Nodarbība ar prezentāciju vecāko un sagatavošanas grupu bērniem “Mūsu novada koki. Lapu koki un skuju koki Skujkoki nemaina krāsu un paliek zaļi visu gadu

Skolotājs : Kozlova N.N.

Pasaule mums apkārt 1. klasē

Nodarbības tēma: "Skujkoki unlapu koki"(1. slaids)

Mērķis:

    paplašināt savu izpratni par koku daudzveidību,

    veido jēdzienus: skujkoku un lapu koku augi;

    pievērsiet uzmanību rudens dzīves pārmaiņu atšķirībāmšīs augu grupas;

    iepazīstināt ar augu grupu pārstāvjiem,aug savā dzimtajā zemē;

    parādīt cilvēka lomu koka dzīvē (pievērsiet uzmanību pozitīvajai un negatīvajai ietekmei uniespējamos veicamos pasākumussaglabāt skaistumu un radīt labvēlīgus apstākļuskoku dzīvei);

    attīstīt emocionālo un estētisko uztveridaba;

    audzināt uzmanīga attieksme saviem augiempagalms

Aprīkojums: aploksne ar vēstuli, prezentāciju, signāliemvides luksofors, piktogrammas, gumijas zābaki, nazis,magnetofons, plastmasas spainis, graudaugu maisiņš, šķiltavas,priežu un egļu zari, papīra lapas, portatīvais dators, projektors, dzeltensun zaļie zīmuļi.

Nodarbības forma : nodarbība - prezentācija, nodarbība - pārgājiens.

1 . Organizatoriskais brīdis. Emocionāls noskaņojums. 2. slaids.

Labrīt.

Kāds tev noskaņojums?

In!

Vai visi ir šādās domās?

Visi bez izņēmuma!

Varbūt esi noguris?

Mēs tos neņēmām līdzi!

Vai varam apgulties un atpūsties?

Labāk sākam nodarbību!

2. Sākuma piezīmes:

- Puiši, kāds ir šis neparastais ziņojums uz mana galda? No kā tas ir? Tagad esEs jums to nolasīšu.

"Es pazīstu mežu un mīlu mežu,

Es aicinu jūs apmeklēt mani.

Lai tas atrodas saulainā malā

Skan smiekli.

Atklāj meža noslēpumus

Es aicinu visus pievienoties man.”

Un šī uzaicinājuma beigās ir paraksts:

“Man patīk staigāt pa mežu, es eju pa mežu katru dienu. Man mežā viss ir interesants: Katrs krūms un katrs celms. Es esmu dzīvespriecīgs vecis, vecais Lesovičok!

Nu, puiši, vai pieņemsim jautrā veča Lesoviča ielūgumu? Un kopā ar viņu mēs dosimies uz mežu, uz mūsu Mordovijas.3. slaids. Vecā Lesovičok.

3. Nodarbības tēmas noteikšana.

Kas ir mežs?(Bērni izsaka savus minējumus. Students izdrukā šis ir vārds uz salikšanas audekla). IN skaidrojošā vārdnīca Atradu sekojošošī vārda definīcija. (Es izlasīju vārda "mežs" definīciju) .

Kurasīss vārds, bet tas nozīmē tik daudz. Vai mēs tiksim tam visam cauri

iepazīt vienam otru vienā nodarbībā? Kur mēs sākam?(No kokiem). Jā, šodien mēs apgriezīsimies otrādi

pievērst uzmanību koku daudzveidībai mūsu mežā.

Gudrs meža eksperts mums iesaka pirms došanās noklausīties laikapstākļu biroja ziņojumu.4. slaids. Laikapstākļi.

Aprakstiet šodienu.(Bērni apraksta dienas laikapstākļus).

5. slaids. Dosimies pārgājienā. Ekoloģiskais luksofors.

- Ko ņemsim līdzi pārgājienā? Puiši tev piedāvās savādāk
objektus, un jūs izmantojat signālus, lai parādītu, ar ko jūs varat rīkoties(rāda
zaļais signāls) un ko nevajag darīt(rāda sarkanu signālu) ej uz mežu.
Ja nepieciešama piesardzība, ieslēdziet dzelteno gaismu
(rāda).

Sarkanā gaisma ir kaitīga dabai!

Dzeltens - esiet uzmanīgi!

Gaisma ir zaļa - cik skaisti!

Mežs tev teiks: "Paldies!"

