Putnu barotavas projektēšana. Nodarbības kopsavilkums par “Putnu barotavas” shēmas izstrādi sagatavošanas grupā

Tatjana Šagajeva
Nodarbības kopsavilkums par “Putnu barotavas” projektēšanu

Mērķi: veicināt dizainu, audzināt vēlmi rūpēties par putniem; iemācīties atšķirt objektus pēc izmēra, iemācīties veidot apli, sekot skolotāja kustībām.

Materiāli un aprīkojums: dažāda veida graudi (prosa, sēklas u.c.) kastēs, 5 litru pudele, tukšas piena pakas, zīmulis, šķēres, īlens, 2 maisiņi, putnu figūriņas (zvirbulis, zīle, vārna, varene).

Nodarbības gaita

Org. brīdis.

Bērni vēro putnus no loga.

Skolotāja stāsta par putnu dzīvi ziemā - Par putniem ziemā ir jārūpējas: jābaro, neapvaino.

Galvenā daļa. Būvniecība.

Pedagogs: Izgatavosim barotavu no piena kastītes un pudeles. Tajos taisīsim logus, lai putni varētu ielidot un graudus knābāt.

Skolotājs un bērni veido padevēju.

Fizminutka

Pedagogs: Tagad mēs spēlēsim. Jūs būsiet zvirbuļi, un es būšu jūsu zvirbuļu māte.

Zvirbuļu māte sauc savus bērnus

Ātri lidojiet pie manis

Mēs sākam šodien

Mēs mācāmies lidot

Pasteidzies un stāvi aplī

Sāksim

Staigājot pa apli - bērni “plivināt spārnus”, mamma rāda kustību un attālinās. Kamēr mamma skatās, bērni iet pa apli. Mamma aizmiga un zvirbuļi izklīda uz visām pusēm. Mamma pamostas:

Čik čivināt, kāds troksnis, kāds kliedziens

Ātri ieejiet lokā

Un iemācieties lidot no jauna

Bērni stāv aplī, un spēle tiek atkārtota. Tad mamma atkal uzsprāgst:

Aizmidzis uz minūti

Zvirbuļi sanāca riktīgi nerātni

No šī brīža es jūs stingri uzraudzīšu

Lai jums izaug paklausīgi zvirbuļi

Pedagogs: Tātad mūsu barotavas ir gatavas. Tagad iebērsim tur graudus. Kuras? Lieli un mazi. Tagad barotavu vajadzēs piekārt kokā, lai putni varētu garšīgas pusdienas.

Publikācijas par šo tēmu:

Atnākošais ziemas aukstums ne tikai priecē bērnus ar sniegu un pieaugušos ar svētku noskaņu, bet arī apgrūtina dzīvi tiem putniem, kuri...

Mērķis: vides kultūras veidošana; gādīgas attieksmes un mīlestības pret dabu veicināšana. Mērķi: - Precizēt un paplašināt zināšanas par ziemotājiem.

Mūsu bērnudārzā “Kaļinka” Himku pilsētas rajonā līdzās tradicionālajām saskarsmes formām ar vecākiem (sapulces, sarunas,...

Lai kur putni dzīvotu: mežos un dārzos, pļavās un laukos, pie ūdens - viņu apbrīnojamās balsis ir dzirdamas visur. Bet kad pienāk ziema...

Darbam mums nepieciešams: 1 iepakojums jebkuras sulas, zīmulis, līmes kociņš, krāsains papīrs, krāsains kartons, papīra nazis un protams.

Tā vasara ir paskrējusi vēja spārniem, priecējot ar “Indijas vasaras” spilgtajām krāsām, un pienācis laiks vēlam rudenim. Saule parādās reti, ir auksts.

