Logopēdiskās nodarbības vecākajam pirmsskolas vecumam kopsavilkums “Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki. Frontālās leksikas un gramatikas nodarbības “Savvaļas dzīvnieki Logopēdiskie dzīvnieki” konspekts

Apakšgrupas logopēdiskās nodarbības kopsavilkums

par runas leksiskās un gramatiskās struktūras attīstību

"Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki"

sagatavošanas grupas bērniem

ar vispārēju runas nepietiekamu attīstību 3. līmenis

(Spēļu, veselības taupīšanas, IKT tehnoloģiju izmantošana)

Mērķis: veicināt bērnu vārdu krājuma paplašināšanu, aktivizēšanu un vispārināšanu (mūsu mežu savvaļas dzīvnieku un viņu mazuļu nosaukumi, viņu mājas; pārvietošanās metožu nosaukumi; paradumi un izskats; dzīvesveids).

Uzdevumi:

Nostiprināt un pilnveidot lietvārdu veidošanas prasmes, izmantojot sufiksus -onok-, -enok-, -at-, -yat-;

Vingrinājums lietvārdu veidošanā un praktiskā lietošanā instrumentālajā gadījumā;

Stiprināt un pilnveidot īpašniecisko īpašības vārdu veidošanas prasmes;

Praktizēties teikumu veidošanā ar prievārdu “B”;

Nostipriniet savu spēju atbildēt uz jautājumiem pilns teikums, pareizi konstruējot frāzi;

Attīstīt bērnu domāšanu, izmantojot aprakstošas ​​mīklas;

Uzlabot vispārējo (runas kombinācija ar kustību) un smalko (roku pašmasāžas elementi) motoriku;

Attīstīt runas elpošanu (runas izelpas stiprums un ilgums);

Uzlabot vizuāli telpisko uztveri;

Veicināt emocionāli pozitīvu attieksmi pret savvaļas dzīvniekiem.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Apakšgrupas logopēdiskās nodarbības kopsavilkums

par runas leksiskās un gramatiskās struktūras attīstību

"Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki"

sagatavošanas grupas bērniem

ar vispārēju runas nepietiekamu attīstību 3. līmenis

(Spēļu, veselības taupīšanas, IKT tehnoloģiju izmantošana)

Mērķis: veicināt bērnu vārdu krājuma paplašināšanu, aktivizēšanu un vispārināšanu (mūsu mežu savvaļas dzīvnieku un viņu mazuļu nosaukumi, viņu mājas; pārvietošanās metožu nosaukumi; paradumi un izskats; dzīvesveids).

Uzdevumi:

Nostiprināt un pilnveidot lietvārdu veidošanas prasmes, izmantojot sufiksus -onok-, -enok-, -at-, -yat-;

Vingrinājums lietvārdu veidošanā un praktiskā lietošanā instrumentālajā gadījumā;

Stiprināt un pilnveidot īpašniecisko īpašības vārdu veidošanas prasmes;

Praktizēties teikumu veidošanā ar prievārdu “B”;

Nostiprināt spēju atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos, pareizi konstruējot frāzi;

Attīstīt bērnu domāšanu, izmantojot aprakstošas ​​mīklas;

Uzlabot vispārējo (runas kombinācija ar kustību) un smalko (roku pašmasāžas elementi) motoriku;

Attīstīt runas elpošanu (runas izelpas stiprums un ilgums);

Uzlabot vizuāli telpisko uztveri;

Veicināt emocionāli pozitīvu attieksmi pret savvaļas dzīvniekiem.

Materiāls: aploksne ar disku,prezentācija, bilde ar uzliktiem attēliem, savvaļas dzīvnieku, to mazuļu bildes, masāžas bumbas, labirinti, medaļas, izgrieztas bildes pēc bērnu skaita.

Aprīkojums: dators, projektors, ekrāns.

Nodarbības gaita

Lūdzu, ieņemiet vietas. Apsēdieties skaisti, mugura taisna, kājas uz grīdas, rokas uz galda.

Paskatieties viens uz otru. Uzdāviniet viens otram savus smaidu. Kāds tev tagad noskaņojums? Un, ja noskaņojums ir labs, tad varam sākt savu nodarbību.

Mūsu skolā atnāca aploksne. Kā jūs domājat, no kurienes viņš nāca? (uz aploksnes uzzīmēts mežs)

Aploksne nāca no meža. Paskatīsimies, kas tajā ir?

Aploksnē ir vēstule, bet ne vienkārša, bet gan elektroniska! Kā mēs to varam izlasīt? (jums jāievieto disks datorā). Pareizi, ievietosim disku un uzzināsim, kas mums to atsūtījis.

Uzmanīgi apskatiet attēlu. Kuru jūs tajā redzējāt (ekrānā ir attēls ar savvaļas dzīvnieku attēliem). Tieši tā – tas ir vilks, lapsa, zaķis, vāvere, ezis, alnis.

Sauksim tos vienā vārdā (savvaļas dzīvnieki). No kā nāca vēstule? (no savvaļas dzīvniekiem). Šodien mēs runāsim par savvaļas dzīvniekiem.

Izlasīsim viņu vēstuli:“Sveiki, dārgie puiši! Mēs uzzinājām, ka tu drīz dosies uz skolu. Tātad jūs jau zināt un varat darīt daudz? Pastāstiet mums, ko jūs zināt par mums, savvaļas dzīvniekiem. Ja izpildīsi visus mūsu uzdevumus, saņemsi interesantas balvas! Vai esat gatavs?(Jā)

Lai uzzinātu, no kura pirmā uzdevuma jums jāuzmin mīkla:

Šis zvērs dzīvo mežā,

Tas grauž stumbru mizu.

Vasarā pelēkā kažokā,

Un ziemā - baltā. (zaķis)

Kā jūs uzminējāt, ka tas ir zaķis? (dzīvo mežā, ēd mizu, ziemā maina kažoka krāsu).

Zaķa uzdevums ir:"Puiši, kāpēc viņi mūs sauc par "savvaļas dzīvniekiem"?

Vingrinājums "Kāpēc viņus tā sauc"

(Mēs tos saucam par savvaļas, jo viņi dzīvo neatkarīgi un iztiek bez cilvēka palīdzības. Viņi paši iegūst pārtiku, audzina mazuļus un ceļ mājas).

Labi darīts!

Un jūs gaida nākamā mīkla un uzdevums.

Dienu un nakti viņš ložņā pa mežu,

Meklē laupījumu dienu un nakti.

