākos faktus, kas notiek apkārt. KVN ir vairāk dzīvesveids, un, ja skolēni sāk to spēlēt, viņiem vajadzētu justies kā jautrākajiem un atjautīgākajiem.

Kvests ir viena no interesantākajām aktivitātēm brīvdienās, tā arī ir komandas spēle, kurā puiši ir aizraujoša sižeta galvenie varoņi un viņiem nākas izkļūt no ierobežotas telpas, risinot mīklas, izrādot vērīgumu un atjautību.

Pasākumu skolēniem ir daudz, visus uzskaitīt nav iespējams, galvenais nosacījums, lai bērniem būtu interesanti, jo katrs ir individuāls, kaut arī augošs. Mobilais, aktīvs vai desktop intelektuālis – visas šīs izklaides ne tikai paspilgtinās brīvo laiku un neļaus garlaikoties, bet arī palīdzēs apgūt jaunas prasmes, kas noderēs pieaugušo dzīvē. Galvenais ir neļaut prātam un ķermenim slinkot un turpināt pilnveidoties arī turpmāk, pēc skolas beigšanas.

Draudzības dārgums kopš bērnības

Ārpusskolas darbība

Mērķi:

Paplašināt bērnu zināšanas par attiecībām starp cilvēkiem un draudzību;

Attīstīt skolēnu runu un domāšanu;

Izkopt labo gribu.

Aprīkojums:

Mūzikas aprīkojums;

Leopolda kaķa dziesmas fonogramma;

Atgādne “Draudzības pamatlikumi”;

Forša avīze “Mūsu draugi”;

Grāmatu par draudzību izstāde;

Draudzības sakāmvārdi stāv;

Plakāts ar uzzīmētu sirdi, kurai pielīmēta kabata.

Pasākuma gaita

Skan kaķa Leopolda dziesma .

Skolotājs. Puiši, šodien mums ir ļoti interesanta un nopietna tēma. Par ko mēs runāsim, jūs uzzināsiet, kad atrisināsiet krustvārdu mīklu. Padoms: šim vārdam atbilst definīcijas “spēcīgs”, “garš”, “īsts”.

Jautājumi:

1. Atsaucība, labestība, vēlme palīdzēt cilvēkiem. (Laipnība.)

2. Tā viņi sauc cilvēku, kurš ir ļoti morāls, nesavtīgs, godīgs un atklāts. (Cēls.)

3.Spēja gudri risināt dažādus sarežģītus jautājumus, dot nepieciešams padoms. (Gudrība.)

4. Šo dvēseles īpašību var redzēt skatienā mīlošs cilvēks, dzirdi to viņa balsī. (Maigums.)

5. Ar šo vārdu apzīmē izpildvaras personu, kas uztur kārtību un visu dara rūpīgi un precīzi. (Uzmanīgi.)

Skolotājs . Kādu vārdu tu dabūji? (Draudzība.) Turpinām ceļu uz skaisto Draudzības valstību. Un mūsu pasākuma tēma ir “Draudzības dārgumi kopš bērnības”. Šodien mēs apspriedīsim vairākus nopietnus jautājumus. Kā jūs saprotat vārdu "draudzība"? Kas ir draugs? Ko nozīmē būt draugiem?

Kāds brīnišķīgs vārds - draudzība. Saki šo vārdu. Ko tu atceries?

Studenti:

Atceros savu draugu, ar kuru ir interesanti uzspēlēt sniega pikas un palasīt grāmatu.

Es atceros draugu, ar kuru varu parunāt uzticīgi.

Es atceros smieklīgus multfilmu varoņus.

Skolotājs . Secinājums. Kad cilvēki ir draugi, viņi vēlas būt kopā, viņi interesējas viens par otru, viņi uzticas viens otram. Īsti draugi jūs saprot un ciena jūsu intereses.

Tātad, bērni, kas ir draudzība? Draudzība ir ciešas attiecības, kuru pamatā ir savstarpēja uzticēšanās, pieķeršanās, interešu kopiena. Šis skaidrojums ir sniegts vārdam “draudzība” Ožegovas vārdnīcā.

Un lūk, kā mūsu vienaudži saprot vārdu “draudzība”.

Students lasa dzejoli "Draudzība".

Kas ir draudzība?