"Birdhouse" būvniecība vidējā grupā
Pedagogs: Čebuņina Tamāra Vladimirovna
MBDOU vispārizglītojošais bērnudārzs Nr.74

Mērķis: attīstīt prasmes pārlocīt papīra loksni uz pusēm, attīstīt aci un precizitāti darbā ar šo materiālu.
Materiāli: Katram bērnam bieza papīra loksne (ceturtdaļa rakstāmpapīra loksnes), vienādmalu krāsains trīsstūris ar malām 11x15 cm, aplis ar diametru 4 cm, 2 krāsaini taisnstūri 4x4,5 cm, 3,5x 10,5 cm Sagatavota parauga māja.
Nodarbību gaita:
Bērni atrodas uzņemšanas telpā, skolotāja pēc ventilācijas aizver grupā logu un ienes uzņemšanas telpā divus putnus (rotaļu strazdiņu un rotaļu svilpienu).
“Puiši, es tikko aizvēru logu, un divi putni lidoja mums pretī, viņi vēlas mums kaut ko pastāstīt. Ātri dosimies uz savām vietām un uzzināsim, ko putni mums gribēja pateikt (bērni iet pie galdiņiem).
Skolotājs pūš svilpi, pamāj ar galvu, tad saka: “Vai tu zini, ko putni man teica?
Klausies.
Viņi lidoja mājās no siltajiem reģioniem, bet viņiem nav māju, viņiem nav kur dzīvot. Putni lidoja pāri mūsu vietnei un redzēja, ka mums ir barotava. Tātad jūs esat laipni un gādīgi puiši, jums patīk putni. Un putni lūdz uztaisīt viņiem mājas. Puiši, vai mēs taisīsim putniem mājas? (Jā). Protams, mēs izgatavosim putnus!
Puiši, paskatieties uz manu māju. Šāda veida putnu māja tiek saukta par putnu māju. Šodien mēs uzbūvēsim putnu māju no papīra.
Skolotāja rāda gatavo māju - uz pusēm pārlocītu biezu papīra loksni, un uz tās jumtu no trīsstūra, kas salocīts uz pusēm. Uz kvadrāta ir uzzīmēts aplis. Izmantojot šķēres, uzmanīgi izgrieziet apli gar līniju un pielīmējiet to pie mājas - tā ir ieeja putnu mājā, un zem tā nelielu taisnstūri, pārlocītu uz pusēm, ielīmējiet to mājas iekšpusē - tas ir putnu mājas nūja.
Fiziskās audzināšanas minūte
Aiz loga putnu mājā
Vāveres sēž
No putnu mājas loga
Strazdi skatās.
Un apakšā un apakšā
Sēž viltīgais kaķis
Mūsu kaķis izlikās
It kā viņš būtu cieši aizmidzis.
Bērni ieņem vietas un sāk veidot putnu māju. Skolotājs vajadzības gadījumā palīdz bērniem individuāli.
Nodarbības beigās putni lido un skatās, kādas putnu mājiņas sanācis un pateicas bērniem.

Literatūra:
1. N.E.Veraksa, A.N.Veraksa. Projekta aktivitātes pirmsskolas vecuma bērniem. Rokasgrāmata pirmsskolas iestāžu skolotājiem. – M.: Mosaika-Sintez, 2008 – 112 lpp.
2. 5. L.A.Antipova, N.N.Korņejeva. Projekti kā veids, kā organizēt bērnu dzīvi. – Hantimansijska: GUIPP “Poligrāfs”, 2002 – 97 lpp.
3. 6. Haļikova V.V. Projekta metode kā veids, kā īstenot subjektīvu pieeju. Žurnāls “Pirmsskolas audzinātājs” Nr.8 (2008).
4. 7. V.Ju.Djačenko, O.V.Guzenko un citi. Nodarbību tematiskā plānošana.
5. 8. T.N.Tebeneva. Projektu kultūra kā daļa no pirmsskolas skolotāju profesionalitātes. Žurnāls "Pirmsskolas izglītības vadība" Nr.1 ​​(2007).