Nazis.(Skolēns iznāk un parāda nazi)

Gribēju ar nazi nomizot bērzam mizu, lai iekurtu uguni.(Sarkans gaisma) (es piekarinu aizlieguma zīmi uz tāfeles)

Sērkociņi.

Kad noguru, nolēmu sēdēt pie ugunskura,(sarkanā gaisma) (Uz tāfeles aizlieguma zīme)

Mazs plastmasas spainis.

- Es gribētu laistīt vājus dzinumus un krūmus.(zaļā gaisma)

Maisiņš ar rīvmaizēm un graudaugiem.

Tas ir paredzēts putniem. Viņi dzīvo mežā. Es tos bieži baroju.(Zaļš gaisma)

Labi darīts! Jūs saprotat, ko mežā ir lietderīgi darīt un kas var ļoti kaitēt dabai.

- Puiši, pastāstiet man, lūdzu! Kādus putnus jūs esat redzējuši mūsu mežā?

(Bērnu atbildes)

Tātad, dodamies ceļā.

6. slaids. “Ir jautri staigāt kopā.” Fiziskās audzināšanas minūte.

(Bērni staigā ap saviem galdiem, skanot mūzikai)

7. slaids. Meža attēls. (Skan meža skaņas).

H. Pētījums jauna tēma:

1. - Puiši, ko jūs jau zināt par mežu? Lūdzu, atgādiniet visiemkādas augu grupas pastāv?

8., 9. slaids. Grupas augi. (Attēli parādās pa vienam ar peles klikšķi)

Ja esat aizmirsis, sauksim Lesoviku palīgā un uzminēsim viņa mīklas:

Tas uzmundrina pavasarī, atdzesē vasarā, baro rudenī un sasilda ziemā.(Koks)

Divas māsas vasarā ir zaļas, līdz rudenim viena kļūst sarkana, otra kļūst melna.(Jogenes).

Kas netiks iesēts?(Zāle)

Uz kāda pamata tiek sadalīti augi?(Atbilstoši stumbra formai)

Kurai grupai pieder šie augi:

Viņus neielaida dārzā, vai tāpēc tas deg?(Nātre)

Viņa bija zaļa pavasarī, vasarā sauļojās un rudenī valkāja sarkanos koraļļus.(Pīlāds)

Es esmu tik līdzīgs rozei, izņemot to, ka es neesmu tik labs, bet mani augļipiemērots ēšanai ikvienam.(Mežrozīšu)

Draudzenes uzauga baltās kleitās uz Mordovijas zemes. Uz mežastāv mežmalā, lapas sapītas bizēs.(Bērzi)

Izpletņlēcēji lidos no šīm pūkainajām bumbiņām. (pienene)

10. slaids. Koki. (Uz galdiem ir kartītes ar koku attēliem)

2.-Tev uz jūsu galdiem ir kartītes ar koku attēliem. Padomājiet par to, kas ar viņiem jādara?(Sadaliet grupās) .

Sadaliet divās grupās: skujkoku un lapu koku.

- Parādiet koku grupu, kam lapu vietā ir skujas. Kā
Sauksim šo koku grupu?

Tagad jūs esat aprakstījis skujkoku īpašības. Viņus sauc"būtisks".(Skujkoki - egle, priede).

- Parādiet lapu koku grupu.Sauksim šo koku grupu?

Tagad aprakstiet būtiskas iezīmes lapu koki.(Pieejamība lapas un vainagi)

Nākamais uzdevums:

- Sadaliet kokus divās grupās: pirmā grupa ir koki, kas aug mūsu mežā, otrā grupa ir koki, kas mūsu mežā nedīgst.

(Bērnu atbildes)

Nolieciet kārtis malā.

11. slaids. Skujkoku augi.

H. Praktiskais darbs ar skujkokiem .

Kuras skujkoki Jūs zināt? Ko jūs par viņiem zināt? (Lapas - skujas;nav zieda, zieda vietā ir čiekurs; koks stāv zaļš visu gadu.) Vai vēlatieszināt vēl vairāk? Lesovichok palīdzēs šajā jautājumā. Viņš deva atļauju izvēlētiesegļu un priežu zari. Kāpēc jūs domājat, ka viņš neļāva man izvēlēties daudz?zari? (Tas var nogalināt koku.)

Darbs pa pāriem . - Izpētiet un salīdziniet egļu un priežu zarus.(Zariņi
iepriekš sagatavots un guļ uz galda). Izceliet atšķirīgoegles pazīmes.