Staigā un klīst klusi,

Ausis ir pelēkas un stāvas.(Vilks)

Kā tu uzminēji? (pelēks, staigā un meklē laupījumu)

Un šeit ir vilka uzdevums:“Puiši, jūs zināt, ka man ļoti patīk gaudot uz Mēness. Parādiet man, kā es to daru."

Elpošanas vingrinājums "Vilks"

I. p.: stāvus, kājas plecu platumā.

Ieelpojot, paceliet galvu uz augšu, viegli nospiediet saliektās rokas krūtīs.

Izelpojot, ilgstoši izvelciet skaņu "u-u-u-u...", savelkot lūpas kā caurulīti, sasprindzinot kakla muskuļus.

Gudri puiši. Klausieties nākamo mīklu

Es varu lidot no zara uz zaru.

Neviens nevar noķert sarkano asti.

Man nav laika vasarā spēlēties mežā -

Mums ir jāsavāc sēnes ziemai. (vāvere)

Kā jūs uzminējāt (lēkājot no zara uz zaru, sarkanā, lasot sēnes ziemai) Cita vāvere uz ziemu maina kažoku no sarkana uz pelēku.

Uzmanīgi klausieties vāveres uzdevumu:“Puiši, katram pieaugušajam dzīvniekam ir mazuļi. Pastāsti man, kā viņus sauc."

Spēle "Kam ir kas?"(Bērniem tiek iedoti attēli, kuros attēlots dzīvnieks un tā mazuļi).

Kas ir lapsa? Ko darīt, ja viņu ir daudz? (Lapsai ir maza lapsa, un, ja ir daudz - mazas lapsas; vilkam ir vilka mazulis, un, ja ir daudz - mazas lapsas; zaķim ir mazs zaķis, un, ja ir daudz - maz zaķiem ir mazs ezītis, un, ja ir daudz - vāverei ir mazs vāveres mazulis, un, ja ir daudz - vāveru mazuļi, aļņiem ir teliņš, un, ja ir daudz; teļi).

Ļoti labi! Un priekšā nākamais uzdevums! No kā tas ir?

Aste pūkaina,

Zelta kažokāda,

Dzīvo mežā

Viņš zog vistas no ciema. (Lapsa)

Kā tu uzminēji? (pūkaina aste, zelta (sarkana) kažokāda, zog un ēd vistas)

Uzdevums no lapsas: “Manām lapsām patīk spēlēties. Lūdzu, parādiet man jautra spēle maniem mazuļiem."

Logoritmisks vingrinājums “Uz dzirdināšanas bedri”

(Bērni veic kustības atbilstoši tekstam, veicot soļus katrai uzsvērtajai zilbei).

Kādreiz pa meža taku

Dzīvnieki devās uz ūdeni (Viņi staigā pa apli, viens pēc otra).

Aļņu teļš stutēja aiz aļņu mātes, (Viņi staigā, skaļi stutējot).

Lapsu mātei aiz muguras ložņājās lapsa, (Līpās uz pirkstgaliem).

Ezītis aizripoja aiz mātes, (Tie kustas pietupienos).

Lāču mātei sekoja lācēns, (Viņi brien).

Vāveru mazuļi lēca pēc vāveres mātes, (Pārvietojas lēcienos).

Aiz zaķa mātes atrodas slīpie zaķi (Tie turpina lēkt, izraujot ausis no plaukstām).

Vilks veda vilku mazuļus sev aiz muguras, (Viņi ložņā lieliem soļiem).

Visas mātes un bērni vēlas piedzerties. (Pagrieziet viņu sejas aplī, veiciet “trūkstošās” kustības).

Labi darīti puiši! Lapsa un mazuļi spēlējās daudz labāk.

Nākamā mīkla:

Meža īpašnieks

Pamostas pavasarī

Un ziemā, zem puteņa gaudot

Viņš guļ sniega būdā. (Lācis)

Kā tu uzminēji? (Viņš guļ ziemā un mostas pavasarī)

Lūk, lāča uzdevums: "Lūdzu, atbildiet, ko ēd savvaļas dzīvnieki?"

Vingrinājums "Ko ēd savvaļas dzīvnieki"

Vilks ēd gaļu (zaķi, aitas, aļņus).

Lācis ēd avenes (medu, zivis, kukaiņus, saknes).

Vāvere ēd riekstus (sēnes, ogas, jaunos dzinumus).

Lapsa ēd peles (zivis).

Ezis ēd vaboles (tārpus, sēnes, ogas).

Zaķis ēd burkānus (kāpostus, zāli, zarus).

Alnis ēd zāli (zarus, mizu, sēnes).

Labi! Par savvaļas dzīvniekiem jūs jau esat pastāstījis gandrīz visu. Palicis pavisam maz. Nākamā mīkla!

Visu ziemu starp kokiem

Gulēja caur skuju maisu.

"F-f.f - pārtrauciet gulēt,

Ir pienācis laiks celties!" (Ezītis)

Kā tu uzminēji? (ezim ir adatas, ziemā guļ zem lapām un sniega)

Ezītis ir sagatavojis uzdevumu jūsu pirkstiem.

Spēle ar masāžas bumbiņām “Eži”.

Ezītis, paslēp savas adatas - mēs esam bērni, nevis vilki!

(Saspiediet bumbu rokā, pārnesiet to no rokas uz roku)

Mēs vēlamies jūs samīļot, mēs vēlamies ar jums saprasties.

(Ritiniet bumbu uz galda ar kreiso roku, pēc tam ar labo roku)

Ezītis nokratīja skujas, ietinās un aizmiga.

(Ritiniet un saspiediet bumbu abās rokās)

Un šeit ir pati pēdējā mīkla

Pieskaroties zālei ar nagiem

Skaists vīrietis staigā pa mežu.

Staigā drosmīgi un viegli

Ragi izpletās plaši. (Alnis)

Kā tu uzminēji? (alnim ir nagi un ragi, viņš ir meža skaistums)

Moose piedāvā jums ļoti sarežģītu uzdevumu. "Kādi ir savvaļas dzīvnieku mājokļu nosaukumi?"

Spēle "Kur viņš dzīvo, kura māja"

Lai to izdarītu, jums ir jāatbild uz maniem jautājumiem pa vienam pilnā teikumā.

Kur dzīvo vāvere? (Vāvere dzīvo ieplakā). Tātad, kam tas ir dobums? (Šī ir vāveres doba).

Kur dzīvo vilks? (Vilks dzīvo midzenī). Kam šis ir? (Šī ir vilku bedre).