Kopsavilkums par kognitīvās attīstības nodarbību organizēšanu un vadīšanu otrajā junioru grupā. Tēma: "Putnu barotava"
Programmas saturs:
-Iepazīstināt bērnus ar dabas parādībām.
-Attīstīt interesi par putniem, atpazīt tos pēc izskata.
-Nostipriniet jēdzienus "daudzi" un "viens".
-Vingrot bērnus konstruēt no Cuisenaire nūjām.
- Attīstīt novērošanu un uzmanību.
-Izkopt gādīgu attieksmi pret putniem, vēlmi tos barot ziemā.
Priekšdarbi:
- ikdienas putnu vērošana pie barotavas ejot
Materiāls:
- putnu attēli
- papīra sniegpārsla
- ūdens pile
- Cuisenaire stieņi
Materiāls:
Tu esi ziema-ziema,
Tu atnāci ar salu.
Balts pūkains sniegs
Griešanās gaisā.
Un zeme ir klusa
Nokrīt apgulties.
- Puiši, sniegpārslas ir atnākušas pie mums ciemos. Viņi sveicina bērnus.
Bērni skatās uz sniegpārslām.
-Cik staru tai ir? (daudz)
-Cik sniegpārslu? (trīs)
-Nez, kāpēc viņi ieradās pie mums? (ziema pienāca)
Sniegpārsla stāsta savu stāstu: “Es dzīvoju augstu debesīs. Tur ir auksti un vientuļi, es bieži skatos uz zemi, uz cilvēkiem. Viņi ir tik laipni un draudzīgi, un es gribēju būt kopā ar viņiem vismaz vienu mirkli. Pūta auksts vējš, un es lidoju pie tevis.
Bērni kopā ar skolotāju izliekas par sniegpārslām: griežas, "lido".
-Puiši. Sniegpārslas pārklāja visu zemi ar sniegu, tas kļuva tik skaists un balts, bet putni kļuva auksti un izsalkuši, viņiem bija grūti atrast pārtiku zem sniega.
Atcerieties, kādus putnus mēs redzējām pie mūsu barotavām?
-Paskaties uz šo putnu - es rādu zvirbuli
-Kas ir zvirbulim? (galva, knābis, acis, spārni, aste, kājas).
-Kādā krāsā ir viņa spalvas?
-Ko dara zvirbulis? – Viņš knābj graudus un drupatas.
-Kā viņš uzvedas pie barotavas?
Zvirbulis ir drosmīgs, veikls, ātri uzlido un aizlido.
-Klausies, es nolasīšu dzejoli par viņu.
Esmu dzīvespriecīgs zvirbulis
Pelēks mazais zaglis.
Esmu neuzmanīgs un runīgs, un kautrīgs, priekšnieks, priekšnieks.
Puķes man kalpo par barību,
Drupatas man kalpo kā ēdiens,
Esmu viltīga un rotaļīga, izklaidīga. Čiv, čiv!
Manas dienas ir smagas ziemā,
-Tur nav ne drupatas, ne blaktis,
Tas ir tad, kad es klusēju, knapi dzīvs, čiv, čiv.
-Kā kliedz mazais zvirbulēns? (čiv, čiv)
-Tāpēc mēs barojam zvirbuļus ziemā, mums viņus ir žēl. Lūk, kā zvirbulis sūdzas: "Manas dienas ziemā ir smagas, nav ne kripatiņas, ne blaktis."
Skolotāja rāda zīli. Pārskatīšana notiek tāpat. Lasa A. Barto dzejoli "Zīlīte".
Veiklā zīlīte lēkā,
Viņa nevar mierīgi nosēdēt
Lēc - lec, lec - lec,
Apgriezās kā krikets
Es apsēdos uz minūti,
Viņa ar knābi saskrāpēja krūtis,
Un no ceļa līdz žogam,
Tiri - tiri, ēna - ēna - ēna.
Skolotājs parāda vēršu. Pārskatīšana notiek tāpat. Lasa dzejoli.
Dārzā, kur dziedāja žubītes
Šodien paskaties -
Kā rozā āboli
Uz zariem ir vērši.
-Labi padarīts! Viņi atcerējās visus putnus un stāstīja par tiem. Uzspēlējam. Jūs visi būsiet putni. Es teikšu vārdus, un, kad jūs sakāt "jā", jūs lidosit uz mājām. Putni sēž, knābā un lido prom.
Uz loga sēdēja putns:
Palieciet pie mums kādu laiku.
Sēdies, nelido prom.
Putns aizlidoja - ak!
- Cik labi putni! Un tagad jūs, puiši, atkal, apsēdieties, nomierinieties. Paskaties, kas ir tavās aploksnēs? No daļām jāsaliek vesels putns un jāpasaka, kāds putns tev ir.
Lasa R. Buhareva dzejoli “Padevējs”
Lēnām, lēnām krīt sniegs.
Cilvēks klusi staigā pa sniegu
Cepurē un kažokā,
Viņš nes aiz muguras sarkanas ragavas.
Putnu barotava ragavās kļūst dzeltena:
Ķēniņiem, vēršiem un zīlēm.
Sniegs krīt, krīt, krīt
Lai tev veicas, cilvēk!
Tāpēc tagad mēs ar jums iesim pastaigāties un barosim putnus ar drupačām un sēklu graudiem.