Secinājums : Egle - īsas, dzeloņainas skujas, sēžot pa vienai, koki tās maina5-6 gadu laikā.

Vārds atšķirīgās iezīmes priedes

Secinājums : Priede - skujas ir garas, mīkstas, sēž pa pāriem, dzīvo 2-3 gadus.

Priedes īpatnība jau sen ir cilvēku pamanījusi un atspoguļota tautāmīklas.(Studentu sarunas).

Man ir garākas adatas nekā Ziemassvētku eglītei.

Es augu ļoti taisni - augumā.

Ja es neesmu uz robežas,

Zari ir tikai galvas augšdaļā.(priede)

Priedē un egļu meži gaiss ir ļoti tīrs. Tas nogalina kaitīgosbaktērijas.

Un paskaties uz šo koku. Kā tas izskatās? (Atpakaļ uz 10. slaidu . Koki)

Es neesmu priede vai egle.

Tikai rudens ir uz sliekšņa - ( Es izceļu lapegles )

Katra no adatām

Izmetīšu no zariem tieši laikā.

Atrodi mācību grāmatā 38. lappusē eglei līdzīgu koku, bet ziemā bez skujāmlaiks. Izlasi, kā to sauc. Kurš uzminēja, kāpēc tas tā ir?

12. slaids. Lapegle.

Rudenī zelta skujas, tāpat kā lapas, nokrīt zemē, tātad arī izcelsmekoka nosaukums.

Kurai koku grupai pieder lapegle? (Lapegle nolaižas uz skuju koki).

13. slaids. Skujkoki

14. slaids. Lapu koki.

Tagad apskatiet atlikušo koku grupu.

Atgādināt Lesovičam, kā viņus sauc?(lapkoki)

Vai tie ir vieni un tie paši koki vai dažādi? Kā jūs to uzzinājāt?(Tiem ir atšķirīgs augstums, stumbru biezums, lapu forma un krāsa).

Kas viņiem kopīgs?(Viņi nomet lapas rudenī).

Fiziskās audzināšanas minūte:

Mēs gājām pa mežu

Un mazliet atpūtīsimies.

Piecelsimies un ievilksim dziļu elpu. Izpletīsim rokas kopā,(izpleti rokas uz sāniem ),

Tagad iesim uz priekšu un mazliet paspēlēsimies.

Brīnumi mūsu pasaulē:

Bērni kļuva par rūķiem(apsēsties)

Un tad visi kopā piecēlās,

Mēs esam kļuvuši par milžiem.(Pacelieties)

Aplaudēsim kopā(sitam plaukstas)

Mīdīsim kājas!(piesit kājas)

Mēs izgājām meža pļavā,

Paceļot kājas augstāk

Caur krūmiem un pauguriem,

Caur zariem un celmiem.

Kurš gāja tik augstu -

Nepaklupa, nekrita.

Mēs labi pastaigājāmies un nemaz nebijām noguruši!(Mēs ejam vietā)

Vai esat redzējuši, cik daudz koku ir apkārt? Vai esat kādreiz domājuši, kā viņijusties?

4. Patstāvīgs darbs piezīmju grāmatiņā. 1. uzdevums. 38. lpp.15. slaids.

Salīdzinošā pārskatīšana 15. slaidā.

5. Bērnu radošais darbs.

Katrs no jums mājās uzzīmēja savu mīļāko koku.Gatavs parādīt savus zīmējumus? (Zīmējumi ir pievienoti tāfelei.)

Paskatieties, kādu brīnišķīgu mežu esam izveidojuši. Esmu pārliecināts, ka Vecajam Lesovičam ļoti patiks šeit dzīvot.

Puiši, mēs jau ilgu laiku ceļojam pa savu mežu. Vai jums patika? Kas jaunsuzzināji? Kam man jāpateicas par šo pastaigu?

Klausīsimies kāda Mordovijas dzejnieka dzejoli

Mēs beigsim savu nodarbību uz tik krāsainas nots.

20. slaids. Labi darīts!