Kur dzīvo lapsa? (Lapsa dzīvo bedrē). Kuram šis ir caurums? (Šī ir lapsas bedre).

Kur lācis dzīvo? (Lācis dzīvo midzenī). Kam šī ir (Šī ir lāča bedre).

Iet cauri labirintampalīdziet dzīvniekam atrast ceļu uz mājām.

Labi darīts, puiši! Jūs esat pabeidzis visus savvaļas dzīvnieku uzdevumus!

Jūs viņus un mani ļoti iepriecājāt ar savām atbildēm. (Uzslavējiet katru bērnu par kaut ko labu, ko viņš izdarījis).

Vai jums patika šodienas nodarbība?

Uzdevums: “Puiši, kāpēc viņi mūs sauc par savvaļas dzīvniekiem”? Šis zvērs dzīvo mežā, grauž stumbru mizu. Vasarā pelēkā kažokā, bet ziemā baltā.

“Puiši, jūs zināt, ka man ļoti patīk gaudot uz Mēness. Parādiet man, kā es to daru." Dienu un nakti viņš ložņā pa mežu, Dienu un nakti viņš meklē laupījumu. Staigā un klīst klusi, pelēkas ausis turas augšā.

“Puiši, katram pieaugušajam dzīvniekam ir mazuļi. Pastāsti man, kā viņus sauc." Es varu lidot no zara uz zaru. Neviens nevar noķert sarkano asti. Man nav laika vasarā spēlēties mežā - ziemai jāvāc sēnes.

“Manām lapsām patīk spēlēties. Lūdzu, parādiet man jautru spēli maniem bērniem." Pūkaina aste, zelta kažokāda, dzīvo mežā, ciemā zog vistas.

"Lūdzu, atbildiet, ko ēd savvaļas dzīvnieki?" Meža saimnieks pamostas pavasarī un ziemā, puteņa gaudošanā, guļ sniegotā būdā.

Ezītis ir sagatavojis uzdevumu jūsu pirkstiem. Visu ziemu starp eglītēm gulēju caur skuju maisu. "F-f.f - beidziet gulēt, ir pienācis laiks celties!"

"Sakiet man, kā sauc savvaļas dzīvnieku mājas?" Ar nagiem pieskaroties zālei, pa mežu iet izskatīgs vīrietis. Viņš staigā drosmīgi un viegli ar plaši izplestiem ragiem.

Paldies, puiši!


Ludmila Moiseenko

Frontālā logopēdiskā sesija V sagatavošanas grupa bērniem ar attīstības traucējumiem par runas leksiskās un gramatiskās struktūras veidošanos " Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki"Ar prezentācija.

Uzdevumi:

Korekcijas izglītība:

Paplašiniet un aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu " Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki un to mazuļi";

Nostipriniet zināšanas par savvaļas dzīvnieki un to mazuļi, iepazīstināt viņus ar savām mājām;

Māciet bērniem atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos, pareizi konstruējot frāzes.

Koriģējoša un attīstoša:

Praktizējiet vārdu nosaukšanu mazuļiem dzīvnieki un viņu mātes;

Attīstīt praktiskās iemaņas pareizā lietvārdu veidošanā, izmantojot sufiksus -onok-, -nok-;

Veidot praktiskās iemaņas pareiza lietošanaīpašumtiesību īpašības vārdi; prievārdi: par, jo;

Attīstīt dzirdes un vizuālo uztveri, vispārējo un pirkstu motoriku.

Labošanas un audzināšanas:

Audzināšana uzmanīga attieksme uz dabu;

Labas gribas un sadarbības prasmju veidošana.

Aprīkojums: prezentācija; abstrakts klasēm; multimediju aprīkojums, bumba.

Klase paredzēts sešiem bērniem sagatavošanas grupā.

Nodarbības gaita.

I Organizatoriskais moments.

Logopēds. Apmeklējiet mūs šodien klasē nāca labi meža viesi. Vai esat jau viņiem teicis, kādi labi puiši jūs esat?

Bērni: Nē, viņi neteica.

Logopēds. Iesaku īsi pastāstīt par saviem draugiem. Un bumba mums palīdzēs. Mēs to nodosim viens otram un izteiksim komplimentus. Tātad es Es sāku: Kostja ir veikls.

Bērni piespēlē bumbu un izsaka komplimentus viens otram.

Logopēds. Labi darīts! Mūsu viesi tagad zina, cik tu esi brīnišķīgs un pastāstīs daudz interesanta par sevi.

(klikšķ-skaņa, klikšķi-attēls ar dzīvnieki)

Logopēds. Viesi vēlas jūs apsveikt, taču katrs savā valodā. Vai tas, kurš pareizi uzmin, kura balss skanēja, var apsēsties?

Logopēds. Vārds mūsu viesi vienā vai divos vārdos.

Bērni. Dzīvnieki. Savvaļas dzīvnieki.

Logopēds. Tagad dosimies uz pasaku mežu, lai uzzinātu, kā dzīvo dzīvnieki.

II Galvenā daļa.

1. D/i "Kāda māja?"

3. slaids (klikšķiniet uz attēla ar dzīvnieki)

Logopēds. Un šeit tas ir mūsu dzīvnieki, viņi nevar atrast savas mājas. Ko darīt?

Bērni. Mums jāpalīdz viņiem atrast mājas.

Logopēds. Lai to izdarītu, jums ir jāatbild uz maniem jautājumiem pa vienam pilnā teikumā.

Logopēds. Kur dzīvo vāvere?

Bērni. Vāvere dzīvo ieplakā.

Logopēds. Tātad, kam tas ir dobums?

Bērni. Tas ir vāveres dobums.

Logopēds. Kur dzīvo vilks?

Bērni. Vilks dzīvo iekšā laiva.

Logopēds. Tātad, kurš ir šis laiva?

Bērni. Tas ir vilks laiva.

Logopēds. Kur dzīvo lapsa?

Bērni. Lapsa dzīvo bedrē.

Logopēds. Tātad, kam tas ir caurums?

Bērni. Šī ir lapsu bedre utt.

Logopēds. Labi darīts! Tu palīdzēji atrast dzīvniekus savās mājās.

2. D/i "Kur, kura māte?"

4. slaids (noklikšķiniet uz atbilstošā mazuļa attēla)

Logopēds.

Mēs atrisinājām pirmo mīklu,

Viss šķiet kārtībā

Bet ne viss mežā ir tik jauki -

Kāds ļoti raud Dīvaini:

Mēs palīdzēsim tiem nabagiem

Ka viņi raud pie gravas.