Dizaina piezīmes par tēmu: “Putnu barotava”

Mērķi: Mācīt bērniem izveidot ēku, kas atbilst noteiktām prasībām. Veidot bērnos vispārinātas idejas un zināšanas. Nostipriniet spēju izgatavot grīdas. Attīstīt spēju strādāt kopā, netraucējot vienam otram. Mācieties uzturēt pareizu stāju nodarbības laikā.

Priekšdarbi: ilustrāciju pārbaude; grāmatu un stāstu lasīšana; uzdot mīklas; novērojumi; sarunas; putnu zīmēšana, aplikācija, modelēšana.

Aprīkojums nodarbībai: prezentācija “Putnu barotavas”, konstruēšanas komplekts.

Nodarbības gaita

Puiši, mums šodien ir ļoti interesanta nodarbība.

Šodien mēs runāsim par putniem.

Lūdzu, pasakiet man to putnu vārdus, kuri paliek pie mums ziemu (bērnu atbildes)

Labi darīts, ziemotāji. Kādus ziemojošos putnus jūs zināt (bērnu atbildes)

Pa labi.

Kā jūs, puiši, šķiet, kas ir sliktāk putniem: aukstums vai bads (Bērnu atbildes)

Protams, izsalkums. Kurš var palīdzēt putniem ziemā? (Bērnu atbildes)

Pareizi, cilvēk. Jūs un es varam palīdzēt saviem mazajiem draugiem. Kā mēs varam viņiem palīdzēt? (Bērnu atbildes)

Izgatavosim barotavas. Un man ir šī barotava.

(Skolotājs parāda bērniem barotavu, kas izgatavota no lūžņiem.)

Tagad es jums pastāstīšu un parādīšu, kādas barotavas jūs varat izgatavot ar savām rokām no kastēm un plastmasas pudelēm.

Rādīt prezentāciju.

Fiziskās audzināšanas minūte. Pirkstu vingrošana.

Izgatavojām padevēju.

Atvērām ēdnīcu.

Zvirbulis, bullfinks - kaimiņš,

Šīs būs tavas ziemas pusdienas!

Apmeklējiet nedēļas pirmajā dienā

Divas zīles ir ielidojušas,

Un otrdien - vērši,

Gaišāks par rīta ausmu!

Trešdien bija trīs vārnas

Mēs viņus negaidījām pusdienās.

Un ceturtdien no visas pasaules -

Desmit alkatīgi zvirbuļi

Piektdien mūsu ēdamistabā

Balodis baudīja putru.

Un sestdien par pīrāgu

Ieradās septiņi četrdesmit.

Un tagad aicinu uzminēt mīklas par ziemojošiem putniem, un barotavai pievienosim attēlus ar atbildēm.

Es ķeru bugs visu dienu

Es ēdu kukaiņus un tārpus.

Es neaizbraucu uz ziemu,

Es dzīvoju zem dzegas.

Atzīmē-čivināt! Neesiet kautrīgi!

Esmu pieredzējis... (zvirbulis)

Uzminiet, kāds putns

Viņš baidās no baltas gaismas.

Tamborēts knābis,

Sivēnu acis,

Ausaina galva. Šī ir (pūce)

Pļāpāju kopš rīta:

Ejam! Ejam!

Cik ir pulkstenis? tāds apgrūtinājums visiem,

Kad plīst...(varva)

Mugura ir zaļgana,

Vēders ir dzeltenīgs,

Maza melna cepurīte

Un šalles strēmeli. (zīle)

Krāsa ir pelēcīga,

zagšana ieradumā,

Aizsmacis kliedzējs -

Slavenība.