Lai izmantotu prezentācijas priekšskatījumus, izveidojiet sev kontu ( kontu) Google un piesakieties: https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Skujkoki

Sagatavoja Petrova Nadežda Vasiļjevna Sanktpēterburga GBDOU bērnudārzs Nr.11 25.10.2015 2

Parastā priede mūžzaļš koks līdz 40 m augstumā. Saknes garums ir līdz 30 m. Vainags ir ļoti pacelts, konusa formas un pēc tam noapaļots, plats. Priede dzīvo vidēji līdz 350 gadiem. 25.10.2015 3

Priežu skujas Skujas ir trīsstūrveida vai saplacinātas, atrodas uz saīsinātiem dzinumiem pa diviem, garas un šauras, cietas, gludas, dzeloņainas (līdz 8 cm garas), parasti uz dzinumiem saglabājas no 3 līdz 6 gadiem. 25.10.2015 4

Priede “zied” maija beigās - jūnija sākumā 25.10.2015 5

Priežu čiekuri un sēklas 25.10.2015 6

Priedes izmantošana Plaši tiek izmantota priedes koksne. Kolofoniju un terpentīnu iegūst no priežu sveķiem, vairāk dziļa apstrāde Tiek iegūti šķīdinātāji, aromatizētāji un līmvielas. 25.10.2015 7

Parastā egle 25.10.2015 8 Mūžzaļa egle- visvairāk sens koks krievu mežā. Sasniedz 30 m Egle ir sala izturīga, ēnas nesoša.

Egļu skujas Egļu skujas tetraedrisks, sakārtots spirālē, sēžot pa vienam uz lapu paliktņiem. Adatu garums ir līdz 2 cm. Katras adatas kalpošanas laiks ir seši vai vairāk gadi. 25.10.2015 9

Egļu čiekuri un sēklas 25.10.2015 10

Egles pielietojums Egles koksni izmanto celtniecībā, izmanto celulozes un papīra rūpniecībā, kā arī ražošanā mūzikas instrumenti, konteineri, gulšņi, telegrāfa stabi. 25.10.2015 11

Ziemassvētkos un Jaunais gads ir pieņemts likt Ziemassvētku eglīte. 25.10.2015 12

Lapegle Lapegle iekšā labvēlīgi apstākļi izaug līdz 50 metriem, dzīvo līdz 400 gadiem. Rudenī lapegle kļūst dzeltena kā lapu koki, un ziemā tai nobirst skujas. 25.10.2015 13

Lapegles skujas Lapegles skujas ir mīkstas, maigas, saplacinātas, spilgti zaļas. Tie aug ķekaros pa 20-30 gabaliņiem kopā. Adatu garums sasniedz 40 mm. 25.10.2015 14

Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumus, izveidojiet Google kontu un piesakieties tajā: ​​https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

Skujkoki Kravtsun M.G. skolotājs sākumskolas MBOU Egorlykskaya 1. vidusskola

Uzmini mīklas.

Kas šī par meiteni: ne šuvēja, ne amatniece, pati neko nešuj, bet adatas nēsā visu gadu. Egle

Tas ir daudzus simtus gadu vecs. Viņš ir ģērbies zaļā aitādas mētelī. Lai gan tas aug attālajā taigā, Viņš vienmēr tiek turēts augstā cieņā. Galu galā Viņš ir ļoti bagāts ar čiekuriem gan pieaugušajiem, gan bērniem. Un čiekuros, lai ko jūs teiktu, rieksti ir garšīgi iekšā. Ciedrs

Radiniekam ir eglīte ar neērkšķīgām skujām, bet, atšķirībā no eglītes, tās skujas nokrīt. Lapegle

Šai vecmāmiņai simts gadu, Viņai nav kupra, Viņa augstu izceļas, Tā tālu skatās, Nāve vecai sievietei nāks - Vecmāmiņa kļūs par būdu. Priede

Skujkoki ir viena no senākajām augu grupām, kuras vecums ir aptuveni 300 miljoni gadu. Skujkoku pārstāvji: ciprese, īve, ciedrs, egle, kadiķis, priede, egle uc Skujkoki aug bagātīgi, vienā vai otrā veidā visā pasaulē uz zemeslodi, visās pasaules daļās. Diezgan bieži skuju koki dominē citos augos. Pieauguša skujkoku izmērs var sasniegt 100 metru augstumu (garākais skuju koks ir Sequoia evergreen - 115,2 metri). Turklāt skuju koku pārstāvji ir ne tikai garākie, bet arī resnākie - Taxodium Mexicana (diametrs 11,42 metri), vecākais - Ilgmūžīgā priede (4700 gadus vecs) un lielākais - Sequoia Dendron milzis (ar tilpumu). 1486,9 m³) floras pārstāvji. Krievijā visizplatītākās ir egle, priede, egle, ciedrs un kadiķis.