Es jautāju putnam.

Tas ir tad, kad pūķis

Lido ar zīlīti.

Es jautāju zvēram:

Kas ir draudzība?

Tas ir tad, kad zaķis

No lapsas nav jābaidās.

Un tad viņa jautāja meitenei:

Draudzība - kas tas ir?

Tas ir kaut kas milzīgs

Priecīgs, liels.

Tas ir tad, kad puiši visi uzreiz

Visi spēlē kopā.

Tas ir tad, kad zēni

Meitenes netiek iebiedētas.

Visiem pasaulē jābūt draugiem:

Un dzīvnieki, un putni, un bērni!

Skolotājs . Puiši, kuru mēs varam saukt par draugu?

Studenti.

Draugs ir interesanta grāmata kuru jūs lasāt.

Draugs ir mamma, kas palīdzēs grūtos brīžos.

Draugs ir skolotājs, kas palīdz ieskatīties zināšanu noslēpumos.

Draugi ir rotaļlietas, kas mani klausās, kad jūtos slikti.

Draugs ir mans nerātnais kucēns.

Skolotājs. Ieskatīsimies Ožegova vārdnīcā. Draugs ir cilvēks, kuru ar kādu saista draudzība; kāda atbalstītājs, aizstāvis.

Students lasa B. Zakhodera dzejoli “ Mēs esam draugi"no sērijas "Uz aizmugurējā rakstāmgalda".

Saruna ar skolēniem.

Skolotājs . Domāju, ka šie puiši vēl ir mazi un īsti nesaprot, kas ir draudzība, taču viņiem ir vienādas intereses, gaume un patīk vienas spēles. Un laika gaitā viņu draudzība kļūs īsta, stipra, uzticīga un ilga.

Puiši, vai jums ir draugi? Paceliet rokas, kam tas ir? Vai varat paskaidrot, kāpēc jūs saucat savas attiecības par draudzību?(Paziņojumi).

Skolotāja nolasa fragmentus no skolēnu esejām par draudzību:

  1. Draudzība ir vissvarīgākā lieta dzīvē. Īsts draugs ir ne tikai tas, kurš tev palīdzēs grūtībās, bet arī tas, kurš no sirds priecāsies kopā ar tevi dzīves gaišajos brīžos.
  2. Patiess draugs ir cilvēks, kuram var uzticēties ar visām savām problēmām. Patiess draugs kļūst par jums tuvu radinieku. Man ir draudzenes. Mēs bieži sakām, ka kopā mēs esam stipri!
  3. Draudzība cilvēkam ir viena no spilgtākajām un nozīmīgākajām jūtām. Patiesa draudzība rodas starp cilvēkiem, kuri izturas viens pret otru ar godbijību, rūpēm un pacietību.

Skolotājs. No jūsu zīmējumiem, esejām, fotogrāfijām veidojām sienas avīzi “Mūsu draugi”.

Vai mūsu klasē ir kādi bērni, kuri strīdas? Man ir liels prieks, ka mūsu klasē ir draudzīgs kolektīvs. Iedomāsimies, kādi brīnumi var notikt mūsu skolā, ja visi mums apkārt kļūst par draugiem?

Ja visi apkārt kļūst par draugiem -

Visa Zeme smaidīs!

Cik uzticams un ietilpīgs vārds... Draudzība! Draudzēties var ar visiem un tikai ar vienu, bet tomēr vissvarīgākā draudzība sākas ģimenē. Galu galā ģimene ir mūsu dzīves sākums, mēs šeit esam dzimuši, augam, nobriest. Nav brīnums, ka viens no sakāmvārdiem saka:nav labāka drauga par tavu māti. Kā jūs to saprotat? Kādus citus sakāmvārdus par draudzību jūs zināt?

Spēle "Atrodi sakāmvārda beigas"

  1. Jums nav simts rubļu, bet ir… (simts draugi).
  2. Cilvēks bez draugiem ir kā koks...(bez saknēm).
  3. Drauga nav - skaties, bet atradīsi....(rūpējies).
  4. Koks dzīvo pēc saknēm, un cilvēks...(draugi).
  5. Draudzība nav sēne, mežā...(tu to neatradīsi).
  6. Draugs ir labāks par veco, un kleita...(jauna).