Kas viņa ir?.. (vārna)

Kas valkā spilgti sarkanu bereti,

Melnā satīna jakā?

Viņš uz mani neskatās

Viss klauvē, klauvē, klauvē. (dzenis)

Kurš tur lēkā un čaukst?

“Forši! Forši! Forši!” dzied ar svilpi (krustbilsts)

Blackwing,

Sarkanā krūtis

Un ziemā tas atradīs patvērumu:

Viņš nebaidās no saaukstēšanās -

Pirmais sniegs ir klāt! (bulžubs)

Ziemeļu viesi

Pīlādžu ogas knābā,

Tik eleganti un spilgti.

Uz galvām ir pušķi. (vaska spārni)

Pedagogs: Labi darīts. Paskatieties, cik daudz putnu pulcējās uz mūsu barotavu. Kurš no šiem putniem ierodas pie mums no ziemeļiem un mīl mūsu apgabalos knābāt pīlādžus? (Bērnu atbildes)

Tieši tā, vērši un vaskspārni.

Gribu atgādināt, ka ēdiens no mūsu galda nav piemērots putniem. Zīlītei var piedāvāt gabaliņu nesālīta speķa, zvirbuļi maizes drupatas, graudaugi, sēklas, vārnas ir visēdāji putni, vērši mīl arbūzu, ķirbju, smiltsērkšķu, bārbeles sēklas, vaskspārni mīl pīlādžus, baloži – graudaugus un maizi. Krustaknābis ļoti mīl egļu un priežu čiekurus, tā stiprais knābis veikli noloba čiekurus ar krustiņu. Krustaknābis ir pārsteidzošs arī tāpēc, ka skarbajā aukstumā tas izperē cāļus.

Lai barotu putnus, jums jāievēro daži noteikumi:

Barošanas laikā nepiegružot, neatstāt uz ielas plastmasas maisiņus, kannas, kastes;

Putni jābaro vienā un tajā pašā vietā, vēlams vienā laikā, līdz šim laikam jau lidos paši putni;

Putni jābaro regulāri, katru dienu, ik pa laikam tos nevar barot, putniem barība ir nepieciešama katru dienu, lai tie izdzīvotu;

Ielieciet nedaudz pārtikas, lai pabarotu un atbalstītu grūtos brīžos.

Ja jūsu barotava ir tukša vairākas dienas, putns aizlidos un vairs nenāks.

Vai tu atceries? Atkārtosim dažus noteikumus (Bērnu atbildes)

Šodien taisīsim arī barotavas. Un mēs to darīsim vakarā. Tā kā jūs viens pats to nevarat izdarīt, es jums palīdzēšu. Un mēs tos pakarināsim vietnē.

Aiciniet vecākus arī kopā mājās izgatavot barotavas, kuras izkārsiet savā pagalmā.

Priecīgi slīdot pa debesīm,

Spalvainie draugi lido

Un viņi dziedās un čivinās:

"Liels paldies!"

Vecākās grupas bērniem paredzēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par tēmu: “Putnu barotavas”.