Rekordu lauzēji

Biezs - Taxodium Mexicana (11,42 m diametrā)

Veca - ilgmūžīga priede (4700 gadi)

Liela – milzu sekvoja (ar tilpumu 1486,9 m³).

Viktorīna

Nosauc 5 skuju kokus (egle, priede, egle, ciedrs, lapegle) 2. Ar ko egle draudzējas ziemā? (egle ziemā draudzējas ar krustnagliņu, dzilni un vāveri) 3. Kāpēc eglēm ir trīsstūra forma? (sniegs viegli noslīd no tiem un nelauž zarus). 4. Kurš skuju koks ziemai izmet skujas? (lapegle)

5. Vai priedei vai eglei ir garākas skujas? (pie priedes) 6. Kāds klimats patīk skujkokiem? (auksts klimats) 7. Kādi putni ēd skujkoku čiekurus? (krustknābis, riekstkoks) 8. Kuram skujkokam ir čiekuri - ogas? (kadiķis)


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Prezentācija "Skujkoki"

Prezentācijā skolēni tiek iepazīstināti ar skuju koku īpašībām, kā arī to izmantošanu saimniecībā. Prezentāciju var izmantot nodarbībās par apkārtējās pasaules izzināšanu 1.-2.klasē....

Aleksandra Meļņikova
Prezentācijas nodarbība vecākiem un vecākiem bērniem sagatavošanas grupa"Mūsu novada koki"

Valsts budžeta pirmsskola izglītības iestāde

bērnudārzs Nr.104 vispārizglītojošais veids

Sanktpēterburgas Frunzenskas rajons

Prezentācija vecāko un sagatavošanas grupu bērniem.

Tēma: Mūsu novada koki.

Skolotāja Meļņikova Aleksandra Aleksandrovna.

Sanktpēterburga 2013. gads

Mērķis: Bērnu zināšanu un priekšstatu paplašināšana par kokiem, kas aug mūsu pilsētā.

Apraksts: Pirmsskolas vecuma bērni tiek iepazīstināti ar kokiem slaidu brauciena veidā.

Uzdevumi:

Bagātināt bērnu idejas par kokiem;

Aktivizēt bērnu vārdu krājumu;

Attīstīt domāšanu, runu, iztēli, kognitīvā interese, spēja analizēt, salīdzināt, vispārināt;

Veicināt saudzīgu attieksmi pret dabu.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, tagad mēs to darīsim interesants ceļojums caur mūsu novada mežiem un kokiem. Vispirms es uzdošu jums mīklu, un jūs mēģināsiet uzminēt, par kuru koku mēs runājam.

Pedagogs: Tātad pirmā mīkla:

Ragveida kuces,

Spārnoti augļi

Un lapa - ar plaukstu,

Ar garu kāju.

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Tagad klausieties mani, es jums pastāstīšu mazliet par šo koku.

Kļava ir koks vai krūms ar lapkoku, vienkāršām, daivu, diezgan lielām lapām. Kļavu augļiem ir viegli, savdabīgi spārni, ar kuru palīdzību sēklas vējš nes pa visu platību.

Rudenī šie augi iegūst spilgtas krāsas: citronu, dzeltenu, sarkanu, oranžu vai bordo. To krāsa ir atkarīga no kļavas koka veida. Kļava ir pilsētu un mazpilsētu iedzīvotājs.

Pedagogs: Sekojošās mīklas, klausieties uzmanīgi un uzziniet atbildes.

Viņš stāvēs mežā kā bruņinieks,

Viņš tev iedos ozolzīles laikā.

Gan mežsargs, gan mežstrādnieks

Mēs esam ar viņu pazīstami. Šis.

Un jums pat nav jāmin -

Sauksim to tūlīt,

Ja tikai kāds man varētu pateikt

Ka uz tā ir ozolzīles!

Bērnu atbildes.

Ozols ir liels, lapu koks, un to sauc arī par mūžzaļo koku.

Ozolam ir spēcīga sakne. Tās lapas ir iegarenas. Ozoli vairojas ar sēklām-zīlēm. Tie ir iegareni ar spīdīgi brūnu vai zaļu apvalku. Viņiem galvas augšdaļā ir brūni vāciņi. Ozolzīles kalpo kā laba barība dzīvniekiem. Bet, ja dzīvniekiem ir dabiski ēst zīles, tad cilvēkiem ozola augļi nav ēdami. Ozoli ir ilgi dzīvojoši milži.