Skolotājs. Un šeit ir vēl viens vācu sakāmvārds: draudzība ir koks, ko vajadzētu laistīt. Kā jūs to saprotat? Dāņu sakāmvārds saka: ceļš uz drauga māju nekad nav garš.

Puiši, ne velti es teicu, ka galvenā draudzība sākas ģimenē. Tieši ģimenē mātes jums lasa pirmās pasakas, stāstus par draudzību. Kādas pasakas un stāstus par draudzību jau esi lasījis?(Bērnu atbildes).

Tagad mēs vadīsim viktorīnu.

Viktorīna

“Kas ar kuru draudzējas?

  1. Zaļais krokodils Gena un .... (Čeburaška).
  2. Uzticoties Pinokio un .... (Malvīnai).
  3. Smieklīgais lācis Vinnijs Pūks un .... (Sivēns).
  4. Kādu dienu četri mūziķi sanāca kopā un kļuva par draugiem. Viņi kopā koncertēja, kopā izdzina laupītājus, dzīvoja kopā - viņi neskumsta. Nosauciet šos draugus mūziķus. (Brēmenes pilsētas muzikanti: gailis, kaķis, suns, ēzelis).
  5. Kura meitene izglāba savu draugu Kai no ledus gūsta? (Gerda)
  6. Karlsons nokrita uz gultas un, satvēris galvu, sacīja: "Es esmu slimākais cilvēks pasaulē." Viņš pieprasīja zāles. Bērns iedeva zāles, uz ko Karlsons atbildēja: "Draugs izglāba drauga dzīvību." Kādas zāles mazais Karlsons iedeva? (Aveņu ievārījums).
  7. E. Uspenska varoņi: krokodils Gena, Čeburaška un Gaļa - nolēma sadraudzēties. Kā viņi to izdarīja? (Mēs nolēmām uzcelt Draudzības namu, un, kamēr viņi to cēla, mēs sadraudzējāmies).

Skolotājs . Ir daudz grāmatu par draudzību un draugiem. Lasot šīs grāmatas, jūs iegūsit īstus draugus – literāros varoņus.

Grāmata ir skolotājs,

Grāmata ir mentors,

Grāmata ir tuvs biedrs, draugs.

(V. Bokovs).

Skolotāja iepazīstina ar grāmatu izstādi par draudzību.

Puiši! Tagad jūs tikai mācāties būt draugi. Un, lai draudzība būtu spēcīga, jums jāievēro likumi. Draudzībai ir daudz likumu. Uz jūsu galdiem ir atgādinājumi ar pamatlikumiem. Ja ievērosit šos noteikumus, jūs kļūsit par īstiem draugiem.

Draudzības pamatlikumi

1. Viens par visiem un visi par vienu.

2. Esiet draugi, neapvainojiet savus draugus un visus apkārtējos.

3. Cieniet viens otru un palīdziet viens otram.

4. Priecājieties kopā ar draugiem.

5. Neatstājiet savus draugus grūtībās, nepieļaujiet viņus, nenododiet viņus, nemaldiniet viņus, nelauziet savus solījumus.

6. Parūpējies par saviem draugiem, jo ​​draugu ir viegli pazaudēt. Vecs draugs ir labāks par diviem jauniem.

Skolotājs. Paskaties, cik liela sirds ir uz plakāta. Tā ir mūsu sirds, kas ir gatava mīlēt un palīdzēt viens otram. Tas nav vienkārši, bet maģiski. Šajā sirds kabatā tagad ievietosiet savu no papīra izgrieztu roku ar novēlējumiem - sev, savai klasei, draugam. Mēs tās atvērsim pēc dažiem gadiem, kad mācīsies 11. klasē.

Skan mūzika. Studenti raksta vēlējumus.

Skolotājs. Tātad, būsim draugi

Lai atceramies šos pantus vairāk nekā vienu reizi.

Ja jūs vienmēr vērtējat draudzību,

Tad jebkura vēlēšanās piepildīsies.

Mūsu pasākums ir noslēdzies. Palīdziet viens otram grūtos brīžos, meklējiet labus un lojālus draugus. Piecelsimies un pateiksim viens otram slavenā varoņa, pacietīgā un laipnākā kaķa Leopolda vārdus: “Puiši, dzīvosim kopā!” Un es domāju, ka jūs šo draudzību nesīsit visu savu skolas mūžu!