Rodionova Irina Viktorovna, bērnudārza Nr.169 “Meža pasaka” skolotāja ANO DO “Bērnības planēta “Lada”, Toljati
Apraksts: Piedāvāju vecākā pirmsskolas vecuma bērnu tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkumu. Šis materiāls būs noderīgs bērnudārza skolotājiem.
Tēma: "Putnu barotavas"
Mērķis: Radīt apstākļus, lai bērni varētu iepazīties ar putnu ziemošanu un putnu barotavu izgatavošana no atkritumiem.
Uzdevumi:
Izglītības:
Veidot bērnos izpratni par ziemojošiem putniem: to izskatu, uzturu un dzīvotnes īpatnībām ziemas apstākļos.
Izglītības:
Veicināt intereses veidošanos par dzīvnieku pasauli. Paplašināt un aktivizēt bērnu runas rezervi.
Izglītības:
Izkopt atsaucību, veicināt vēlmi rūpēties par putniem.
Izglītības jomu integrācija: kognitīvā attīstība, runas attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība, fiziskā attīstība.
Priekšdarbi:
Putnu vērošana pastaigā;
Sarunas: “Mazās zīlītes”, “Mūsu spalvainie draugi”;
Daiļliteratūras lasīšana: M. Gorkijs “Zvirbulis”, S. Maršaks “Kur zvirbulis vakariņoja?”, G. Skrebitskis “Parādījušās zīlītes”, V. Bjanči “Auksti, mežā bads”, A. Jašina “ Pabarojiet putnus ziemā”.
Modelēšana pēc tēmas: “Mūsu spalvainie draugi”.
Mācāmies sakāmvārdus par putniem.
Materiāls un aprīkojums: A. Vivaldi albuma “Ziema” audioieraksts, prezentācija “Ziemas mežs”, prezentācija “Ziemojošie putni”, trīs krāsu stīpas, attēli - diagrammas diferencēšanai migrējošos, ziemojošos un nomadu putnos, zīmuļi, šķēres, atkritumi (kastes) no zem sulas, kefīrs), pavedieni.
GCD pārvietošana:
1. Organizatoriskais moments:
Tiek atskaņots A. Vivaldi albuma “Ziema” audio ieraksts (skolotāja ieslēdz prezentāciju “Ziemas mežs”).

Pedagogs: -Ko tu iedomājies, klausoties mūziku?

2. Saruna par tēmu:
1) problēmsituācijas izvirzīšana: "Kāpēc jūs nedzirdat putnu dziedāšanu?"
Pedagogs: -Puiši, šodien es aicinu jūs doties uz ziemas mežu. Paskatieties uz kokiem visapkārt: baltas sniega cepurītes guļ uz egļu un priežu zaļajām ķepām, un visapkārt valda klusums. Es neko nedzirdu. Kāpēc tik klusi?
Putni ir pārsteidzoši radījumi.
-Pastāstiet, lūdzu, kādi putni dzīvo mežā ziemā?
– Kādi putni dzīvo blakus cilvēkiem pilsētā?
-Kādi putni pie mums ierodas, iestājoties ziemai?

3. Didaktiskā spēle "Nekļūdieties"
(Uz galda ir izklātas trīs krāsu otas)
Pedagogs: -Putni ir migrējoši, nomadi un ziemojoši.
Sakārtojiet putnus: zilā stīpā - ziemojošie putni, dzeltenā stīpā - gājputni, zaļā stīpā - nomadu putni.

4. Didaktiskā spēle “Uzmini kurš?”
Pedagogs: - Par ko jūs varat pastāstīt?
- Viltīgs, izveicīgs, atjautīgs... (vārna)
-Dzeltenkrūtis, veikls...(zīle)
-Drosmīgs, izturīgs... (zvirbulis)
- Spītīgs, raibs... (dzenis)
-Plēnīgs, lielgalvains, kluss...(pūce)
-Sarkankrūtis, dzīvīgs...(bulžubs)
-Gaiša, dzīvespriecīga, draudzīga...(vaskspārni)

5. Rebus:
Runātājs:
-Rēbuss zēniem: kāds ziemojošs putns spēj atdarināt suņa riešanu, cilvēka smieklus un pat izrunāt atsevišķus vārdus.
3-P 4-O 1-B 6-A 1-B 2-O 5-H (vārna)
-Rēbuss meitenēm: kuram putnam ir sava diena.
6-A 3-N 2-I 1-C 5-C 4-I (zīle)