Logopēds. Paskatieties uz nabaga mazuļiem. Viņi aizmirsa savu māšu vārdus. Kas mums jādara?

Bērni. Mums jāpalīdz mazuļiem savvaļas dzīvnieki atcerieties viņu māšu vārdus.

Logopēds. Pastāstiet mums, kā sauc viņu māti.

Bērni. Lapsas mamma ir lapsa. Lācēna māte ir lācis utt.

3. Fiziskie vingrinājumi ar muzikālais pavadījums "Zaķi veic vingrinājumus"

Bērni izpilda kustības mūzikas pavadībā.

4. Spēle "Kam?

5. slaids (noklikšķinot, dzīvnieki parādās pilnā augumā)

Logopēds. Puiši, paskaties, šķiet, kāds slēpjas meža izcirtumā? Uzminiet, kura ausis slēpjas aiz krūma.

Bērni. Tās ir zaķa ausis. – Tās ir zaķa ausis.

Katrs bērns maina teikumu tā, lai parādās īpašumtiesības īpašības vārds.

Logopēds. Kura aste lūr aiz koku zariem?

Bērni. Šī ir vāveres aste. – Šī ir vāveres aste.

Logopēds. Kuram aiz baļķa redzama mugura?

Bērni. Šī ir vilka mugura. – Šī ir vilka mugura.

5. Pirkstu vingrošana "Atrast" dzīvnieki"

Slaids Nr. 6 (noklikšķinot uz silueta dzīvnieks, parādās tā krāsainais attēls)

Logopēds: Paskatieties, kādas noslēpumainas ēnas mūs sveicina izcirtumā. Uzminēsim tos.

Mēs mierīgi iesim mežā. (pirksti staigā pa galdu (ceļi)

Ko mēs tajā redzēsim? (viena plauksta aizsedz aci, otra aizsedz ausi (mainīt)

Tur aug koki

Zari ir vērsti pret sauli. (viena roka "aug" caur caurumu, ko veido otras rokas pirksti (un otrādi)

Tiki-ti, tiki-ti, (mēs divreiz sitam pa ceļgaliem ar plaukstu malām, divreiz ar dūrēm)

Mēs vēlamies atrast dzīvniekus. (viena roka ir mala, otra roka ir dūre (un otrādi)

Bērni pēc kārtas zvana savvaļas dzīvnieki: lapsa, zaķis, ezis, lācis.

6. Spēle "Kas ko dara"

7. slaids “Darbības vārdi”. Darbības vārdi.

Logopēds skaidro darbības vārdu nozīmi, izmantojot paša bērna piemēru (viņš var lēkt un skriet.).

Logopēds. Ko dara vāvere?

Bērni. Vāvere grauž riekstus.

Logopēds. Ko ezis dara?

Bērni. Pa taciņu skraida ezītis.

Logopēds. Ko dara vilks?

Bērni. Vilks gaudo uz mēnesi.

Logopēds. Ko dara bebrs?

Bērni. Bebrs grauž koku.

Logopēds. Ko dara zaķi?

Bērni. Zaķi lēkā pa izcirtumu.

Logopēds. Ko dara lācis?

Bērni. Lācis kāpj kokā.

III. Pēdējā daļa.

Logopēds. Tagad ir pienācis laiks atvadīties no mūsu viesi. Kā tu domā. Vai dzīvniekiem ir labi dzīvot mežā?

Bērni. Labi. Viņi tur jūtas ērti. Mežs viņus baro.

Logopēds. Kā cilvēkiem jāuzvedas mežā?

Bērni. Mežā neko nevar salauzt vai dzenāt dzīvnieki. Mums ir jāaizsargā skaistums. Mežu nedrīkst piesārņot.

Logopēds. Jūs mani iepriecinājāt ar savām atbildēm. Katram no jums ir kaut kas izcēlās: Ksjuša zina daudz par dzīvnieki, Antona atbildes uz jautājumiem bija interesantas. Jūs pratāt uzklausīt draugu atbildes, bijāt draudzīgi, tāpēc atvadoties pasmaidīsim viens otram. Uz redzēšanos.

Izmantotā literatūra.

O. A. Skorolupova Nodarbības ar vecākiem bērniem pirmsskolas vecums Autors tēmas: "Mājas dzīvnieki» Un « Savvaļas dzīvnieki vidējā zona Krievija".

LLC Izdevniecība "Scriptorium 2003" Maskava 2006.

I. A. Pazukhina "Iepazīstamies!" 4-6 gadus vecu pirmsskolas vecuma bērnu apmācības attīstība un emocionālās pasaules korekcija.

"Bērnības prese" Sanktpēterburga 2004. gads.

I. A. Mihejeva, S. V. Češeva “Attiecības audzinātāja un skolotāja darbā - logopēds» . Uzdevumu kartotēka bērniem vecumā no 5 līdz 7 gadiem ar vispārēju runas nepietiekamu attīstību.

Izdevniecība "KARO" Sanktpēterburga 2007. gads.

G. A. Osmanova, L. A. Pozdņakova “Spēles un vingrinājumi vispārējo runas prasmju attīstīšanai bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem”.

Izdevniecība "KARO" Sanktpēterburga 2007. gads.

Olga Kudrevatova
Logopēdiskās nodarbības kopsavilkums par tēmu: Savvaļas dzīvnieki

Mērķi: 1. Aktivizēt un paplašināt bērnu aktīvo vārdu krājumu par tēmu;

2. Nostipriniet vispārinošus jēdzienus bērnu aktīvajā vārdu krājumā. Savvaļas

dzīvnieki»;

3. Mācīt bērniem veidot piederības īpašības vārdus;

4. Pastiprināt mazuļu vārdu veidošanos dzīvnieki;

5. Pievienojiet īpašības vārdus, kas atspoguļo

būtiskas iezīmes savvaļas dzīvnieki;

6. Darbs pie sarežģītu teikumu konstruēšanas;

7. Darbs pie ēkas vienkārši teikumi, kopīgs

papildinājums ģenitīvā un instrumentālajā lietās;

8. Darbs pie plastiskuma, spējas nodot raksturīgās kustības

īpatnības savvaļas dzīvnieki;

9. Novērošanas prasmju attīstīšana.

Aprīkojums: salikšanas audekls, kubs ar attēlu dzīvnieki, bildes “Kurš

aste, kura galva?”, objektu bildes ar savvaļas dzīvnieki,

tēmu attēli "Kas trūkst?", priekšmeta bildes ar

mazuļi dzīvnieki.

Nodarbības gaita.