Skan "Kaķa Leopolda dziesma".

Atspulgs. Mūsu pasākuma laikā nācās piedzīvot dažādas sajūtas. Jūsu priekšā ir kārtis dažādas krāsas un tabula, kurā ierakstītas cilvēka jūtas. Lasiet, domājiet un izvēlieties krāsu katrai sajūtai. Veidosim dzīvu sajūtu varavīksni.


Ārpusskolas pasākums “Labestības ceļā”

Ulbutova Jūlija Vladimirovna

Darba vieta, amats:

MBOU "Čelutajevskas 2. vidusskola", direktora vietnieks izglītības darbā.

Reģions:

Burjatijas Republika

Nodarbības raksturojums (nodarbība)

Izglītības līmenis:

pamata vispārējā izglītība

Mērķauditorija:

Mājas skolotāja

Skolotājs (skolotājs)

Klase:

3. klase

Vienums:

Ārpusskolas aktivitātes

Mērķi :

    Izkopt vēlmi darīt labus darbus, spēju sniegt prieku citiem.

    Paplašināt bērnu zināšanas par laipnību un tās lomu katra cilvēka dzīvē.

    Izkopt laipnību, uzmanību un spēju just līdzi saviem biedriem

    Veidojiet pozitīvu emocionālo noskaņojumu, mundrumu, aktivitāti, morāli

    Attīstīt draudzības sajūtu, savstarpēju palīdzību, vēlmi un spēju palīdzēt.

Aprīkojums: tēmas nosaukums klases stunda, griezti sakāmvārdi, bērnu zīmējumi par labo un ļauno, plakāti ar uzrakstu "Labais un ļaunais", laipnības noteikumi, sirsniņas, magnetofons, dziesmu ierakstīšana

Sagatavošanas darbs: bērnu zīmējumi par labo un ļauno.

Aina

Mācījās sakāmvārdus par labo un ļauno,

Sirdis izgrieztas darba stundās.

Ieteiktie rezultāti:

Prast atšķirt labos darbus no ļaunajiem.

Paplašiniet bērnu redzesloku.

Forma draudzīgas attiecības komandā un kopā ar citiem.

Pasākuma gaita

    Organizatoriskais brīdis.

(Smaids dziesmas fonā) (SLAIDS 2)

Sveiki puiši! Lūdzu, uzmini mīklu:

Priekam ir draugs pusloka formā.

Viņa dzīvo sejā: tad viņa pēkšņi kaut kur aiziet,

Tad tas pēkšņi atgriezīsies Skumjas un melanholija no tā baidās. (Smaids.)

Man jums ir lūgums: lūdzu, uz minūti aizveriet acis, pasmaidiet (obligāti no sirds), atveriet acis, paskatieties: mūsu klasē ir kļuvis gaišāks. Tieši no jūsu smaidiem spīdēja saule, tā sildīja mūs ar savu siltumu. Kad tu smaidi, tavas sejas ir priecīgas un laipnas.

Smaidīsim tāpat vien

Smaidiet nejaušiem cilvēkiem.

Vienalga par santīmu, nevis par ceturtdaļu,

Un mēs viņiem tikai pasmaidīsim!

Labdien atkal, puiši! Kad mēs sakām šos vārdus, mēs no sirds vēlam tiem, kurus satiekam, labestību un prieku. Un mūsu sirds atveras sirsnīgiem un laipniem cilvēkiem. Šodien uz mūsu nodarbību ieradās daudz ciemiņu, uzsmaidīsim arī viņiem un novēlēsim laba pēcpusdiena Un labs garastāvoklis !

(3. SLAIDS)

    Aina (vecāki iznāk un katram rokās ir svece)

Pirmais teica:

es -mierīgums . Diemžēl cilvēki nezina, kā mani glābt. Man šķiet, ka man nekas cits neatliek, kā iet ārā!

Un šīs sveces gaisma nodzisa.

Otrais teica:

es -ticība , diemžēl es nevienam neesmu vajadzīga. Cilvēki par mani neko negrib dzirdēt, tāpēc man vairs nav jēgas degt.

Pūta viegls vējiņš un nodzēsa sveci.