6. Mīklas:
Pedagogs: - Uzmini manas mīklas:
1) Ziemā patvērumu atradīs melnspārni, sarkanbrūni. Viņš nebaidās no aukstuma, ar pirmo sniegu tieši tur! (Bulsis)
2) Kāds putns nebaidās no sala, lai gan ligzdā visur ir sniegs? (Crossbill)
3) Es ēdu kukaiņus un tārpus, es neaizlidoju prom uz ziemu. Zem dzegas, pelēkā spalvu mētelī un aukstumā es esmu varonis. (Zvirbulis)
4) Kuram ir koši sarkana berete un melna satīna jaka? Viņš neskatās uz mani, viņš turpina klauvēt, klauvēt, klauvēt! (Dzenis)
5) Ziemeļu viesi knābā pīlādžu ķekarus, vai kušķi uz galvas ir tik eleganti un koši? (Vakspārni).
6) Pa dienu guļ, naktī lido, mežā biedē putnus? (Pūce)
-Kāpēc putni baidās no pūces?
-Kas palīdz pūcei nakts laikā?
7. Spēle "Ceturtais ritenis":
Pedagogs: - Nosauciet, kas šeit ir lieks:
zīle, strazds, varene, balodis;
dzenis, zīle, zvirbulis, gailis;
varene, zīlīte, vērša, zvirbulis;
zvirbulis, zīle, vārna, pūce.

8. Sakāmvārdi:
Pedagogs: -Kādus sakāmvārdus par putniem jūs zināt?
"Mežā dzīvo lakstīgala un vārna, bet viņi dzied savas dziesmas savādāk"
“Lai kur putns lido, tas pazīst savu ligzdu”
"Lielam putnam vajag lielu ligzdu"
"Katra bezdelīga slavē savu ligzdu"
"Katrs putns lido uz savu ganāmpulku."
9. Fiziskās audzināšanas minūte: Spēle brīvā dabā “Pūce” (2 reizes).

10. Skolotāja stāsts par tēmu: “Kas ko ēd”

Pedagogs: -Puiši, kā mēs varam palīdzēt saviem spalvu draugiem?
-Sakiet, ko putni ēd vasarā? (kukaiņi)
-Un ziemā?
-Vai viņiem tas ir grūti?
- Protams, putniem ziemā ir grūti. Īpaši grūti atrast pārtiku ir sniegputeņu, puteņu un stipru salnu laikā. Šādos laikapstākļos putni bieži izsalkuši un pat mirst no bada, tāpēc tuvojas cilvēku mājām. Jums un man jāpalīdz mūsu spalvainajiem draugiem pārdzīvot ziemu.
Putnu barošanai piemērotas dažādu augu sēklas: kaņepju, saulespuķu, meloņu. ķirbis, arbūzs, daudzas nezāles. Bet auzas un prosu knābā tikai zvirbuļi un stīpas. Zīlēm ļoti patīk nesālīta speķa gabaliņi.
11. Pirkstu vingrošana:
Pedagogs: -Puiši, mums ir jāizstiepj pirksti.
Nolēmu saskaitīt vārnas: (Bērni pārmaiņus sit dūri pret dūri un
Viens divi trīs četri pieci. plauksta uz plaukstas)
Seši vārna uz staba
Septiņi ir vārna uz taures,
Uz plakāta sēdēja astoņi,
Deviņi baro vārnas...
Nu, desmit ir daw.
Ar to skaitīšana beidzas! (Saspiest un atvilkt pirkstus)

12. Būvniecība no atkritumiem(sulu kastes, kefīra kastes)

Pedagogs:
-Uz tava galda ir kastes. Mēs tos izmantosim barotavu izgatavošanai.
-Kam domāti pavedieni? (lai piesietu cilpu).
-Ar šķērēm rīkojieties uzmanīgi!
-Kāpēc tev vajag izcirst caurumu? (lai putni tiktu iekšā barotavā).
12. Rezultāts:
Pedagogs:
-Labi padarīts! Visi to darīja. Paskaties, cik barotavu ir. Tagad iesim pastaigāties un pakarināsim barotavas.
Bērns pastaigas laikā lasa T. Kulakovas dzejoli “Barības sile”
Putni ielidoja mūsu pagalmā ziemā,
Putni sāka ar mums runāt.
Zvirbulis čivināja, meklēja graudus,
Vārna kurkstēja, balodis dūcēja,
Zīle svilpoja un vērša svilpa,
Vaska zars arī dziedāja dziesmu.
Mūsu nabaga putni ziemā ir izsalkuši,
Ir maz graudu, drupačas, grūti pabarot.
Izgatavojām padevēju.
Piestiprināts pie bērza
Lai ziemojošie putni ziemu pārdzīvotu vieglāk.