1. Organizatoriskais moments.

Apmeklējiet mūs šodien klasē ieradās viesi. Viņi vēros, ko jūs darāt un kā jūs uzvedāties. Mūsu viesiem iekšā nodarbības nenovērš uzmanību.

Tagad paskatīsimies uz mani. Gatavojieties uz nodarbošanās. Ieslēgts klasē Jums ir jāatbild ar pilnām atbildēm un jāseko skaņām.

Tagad apsēdīsies tas, kurš atkārtos pēc manis frāze:

Gļēvs zaķis

Pelēks zobains vilks,

Veiklā lapsa,

Neveikls lācis

gudra vāvere,

Spintains ezis,

Brūnais lācis,

Maldinošā lapsa.

2. Tēmas ziņojums klasēm.

Puiši, vai esat uzminējuši, kuras? dzīvniekišodien mēs runāsim klasē? (Mēs runāsim par savvaļas dzīvnieki) .

Tieši šodien nodarbības laikā runāsim par savvaļas dzīvniekiem.

3. Saruna par tēmu.

Vārds savvaļas dzīvnieki kas dzīvo mūsu mežos? (lapsa, zaķis, lācis, vāvere, vilks, ezis, alnis, lūsis, āpsis utt.).

Kāpēc jūs domājat, ka šie dzīvniekus sauc par savvaļas? (Šīs dzīvnieki dzīvo mežā un atrod sev pārtiku, cilvēki par tiem nerūp). Pareizi.

4. Leksiko-gramatikas darbs.

a) puiši, savvaļas dzīvnieki atsūtīja mums no meža interesanti uzdevumi. Vai vēlaties izpildīt šos uzdevumus? (Jā). Mēs varam atrast aploksni ar uzdevumu, pamatojoties uz viņu iecienītākā kāruma attēlu.

Tagad ar palīdzību « Burvju kubs» uzzināsim, kura uzdevums būs pirmais. (mest kauliņus).

b) Zīmju vārdu atlase, kas atbild uz jautājumu kurš, kurš? Uz savvaļas dzīvnieki.

Kurš izkrita? (vilks). Ko vilks ēd? (zivis, gaļa, peles, zaķi).

Nāks pie manis. un atradīs aploksni ar uzdevumu no vilka.

(Uzdevuma lasīšana).

Vilks mums atsūtīja šo vingrinājums: “Izvēlies pēc iespējas vairāk vārdu – zīmes, kas atbild uz jautājumiem kurš, kurš? Uz savvaļas dzīvnieki».

Lapsa (piesardzīgs, veikls, mānīgs, viltīgs, pūkains, sarkans);

Vilks (pelēks, zobains, dusmīgs, izsalcis);

Lācis (liels, nūjiņains, pinkains, brūns, neveikls, raupjš, milzīgs, brūns);

Vāvere (veikls, veikls, oranžs, pūkains);

Zaķis (pūkains, pelēks, balts, gļēvs);

Norādiet: Kurā gadalaikā zaķis ir pelēks (balts?;

Ezītis (dzeloņains, pelēks, gudrs).

Labi darīts. Jūs izpildījāt vilka uzdevumu un atradāt daudz vārdu par dzīvnieki.

c) Spēle "Izlabojiet kļūdu".

(Es metu kauliņus). PVO izkrita: (lapsa). Ko ēd lapsa? (gaļa, peles, vistas).

Viņš nāks pie manis... un atradīs aploksni ar lapsas uzdevumu.

(Uzdevuma lasīšana).

Lapsa ir viltīga un gribēja mūs apmānīt. Viņa nosūtīja tādu uzdevumu, uzmanīgi klausieties, ko viņa raksta:

Lācis dzīvo ieplakā

(Nē, lācis nedzīvo dobē, bet bedrē).

Vāvere dzīvo iekšā laiva.

Vilks dzīvo ieplakā.

Zaķis dzīvo midzenī.

Vilks dzīvo bedrē.

Lācis zem krūma.

Vai lapsai izdevās mūs piemānīt? (Nē).

d) spēle "Astes ir sapinušās".

(Es metu kauliņus). Kurš izkrita? (Vāvere).

Ko ēd vāvere? (rieksti, sēnes).

Viņš nāks pie manis... un atradīs aploksni ar vāveres uzdevumu.

(Uzdevuma lasīšana).

Tā raksta Belka savvaļas dzīvniekiem ir sapinušās astes. Viņa lūdz palīdzēt ikvienam atrast savu asti. Mēs palīdzēsim dzīvnieki? (Jā).

Vai atpazini viņus pēc sejas? Nosauksim to. (Vāveres seja, vilka seja, zaķa seja utt.). Tagad mēs izvēlēsimies ikvienam dzīvnieka aste. (Bērni nosauc astes un saka, kam tā pieder - tā ir vilka aste. Vilkam to vajag utt.).

Labi darīti puiši. Dzīvnieki ir ļoti priecīgi ka jūs palīdzējāt viņiem atrast astes.

d) fiz. tikai minūti.

(Es metu kauliņus). Kurš izkrita? (zaķis). Ko zaķis ēd? (zāle, burkāni, kāposti).

Viņš nāks pie manis... un atradīs aploksni ar zaķa uzdevumu.

Zaķis lūdz mazliet atpūsties un izlikties savvaļas dzīvnieki mūzikas pavadījumā. (Bērni stāv aplī un atdarina zaķa, lapsas, vilka, lāča, vāveres, eža kustības).

Labi darīti puiši. Tu kustējies kā īsts dzīvnieki.

e) spēle "Kas trūkst?".

(Es metu kauliņus). Kurš izkrita? (Ezītis). Ko ezis ēd? (āboli, sēnes, tārpi)

Viņš nāks pie manis... un atradīs aploksni ar eža uzdevumu.

(Uzdevuma lasīšana).

Gudrais ezītis palūdza paņemt aploksni, kas atrodas uz mūsu galda. Izņemiet no tā attēlu. Apskatiet to uzmanīgi un pasakiet, kas tajā trūkst. dzīvnieks.

Vāverei trūkst astes.

Lācim trūkst ausis.

Ezītim nepietiek spalvu.

Zaķim trūkst ausis.

Lapsai trūkst astes.

Vilkam trūkst ķepas.

Labi darīts. Jūs bijāt ļoti uzmanīgs un tikāt galā ar gudrā eža uzdevumu.

g) Spēle "Cubs pazuda".

(Es metu kauliņus). Kurš izkrita? (Lācis). Ko lācis ēd? (medus un ogas).