Trešā svece apbēdināta teica:

es -Mīlestība , man nav vairāk spēka, sadedzināt. Cilvēki mani nenovērtē un nesaprot. Viņi ienīst tos, kas viņus mīl visvairāk – savus mīļos.

Un šī svece nodzisa...

Pēkšņi... viņš ienāca istabābērns un ieraudzīja trīs nodzisušas sveces. Nobijies viņš kliedza:

ko tu dari?! Tev jāsadedzina – man ir bail no tumsas! – To pateicis, viņš sāka raudāt.

Tad ceturtā svece teica:

Nebaidies un neraudi! Kamēr es degu, jūs vienmēr varat iedegt pārējās trīs sveces: Es -ceru.

1. SLAIDS. Skolotājs: Šī svece jūsu dzīvē, dārgie puiši, ir jūsu vecāki un skolotāji, kuri spīd par citiem, dedzinot sevi, kuri māca būt laipniem un palīdzēt citiem.

Šodien mēs runāsim par jums pazīstamiem jēdzieniem. Daba cilvēku ir apveltījusi ar lieliem, izciliem tikumiem.(4. SLAIDS) Ikvienā no mums ir maza saule – labestība.

Kas ir laipnība?Ko šis vārds nozīmē? (klausieties bērnu atbildes)(5. SLAIDS)

Skolotājs rezumē :

Laipnība - tā ir atsaucība, emocionāla attieksme pret cilvēkiem, vēlme darīt labu citiem.(6. SLAIDS .)

1 skolēns: Šis vārds ir nopietns

Galvenais, galvenais,

Ko tas nozīmē

Ļoti nepieciešams ikvienam.

Tas satur rūpes un mīlestību,

Siltums un mīlestība.

2 students : Viņā ir tiekšanās

Nāciet palīgā atkal un atkal

Tā ir kvalitāte

Dzīvo daudzu sirdīs

Un tas neļauj aizmirst par citu sāpēm.

Un tas ir svarīgāk par sejas skaistumu.

Vai uzminējāt, ka tā ir sirds laipnība?

3. Dziesma par laipnību “Barbarika”

Ārpusskolas aktivitātes tēmas noteikšana SLAIDĪTS 1

“Uz laipnības ceļa” Un šodien mēs spēlēsim KVN

Mēs veltām savu KVN laipnībai.

Tiek izsauktas 2 komandas.

Komanda "Pieklājīgi puiši"

Mūsu moto: "Atbildēt uz labo ar labu ir katra darīšana, un atbildēt uz ļaunu ar labu ir drosmīgo."

Komandas kapteinis:………………………………..….(pilns vārds)

Komanda "Labdabīgi puiši"

Mūsu moto : "Kas mīl labus darbus, tam dzīve ir mīļa"

Komandas kapteinis: …………………………………………………………… (pilns vārds)

Žūrija vērtē:(Katras komandas zināšanas, atjautība, atbildes ātrums un radošā iniciatīva)

Skolotājs: Aicinu būt vērīgam, aktīvam, palīdzēt manā darbā.

Skolotājs: Labais un ļaunais ir galvenie morāles pamatjēdzieni. Viss, kas palīdz cilvēkam un piestāv dabai par labu -labi , kas tam kaitē -ļaunums . Augstākā labestības izpausme: miers un mīlestība pret Dzimteni, pret māti, pret citiem cilvēkiem, tāliem un tuviem, pret dzīvajiem un mirušajiem, pret mājām, pret dabu. Ļaunuma augstākā izpausme ir karš, slepkavības.(7. SLAIDS )

1 Uzdevums ; Jūsu priekšā ir vārdi, ………………………….. Visi vārdi jāsadala 2 grupās, jāpiestiprina ar magnētiem zem vārdiem: LABS un ĻAUNS

    LABAS ĻAUNUMS

    Mīli vienaldzību

    Empātijas agresivitāte

    Taisnīguma naids

    Pašaizliedzība skaudība

    Žēlsirdība ir nodevība

    Līdzjūtība vienaldzība

    Līdzjūtība ir rupjība

    Rūpes egoisms

    Vēlme palīdzēt maldināšanai, necieņa

    LABIE puiši!

Kādu cilvēku mēs saucam par labu? (bērnu atbildes)

Skolotājs: Ļoti jauki, ka priekšplānā izvirzās tādi jēdzieni kā “laipnība”, “atsaucība”.