Pedagogs:Šeit nāk nākamā mīkla.

Slaida meitene

chintz kleita,

melni zābaki,

pavasarī - auskari.

Bērnu atbildes.

Bērzs ir graciozs lapu koks ar plāniem nokareniem zariem. Bērzam ir balta miza ar melnām zīmēm. Lapas ir blīvas, trīsstūrveida vai rombveida, ar robainām malām. Pavasarī bērzs ražo garus brūnus vai zaļus kaķus. Rudenī bērzu birzis pārklājas ar zeltu no spilgti dzeltenām lapotnēm.

Bērzu bieži var atrast pilsētas ielās, parkos un publiskajos dārzos.

Pedagogs: Un atkal noslēpums, kas tas par koku?

Maijā bija silts, zaļš,

Uzliku ķekarus rudenī.

Koši ogās ir rūgtums.

Kāda veida koks?

Bērnu atbildes.

Pīlādzis ir lapu koks vai krūms ar augstumu no 4 līdz 8 m. Tā miza ir pelēka. Lapas ir saliktas, garas, sastāv no 9 mazām lapiņām. Baltie mazie ziedi tiek savākti lietussarga formas ziedkopā. Pīlādžu augļi - oranži sarkans ogām ir rūgta garša.

Jebkurā gadalaikā pīlādži ir ielu, dārzu un parku rotājums.

Pedagogs: Bet tas ir vairāk sarežģīta mīkla. Klausieties uzmanīgi.

Uz zariem pavasara vakarā

Atvērās baltas sveces.

Milzis tur sveces.

Kā viņu sauc?

Bērnu atbildes.

Kastanis. Tas ir liels augsts koks ar lieliem zariem. Arī šī koka lapas ir lielas. Ziedi ir mazi, savākti auskaros. Augļi ir kastaņi – kastaņu krāsas rieksti.

Skaisti spīdīgi tumši brūni kastaņi ir iecienīta bērnu rotaļlieta. Tomēr brīdinu, ka negaršojiet kastaņus, jo tas var izraisīt smagu saindēšanos.

Kur tas aug: parasti aug parkos un dārzos.

Pedagogs: Noslēpums.

Es nolaidu zarus ūdenī

Un man bija skumji par kaut ko.

Paskaties, cik tas ir skaisti

Noliecās pār upi.

Bērnu atbildes.

Vītols ir dažāda izmēra un formas koks vai krūms. Tam ir plāni un elastīgi zari un šauras iegarenas lapas ar asu galu. Ziedi ir mazi. Mīl mitras vietas un apmetas pie upēm, strautiem, dīķiem un purviem, bieži sastopami mitros mežos, slapjās pļavās un grāvjos.

Pedagogs: Labi darīts, klausīsimies nākamo mīklu.

Koki stāv mežā

Pat klusā dienā viņi trīc.

Pa līkumotu taku

Lapas čaukst.

Bērnu atbildes.

Apse ir slaids koks, līdz 30 m augsts, ar gaiši zaļganpelēku mizu. Lapas ir ovālas sirds formas (līdzīgas sirdīm, pelēkzaļā krāsā, robainas malās.

Rudenī apse iegūst spilgti dzeltens vai oranži sarkanā krāsā, un pavasarī parādās brūni brūnas kaķenes.

Pedagogs: Un tagad mīkla par bērnu mīļāko koku.

Kurš gan vasarā, gan ziemā

Dūrīgā sveķu kārtiņā?

Rudenī lietus un lāses

Nevelk nost kažoku.

Bērnu atbildes.

Egle ir mūžzaļš skuju koks. Čiekuri ir nokareni, iegareni un aug augšējo zaru galos. Egle ir ilgmūžīgs koks. Viņa dzīvo daudzus gadus.

Egle - mīļākais augs pilsētas alejas, parki un skvēri.

Runas vingrinājumi lingvistiskās izjūtas attīstībai.

Pedagogs: Un tagad mēs nedaudz spēlēsim. Es sākšu teikumu, un jūs mēģināsit to pabeigt:

“Ozolam ir lapas. ?

Pie apses? -... apse

Pie bērza? - ... bērzs

Pie pīlādža? - ... pīlādži

Pie kļavas? - ... kļava

Pie papeles? -...papele"

Mūsu aizraujošais ceļojums pa mūsu reģiona mežiem ir beidzies. Pastāsti man, kas tev visvairāk palicis atmiņā un kas patika?

Bērnu atbildes.