Viņš nāks pie manis... un atradīs aploksni ar lāča uzdevumu.

(Uzdevuma lasīšana).

Lācis uzaicināja savu dēlu, lāčuku, pie draugiem dzimšanas dienā. Viņi skrēja un draiskojās meža izcirtumā. Un, kad pienāca vakars, viņi saprata, ka ir apmaldījušies. Mazais lācītis lūdz jūs palīdzēt viņiem atrast māti.

Palīdzēsim mazuļiem? (Jā).

Šis ir vilku mazulis. Viņa māte ir vilks.

Šis ir lācēns. Viņa māte ir lācis.

Šī ir maza lapsa. Viņa māte ir lapsa.

Šis ir zaķis. Viņa māte ir zaķis.

Šis ir vāveres mazulis. Viņa māte ir vāvere.

Šis ir ezis. Viņa māte ir ezis.

Labi darīts. Jūs palīdzējāt visiem mazuļiem atrast māti. Visi ir ļoti priecīgi. Atgādiniet man vēlreiz, kas tie ir dzīvnieki? (Šo savvaļas dzīvnieki) . Kāpēc viņus sauc mežonīgs?

5. Rezumējot klasēm. Bērnu aktivitāšu novērtējums.

Labi darīts! Jūs visi bijāt aktīvi, uzmanīgi un rūpīgi izpildījāt visus uzdevumus. Savvaļas dzīvnieki un mani iepriecināja jūsu atbildes.

Tu vari būt brīvs.

Literatūra.

1. Kisļakova T. R. "Ceļā uz ABC". M. 1999

2. Vasiļjeva S. A., Sokolova N. V. « Logopēdija spēles pirmsskolas vecuma bērniem". M. 1999

3. Konovalenko V.V. Frontāls logopēdiskās nodarbības

vecāka grupa ar OHP (I-III periods). Maskava "Gnome-Press",1999

4. Timonen E. I. Tupoleinen E. T. Nepārtraukta sistēma OHP korekcijai in

speciālās bērnudārza grupas apstākļi bērniem ar smagu

runas traucējumi. (vecākā grupa) Sanktpēterburga "Bērnības prese", 2004

5. Agranovičs Z. E. Mājas darbu krājums, lai palīdzētu logopēdi un vecāki

pārvarēt leksiko-gramatisko runas nepietiekamo attīstību pirmsskolas vecuma bērniem ar

ONR. Sanktpēterburga "Bērnības prese",2003

Kazakova Yu.V., skolotājs-logopēds GBOU d/s Nr.586 “Parastais brīnums”, Maskava.

Mērķi: 1. Papildināt vārdnīcu par tēmu: “Mūsu mežu savvaļas dzīvnieki un to mazuļi”.

2. Praktisko iemaņu nostiprināšana lietvārdu locīšanā vienskaitļa datīvu un instrumentālo gadījumu gadījumos.

3. Praktisko iemaņu veidošana īpašniecisko īpašības vārdu ar galotnēm vārddarināšanā -jā,-jā,-jā.

4. Dialogiskās runas attīstība.

5. Uzmanības, vizuālās uztveres, domāšanas, atmiņas attīstība.

6. Vispārējo un smalko motoriku attīstīšana.

7. Cieņas pret dabu veicināšana.

Aprīkojums:

Telpa, kurā notiks nodarbība, ir veidota kā “meža izcirtums”;

Improvizētā izcirtumā izvietoti krēsli ar kārtīm (vilku midzenis, lapsu bedre, vāveres dobe, lāču bedre);

Rotaļlieta "Lesovichok";

Priekšmeta bildes (zaķis, lapsa, vilks, alnis, vāvere, lācis, zaķis, lapsa, vilks, alnis, vāvere, lācis);

Soma ar mazām rotaļlietām (burkāns, muca, zaķis, pele);

Kartes ar trokšņainiem dzīvnieku attēliem;

Cepures (lapsa, lapsa, zaķis, lācis, vilks, vāvere).

Nodarbības gaita.

1. Organizatoriskais moments.

Logopēds: “Puiši, šodien es saņēmu vēstuli. Interesanti, no kurienes tas nāca?"

Bērnu minējumi par to, no kurienes vēstule varētu būt nākusi.

Logopēds, apskatot aploksni ar vēstuli: “Vēstule nāca no maģiska meža, un to sūtīja vecs meža vīrs. Lasīsim to"

Vēstules teksts.

Dārgie puiši! Manā pasaku mežs Notika nepatīkams stāsts, meža iemītnieki pazuda, palīdziet man viņus atrast. Nosūtu mīklu fotogrāfijas. Jūs uzminēsit mīklas un uzzināsiet, kurš ir pazudis.

2. Mīklu minēšana.

Jūs un es atpazīsim dzīvnieku

Saskaņā ar divām šādām zīmēm:

Viņš ziemā valkā baltu kažoku,

Un vasarā pelēkā kažokā (zaķis).

Es atzīstu, ka esmu vainīgs

Es esmu viltīgs un viltīgs.

Vakarā iešu uz vistu kūti

Es bieži skrienu slepenībā (lapsa).

No zara uz zaru

Ātrs kā bumba

Lēkšana pa mežu

Sarkanmataina cirka māksliniece.

Tāpēc lidojumā viņš izvēlējās čiekuru,

Viņš uzlēca uz stumbra un ieskrēja dobumā (vāvere).

Viņš izskatās pēc gans

Kas nav zobs, tas ir ass nazis.

Viņš skrien ar atplēstu muti,

Vilks ir gatavs uzbrukt aitām.

Zem zaļās priedes

Meža trompetists pūta savu trompeti,

Nolaida ragus zemē

Un pazuda rudens tumsā (alnis).

Bērni min mīklas, un logopēds uz tāfeles liek savvaļas dzīvnieku attēlus.

3. Spēle “Paslēpes”.

Logopēds: "Mēs uzzinājām, kā izskatās savvaļas dzīvnieki, un tagad mums tie būs jāatrod mežā."

Logopēde bērniem izdala papīra lapas ar trokšņainiem savvaļas dzīvnieku attēliem.

Logopēds: "Atrodiet attēlos savvaļas dzīvniekus un iezīmējiet tos ar flomāsteru."

4. Spēle “Atrodi mazuli”.

Logopēds bērniem sniedz dzīvnieku attēlus. Uz tāfeles ir attēli ar šo dzīvnieku mazuļiem.

Logopēds: “Katram dzīvniekam ir mazulis. Palīdzēsim mātēm atrast savus bērnus.