“cilvēcība”, “žēlsirdība”, “labā griba”, uzmanība vienam pret otru.(8. SLAIDS)

Viņš mīl cilvēkus un ir gatavs viņiem palīdzēt grūtos brīžos.

Mīl dabu un sargā to.

Pieklājīgs savā uzvedībā, cieņpilns pret pieaugušajiem un jaunākiem.

“Nemeklē skaistumu, meklē laipnību” (9. SLAIDS) Mūsu senči izdarīja tik gudru secinājumu un piebilda:

"Pasaule nav bez labiem cilvēkiem" . Viņi bija pārliecināti, ka laipnība, tāpat kā žēlastība, nāk no mīlestības. Viņi saka, ka laipnība ir valoda, kurā mēms var runāt un kurls dzird.

Šodien mēs runājam par īpašībām, bez kurām cilvēku nevar saukt par cilvēku.

Skolotājs: Atcerieties, ka laipnību un žēlsirdību cilvēce ir attīstījusi gadsimtu gaitā, lai šī komunikācija sagādātu prieku.

Kopš seniem laikiem cilvēki ir centušies pēc labā un ienīda ļauno. Un viņi šo ideju atspoguļoja sakāmvārdos, kas tiek nodoti no mutes mutē no paaudzes paaudzē.

Piedāvāju tev uzdevumu, kas pārbaudīs tavas zināšanas sakāmvārdos par laipnību.

2 Uzdevums :Aploksnē Nr.2 iegūstiet vārdus, atjaunojiet izkaisītos sakāmvārdus, izlasiet tos un izskaidrojiet to nozīmi.

    “LABS VĀRDS ATVER PĒRĻU VĀRTUS”

    “APĢĒRBS NESKAISTA CILVĒKU, BET LABI DARBI”

    “DZĪVE TIEK DOTA PAR LABIEM DARBĪBĀM”

    “SAULE IR SILTI – MĀTES LABĀ”

(pārbaudiet komandas)(10. SLAIDS)

Tātad, pārbaudīsim, kādus sakāmvārdus esat izveidojis.

Ko šie sakāmvārdi māca?

Vai jūs ievērojat šos sakāmvārdus dzīvē?

Skolotājs: Puiši, kādus sakāmvārdus par draudzību un laipnību jūs vēl zināt??(11. slaids) (12. slaids)

- "Labs vārds dziedina, ļauns - kropļo"

- "Tas ir slikti tam, kurš nevienam neko labu nedara."

- "Laipnība bez iemesla ir tukša""Pasaule nav bez labiem cilvēkiem"- “Katram mākonim ir sudraba odere”- "Draugus nevar apliet ar ūdeni""Vecs draugs ir labāks par diviem jauniem."

Skolotājs: No šiem sakāmvārdiem mēs redzam, ka labestība vienmēr sagādā prieku apkārtējiem cilvēkiem. Pirmais solis uz laipnību ir laipns vārds.

3 Uzdevums: Atcerēsimies burvju vārdus, pieklājības vārdus. Es izlasīju sakāmvārda sākumu, un jums tas jāpabeidz ar pieklājīgiem vārdiem.(14. SLAIDS)

    No silta vārda izkusīs pat ledus bluķis... (paldies)

    Pat koka celms kļūst zaļš, kad dzird... (labā pēcpusdienā)

    Ja vairs nevarēsim ēst, pateiksim mammai... (paldies)

    Puika ir pieklājīgs un rotaļīgs, saka satiekoties... (sveiki)

    Kad mūs pārmet par palaidnībām, mēs sakām... (atvainojiet, lūdzu)

    Gan Francijā, gan Dānijā viņi atvadās... (uz redzēšanos!)

Labi darīti puiši! Paveica lielisku darbu

DZEJOĻU LASĪŠANA:

Skolotājs: Ir grūti iemācīties būt patiesi laipnam. Ceļš uz laipnību ir garš un grūts. Uz tā cilvēks sagaida kāpumus un kritumus, nobraucienus un kāpumus, ļaunuma un labā maiņas. Ejot pa dzīves ceļu, mēs nedrīkstam aizmirstpar laipnības noteikumiem (13. SLAIDS)

Students : Cilvēki, lūdzu
Kļūsti mazliet laipnāks dzīvē,
Lai siltums no jūsu sirdīm,
Pasaule ir kļuvusi siltāka
Lai visu sūdzību ledus izkūst,
Cilvēki, esiet laipnāki
Sildiet viens otru ar laipnību.
Students: Nu, ja tu pasmaidi
Un arī laba lieta
Jūs palīdzat visiem pasaulē
Šī laipnība vienmēr palīdzēs.

Viss vienmēr, visur un visur
Vārdi, domas, darbi
Dari labu, cīnies ar ļauno.

Students: Ak, kā mēs varam laipni vārdi nepieciešams.
Par to esam pārliecinājušies ne reizi vien.
Vai varbūt svarīgi ir nevis vārdi, bet darbi?
Darbi ir darbi, un vārdi ir vārdi.
Viņi dzīvo kopā ar katru no mums,
Dvēseles apakšā tiek glabāti līdz laikam,
Lai tos izrunātu tajā pašā stundā,
Kad citiem tās ir vajadzīgas.
students: Lai kā dzīve skrietu -
Nenožēlo savas dienas,
Izdari labu darbu
Cilvēku laimes dēļ.
Lai sirds degtu,
Un tas tumsā nesmēķēja,
Izdari labu darbu -
Tāpēc mēs dzīvojam uz zemes.

Nastja: Es gribu, lai visi smejas

Lai sapņi vienmēr piepildītos,

Lai bērniem būtu priecīgi sapņi,

Lai labs rīts,

Lai mamma nebēdā,

“Trīs vēlmes” - Gubasarjana Anastasija

4 Uzdevums : Pa pasaku ceļiem...(16.SLAIDS)

Jā, nav viegli būt pieklājīgam! Tas ir jāmācās visas dzīves garumā. Un šajā mums palīdz ne tikai vecāki un skolotāji, bet arī vecās labās pasakas.Atcerēsimies, kuri pasaku varoņi darīja labus darbus un sagādāja prieku citiem. Mums ir jāuzmin, par ko mēs runājam.1. Šim pasaku varonim bija cepure ar platām malām. Ar skaistām mucas ērģelēm viņš staigāja pa pilsētām, iztiku pelnīdams ar dziedāšanu un mūziku. Viņš izglāba lelles no ļaunā Karabasa-Barabasa un atvēra tām brīnišķīgu teātri. (Tētis Karlo)2. Ārstēti dzīvnieki un putni, izglābti slimie Āfrikas dzīvnieki (Aibolit)3. Tie bija meitenes mīļākie ziedi, kuri izrādījās spēcīgāki Sniega karaliene un izglāba savu draugu no ledus gūsta (Gerda)4. Šī meitene izmantoja pēdējo ziedlapu, lai palīdzētu slimam zēnam kļūt labākam. (Žeņa no Katajeva “Tsvetik-Semitsvetik”)5. Šis pasaku varonis palīdzēja savam saimniekam kļūt par marķīzu, apprecēties ar princesi un kļūt par milzīgas pils īpašnieku.(Runcis zābakos)
6. Šis suns bija nešķirams draugs meitenei, kura palīdzēja Putnubiedēklim, Skārda mežonim un Gļēvai Lauvai atrast to, kā viņiem dzīvē pietrūka.(Tatoška)
Kāda ir atšķirība starp šiem pasakainajiem labs iemesls, traucēt ļaunumam.-Kuram varonim tu vēlētos līdzināties? Kāpēc?IESILDE (15. SLAIDS)

Tagad mēs spēlēsim vienkāršu spēli. Man rokās ir rotaļlieta. Nododu blakus stāvošajam. Tajā pašā laikā saucu viņu vārdā un pasaku kaut ko patīkamu, komplimentu, nākamajam vajadzētu darīt tāpat.Skolotājs: Redzi, cik jauki ir, kad cilvēki tevi sauc vārdā un saka kaut ko jauku. Jums tas vienmēr jādara dzīvē.