Logopēds lūdz katru no bērniem nosaukt pazudušo mazuli un nofotografēt atbilstošo attēlu.

Logopēds: “Ko lapsa atrada? Atbildi pilnā teikumā” utt.

5. Spēle “Burvju soma”.

Logopēds: “Puiši, te kaut kas slēpjas aiz celma. Ak, šī ir vecā mežsarga burvju soma. Viņš droši vien atstāja kādu gardumu saviem meža iemītniekiem.

Logopēds: “Puiši, tagad mēs pieskaramies, neieskatoties somā,

Uzminēsim, kam un ko mežsargs sagatavojis.”

Logopēds: “Ko jūs atradāt somā? Kuru ārstēsi? Atbildi pilnā teikumā” utt.

6. Fiziskās audzināšanas minūte.

Logopēds: “Puiši, stāvēsim aplī. Apgriezieties sev apkārt un pārvērtieties par lāci."

No Irinas Lopuhinas grāmatas “Logoterapija - runa, ritms, kustība” (Sanktpēterburga: Delta, 1997) 76.-78.lpp.

Lācis klīst pa mežu,

Viņš staigā no ozola uz ozolu.

Bērni nāk

attēlojot lāča gaitu.

Atrod medu dobumos

Un viņš to ieliek mutē.

Tie attēlo, kā lācis izņem un ēd medu.

Laiza ķepu

Saldzobu pēda,

Un bites lido iekšā

Lācis tiek padzīts

"Pavilinot bites."

Un bites iedzeļ lāci

Neēd mūsu medu, zagli!

Viņi saspiež sev degunu, vaigus, lūpas,

Plaukstas, kurās attēlotas dzēlīgas bites.

Ejot pa meža ceļu

Lācis dodas uz savu midzeni.

Bērni nāk

attēlojot lāča gaitu.

Apguļas, aizmieg

Un viņš atceras bites.

Viņi pietupās un

saliktas rokas tiek liktas zem vaiga.

7. Pasakas “Kur ir mana māja?” dramatizējums.

Skolotāji vadīja priekšdarbs, kuras mērķis ir iepazīstināt ar šo pasaku.

Logopēds: “Puiši, pastāstīsim vecajam meža vīram stāstu par lapsu? Un vecais mežsargs to skatīsies burvju TV. Viens, divi, trīs, ar burvju nūjiņu pārvērš mūs par dažādiem dzīvniekiem.

Logopēde aicina bērnus uzvilkt “dzīvnieku cepures” un skriet uz mājām.

Pielāgots teksts “Kur ir mana māja?”

Logopēds: “Kādu dienu viens pats, bez mātes, mazā lapsa devās ceļojumā pa mežu. Viņš skrēja un skrēja un saprata, ka ir apmaldījies. Lapsa zināja, ka viņa māja ir lapsas bedre. Pēkšņi viņš izcirtumā ierauga kāda māju, pie tās pieskrēja lapsa un pieklauvēja.

Mazā Lapsa: "Kam šī ir māja?"

Mazais lācis: "Kam tev vajag?"

Mazā Lapsa: "Es meklēju lapsas caurumu."

Mazais lācis: "Nē, šī nav lapsas bedre, šī ir lāča bedre."

Logopēds: “Mazā lapsa izplūda asarās un nevar atrast savas mājas. Un viņam pretī skrien mazs zaķītis.

Mazais zaķis: "Mazā Lapsa, kāpēc tu raudi?"

Mazā Lapsa: "Es pazaudēju savu māju."
Mazais zaķītis: "Neraudi, lapsa, es tevi aizvedīšu uz lapsas bedres."

Logopēds: "Mazais zaķis atveda lapsu lapsu bedrē un metās prom."

Un mazā lapsa raudāja: "Mammu, mammu, es esmu mājās, man tevis ļoti pietrūkst."

Lapsa: “Esmu tik priecīgs, ka esi atrasts. Nevajag mani tā vairs sarūgtināt un neskrien tālu no lapsu bedres.

8.Nodarbības rezultāts.

Logopēds: “Ko vecais mežsargs mums jautāja savā vēstulē? Vai esam izpildījuši viņa norādījumus?

Jūs palīdzējāt atrast dzīvniekus, un viņš jums iedeva gardumu - aveņu ievārījumu.

Atsauces:

1. I. Lopuhina “Logopēdija - runa, ritms, kustība”, Sanktpēterburga: Delta, 1997.g.

2. V.V.Konovaļenko, S.V.Konovaļenko “Frontālās logopēdiskās nodarbības sagatavošanas grupā bērniem ar funkcionāliem traucējumiem”, Krasnodara: Eksperimentālais izglītības attīstības centrs, 1994.g.

3,1000 mīklas. Populārs ceļvedis vecākiem un skolotājiem. – Jaroslavļa: Attīstības akadēmija, 1997.

Prezentētajās nodarbību piezīmēs tiek izmantota spēles situācija, kuras pamatā ir kaut kas bērniem pazīstams lietojums pasaku varonis- Sarkangalvīte. Kopā ar viņu bērni pastaigājas pa mežu un vienlaikus veic dažādus uzdevumus. Bērni mācās spēlējoties.

Visas nodarbības laikā viņi rada dažādas situācijas, tad dzīvnieki ir zaudējuši mazuļus un mums viņiem jāpalīdz, tad jāpalīdz Sarkangalvītei izdomāt, kurš slēpjas aiz krūmiem, tad vilks viņai aizšķērso ceļu, un bērniem jāuzmin mīkla utt. .

Spēļu situāciju izmantošana nodarbībās padara nodarbību interesantu un nav garlaicīgas, palīdz mazināt bērnu nogurumu un uztur interesi visas nodarbības garumā.

Piemērojams vizuālais materiāls stimulē bērnu runas aktivitāti. Un izvēlētie uzdevumi atbilst bērnu iespējām un rada viņiem daudz pozitīvas emocijas. Vienlaikus veiksmīgi tiek īstenoti logopēda izvirzītie izglītojošie, izglītojošie un koriģējošie uzdevumi.

Logopēdiskās nodarbības kopsavilkums par valodas leksisko un gramatisko līdzekļu attīstību sagatavošanas skolas grupā “Savvaļas dzīvnieki”.

Mērķi: sistematizēt bērnu zināšanas par savvaļas dzīvniekiem; iemācīties veidot piederības īpašības vārdus; saskaņot lietvārdus ar cipariem; izskaidro sakāmvārdu nozīmi; izcelt galveno vārdu starp saistītajiem vārdiem; atlasīt vārdus-objektus, vārdus-zīmes, vārdus-darbības, attīstīt domāšanu un uzmanību.