5 KONKURSS “Uzmini melodiju”. Skolotājs. Nākamais tests tiek saukts"Uzmini melodiju."

Pamatojoties uz sākotnējiem akordiem, jums jāuzmin dziesma un jāizpilda pirmais pants.Ieteiktās dziesmas:

"Blue Car" ("Lēnām minūtes peld tālumā..."),

Smaids” (“Smaids padara drūmu dienu gaišāku…”), “Ir jautri staigāt kopā...”,

Dzimšanas diena” (“Ļaujiet viņiem skriet neveikli…”),

"Saulainais aplis"

"Dziesma par mamutu mazuli"

"Sienāzis sēdēja uz zāles"

Problēmu pārbaude.

Tagad jums tikai jāatbild uz maniem jautājumiem "jā" vai "nē", izmantojot signālu kartes. Sarkanie apļi norāda atbildi “nē”, zaļie apļi norāda atbildi “jā”.

Vai ir iespējams piezvanīt laipnam cilvēkam, kurš:

dara kaut ko noderīgu cilvēkiem;

dara mājasdarbs kādam;

Kāpēc?

Gaida, kad tiks izsaukta palīdzība;

Viņš ved veco kundzi pāri ceļam;

Vai cilvēku var piespiest būt laipnam?

Vai ir iespējams kādu laiku kļūt laipnam? Kāpēc?

Vienmēr būsim sirsnīgi un dāvāsim laipnību no visas sirds.

MĀJAS DARBS (15. slaids)

Šajā nodarbībā es tev uzdevu mājasdarbu, lai atcerētos labos darbus, ko esi paveicis savā dzīvē. Un tagad katra komanda runās par labie darbi ko esat izdarījis.

(Zīmējuma aizsardzība).

Radošais uzdevums “Labestības koks”.

Darbs ar “burvju” vārdiem un sveicieniem.

- Mēs viens otram sakām mīļus vārdus sveicienos un novēlējumos. Atcerieties, cik bieži jūs lietojat laipnus vārdus?(17. SLAIDS )

Uz tāfeles redzat Labestības koku, kas palīdzēs atcerēties Labos vārdus un vēlējumus.

Tavs uzdevums: uzraksti uz sirdīm maģiskus, laipnus vārdus un pielīmē pie koka zariem).

Kādu koku tu izaudzēji? Labi darīts!(18. SLAIDS)

Katrs no jums var mājās “iestādīt” (uzzīmēt uz papīra) Labo darbu koku un ik pa laikam pievienot tam jaunas sirsniņas - augļus.

Rezumējot: komandu apbalvošana

SKOLOTĀJA:

Puiši, es sagatavoju balonus ar laba vēlējumiem, paņemiet katrs pa vienam balonam un izlasiet, kas tur rakstīts:

Laipnība bez iemesla ir tukša.
"Kas mīl labus darbus, tam dzīve ir mīļa."
- Dari labu citiem – tu pats būsi bez problēmām.
-Labs darbs baro gan dvēseli, gan ķermeni.
-Laips cilvēks labestībā dzīvo mūžīgi.
"Tas ir slikti tam, kas nevienam neko labu nedara."
"Ko nevar izdarīt ar spēku, to var panākt ar laipnību."
- Simts rokas labam cilvēkam.
-Laipnība nekad nezaudē savu cieņu.
- Labi darbi nekad nemirst

Nevis drēbes veido cilvēku, bet labi darbi.

Labu darbu nav labs vārds

Es vēlos, lai jūs ievērotu šos noteikumus visas dzīves garumā.

Tagad, lūdzu, uzdāviniet šos balonus mūsu viesiem kā šīs tikšanās suvenīru..

(11. slaids) Apdāvināt viesiem sirds balonus kā suvenīrus.

Atspulgs (19. SLAIDS)

Nobeiguma vārds skolotāji:

(SLAIDS)

Mūsu sacensību ceļojums “Labestības ceļā...” ir noslēdzies.

Cilvēkam vajadzētu biežāk apstāties un pārdomāt savu rīcību. Cilvēka laipnība, žēlsirdība, spēja priecāties un uztraukties par citiem cilvēkiem ir cilvēka laimes pamati.

Ir arī grūti saglabāt pasauli, kurā dzīvojam. Jādzīvo harmonijā ar sevi un citiem, jāredz dabas skaistums, jāmīl dzīvnieki. Novēlu mieru, laimi, veselību. un protams darīt tikai labus darbus

VISI: – Galu galā darīt labu ir lieliski. (20. SLAIDS)

"LABAS CEĻS"