Aprīkojums: dzīvnieku attēli, dzīvnieku ķermeņa daļas (ausis, astes), plakana lelle Sarkangalvīte.

Nodarbības gaita

Organizatoriskais brīdis. Viltīgi jautājumi.

Kam ir vairāk ķepu - zaķim vai vāverei?
- Cik ausu, astes un ķepu ir divām vāverēm?
- Kurš (kas) ir lielāks – zaķi vai zaķa ausis?

Ievads tēmā.

Reiz dzīvoja meitene, kura nekad nešķīrās no cepures.

Logopēds uzrāda plakanu lelli.

Kā sauc meiteni? (Sarkangalvīte).

Un tad kādu dienu Sarkangalvīte devās ciemos pie vecmāmiņas. Ceļš gāja cauri mežam. Mežā ir tik daudz interesantu lietu! Un Sarkangalvīte bija ļoti zinātkāra meitene.

Spēle "Kam aste, kam ausis?"

Sarkangalvīte iet pa taku un redz, ka aiz krūmiem lūr ārā kāda ausis un aste.

Sarkangalvīte domāja: "Kas tas slēpjas aiz krūmiem?"

Bērni izmanto attēlus, lai noteiktu, kura aste un ausis.

Tā ir zaķa aste un zaķa ausis utt.

Spēle "Savāc ģimeni"

Sarkangalvīte iznāca izcirtumā, un tur bija sapulcējušies dzīvnieki no visa meža un raudāja. Izrādās, ka viņi zaudēja mazuļus.

Puiši, mums jāpalīdz dzīvniekiem. Zvaniet mātei un viņas mazuļiem, un tad viņi visi sanāks kopā.

lapsa - lapsu mazuļi
aļņi - aļņu teļi
lācis - mazuļi
vilks - vilku mazuļi
zaķis - zaķi
āpsis - āpši

Spēle "Skatīt līdz pieciem"

Izcirtumā pulcējās daudzi dzīvnieki. Sarkangalvīte nolēma tos saskaitīt.

Viens lācītis, divi lācīši... pieci lācīši.
Viena viltīga lapsa, divas viltīgās lapsas... piecas viltīgas lapsas.
Viens dzeloņains ezis, divi dzeloņaini eži... pieci dzeloņi.

"Kad viņi to saka?"

Turiet stingru grožus.
Lācis uzkāpa man uz auss.
Ja tev ir bail no vilkiem, neej mežā.

Bērni pārrunā sakāmvārdus ar logopēdu.

Spēle "Kurš vārds neatbilst?"

Sarkangalvīte iet pa mežu un pēkšņi ierauga sev priekšā milzīgu ozolu. Un uz šī ozola dzīvo vāveru ģimene. Vāvere uzdeva meitenei mīklu. Kurš vārds neder? Vai varat uzminēt?

Vāvere, vāvere, balta, vāvere.

Kā sauc vārdus vāvere, vāvere, vāvere? (Saistīts) Nosauciet galveno vārdu. (Vāvere)

Ja uzminēsi manu mīklu, es tevi ielaidīšu pie vecmāmiņas. Kurš vārds neder?

Vilks, stieple, mazulis, vilks.

Kā sauc šos vārdus: vilks, vilku mazulis, vilks? (Saistīts). Nosauciet galveno vārdu. (Vilks)

Fiziskās audzināšanas stunda “Lācis un bumba” (T. Tryasorukova)

Lācis staigā pa mežu (rokas pie jostas, staigā vietā)
Viņš nēsā bumbu ķepā (mēs paceļam rokas uz augšu sānos un savienojam tās apaļi virs galvas)
Bumba lidoja debesīs (mēs kratām rokas virs galvas)
Lācis draudīgi rēca (mēs izrunājam r-r-r skaņa, skaļi un dusmīgi)

“Izvēlieties vārdu pāri”

Vilks izlaida Sarkangalvīti cauri. Viņa staigā un pati domā: "Kur dzīvo dzīvnieki, kur viņi slēpjas no sliktiem laikapstākļiem, kur viņi baro mazuļus?"

Izvēlieties pāros vārdus: dzīvnieks - mājas.

Vāvere - doba, lācis - ... (den), lapsa - ... (bedre), vilks - ... (den), bebrs - ... (būda).

Un Sarkangalvīte domāja, ka visi dzīvnieki ir tik dažādi. Izvēlieties vārdu katram dzīvniekam.

Lapsa (kura?) – viltīga
Zaķis (ko?) - ... gļēvs
Vilks (kurš?) – ļaunums
Lācis (ko?) - ... klubpēdas

Spēle "Kurš ir tas dīvains?"

Dzīvnieki nolēma kopā ar Sarkangalvīti uzspēlēt spēli “Kurš ir dīvains?”. Palīdzēsim viņai?

Mēs stāvējām Sarkangalvītes priekšā:
Vilks, lapsa, suns, lācis.
Alnis, zaķis, vilks, brieži.
Pūce, varene, vāvere, vārna.

Bērni izceļ papildu priekšmetu un paskaidro, kāpēc tas ir papildu.

"Kas ir vienādi un kā tie atšķiras?"

Sarkangalvīte turpināja ceļu pa mežu. Un pēkšņi viņš ierauga stāvam stirnu un alni. Ak, cik viņi ir līdzīgi! (Kā?)

Bērni aplūko dzīvnieku attēlus un stāsta, kā brieži un aļņi ir līdzīgi.

Meitene dzīvniekus aplūkoja tuvāk. Lai gan aļņi un brieži ir līdzīgi, tie joprojām ir atšķirīgi dzīvnieki. Kā viņi atšķiras?

Bērni runā.

Netālu uz koka sēdēja vāvere, bet bedrē zem koka dzīvoja lapsa. Kā tie ir līdzīgi un kā tie atšķiras?

Ja uzmanīgi klausāties, mežā var dzirdēt daudz dažādu skaņu.

Vilks mežā - ... gaudo
Viņa-lācis - ... rūc
Kuilis - ... ņurd
Lapsa - ... čaukst

Logopēdiskās nodarbības rezultāts.

Mežs ir beidzies. Arī mūsu ceļojums ir beidzies. Ko mēs satikām mežā? Kāpēc šos dzīvniekus sauc par savvaļas dzīvniekiem?

Petrishina Jeļena Vilenovna,
logopēds skolotājs,
MBDOU bērnudārzs kombinētais tips Nr.39,
Apšeronska, Krasnodaras apgabals